Stránky: 1 186 372 529 530 531 532 533 534 535 557 742

Kdo bude předskakovat METALLICE?

7. 5. 2008
Obrázek: Kdo bude předskakovat METALLICE?

Dánsko-francouzští metalisti Mnemic a Američani Machine Head. Kromě toho že budou zahřívat fanoušky před pražským koncertem 3.6., tak 28. května zahrají i v polském Chorzówě.

Mnemic spolu hrají od roku 1998. To co leze z jejich nástrojů je na Wikipédii popsáno jako "fúze melodického industriálního a progresivního metalu." Zatím natočili tři desky, poslední Passenger vyšla před rokem a to s novým pěvcem Francouzem Guillaume Bideauem. Pro Mnemic to nebude první setkání s Metallicou. Předskakovali jim na koncertě už loni a bubeník Lars Ulrich si je oblíbil.

I u nás známější Machine Head si už s Metallicou zahráli na jednom pódiu. Loni na londýnském stadionu Wembley (zpěvák Robb Flynn prý nikdy nic podobného nezažil a o party po koncertě řekl: "Byla to šílená opilecká jízda. Vychlastali jsme malý oceán alkoholu. Skončili jsme pak na hotelu, kde …" více si přečtěte ZDE) . Taky aktuální (v pořadí šestá) deska Machine Head vyšla loni. Jmenuje se The Blackening.

Máme se na co těšit!

---

BILL WARD oslavil v pondělí šedesátku

5. 5. 2008
Obrázek: BILL WARD oslavil v pondělí šedesátku
Bill Ward (Black Sabbath)
(narozen 5. května 1948 v Birminghamu)
Charismatický bubeník, alespoň co do vizáže "nejvíc zlý muž" od Sabbatů má teď na hrbu šest křížků - potěš sám pekelník!, jak by řekl kolega Korál.
K podomácku vyrobeným bicím prvně usedl až v patnácti letech a hned se v proslaveném anglickém přístavu uchytil. Jména juvenilních part, ve kterých hrál, se sice nedochovala, ale zato jeho setkání s kytaristou Tonym Iommim v roce 1964 a jejich společnou kapelu Mythology zaznamenávají snad

všichni, kteří se historií Black Sabbath zabývali. Krátce poté se duo rozrostlo o perspektivního ...

---

Twin Dragons v Čechách

5. 5. 2008
Obrázek: Twin Dragons v Čechách

Psal nám Jirka Rogl:

Ahoj,
posílám zase pár obrázků z velice vydařené akce (vlastně akcí) z minulého týdne. Dvakrát u nás zahráli Twin Dragons a jako jejich vzácný host zapěl Eric Martin - vzpomínáte, jak ještě jako zpěvák veleslavných Mr.BIG zpíval hity To be with you, či Wild World. Poprvé zahráli v Poděbradech, kde jim v předvečer koncertu pořadatelé připravili fajn grilovačku a pak v pražském Exitu Chmelnice. Na fotkách se určitě pozná i spousta "bíťáků" :o) Taktéž jsem přidal něco z rozhovoru, který s Ericem dělal náš vynikající kytarista Petr Henych pro můj domovský magazín Muzikus.
Zdraví Jirka
---

Led Box - The Ultimate Led Zeppelin Tribute

5. 5. 2008
Obrázek: Led Box - The Ultimate Led Zeppelin Tribute

Na trhu je nová lahůdka pro fajnšmekry. 2CD skladeb Led Zeppelin nahrané muzikanty jako Rick Wakeman (Yes), Steve Morse (Deep Purple), Keith Emerson, John Wetton, Dweezil Zappa nebo Paul Dianno. Rozklikni "celý text" a nejdeš seznam skladeb.

---

František Sahula 1963 - 2008

5. 5. 2008
Obrázek: František Sahula 1963 - 2008

Protože jste to asi viděli ve zprávách a protože se to vždycky píše špatně, tak jsme si vypůjčili jasný a stručný článek z webu Tří sester:

S hlubokým zármutkem oznamujeme že náš kamarád a bývalý kytarista Tří sester František Sahula dnes v pátek v noci za tragických okolností zahynul. Přejeme mu žádné stíny na duši....

Příští úterý 13. května vzpomenou ve studiu Rádia Beat ve večrním vysílání s Honzou Hamerníkem od 20. hodin na Frantu Sahulu Ronald Seitl (kytarista 3 sester) a Rosťa Cerman (kytarista Synů výčepu).
---

BEAT v Rychnově

29. 4. 2008
Obrázek: BEAT v Rychnově

28. dubna 08 to byly přesně 2 roky co Beat začal hrát na frekvenci v Liberci. Jako dárek jsme si dali další pokrytí - na 107,6 FM už můžeme poslouchat Beat taky v Rychnově nad Kněžnou a okolí. Těsně před dokončením je i vykrývač pro Pardubice a Slavonice.

---

BRUCE zajamoval se svými fanoušky

28. 4. 2008
Obrázek: BRUCE zajamoval se svými fanoušky

Na když dáte na youtube do vyhledávat heslo Gauchos. Narazíte na trojici argentinských bratrů, kteří propadli rocku. Ve svém pokojíku hrají (za tanečního doprovodu mladší sestřičky) věci od Deep Purple, Sepultury a především od Iron Maiden. Takhle je našli i dokumentaristi Scot McFadyen a Sam Dunn. A rozhodli se pro jejich nový film Global Metal (pokračování metalového dokumentu Metal: A Headbanger's Journey) domluvit hochům hraní přímo s jejich idolem Brucem Dickinsonem. Jak to celé dopadlo bude k vidění taky na DVD, které Iron Maiden právě točí na svém turné. Zatím si můžeme prohlédnout aspoň fotky. Jenom pro doplnění - nejstarší Emilio má 16 roků, prostřední Agustin 12 a nejmladší Martin 11 roků. A Gauchos je označení pro chlapíky, kteří v horách vodí karavany mul s nákladem do a ze základních táborů.

A když už jsme u fotek a Iron Maiden, tak nám minutý týden psala Beaťačka Ema:

"Ve čtvrtek letěla z irského Shannonu do Edinburghu a nemůžu se nepochlubit jaké letadlo jsem potkala. V pilotní kabině někdo byl, že by samotný Bruce?:)"

---

Chce vlastně někdo novou desku KISS?

28. 4. 2008
Obrázek: Chce vlastně někdo novou desku KISS?

Paul Stanley si myslí, že ne. Má takový dojem z fanoušků kapely. V rozhovoru pro bostonský časopis Panorama řekl: "Mluvili jsme o novém materiálu, ale víme, že lidi o něj nestojí. Můžu napsat další Let It Be. A oni mi řeknou "super!, ale zahrej Love Gun". A my to rádi uděláme." Pokud vás zajímá co kytaristu Kiss přivedlo k malování a nebo co si myslím o tom, že Kiss ještě nebyli přizvání do Rock and Roll Hall of Fame - čti ZDE. Paul teď po USA jezdí se svými obrazy. 9.5. pak Kiss v německém Oberhausen zahajují Evropské turné, které má 6.6. zastávku i v Praze (a už je skoro vyprodáno).

---

Na Beatu svištěly kule a asi ještě budou!

26. 4. 2008
Obrázek: Na Beatu svištěly kule a asi ještě budou!

Návod na to, jak odbourat sám sebe:

- najděte co nejkurióznější událost, nejlépe takovou, kterou vám po přečtení neuvěří ani čtyřletý sousedovic potomek

- zmiňte jí co nejstručněji a nejvýstižněji v úvodníku zpráv a začněte se tomu sám smát

- počkejte až si zprávou rozřehtaný moderátor-kolega klekne v koutě studia, ucpe si pusu ubrouskem od svačiny a hihňá se pouze nosem

- pak vy sám, duse se smíchem, čímž způsobujete nejen dramatické pauzy, ale i značné kolísání hlasu, dočtěte zprávu ke konci

Pro příklad uvádíme modelovou situaci:

zdroj ČTK, umělecká úprava a přednes Petr Šimáček, tlumené "zvuky" v pozadí Honza Tomek

Zpráva:

Po ústeckém sídlišti sviští myslivcovy kule vzduchem.
simin.gifMagistrát z Ústí nad Labem povolil myslivcům odstřelovat zvěř přímo ve městě. Například jeden z nich už letos ulovil devět kanců na sídlišti Vyhlídka. Magistrát mu vydal povolenku v lednu z důvodu přemnožení divočáků. Myslivec má své oblíbené místo za tamější školou - 80 metrů od silnice. Protože jeho kulovnice má dostřel až tři kilometry, často střílí ze stromu, nebo proti kopci, aby se kule zavrtala do země. Místní o nočním lovu do těchto chvil nevěděli.

A zde si poslechněte přímo ukázkové provedení:

Výkon Petra Šimáčka bude řádně oceněn na příští programové schůzi Beatu povolenkou k odstřelu Honzy Tomka.

---

METALLICA má nový web

22. 4. 2008
Obrázek: METALLICA má nový web

A ten je určen pro fanoušky, kteří chtějí dostávat do emailu nejčerstvější zprávy ohledně chystané desky. Pokud se zaregistruješ ZDE dostane se ti i prvních náslechů skladeb.

---
Stránky: 1 186 372 529 530 531 532 533 534 535 557 742