Stránky: 1 186 372 531 532 533 534 535 536 537 557 742

Reprezentační večírek reprezentantů Beatu pro reprezentativní posluchače

16. 4. 2008
Obrázek: Reprezentační večírek reprezentantů Beatu pro reprezentativní posluchače

se povedl. Tedy především vystoupení největšího a nejkurióznějšího tuzemského orchestru, který zahrál hymnu rockerů Smoke On the Water. Za to, co se ve čtvrtek 10. dubna 2008 dělo v klubu Matrix, za to vám moc děkujeme. Jste nejlepší! Zatím si prohlédněte první fotky od Eifela, Honzy Hamerníka, Lukáše Kalouse a Evky Makovské (ty jsou ZDE).

První ještě nesestříhaný záznam od teamu z VŠE: (klikněte na PLAY)

klikni na "celý text" a uvidíš další fotky

---

QUEEN plánují We Will Rock You 2

15. 4. 2008
Obrázek: QUEEN plánují We Will Rock You 2

O pokračování úspěšného muzikálu promluvil Brian May s tím, že je to velká výzva. V Londýně dávají dílo, které napsal britský autor Ben Elton spolu se členy skupiny Brianem Mayem a Rogerem Taylorem, od roku 2002. Už tam ně něj přišlo na 2 milióny lidí. Na celém světě pak dokonce až 5. miliónů. Futuristickou bitvu mezi dobrem a zlem We Will Rock You mohli zájemci vidět taky v Austrálii, v Rusku, v USA, v Kanadě, ve Španělsku, v Japonsku, v Jižní Africe, v Německu, na Zélandu, v Jižní Koreji a letos i ve Rakousku ve Vídni a v Singapuru.

Jinak Queeni s Paulem Rodgersem by rádi letos na podzim dodali světu první společné studiové album. 16. září pak v Moskvě startují celosvětové turné. 31. října budou hrát Queen v Praze.

---

HAYSEED DIXIE v Praze

15. 4. 2008
Obrázek: HAYSEED DIXIE v Praze

Když jsme ve víkendu coververzí poprvé zahráli bluegrassové panáčky z hloubi Apalačska, Beaťáci se rozdělili na dva tábory. Jedni řvali smíchy, jíní prskali plní opovržení. Pro první tábor (tedy pro nadšence) tu máme skvělou zprávu. Hayseed Dixie budou hrát dnes (17.4) v Praze v Paláci Akropolis. A teď se jen můžeme nechat překvapit, co tady předvedou. Jestli některou z jejich vypečených předělávek (Highway to Hell, Shook Me All Night Long , Hells Bells , Ace of Spades, Walk This Way, War Pigs, Breaking The Law ....) nebo vlastní tvorbu - v únoru vydali desku No Covers, kde je 14 jejich originálních skladeb. Pár informací o historii bandu Hayseed Dixie najdete ZDE.

---

Metal Hammer Golden Gods 2008

14. 4. 2008
Obrázek: Metal Hammer Golden Gods 2008

Ceny metalového časopisu Metal Hammer (vychází od roku 1986) se budou předávat 16. června v Londýně. Akcí bude provádět jedno ze strašidel (Oderus Urungus) z kapely GWAR. Než se tak stane, je potřeba hlasovat. A to tak - že ZDE. Třeba v kategorii nejlepší britská kapela si to rozdají: Iron Maiden, Bullet for My Valentine, Paradise Lost, Saxon a Judas Priest.

---

Do filmového víkendu

14. 4. 2008
Obrázek: Do filmového víkendu

Čas od času dojde na víkend z filmových melodií a do skříně se sountracky v beaťáckém archivu přibude brzy další album. 19. května vychází deska s muzikou k filmu Chemical Wedding, na kterém spolupracovali Bruce Dickinson a režisér Julian Doyl. Horor se Simonem Callowem v hlavní roli má světovou premiéru 4. května na závěr filmového festivalu Sci-Fi-London.

Soundtrack Chemical Wedding:

01. Chemical Wedding - BRUCE DICKINSON
02. Hush Hush Here Comes the Bogie Man - HENRY HALL/VAL ROSING

03. Fanlight Fanny - GEORGE FORMBY
04. Man of Sorrows - BRUCE DICKINSON
05. The Wicker Man - IRON MAIDEN
06. Can I Play With Madness - IRON MAIDEN
07. Separation - SKIN
08. Une Faune Apres Midi - DEBUSSY
09. The Alleluya Chorus - HANDLE
10. (Excerpt) Violin Concerto - MOZART

---

Kamarádi-muzikanti chystají rozlučku s Jeffem Healeym

14. 4. 2008
Obrázek: Kamarádi-muzikanti chystají rozlučku s Jeffem Healeym

Nápad na dvoudenní setkání a vzpomínání na Healeyho, který zemřel před měsícem, vzešel z hlavy Iana Gillana z Deep Purple. A účast 3. a 4. května v Torontu už přislíbili Randy Bachman (BTO), Alannah Myles, Jack Bruce (Cream), David Wilcox, Alan Frew, Jerome Godboo, Colin James, Greg Godovitz, Chuck Jackson, Danny Marks, Matt Minglewood, Jimmy Bowskill a the Jeff Healey Jazz Wizards spolus s Healey's Blues Band. Peníze ze vstupného budou věnovány fondu zrakově postižených Daisey's Eye Cancer. Vdova po Healeym Cristie řekla: "Znamená to pro nás mnoho, pro Jeffovu rodinu a kruh přátel, kterým chybí on i jeho muzika." Příští týden vychází poslední Healeyho album Mess of Blues.

---

Chybí ti starší deska PROKOPA?

14. 4. 2008
Obrázek: Chybí ti starší deska PROKOPA?

Pro všechny fanoušky Michala Prokopa máme dobrou zprávu: Chystá se vydání všech šesti předrevolučních alb Michala s Framus 5. Půjde o exkluzivní balíček, který bude obsahovat desky Blues in soul, Město ER, Holubí Dante, Kolej Yesterday, Nic ve zlým, nic v dobrým a Snad nám naše děti prominou - v některých případech doplněné bonusovými nahrávkami. Kolekce se bude zřejmě jmenovat "POŘÁD TO PLATÍ - Michal Prokop a Framus Five 1968 - 1989"

---

IRON MAIDEN se točí

10. 4. 2008
Obrázek: IRON MAIDEN se točí

Né na kolotoči (i když …. jeden nikdy neví), ale nechávají se točit na svém právě probíhajícím Somewhere Back In Time tour. Máme se prý těšit na DVD, kde kromě pódiové práce a věcí ze zákulisí bude i dost materiálu z cestování jejich leteckým speciálem Boeing 757 Kombi Ed Force One. Režie se ujmou Scot McFadyen a Sam Dunn, kteří stojí i za metalovým dokumentem Metal: A Headbanger's Journey (zrovna dokončili jeho druhou část). Na dokumentu IM pracuje celkem 7 členů štábu, kteří se od muzikantů nehnou. Údajně jde o projekt, jaký ještě nikdy skupina ve své historii nepovolila!

Připomínáme, že 8.8. budou Iron Maiden hrát v Praze - multifunkční areál Eden.

---

COHEN posouvá turné

9. 4. 2008
Obrázek: COHEN posouvá turné

Ze stránek pořádající agentury 10:15 Promotion:

Leonard Cohen posouvá část svého celosvětového turné, se kterým se rozhodl opět vstoupit na koncertní pódia po dlouhých 15 letech. Pražský koncert je rovněž v seznamu posunutých koncertů. Nový termín koncertu, stejně jako datum startu prodeje vstupenek na tuto mimořádnou událost oznámíme společně s managementem umělce co nejdříve.

Více zde

---

První Pulitzerova cenu pro rockera

9. 4. 2008
Obrázek: První Pulitzerova cenu pro rockera

V pondělí bylo zveřejněno, kdo letos získá nejvýznačnější americké ocenění pro spisovatele. Porota se rozhodla za zásadní přínos populární muzice a americké kultuře vůbec ocenit Boba Dylana. Ten si Pulitzera převezme příští měsíc na slavnostním obědě na Kolumbijské univerzitě. Cena se uděluje již od roku 1917 a v současné době obsahuje 21 kategorií. Nejvíce se letos "dařilo" americkému deníku Washington Post - získal šest Pulitzerových cen, včetně zlaté medaile za veřejnou službu. Cena za reportážní fotografii připadla Adreesovi Latifovi z agentury Reuters za snímek japonského kameramana smrtelně zraněného při pouličních protestech v Barmě. Můžete si ji prohlédnout ZDE.

PS: ještě připomínáme, že čerstvý držitel Pulitzera Bob Dylan má během svého nadcházejícího turné zastávku i u nás - 9. června v Ostravě.

---
Stránky: 1 186 372 531 532 533 534 535 536 537 557 742