Stránky: 1 186 372 532 533 534 535 536 537 538 557 742

LEONARD COHEN na Hrad!

2. 4. 2008
Obrázek: LEONARD COHEN na Hrad!

Bezprostředně po slavnostním aktu, jímž byl čtyřiasedmdesátiletý kanadský zpěvák, skladatel, spisovatel a básník uveden v newyorském hotelu Waldorf Astoria do rock´n´rollové Síně slávy, oznámil, že se poprvé po šestnácti letech chystá vyrazit na světové turné. Lou Reed, který Cohenovi vyslovil slavnostní laudatio, pravil mimo jiné, že je jednou z nejtajemnějších postav světového rock´n´rollu. Jeho další adoranti - Bono, Nick Cave či Michael Stipe z R.E.M nadšeně tleskali. ...

---

IN FLAMES v barvách

1. 4. 2008
Obrázek: IN FLAMES v barvách

Tento týden vychází devátá deska death metalistů z švédského Göteborgu. Bude se jmenovatA Sense of Purpose a její obal si můžete prohlédnout i zde. Zdá se vám příliš barevný? Kytarista a hlavní autor Björn Gelotte k tomu v MTV prozradil: "Naschvál jsme zvolili jasnější barvy než temně červenou, depresivní hnědou a ponurou černou, které bývají typické pro jiné kapely našeho ražení a stylu. Je pro nás důležité, přijít s něčím novým, když jde o artworky. Je příliš jednoduché, ...

---

Co by měli hrát KABÁTI na letních festivalech?

29. 3. 2008
Obrázek: Co by měli hrát KABÁTI na letních festivalech?

Psal nám Zdenek z fanklubu skupiny Kabát:

Ahoj, udělali jsme s Kabátama takovou unikátní příležitost pro fanoušky. Společně jsme vybrali 12 písniček a lidi mají možnostt vyjádřit názor, co by chtěli slyšet na festivalech. Z těch 12 námi vybraných si mají vybrat pět. Hlasování probíhá do poloviny května a kapela pak přihlédne k
výsledkům ankety v playlistu.

Hlasovat můžete ZDE

---

Nemůžeš se dočkat nové desky SATRIANIHO

28. 3. 2008
Obrázek: Nemůžeš se dočkat nové desky SATRIANIHO

- tak se podívej na jeho stránky ZDE. Nové album Professor Sacthafunkilus And The Musterion Of Rock vyjde 1. dubna a pro ty nejnedočkavější Joe každý den na svém webu uvolňuje ochutnávku z jedné písničky.

---

GAIA MESIAH bez zpěvačky

28. 3. 2008
Obrázek: GAIA MESIAH bez zpěvačky

Z webu kapely: Nezkrotná formace rockových amazonek, která svou show dokázala probudit k životu i žulový kámen, uzavírá jednu etapu své historie.Zpěvačka Marka Rybin se náhle rozhodla z osobních důvodů ukončit své působení v kapele, neboť se v budoucnu hodlá věnovat vlastním projektům. Kapela, vážíce si věrnosti a stálé přízně svých fanoušků, však již pracuje na novém materiálu a současně hledá nový hlas ke svým hudebním poselstvím. Nebude to lehké, ale o tuhle energií sršící sopku netřeba mít strach, nový impuls už je v dohledu. Koncertní pauza tudíž zdá se, nebude mít dlouhého trvání. Vyjádření Marky najdete ZDE.

---

Kytarista AEROSMITH má nové koleno

27. 3. 2008

Joe Perry dva roky odkládal výměnu kolenního kloubu, prý neměl na operaci čas kvůli koncertování. Od minulého úterý je ale v nemocnici a má to už za sebou. A daří se mu dobře. Ještě pár dní bude pod lékařským dozorem a pak ho pustí do domácího léčení.

---

Zemřel další z "rodiny Beatles"

27. 3. 2008
Obrázek: Zemřel další z "rodiny Beatles"

Bylo jich víc, kterým se přezdívalo pátý Beatle. Třeba i řidiči, cestovnímu manažerovi, osobnímu asistentovi skupiny, řediteli Apple Corps a hlavně kamarádovi Neilu Aspinallovi, který odešel z tohoto světa v pondělí 24. března ve věku 66 let. Příčinou smrti bylo onemocnění rakovinou podporované kouřením. Jeho poslední chvíle na lůžku v newyorské nemocnici (Memorial Sloan-Kettering Cancer Center) s ním sdílel, kromě manželky Suzy a jejich pěti dětí, také Paul McCartney. Aspinallův podrobný životopis najdete zde. (zdroj www.brouci.com)

Jeden odešel a jiný příjde, tak už je to na tom světě zařízeno: Paul McCartney se stane šestinásobným dědečkem. Jeho dcera Mary totiž čeká dítě se svým současným partnerem Simonem Aboudem. Z předchozího manželství už má dva syny: Arthura a Elliota.

---

NAZARETH oslaví 40. i v Česku

27. 3. 2008
Obrázek: NAZARETH oslaví 40. i v Česku

A to dokonce třikrát. První koncert odehrají 27. června na festivalu v Třinci, o den později hraje skotská legenda na Šumavě - na parkovišti čerpací stanice ve Čkyni na silnici č.4 ze Strakonic do Vimperka. Jako předkapela tam boudou Turbo. Pak se Nazareth vrátí ještě v září - 27. hrají v Roudnici nad Labem.

A připomínáme, že následující víkend na Beatu bude ve znamení YES a NAZARETH - slibujeme, že dojde i na novou desku The Newz.

---

O nové desce LACUNA COIL

26. 3. 2008

Na stánkách magazínu Metal Underground se zpěvák kapely Andrea Ferro svěřil: "Byli jsem teď velice zaneprázdněni prací na novém albu Lacuna Coil, které začíná pomalu dostávat tvar. Cítíme se velmi dobře, ale zbývá ještě mnoho práce, než to budeme schopni prohlásit za hotové." Zpěvačka Cristina Scabbia ho doplnila: "Zvuk desky vás nechá sedět s otevřenými ústy. Chceme experimentovat, chceme vyzkoušet něco naprosto jiného. Něco, co vás nakope víc, než cokoliv předtím, ale stále si chceme udržet typický zvuk Lacuna Coil." Novinka gothic metalistů z italského Milána má vyjít v září.

---

MINISTRY razí na poslední tour

26. 3. 2008
Obrázek: MINISTRY razí na poslední tour

První koncert z něj odehráli včera ve městě Spokane ve státě Washington. A například dnešní show v Calgary je vyprodána. Stejně jako páteční koncert ve Vancouveru. Šnůra se jmenuje C U LaTouR a všechny termíny najdete ZDE a video promo ZDE. Ministry budou doprovázet švédové Meshuggah, v roli předskokanů pak nevadští Hemlock. A nakonec to nejelší: pokud chcete Ministry vidět živě, určitě navštivte letošní ročník Masters of Rock - 10. - 13.7. Vizovice.

---
Stránky: 1 186 372 532 533 534 535 536 537 538 557 742