Stránky: 1 185 368 532 533 534 535 536 537 538 552 735

Do Liberce se chystá SUZI QUATRO

21. 1. 2008
Obrázek: Do Liberce se chystá SUZI QUATRO

Zpěvačka a baskytaristka z Detroitu zahraje v liberecké Tipsport areně 8. února. Suzi Quatro poprvé u nás (v tehdejším Československu) koncertovala v roce 1979 a naposledy se představila v rámci loňského ročníku festivalu Benátská noc.

---

Chystají se k nám JUDAS PRIEST a ASIA

17. 1. 2008
Obrázek: Chystají se k nám JUDAS PRIEST a ASIA

Judas Priest odehrají dokonce dva české koncerty. 17. června v Ostravě (ČEZ Aréna) a 3 července v Liberci (Tipsport Aréna). Doufejme, že už dovezou i novou desku Nostradamus.

Na seskupení Asia ve složení Geoff Downes (Klávesy), Steve Howe (kytara), Carl Palmer (bicí) a John Wetton (basa) se vypravíme už 29. května do Průmyslového paláce na Výstaviště v Praze. Přijedou představit desku Phoenix, která vyjde v dubnu.

---

Co na rok 2008 plánuje KABÁT

16. 1. 2008
Obrázek: Co na rok 2008 plánuje KABÁT

V současné době kapela pracuje na DVD, konkrétně probíhají práce na střihu a zvuku. DVD vyjde buď na jaře, popř. na podzim. Otázka je, jak se vše stihne zrealizovat. Klip "Kdo ví jestli" se zpracovával 14 dnů, tak si všichni dokážete představit, že se jedná o náročnou práci. Zvuk i střih koncertu se ponese ve stejném duchu jako klip. Myslím si, že se máme všichni opravdu na co těšit. U některých

---

DEF LEPPARD připravují turné

16. 1. 2008
Obrázek: DEF LEPPARD připravují turné

To by mělo začít 27. března v Severní Karolíně. Po Americké části přijde na řadu Evropská, která odstartuje 21. května v Norsku na festivalu Classic rock. V Sandnes zahrají i Thin Lizzy, Slade nebo Rod Stewart. 17. června mají Def Leppard zastávku ve skotském Glasgow a to se k nim na 6 dalších štací přidají i Whitesnake a mlaďoši z Edmontonu Black Stone Cherry. Def Leppard letos vydají album, zatím je znám jen jeho pracovní název Songs from the Sparkle Lounge (podle společné zákulisní místnosti, kterou kapela užívá svém turné a kde se údajně zrodila většina nápadů na písničky).

---

Letadlo IRON MAIDEN má jméno

16. 1. 2008
Obrázek: Letadlo IRON MAIDEN má jméno

Kapela si nechala od fanoušků poradit a uspořádala soutěž o nejlepší název pro Boeing 757, kterým se bude dopravovat na nadcházejícím turné Somewhere Back In Time World Tour 2008. Přišlo na dva tisíce návrhů ze kterých zpěvák Bruce Dickinson a manažer Rob Smallwood vybrali titul "Ed Force One". "Ačkoliv byly některé nápady vskutku originální, námi vybraný název výborně zn.". Výherce soutěže se už letadlem proletěl. Připomínáme, že Edieho parta přiletí 8.8. i do Prahy. Turné Iron Maiden začíná 1. února v Bombaji.

---

STING ničí životní prostředí

15. 1. 2008
Obrázek: STING ničí životní prostředí

Tak to je tedy něco. Sting je hubován z vlastních řad. Muzikant, který je známý svým "zdravým přístupem k životu" byl kritizován z řad ekologických aktivistů. Prý se velice negativně podepsal na životním prostředí. Ale není v tom sám. Pomáhali mu i další dva kumpáni z Police. A oč jde? Police loni vystoupili na festivalu Live Earth. Hráli na pódiu v New Jersey. A prý v East Rutherfordu nebyl nikdy tak špatný vzduch, jako 7.7.2007. Kritici Stinga uznávají, že nebylo největší znečištění ze samotného koncertu, ale z příjezdu tisícovek fanoušků. A ti přijeli i na Police :o) Jen připomenu, že na stejném místě hráli i Bon Jovi, Roger Waters nebo Smashing Pumpkins.

---

YOKO ONO má novou hračku

15. 1. 2008
Obrázek: YOKO ONO má novou hračku

Minulé pondělí byl v Las Vegas odhalen speciální autobus. Jde o nahrávací studio na kolečkách, které je vybaveno nejkvalitnější možnou nahrávací technikou. A co s ním? Vdova po Johnu Lennonovi rozjíždí projekt vzdělávacího autobusu John Lennon Educational Tour Bus, ve kterém chce severoamerické děti učit základům nahrávání hudby: "Hudba je síla. Hudba je světlo a protiklad temnoty. Proto buďme všichni rodinou světla. Buďme se světlem a jen tak udivíme, zda můžeme přežít." Dnes má autobus první zastávku a to v San Franciscu u Moscone Centra.

---

Sir McCARTNEY je pětinásobný dědeček

14. 1. 2008
Obrázek: Sir McCARTNEY je pětinásobný dědeček

Zatím poslední Paulovo vnouče se narodilo minulé úterý 8. ledna. Stella McCartneyová porodila chlapečka a ten dostal jméno Beckett Robert Lee. Módní návrhářka a její manžel Alasdhair Willis tak už mají tři děti (syn James bude mít tři roky a dcera Bailey Linda má rok a měsíc). Starší Paulova dcera fotografka Mary má osmiletého Arthura a pětiletou Elliot. A aby rodina byla kompletní, tak Paul má ještě bezdětného syna muzikanta Jamese (30), tříletou holčičku Beatrice Milly (s jeho druhou ženou Heather Mills) a po sňatku s první ženou Lindou adoptoval její dceru Heather (45).

---

Kdo viděl SLASHOVA švagra?

10. 1. 2008
Obrázek: Kdo viděl SLASHOVA švagra?

Kytarista Velvet Revolver, který si udělal jméno především v Guns N' Roses, pomáhá své ženě Perle (na obrázku) v hledání její bratra. Ten zmizel v prosinci 2001 v Hollywoodu. Od té doby se po něm slehla zem. Hledaný se jmenuje Ivan Pablo Alvarez. Někdy používá jméno Angel Padilla a poznávacím znamením by mohl být i zlatý řetěz na krku s medailonem ve tvaru hlavy indiána. Pokud na něj někde narazíte, napište na email searchforivan@yahoo.com. Více informací včetně fotky hledaného najdete ZDE.

---

VISÁČI mají nový web

10. 1. 2008
Obrázek: VISÁČI mají nový web

K 25. tým narozeninám si legenda českého punku nadělila zbrusu nové stránky. Najdete je pod starou dobrou adresou www.visaci.cz. O kultovní kapele můžete dát vědět taky kamarádům punkerům rozumějícím švédsky, španělsky, anglicky, slovensky, polsky, německy nebo portugalsky. K nahlédnutí je třeba taky síň gerojů, nebo počtení na téma - Visací zámek (jako jediná kapela ve střední Evropě) v roce 2005 vyhlášen památkou UNESCO. Nechybí ani úryvky z nejnovější knihy J. Hauberta Hluboká orba (to fakt stojí za přečtení) a nebo fotky z koncertu v Lucerně k oslavě 25. výročí. A když už jsme u toho, tak DVD a CD z Lucerny máme v obchodech poptávat první jarní den. A ještě doplním, že další pražský koncert VZ bude 30.1. ve Vagónu. A 8.3. hrají v Táboře.

---
Stránky: 1 185 368 532 533 534 535 536 537 538 552 735