Stránky: 1 186 372 533 534 535 536 537 538 539 557 742

GAIA MESIAH bez zpěvačky

28. 3. 2008
Obrázek: GAIA MESIAH bez zpěvačky

Z webu kapely: Nezkrotná formace rockových amazonek, která svou show dokázala probudit k životu i žulový kámen, uzavírá jednu etapu své historie.Zpěvačka Marka Rybin se náhle rozhodla z osobních důvodů ukončit své působení v kapele, neboť se v budoucnu hodlá věnovat vlastním projektům. Kapela, vážíce si věrnosti a stálé přízně svých fanoušků, však již pracuje na novém materiálu a současně hledá nový hlas ke svým hudebním poselstvím. Nebude to lehké, ale o tuhle energií sršící sopku netřeba mít strach, nový impuls už je v dohledu. Koncertní pauza tudíž zdá se, nebude mít dlouhého trvání. Vyjádření Marky najdete ZDE.

---

Kytarista AEROSMITH má nové koleno

27. 3. 2008

Joe Perry dva roky odkládal výměnu kolenního kloubu, prý neměl na operaci čas kvůli koncertování. Od minulého úterý je ale v nemocnici a má to už za sebou. A daří se mu dobře. Ještě pár dní bude pod lékařským dozorem a pak ho pustí do domácího léčení.

---

Zemřel další z "rodiny Beatles"

27. 3. 2008
Obrázek: Zemřel další z "rodiny Beatles"

Bylo jich víc, kterým se přezdívalo pátý Beatle. Třeba i řidiči, cestovnímu manažerovi, osobnímu asistentovi skupiny, řediteli Apple Corps a hlavně kamarádovi Neilu Aspinallovi, který odešel z tohoto světa v pondělí 24. března ve věku 66 let. Příčinou smrti bylo onemocnění rakovinou podporované kouřením. Jeho poslední chvíle na lůžku v newyorské nemocnici (Memorial Sloan-Kettering Cancer Center) s ním sdílel, kromě manželky Suzy a jejich pěti dětí, také Paul McCartney. Aspinallův podrobný životopis najdete zde. (zdroj www.brouci.com)

Jeden odešel a jiný příjde, tak už je to na tom světě zařízeno: Paul McCartney se stane šestinásobným dědečkem. Jeho dcera Mary totiž čeká dítě se svým současným partnerem Simonem Aboudem. Z předchozího manželství už má dva syny: Arthura a Elliota.

---

NAZARETH oslaví 40. i v Česku

27. 3. 2008
Obrázek: NAZARETH oslaví 40. i v Česku

A to dokonce třikrát. První koncert odehrají 27. června na festivalu v Třinci, o den později hraje skotská legenda na Šumavě - na parkovišti čerpací stanice ve Čkyni na silnici č.4 ze Strakonic do Vimperka. Jako předkapela tam boudou Turbo. Pak se Nazareth vrátí ještě v září - 27. hrají v Roudnici nad Labem.

A připomínáme, že následující víkend na Beatu bude ve znamení YES a NAZARETH - slibujeme, že dojde i na novou desku The Newz.

---

O nové desce LACUNA COIL

26. 3. 2008

Na stánkách magazínu Metal Underground se zpěvák kapely Andrea Ferro svěřil: "Byli jsem teď velice zaneprázdněni prací na novém albu Lacuna Coil, které začíná pomalu dostávat tvar. Cítíme se velmi dobře, ale zbývá ještě mnoho práce, než to budeme schopni prohlásit za hotové." Zpěvačka Cristina Scabbia ho doplnila: "Zvuk desky vás nechá sedět s otevřenými ústy. Chceme experimentovat, chceme vyzkoušet něco naprosto jiného. Něco, co vás nakope víc, než cokoliv předtím, ale stále si chceme udržet typický zvuk Lacuna Coil." Novinka gothic metalistů z italského Milána má vyjít v září.

---

MINISTRY razí na poslední tour

26. 3. 2008
Obrázek: MINISTRY razí na poslední tour

První koncert z něj odehráli včera ve městě Spokane ve státě Washington. A například dnešní show v Calgary je vyprodána. Stejně jako páteční koncert ve Vancouveru. Šnůra se jmenuje C U LaTouR a všechny termíny najdete ZDE a video promo ZDE. Ministry budou doprovázet švédové Meshuggah, v roli předskokanů pak nevadští Hemlock. A nakonec to nejelší: pokud chcete Ministry vidět živě, určitě navštivte letošní ročník Masters of Rock - 10. - 13.7. Vizovice.

---

Oslava 40. YES

26. 3. 2008
Obrázek: Oslava 40. YES

V létě roku 1968 se v Londýně setkali zpěvák Jon Anderson (do té doby vystupoval pod pseudonymem Hans Christian) a basák Chris Squire (přestože mu bylo teprve 20, už měl za sebou úspěšnou léčbu ze závislosti na LSD) a slovo dalo slovo a 4. srpna se v East Mersey Youth Campu konal první koncert kapely Yes. Je to tedy už 40. let a už dlouho se šušká, že se toto výročí bude slavit šňůrou. A konečně - jsou tu první informace o turné. Bude se jmenovat Close to the Edge and Back a odstartuje v kanadském Quebecu 12. července. Zatím jsou známa data jen pro severoamerickou část šňůry. A co se sestavy kapely týče, tak vedle Jona Andersona, Chrise Squirea, bubeníka Alana Whitea a kytaristy Stevea Howea u kláves svého otce Ricka (ten má pořád hodně práce) nahradí Oliver Wakeman. A ještě jedna drobnost.V létě vychází dokumentární 2DVD Classic Artists: Yes, které bude doplněno o 20ti stránkový booklet fotografií.

PS: Tento víkend bude na Beatu ve znamení YES a NAZARETH

---

QUEEN vydají nové album

20. 3. 2008
Obrázek: QUEEN vydají nové album

Samozřejmě Queen s Paulem Rodgersem u mikrofonu (Freddie už od roku 91 zpívá jinde - to je jen rýpavá připomínka pro ty, kteří se pořád pozastavují nad tím - jestli jít na koncert Queen, když Mercury už nežije). Co se té nové desky týče, tak by podle včerejší tiskové zprávy kapely měla vyjít 1. září. Název prý skupina dosud nevymyslela. Zatím poslední studiové album Made In Heaven (díky záznamům ještě s Mercurym) vyšlo v roce 1995. Nová sbírka skladeb vyjde dva týdny před zahájením turné 16. září v Moskvě. 31. října budou hrát Queen v Praze. Zatím poslední datum šňůry je 1. listopadu - Vídeň.

Když už jsme u Queenů, tak na stránce Briana Maye jsme našli odkaz na youtube na vatikánský sbor pějící We Are The Champions v latině.

A ještě jeden odkaz. Když jsme na stránkách Interkoncerts hledali něco více k pražskému koncertu Queen, tak jste nic zatím nenašli. Tedy něco ano, ale pro fanoušky Kiss. Exkluzivní fotky kapely z Austrálie. Kiss se o víkendu představili fanouškům F1 v Melbourne, kde odstartovali turné ALIVE/35. ZDE si můžete prohlédnout fotky s Lewisem Hamiltonem a Kimi Raikkonenem.

---

Vytvořte si vlastní koncert ARAKAIN!

20. 3. 2008
Obrázek: Vytvořte si vlastní koncert ARAKAIN!

Máte jedinečnou možnost podílet se na skladbě repertoáru koncertů kapely Arakain. Na stránkách i-space naleznete hlasovací formulář, kde si můžete vybrat pět skladeb, které byste rádi slyšeli. Každý koncert má svou vlastní anketu, hlasovat lze týden před termínem. Aktuální je hlasování pro tuto sobotu - to hrají Arakain v Jablonci nad Nisou.

---

Noví DEEP PURPLE příští rok

18. 3. 2008
Obrázek: Noví DEEP PURPLE příští rok

Ian Gillan se po dvouhodinovém koncertu pro 10.tisíc lidí v peruánské Limě rozhovořil o dalších plánech kapely: "Teď dokončíme tříleté koncertování, pak si dáme Vánoční přestávku a věřím, že na počátku dalšího roku se vrhneme do studia na nahrávání." Půjde tak o 19. album ve 40. leté kariéře Deep Purple. Ano, v červenci to už bude 40 let od vydání první desky Shades of Deep Purple. A co Ian říká na tak dlouhé "soužití": "Jsme jako silná rodina, která má jasná pravidla. Muzika je v našich srdcích a je tmelem, který nás drží pohromadě". Ve stejném rozhovdu pro sever Bloomberg.com taky Gillan vzpomínal na duet s Pavarottim: "Luciano nás pozval na charitativní koncert jehož výtěžek byl pro sirotky z Afghánistánu a Iráku. S tím, že si chtěl s námi zazpívat jeden song (Smoke on the Water). Já z legrace navrhnul, že jen pod podmínkou, že já si s sním střihnu Nessun Dorma. Krásná vzpomínka."

---
Stránky: 1 186 372 533 534 535 536 537 538 539 557 742