Stránky: 1 190 379 533 534 535 536 537 538 539 567 756

Čerstvý padesátník

7. 8. 2008
Obrázek: Čerstvý padesátník

Brucea Dickinsona ve čtvrtek dopoledne na letišti ve Varšavě vyfotil Michał Petrykowski

---

V únoru přijedou MARILLION

5. 8. 2008
Obrázek: V únoru přijedou MARILLION

20. září vydá kapela patnácté studiové album Happiness Is the Road. Půjde opět o dvojdesku s podtituly Essence a The Hard Shoulder. Marillion pak od 8. listopadu jedou novinku představovat na turné. To bude mít zastávku i v Praze v Retro Music Hall a to 7. února 2009.

---

Hledá se kytara ADRIANA SMITHA

5. 8. 2008
Obrázek: Hledá se kytara ADRIANA SMITHA

V sobotu si po koncertě Iron Maiden v Terra Vibe Parku v Aténách někdo odnesl vzácný suvenýr. A to novou kytaru Adriana Smitha. Myslíte, že jich má určitě víc? To ano, ale tato Jacksonka je originál - jediný kus na světě. Proto se kapela obrátila na fanoušky s žádostí o pomoc při pátrání po ní. Slibuje odměnu v podobě bundy a případně dalších drobností za informace, které povedou k milovanému nástroji.

Jde o bílý model JACKSON START COL. s ebenovým hmatníkem. Vedle ladících kolíků je Adrianův podpis. Sériové číslo nástroje je 8467.

Pokud máte pro Adriana nějakou informaci tak piště na fanclub@ironmaiden.com

---

Utichla kytara HIRAMA BULLOCKA

4. 8. 2008
Obrázek: Utichla kytara HIRAMA BULLOCKA

25. července umřel ve věku 52 let kytarista, jehož služeb využívaly světové hvězdy jako Jaco Pastorius, Pete Townsend, Paul Simon nebo Sting ale i naši muzikanti - hostoval na deskách Monkey Business nebo slováka Richarda Müllera. Rodák z japonské Osaky u nás i často představoval svoje sólové projekty - naposledy loni na podzim. To tu odehrál šňůru s partou studiových hráčů pod hlavičkou Work, Shop & More.

video: Hiram Bullock a Stevie Ray Vaughan

---

Kdy se dočkáme nových AC/DC?

4. 8. 2008
Obrázek: Kdy se dočkáme nových AC/DC?

Poznamenejme si do kalendáře datum 21. října. To by se mělo začít prodávat nové album australských elektrikářů pod názvem Black Ice. Následovat bude 18. měsíční celosvětové turné. Už je taky známo, že první videoklip k novince se bude točit tento měsíc v Londýně. Kapela se ještě rozhoduje, jestli prvním singlem, kterého bychom se mohli dočkat v září, bude skladba Runaway Train nebo Rock & Roll Train. 15. album AC/DC se točilo v Kanadě ve studiu Briana Adamse pod dohledem producenta Brendana O'Briena a zvukového inženýra Mikea Frasera.

---

HETFIELD měl v neděli narozeniny

4. 8. 2008
Obrázek: HETFIELD měl v neděli narozeniny

Zpěvák Metalliky James Hetfield měl v neděli mejdan na oslavu pětačtyřicátin. Gratulujeme! Předběžná párty byla možná i v Praze. Na serveru The Monsters and the Critics (Netvoři a kritikové) byl v sobotu zveřejněn článek o tom, kde členové Metalliky bydlí mezi jednotlivými evropskými koncerty. Bubeník Lars Ulrich nejčastěji v Londýně nebo Paříži se svou ženou a dcerou, surfaři Kirk Hammett a Rob Trujillo si oblíbili hlavní město Portugalska Lisabon. A to nejlepší nakonec: James Hetfield přespával u nás v Česku. Více si o tom můžete přečíst ZDE.

Metallica je momentálně v USA. V pátek kousek od LA natáčeli hoši pod taktovkou dánského režiséra Thomase Vinterberga klip ke skladbě The Day That Never Comes (zde jsou fotky) a teď v sobotu je čeká hraní na Ozzfestu v Dallasu. Ale pozor, od 14. srpna zase hrají v Evropě, tak buďme ve střehu a koukejme kdo sedí v hospodě u vedlejšího stolu.

V pátek 12. září vychází nová deska Metalliky Death Magnetic.

---

Mise METALLICA i u nás

30. 7. 2008

Už jsi se zaregistroval na www.missionmetallica.com? Oč jde? Kapela nabízí svým fanouškům shlédnout a případně i zakoupit si přístup k exkluzivnímu materiálu, směřující až k vydání očekávaného nového alba skupiny Death Magnetic (září). Je možnost si album předobjednat - včetně unikátního a jedinečného deluxe boxu ve tvaru Rakve s tričkem, digipackem, DVD , CD s demonahrávkami a dalšími exkluzivními předměty.

Původně došlo k uvedení těchto webových stránek ve Spojených Státech, Kanadě a Velké Británii koncem května a nyní je tedy i zbytek světa připraven plně si vychutnat tento zážitek ve 22 zemích, které tento týden živě uvedou na zakázku připravené lokální verze.

Teritoria, která uvedou stránky živě tento týden jsou tato: Austrálie Rakousko, Česká republika , Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Holandsko, Hong Kong, Maďarsko, Itálie, Korea, Nový Zéland, Norsko, Filipíny, Polsko, Portugalsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko a Švýcarsko.

---

Ochutnávky z tribute alba IRON MAIDEN

29. 7. 2008
Obrázek: Ochutnávky z tribute alba IRON MAIDEN

Včera jsem psali o zveřejnění názvů skladeb na nové desce Metalliky a taky o mimohudebních aktivitách bubeníka Iron Maiden McBraina. Fanoušky obou kapal snad potěší následující odkaz. Když se podíváte SEM (na stránky Kerrangu), můžete si poslechnou kousky skladeb z nového tribute alba Maiden Heaven. Je tu třeba Hallowed Be Thy Name v podání Machine Head nebo Remember Tomorrow zahraná Metallicou. První poslechnete, pak případně budete nahánět.

---

NIGHTWISH pro nejskalnější

29. 7. 2008
Obrázek: NIGHTWISH pro nejskalnější

Pokud patříte mezi největší fanoušky finských metalistů, už brzo můžete mít ve sbírce další hudební kousek. Nightwish plánují 1. září vydat kolekci rarit. Půjde o 9 stop (70 minut) - b strany singlů a demo a instrumentální verze nahrávek z jejich aktuálního alba Dark Passion Play. Tracklist:

Eva (pre- Anette Olzon Demo Version)
Reach (pre- Anette Olzon Demo Version)
While Your Lips Are Still Red (B-Side)
The Escapist (B-side)
The Poet And The Pendulum (pre-Anette Olzon Demo Version)
Bye Bye Beautiful (DJ Orkidea Remix)
Meadows Of Heaven (Orchestral Version)
Amaranth (Orchestral Version)
The Escapist (Instrumental Version)

---

Jak se budou jmenovat nové sklaby METALLIKY

28. 7. 2008
Obrázek: Jak se budou jmenovat nové sklaby METALLIKY

Kapela zveřejnila setlist jejich očekávané desky Death Magnetic. Ta by měla vyjít v září:

That Was Just Your Life
The End Of The Line
Broken, Beat & Scarred
The Day That Never Comes
All Nightmare Long
Cyanide
The Unforgiven III
The Judas Kiss
Suicide & Redemption
My Apocalypse

A proč název desky Death Magnetic? James Hetfield: "Má se jednat o hold lidem, kteří propadli byznysu, a nejen hudebnímu, a zaplatili za to cenou nejvyšší. Každý přemýšlí o smrti, někoho přitahuje jako magnet a jiného zase odpuzuje."

---
Stránky: 1 190 379 533 534 535 536 537 538 539 567 756