Stránky: 1 184 368 534 535 536 537 538 539 540 551 734

Rock and Roll Hall of Fame 2008

27. 12. 2007
Obrázek: Rock and Roll Hall of Fame 2008

Další členové budou do síně slávy uveděni 10. března a budou to britové The Dave Clark Five, Leonard Cohen, John Mellencamp, Madonna, američtí The Ventures, Little Walter (sideman categorie) a v kategorii non-performer autorsko-producentské duo Kenneth Gamble a Leon Huff. Ceremoniál bude hostit Waldorf-Astoria Hotel v New York. Už taky prosákly informace, že příští rok se uvádění do Rock and Roll Hall of Fame vrátí domů. Naposledy se tato sláva v Clevelandu (Ohio) konala v roce 1997.

---

Beaťáci na SAXONu

20. 12. 2007
Obrázek: Beaťáci na SAXONu

Naše reportérka Evka byla v Retro Music Hall:

"Pondělní koncert skupiny Saxon v Retro Music Hall byl velice příjemnou tečkou za spoustou výborných koncertů, které se tam tento rock uskutečnily.Beaťáci si mohli zazpívat známé hity ale i poslechnout skladby z nového alba. Na závěr asi hodinu a půl dlouhého vystoupení nám Saxoni popřáli krásné vánoce a budou se těšit na další vystoupení v Praze, protože atmosféra byla výborná..."

---

METALLICA zahraje v Praze

20. 12. 2007
Obrázek: METALLICA zahraje v Praze

Hoši nás trochu napínali, ale nakonec si pro své letní turné po Evropě zamluvili i fotbalový stadion SK Slavia Praha v Edenu. Den D bude 3. června 2008. Což je jediná vada na kráse, protože v ten den hraje v Praze taky Joe Satriani. Vstupenky se začnouv síti Ticketpro prodávat zítra - 21. prosince. Kolik Beaťáků bylo hodných a kolik lupenů bude pod stromečkem?

---

Letadlo IRON MAIDEN

18. 12. 2007
Obrázek: Letadlo IRON MAIDEN

Z www.planes.cz:

Poprvé v historii hudební skupiny Iron Maiden bude celý šedesátičlenný tým a 12 tun vybavení po celou první část turné cestovat speciálním letounem Boeing 757 ve zvláštních barvách Iron Maiden. Letoun bude pronajat od společnosti Astraeus, kde je frontman kapely Bruce ...

---

PINK FLOYD ani LED ZEPPELIN návrat neplánují

18. 12. 2007
Obrázek: PINK FLOYD ani LED ZEPPELIN návrat neplánují

Robert Plant definitivně pohřbili naděje svých fanoušků na překvapení v podobě světového turné Led Zeppelin, když oznámil na příští rok své vlastní sólové turné a americkou country zpěvačkou Alison Krauss. S tou letos natočil desku Raising Sand.

Na koncertě Led Zeppelin v Londýně byl před týdnem i David Gilmour: "Led Zeppelin jsem viděl a byli úžasní. A k tomu, jestli by měli nebo neměli udělat turné, no, měli by udělat to, co je udělá spokojenými. A co se týče Pink Floyd, my také děláme to, co nás činí šťastnými. A já jsem šťastný, když si sám skládám hudbu a koncertuji, což právě dělám."

A máme to.

---

METALLICA brousí okolo

18. 12. 2007
Obrázek: METALLICA brousí okolo

Už jsme psali o dvojici koncertů na festivalech v Německu. Po článku Sprechen Sie Deutsch??? se na webu Metalliky objevilo Dziendobry a tady se píše: dávají na vědonost, že bude koncert v Chořovově na stadionu Slaski a to 28. května 2008. Dalším termínem je 30. květen a festival v holandském Pinkpopu.

Tak a teď už jenom čekáme, kdy bude zvěřejněn termín pro Česko.

Další o čem stránky Metalliky píšou, je nominace kapely na Grammy. A s čím? No s instrumentálkou The Ecstasy Of Gold z filmu Hodný, zlý a ošklivý, která letos vyšla na albu We All Love Ennio Morricone. Za soupeře mají Rush, Joe Satrianiho, Bruce Springsteena a Stevea Vaie. Nejen kategorie Best Rock Instrumental Performance bude znát své vítěze 10. února 2008

---

Zemřel IKE TURNER

17. 12. 2007
Obrázek: Zemřel IKE TURNER

Stalo se tak ve středu 12. prosince. Turnerovi bylo 76 let. Ike se narodil v Clarksdale v Mississippi jako syn obchodníka, který byl k smrti ubit rasisty. Turner svou hudební kariéru započal jako hudební DJ a pianista. Později se z něj stal šéf kapely The Kings of Rhythm. Ta měla revue show, kdy na pódiu zkoušela talentované hudebníky. Jednou z nadaných zpěvaček byla i Anna Mae Bullock, která se v polovině padesátých let stala prakticky součástí Kings Of Rhytm. Poté, co otěhotněla, ...

---

BEAŤÁCI s foťákem

17. 12. 2007
Obrázek: BEAŤÁCI s foťákem

Kuřátko jak slíbil, tak poslal další fotky z koncertu v londýnské O2 Aréně a na koncertě UDA fotil Michal a ZDE si můžete prohlédnout obrázky z koncertu Kena Hensleyho od Evky. A poslední obrázek (rozbal celý text) poslala Kačka. Ne webu Deep Purple si koupila speciální dárek pro ženy.

---

Mr. SATRIANI míří do Prahy

14. 12. 2007
Obrázek: Mr. SATRIANI míří do Prahy

No, začíná se nám léto roku 2008 hezky rýsovat. Rezervujte si večer 3. června. V rámci evropského turné zahraje v pražské T-Mobile Aréně Joe Satriani. Uvidíme jestli doveze novou desku, protože její vydání naplánoval na 1. dubna. Tak aby to nebyl apríl.

Lístky seženete v síti Ticketpro.

---

Zpěvák QUIET RIOT se předávkoval

12. 12. 2007
Obrázek: Zpěvák QUIET RIOT se předávkoval

Členové kapely žádali fanoušky o čas a taky aby nešířili fámy ohledně smrti Kevina DuBrowa. Teď už netřeba spekulací. V pondělí vyšla oficiální zpráva, podle níž si dvaapadesátiletý zpěvák vzal větší dávku kokainu, než jeho tělo sneslo. Tělo Kevina DuBrowa bylo nalezeno v jeho domě v Las Vegas 25. 11. 2007 a podle policie byl v té době už 6 dní mrtev.

---
Stránky: 1 184 368 534 535 536 537 538 539 540 551 734