Stránky: 1 190 379 535 536 537 538 539 540 541 567 756

NAZARETH preferují české publikum

21. 7. 2008
Obrázek: NAZARETH preferují české publikum

Letos už jsme je viděli v Třinci na ve Čkyni a v září přijedou do Česka odehrát ještě dva koncerty. 27. září potěší Nazareth fanoušky ve Sportovní hale v Roudnici nad Labem a o den později na Zimním stadionu v Chebu. Skupina, která na truné k desce Newz slaví i 40 let od založení, si jako předkapelu vybrala Turbo.

PS: Předprodej lístků od 28. července -organizace Kulturní zařízení města Roudnice nad Labem, prodejní místo Kulturní dům Říp, Husovo náměstí 58, 413 01 Roudnice nad Labem (www.ticketportal.cz)

---

Klub - novinka pro tento týden

16. 7. 2008
Obrázek: Klub - novinka pro tento týden

I tento týden pro Vás máme v klubu Radia Beat žhavou novinku. V době grilovaček a zahradních slavností více než vhodnou pro každého Beaťáka. Návštěvníci Rockových píp a dalších taškařic Beatu už vědí o čem je řeč.
Od tohoto týdne můžete mít svou vlastní Beat zástěru a můžete si hned vybrat ze dvou provedení, tedy "krátké" a "dlouhé".


---

Kdo byl nejpilnější?

15. 7. 2008
Obrázek: Kdo byl nejpilnější?

Žebříček nejvýdělečnějších severoamerických tour za první polovinu rocku 2008:

1. Bon Jovi - $56.3 millionů (39 koncertů)
2. Bruce Springsteen and the E Street Band - $40.8 million (29 koncertů)
3. Van Halen - $36.8 millionů
4. Kenney Chesney - $35.3 millionů
5. Michael Buble - $32.5 millionů
6. Kanye West - 31.6 millionů
7. Jay-Z/Mary J. Blige - $30.7 millionů
8. Rascal Flats - 25.4 millionů
9. Spice Girls - $23.3 millionů
10. The Police - $23.3 millionů

a další pozice:
12. Rush - $18.3 millionů
15. Tom Petty and the Heartbreakers - $17.8 millionů
19. The Eagles - $15.8 millionů
20. The Dave Matthews Band - $15.7 millionů

---

QUEEN a RODGERS mají téměř hotovo

15. 7. 2008
Obrázek: QUEEN a RODGERS mají téměř hotovo

První společné studiové album, které má zatím pracovní název Cosmos Rocks je krok od dokončení. Paul Rodgers to upřesnil, že jsou ve fázi závěrečného míchání: "Víte, celý fór je v detailech a maličkostech a ty teď dolaďujeme. A jde to moc dobře." Datum vydání alba je stanoveno na 1. září. Rodgerse ještě před podzimní světovou šňůrou s Queen (31.10. Praha) čeká 8. srpna společné vystoupení s kumpány z Bad Company s bubeníkem Simonem Kirkem a kytaristou Mickem Ralphsem. Koncert v Hollywoodském kasinu se bude nahrávat a do konce roku má vyjít na DVD.

---

Pro začínající kytaristy

14. 7. 2008
Obrázek: Pro začínající kytaristy

Chceš-li nahlédnout do nitra mysli jednoho z nejznámějších rockových kytaristů současnosti poptej se po novém DVD The Sound and the Story. To má na svědomí Mark Tremonti - jedna z největších postav dnešního kytarového světa, trojnásobný držitel ocenění "Kytarista roku" magazínu Guitar World, vítěz Grammy a pod. Zakladatel skupin Creed a Alter Bridge přichystal na novém DVD v první řadě instruktážní pasáže, ale taky příběh kytaristy samouka, který to dotáhl až na největší světová pódia. Od technik a cvičení až po psaní a hraní. K natáčení se přidali i kamarádi muzikanti zpěvák Alter Bridge Myles Kennedy, Michael Angelo Batio (Guitar One Magazine ho označil nejrychlejším kytaristou všech dob), Troy Stetina (vyhledávaný kytarový lektor a autor několika knih o hře na kytaru), Rusty Cooley a Bill Peck. Toto všechno by mělo vytvořit jedno z nejvíce informativních a kompletních kytarových DVD všech dob." ZDE Trailer k DVD

---

Letem rockovým světem – tedy stručně

14. 7. 2008
Obrázek: Letem rockovým světem – tedy stručně

Zpěvačka Nightwish Anette Olzon navštívila ve studiu švédskou elektro-metalová kapelu Pain (hráli před Nigthwish i na pražském únorovém koncertu). A šlo o návštěvu pracovní.Anette nazpívala dvě skladby pro novou desku Pain, která vyjde v říjnu.

Na sobotní koncert Bon Jovi v Cetral Parku v New Yorku přišlo 70 tisíc lidí. Show začala skladbou Living On A Prayer a končila I Love This Town. Zítra kapelu čeká vystoupení na baseballovém stadionu Yankees při All-Star game.

Rodinka Osbourneovic se vrací k reality show. Už řádili na MTV teď na Ozzyho, Sharon a jejich dětičky Jack a Kelly budou mířit kamery stanice Fox. Zatím podepsali smlouvu a 6 hodinových epizod, které by se k divákům měly dostat v říjnu nebo v listopadu.

Led Zeppelin vyberou náhodných 100 fanoušků (z těch, kteří se předtím zaregistrují na jejich webu) a ti se stanou majiteli raritního white vinylu The Song Remains the Same - soundtrack ke stejnojmennému koncertnímu filmu z roku 1976.

A ti co patří mezi nejskalnější (řádně registrované) fanoušky Metalliky, si mohou koupit speciální rakev. Vše se připravuje k vydání nové desky Death Magnetic a truhla bude vedle očekávané desky obsahovat DVD pořízené během nahrávání ve studiu, tričko, vlajku, plakát a další drobnosti.

---

DON AIREY zahraje v Praze

14. 7. 2008
Obrázek: DON AIREY zahraje v Praze

Klávesák, jenž vstoupil do světa roku skrze účinkování v kapele "Hammer" Cozyho Powella a jehož jméno je spojováno s Black Sabbath, Rainbow, Ozzy Osbournem, Whitesnake, Judas Priest, UFO, Deep Purple nebo Jethro Tull a pod., vydal letos druhou sólovou desku Light In The Sky. A tu bude od 26. září představovat fanouškům po evropských klubech. Na cestách ho budou doprovázet zpěvák Danny Bowes (Thunder), bubeník Darrin Mooney (Primal Scream, Gary Moore), kytarista Rob Harris (Jamiroquai) a basák Chris Childs (Thunder). A nakonec to nejzajímavější. 30. září byl měl sběratel značkových kláves a nahrávacího zařízení (zejména značek Hammond a Mug) zahrát v Praze. Místo koncertu ještě bude upřesněno.

---

Sestavili jste víkend z Vašich nejoblíbenějších placek!

12. 7. 2008
Obrázek: Sestavili jste víkend z Vašich nejoblíbenějších placek!

V sobotu a neděli 12. a 13. července jsme si na Beatu přehráli muziku z Vašich 41. nejzásadnějších rockových alb. (Původně to měla být "jen čtyřicítka", ale když Jethro Tull: Minstrel in the Gallery a Led Zeppelin: Led Zeppelin II měli stejně hlasů ...)

Výsledky najdete ZDE.

---

Metallica: Death Magnetic!

8. 7. 2008
Obrázek: Metallica: Death Magnetic!

Prý ta deska vyjde v září - a má být cosi jako "back to the roots" neboli zpátky k hodně tvrdým kořenům. Pro milovníky Metalliky dobrá zpráva, pro ty, kteří kvůli nevýraznému poslednímu albu St.Anger nad kapelou zlomili hůl, ještě šance slyšet své"hrdiny" zas v plném metalickém lesku. Kapela si vybrala producenta Ricka Rubina (v poslední době slavného dík comebackovému albu NeilaDiamonda! - toť rozptyl!!!). Lars Ulrich potvrdil, že album bude obsahovat deset skladeb, z nichž dvě budou mít přes osm minut. Zástupci britského hudebního tisku, kteří již slyšeli z Death Magnetic pár skladeb, zavzpomínali na dávné Slayer, dokonce Thin Lizzy a Led Zeppelin a (světe zboř se!) na Rage Against The Machine. Bubeník Matt Sorum z Velvet Revolver se kdesi nechal slyšet že jde o "neuvěřitelně rychlou smršť." Na nové desce jsou však ke slyšení jak rychlé a ještě rychlejší nářezy, tak vznosnou melodií obdařené písně,čemuž prý odpovídá i nálada prvního singlu ne nepodobná klasice One nebo ještě starší perle Fade To Black. Autorem všech textů, které už tradičně nejsou "blbé" je James Hetfield. Další info o dosud nenarozeném metal-miminku s brutálním jménem Death Magnetic najdete na www.missionmetallica.com.

Vojtěch Lindaur pohledem z Beatové rozhledny

PS: pokud máte zájem o týdeník Beatová rozhledna, na pravé straně tohoto webu je registrace (stačí zadat jenom email, kam má Rozhledna chodit)

---

Z KLUBU rádia Beat

7. 7. 2008
Obrázek: Z KLUBU rádia Beat

Tento týden pro Vás jako žhavou novinku máme knihu:

Steve Overbury - Bouchačky, prachy a rock´n´roll - Manažeři nejslavnějších hudebních skupin:

Beatles, Rolling Stones, Who, Pink Floyd, Led Zeppelin, Clash, Wham!, Spice Girls a další kapely ovládaly hudební průmysl a jejich desky poslouchaly miliony fanoušků. Za těmito úspěchy ale stáli také méně známí muži v pozadí - jejich manažeři, kteří je podporovali, obhajovali, přesvědčovali a někteří i trestali. Don Arden, manažer Black Sabbath a Ozzyho Osbournea, či Peter Grant, manažer Led Zeppelin, jsou téměř neznámí. Bernie Rhodes, manažer Clash, nebo Steve O'Rourke, manažer Pink Floyd, měli větší štěstí. A Brian Epstein se stal stejně slavným jako jeho Beatles. Kniha představuje dvanáct úspěšných i neúspěšných manažerů slavných kapel. Někteří z nich se zapletli se zločinem a drogami, jiní zemřeli mladí, spáchali sebevraždua jeden byl dokonce zavražděn. Další unikli smrti o pouhopouhý vlásek. A o tom všem vypráví tato kniha.

---
Stránky: 1 190 379 535 536 537 538 539 540 541 567 756