Stránky: 1 188 374 535 536 537 538 539 540 541 561 747

Novinka od AC/DC ještě letos?

22. 4. 2008
Obrázek: Novinka od AC/DC ještě letos?

AC/DC konečně na svém webu potvrdili, že nové album bude ještě letos - nejpozději na začátku příštího roku. Točí se pod pracovním názvem Dirty Rhythm v kanadském Vancouveru za dohledu producenta Brendana O'Briena (Pearl Jam, Velvet Revolver, Audioslave - hrál na hammondky na MTV Unplugged Boba Dylana) a dlouholetého spolupracovníka bandu studiového mága Mika Frasera (Metallica, Aerosmith and Van Halen).

A mimochodem: dnes je to 31 let, co AC/DC odehráli poslední koncert s basákem Markem Evansem. Bylo to na festivalu ve Švédsku, kde hráli i Black Sabbath.

---

Basák System of a Down měl v úterý narozeniny

21. 4. 2008
Obrázek: Basák System of a Down měl v úterý narozeniny

Shavo Odadjian se narodil 22. dubna 1974 v Arménském Jerevanu. Když byl malý, tak se jeho rodina stěhovala do Itálie a následně do USA. Po škole pracoval v Los Angeles jako úředník v bance a zároveň byl managerem kapely Soil v níž působili jeho součastní spoluhráči Daron Malakian a Serj Tankian. Pak už to bylo jen kousek k System of a Down. Shavo má talentu na rozdávání: je velmi populárním DJ v oblasti LA (vystupuje pod jménem "DJ Tactic"), režíroval také velkou část videoklipů k singlům SOAD a v roce 1993 si zahrál po boku Arnolda Schwarzeneggera v klipu AC/DC - "Big Gun" (k filmu Poslední akční hrdina) - důkaz na fotce. Na koncertech System of a Down je nepřehlédnutelný - má asi nejvíc energické vystupování a udržuje nejbližší kontakt s publikem. Někdy se dokonce natírá fosforem, aby byl opravdu k nepřehlédnutí.

Shavo Odadjian měl 34. narozeniny. A při této příležitosti nachystal pro fanoušky dárek. Na stránkách své internetové nahrávací společnosti zveřejnil kousek z nového alba jeho skupiny AcHoZeN (heavy hip-hop). Toto album má vyjít letos v létě.

---

Na SEX PISTOLS na Slovensko

21. 4. 2008

4. a 5. července se v Piešťanech koná festival Hodokvas. Hlavní hvězdou budou legendární Sex Pistols a to v původní sestavě: John "Rotten" Lydon (zpěv), Glen Matlock (basa), Steve Jones (kytara), Paul Cook (bicí) - a to stojí za výlet. Více o festivalu ZDE.

---

Zemřel Springsteenům klávesák

21. 4. 2008
Obrázek: Zemřel Springsteenům klávesák

Danny Federici se proslavil nevíce coby hráč na klávesy a akordeon v Bruceově E Street Band. Když v listopadu přišla zpráva, že Danny si dává zdravotní pauzu a na Magic Tour ho na čas zastoupí veterán Karel Giordano, Springteeen se nechal slyšet: "Danny je jedním z pilířů našeho zvuku a hrajeme spolu více než 40 let. Jsme velcí přátelé. A společně s kapelou očekáváme jeho rychlý návrat v plné síle a zdraví". Federici se na pódium vrátil 20. března, když odehrál část představení v Indianapolis. O necelý měsíc později 17. dubna ve věku 58 let zemřel.

Další smutná zpráva přišla z kuchyně The Nice. V letech 67 - 71 v ní jádro tvořili klávesák Keith Emerson, basák Lee Jackson a bubeník Brian Davison. Poslední jmenovaný před týdnem (15. dubna) zemřel ve věku 61. let.

---

JETRO TULL vydávají znovu This Was

18. 4. 2008
Obrázek: JETRO TULL vydávají znovu This Was

Fanoušci Jethro Tull se dočkají již tento měsíc. Již 28. dubna se poprvé na CD objeví legendárního debut této kapely, která bude ošperkována velkou kupou bonusového materiálu.

Už je to celých čtyřicet let, co Jethro Tull vydali svůj debut This Was. Tehdy album vyšlo jen na černé desce s mono zvukem a dostalo se do první desítky britské prodejní hitparády. Fandy Jethro Tull tedy dozajista potěší, že již koncem tohoto měsíce bude právě tato legendární deska This Was k dispozici i stereo a navíc s obrovským množstvím doposud jen velmi těžko dostupného materiálu. Půjde totiž rovnou dvojalbum, které na prvním disku kromě původní verze písní nabídne i devět živých skladeb, které byly zaznamenány při speciální session pro BBC krátce po tehdejším vydání v roce 1968. ...

---

Praze zahraje i BEATALLICA

18. 4. 2008
Obrázek: Praze zahraje i BEATALLICA

Po Hayseed Dixie (včera hráli v Akropoli) se k nám chystá další vypečený band. Říkají si Beatallica a hrají upravené písničky Beatles - oblečené do kabátu Metalliky. Dokonce se spekulovalo, že za projektem stojí sám James Hetfield. Není tomu tak. Dokonce byla i soudní pře o autorská práva - o tom už jsme psali. Beatallica teď přijede do Prahy. 13. května hraje v Rock Cafe.

Na stejném místě pak 2. července (pozor, koncert je přeložen - měl být 16. května) svoji show rozjedou i punkeři-kelti Flogging Molly.

rozklikni celý článek a prohlídni si fotky Hayseed Dixie od Jirky Rogla

---

V pátek začal předprodej lístků na QUEEN

18. 4. 2008
Obrázek: V pátek začal předprodej lístků na QUEEN

Jak už jsme upozorňovala Queen s Paulem Rodgersem u mikrofonu při svém letošním turné mají zastávku i v Praze. A to 31. října. Koncert bude v O2 aréně a v pátek 18. dubna začal prodej lístků - na všech prodejních místech Sazka a.s. nebo na webovém portálu www.sazkaticket.cz.

---

Reprezentační večírek reprezentantů Beatu pro reprezentativní posluchače

16. 4. 2008
Obrázek: Reprezentační večírek reprezentantů Beatu pro reprezentativní posluchače

se povedl. Tedy především vystoupení největšího a nejkurióznějšího tuzemského orchestru, který zahrál hymnu rockerů Smoke On the Water. Za to, co se ve čtvrtek 10. dubna 2008 dělo v klubu Matrix, za to vám moc děkujeme. Jste nejlepší! Zatím si prohlédněte první fotky od Eifela, Honzy Hamerníka, Lukáše Kalouse a Evky Makovské (ty jsou ZDE).

První ještě nesestříhaný záznam od teamu z VŠE: (klikněte na PLAY)

klikni na "celý text" a uvidíš další fotky

---

QUEEN plánují We Will Rock You 2

15. 4. 2008
Obrázek: QUEEN plánují We Will Rock You 2

O pokračování úspěšného muzikálu promluvil Brian May s tím, že je to velká výzva. V Londýně dávají dílo, které napsal britský autor Ben Elton spolu se členy skupiny Brianem Mayem a Rogerem Taylorem, od roku 2002. Už tam ně něj přišlo na 2 milióny lidí. Na celém světě pak dokonce až 5. miliónů. Futuristickou bitvu mezi dobrem a zlem We Will Rock You mohli zájemci vidět taky v Austrálii, v Rusku, v USA, v Kanadě, ve Španělsku, v Japonsku, v Jižní Africe, v Německu, na Zélandu, v Jižní Koreji a letos i ve Rakousku ve Vídni a v Singapuru.

Jinak Queeni s Paulem Rodgersem by rádi letos na podzim dodali světu první společné studiové album. 16. září pak v Moskvě startují celosvětové turné. 31. října budou hrát Queen v Praze.

---

HAYSEED DIXIE v Praze

15. 4. 2008
Obrázek: HAYSEED DIXIE v Praze

Když jsme ve víkendu coververzí poprvé zahráli bluegrassové panáčky z hloubi Apalačska, Beaťáci se rozdělili na dva tábory. Jedni řvali smíchy, jíní prskali plní opovržení. Pro první tábor (tedy pro nadšence) tu máme skvělou zprávu. Hayseed Dixie budou hrát dnes (17.4) v Praze v Paláci Akropolis. A teď se jen můžeme nechat překvapit, co tady předvedou. Jestli některou z jejich vypečených předělávek (Highway to Hell, Shook Me All Night Long , Hells Bells , Ace of Spades, Walk This Way, War Pigs, Breaking The Law ....) nebo vlastní tvorbu - v únoru vydali desku No Covers, kde je 14 jejich originálních skladeb. Pár informací o historii bandu Hayseed Dixie najdete ZDE.

---
Stránky: 1 188 374 535 536 537 538 539 540 541 561 747