Stránky: 1 190 378 535 536 537 538 539 540 541 567 755

QUEEN a RODGERS mají téměř hotovo

15. 7. 2008
Obrázek: QUEEN a RODGERS mají téměř hotovo

První společné studiové album, které má zatím pracovní název Cosmos Rocks je krok od dokončení. Paul Rodgers to upřesnil, že jsou ve fázi závěrečného míchání: "Víte, celý fór je v detailech a maličkostech a ty teď dolaďujeme. A jde to moc dobře." Datum vydání alba je stanoveno na 1. září. Rodgerse ještě před podzimní světovou šňůrou s Queen (31.10. Praha) čeká 8. srpna společné vystoupení s kumpány z Bad Company s bubeníkem Simonem Kirkem a kytaristou Mickem Ralphsem. Koncert v Hollywoodském kasinu se bude nahrávat a do konce roku má vyjít na DVD.

---

Pro začínající kytaristy

14. 7. 2008
Obrázek: Pro začínající kytaristy

Chceš-li nahlédnout do nitra mysli jednoho z nejznámějších rockových kytaristů současnosti poptej se po novém DVD The Sound and the Story. To má na svědomí Mark Tremonti - jedna z největších postav dnešního kytarového světa, trojnásobný držitel ocenění "Kytarista roku" magazínu Guitar World, vítěz Grammy a pod. Zakladatel skupin Creed a Alter Bridge přichystal na novém DVD v první řadě instruktážní pasáže, ale taky příběh kytaristy samouka, který to dotáhl až na největší světová pódia. Od technik a cvičení až po psaní a hraní. K natáčení se přidali i kamarádi muzikanti zpěvák Alter Bridge Myles Kennedy, Michael Angelo Batio (Guitar One Magazine ho označil nejrychlejším kytaristou všech dob), Troy Stetina (vyhledávaný kytarový lektor a autor několika knih o hře na kytaru), Rusty Cooley a Bill Peck. Toto všechno by mělo vytvořit jedno z nejvíce informativních a kompletních kytarových DVD všech dob." ZDE Trailer k DVD

---

Letem rockovým světem – tedy stručně

14. 7. 2008
Obrázek: Letem rockovým světem – tedy stručně

Zpěvačka Nightwish Anette Olzon navštívila ve studiu švédskou elektro-metalová kapelu Pain (hráli před Nigthwish i na pražském únorovém koncertu). A šlo o návštěvu pracovní.Anette nazpívala dvě skladby pro novou desku Pain, která vyjde v říjnu.

Na sobotní koncert Bon Jovi v Cetral Parku v New Yorku přišlo 70 tisíc lidí. Show začala skladbou Living On A Prayer a končila I Love This Town. Zítra kapelu čeká vystoupení na baseballovém stadionu Yankees při All-Star game.

Rodinka Osbourneovic se vrací k reality show. Už řádili na MTV teď na Ozzyho, Sharon a jejich dětičky Jack a Kelly budou mířit kamery stanice Fox. Zatím podepsali smlouvu a 6 hodinových epizod, které by se k divákům měly dostat v říjnu nebo v listopadu.

Led Zeppelin vyberou náhodných 100 fanoušků (z těch, kteří se předtím zaregistrují na jejich webu) a ti se stanou majiteli raritního white vinylu The Song Remains the Same - soundtrack ke stejnojmennému koncertnímu filmu z roku 1976.

A ti co patří mezi nejskalnější (řádně registrované) fanoušky Metalliky, si mohou koupit speciální rakev. Vše se připravuje k vydání nové desky Death Magnetic a truhla bude vedle očekávané desky obsahovat DVD pořízené během nahrávání ve studiu, tričko, vlajku, plakát a další drobnosti.

---

DON AIREY zahraje v Praze

14. 7. 2008
Obrázek: DON AIREY zahraje v Praze

Klávesák, jenž vstoupil do světa roku skrze účinkování v kapele "Hammer" Cozyho Powella a jehož jméno je spojováno s Black Sabbath, Rainbow, Ozzy Osbournem, Whitesnake, Judas Priest, UFO, Deep Purple nebo Jethro Tull a pod., vydal letos druhou sólovou desku Light In The Sky. A tu bude od 26. září představovat fanouškům po evropských klubech. Na cestách ho budou doprovázet zpěvák Danny Bowes (Thunder), bubeník Darrin Mooney (Primal Scream, Gary Moore), kytarista Rob Harris (Jamiroquai) a basák Chris Childs (Thunder). A nakonec to nejzajímavější. 30. září byl měl sběratel značkových kláves a nahrávacího zařízení (zejména značek Hammond a Mug) zahrát v Praze. Místo koncertu ještě bude upřesněno.

---

Sestavili jste víkend z Vašich nejoblíbenějších placek!

12. 7. 2008
Obrázek: Sestavili jste víkend z Vašich nejoblíbenějších placek!

V sobotu a neděli 12. a 13. července jsme si na Beatu přehráli muziku z Vašich 41. nejzásadnějších rockových alb. (Původně to měla být "jen čtyřicítka", ale když Jethro Tull: Minstrel in the Gallery a Led Zeppelin: Led Zeppelin II měli stejně hlasů ...)

Výsledky najdete ZDE.

---

Metallica: Death Magnetic!

8. 7. 2008
Obrázek: Metallica: Death Magnetic!

Prý ta deska vyjde v září - a má být cosi jako "back to the roots" neboli zpátky k hodně tvrdým kořenům. Pro milovníky Metalliky dobrá zpráva, pro ty, kteří kvůli nevýraznému poslednímu albu St.Anger nad kapelou zlomili hůl, ještě šance slyšet své"hrdiny" zas v plném metalickém lesku. Kapela si vybrala producenta Ricka Rubina (v poslední době slavného dík comebackovému albu NeilaDiamonda! - toť rozptyl!!!). Lars Ulrich potvrdil, že album bude obsahovat deset skladeb, z nichž dvě budou mít přes osm minut. Zástupci britského hudebního tisku, kteří již slyšeli z Death Magnetic pár skladeb, zavzpomínali na dávné Slayer, dokonce Thin Lizzy a Led Zeppelin a (světe zboř se!) na Rage Against The Machine. Bubeník Matt Sorum z Velvet Revolver se kdesi nechal slyšet že jde o "neuvěřitelně rychlou smršť." Na nové desce jsou však ke slyšení jak rychlé a ještě rychlejší nářezy, tak vznosnou melodií obdařené písně,čemuž prý odpovídá i nálada prvního singlu ne nepodobná klasice One nebo ještě starší perle Fade To Black. Autorem všech textů, které už tradičně nejsou "blbé" je James Hetfield. Další info o dosud nenarozeném metal-miminku s brutálním jménem Death Magnetic najdete na www.missionmetallica.com.

Vojtěch Lindaur pohledem z Beatové rozhledny

PS: pokud máte zájem o týdeník Beatová rozhledna, na pravé straně tohoto webu je registrace (stačí zadat jenom email, kam má Rozhledna chodit)

---

Z KLUBU rádia Beat

7. 7. 2008
Obrázek: Z KLUBU rádia Beat

Tento týden pro Vás jako žhavou novinku máme knihu:

Steve Overbury - Bouchačky, prachy a rock´n´roll - Manažeři nejslavnějších hudebních skupin:

Beatles, Rolling Stones, Who, Pink Floyd, Led Zeppelin, Clash, Wham!, Spice Girls a další kapely ovládaly hudební průmysl a jejich desky poslouchaly miliony fanoušků. Za těmito úspěchy ale stáli také méně známí muži v pozadí - jejich manažeři, kteří je podporovali, obhajovali, přesvědčovali a někteří i trestali. Don Arden, manažer Black Sabbath a Ozzyho Osbournea, či Peter Grant, manažer Led Zeppelin, jsou téměř neznámí. Bernie Rhodes, manažer Clash, nebo Steve O'Rourke, manažer Pink Floyd, měli větší štěstí. A Brian Epstein se stal stejně slavným jako jeho Beatles. Kniha představuje dvanáct úspěšných i neúspěšných manažerů slavných kapel. Někteří z nich se zapletli se zločinem a drogami, jiní zemřeli mladí, spáchali sebevraždua jeden byl dokonce zavražděn. Další unikli smrti o pouhopouhý vlásek. A o tom všem vypráví tato kniha.

---

JUDAS PRIEST v Liberci

7. 7. 2008
Obrázek: JUDAS PRIEST v Liberci

Pro Beaťáky fotil a psal Jirka Rogl:

Metalové legendy si u nás letos podávají dveře - krátce po Metallice a chvilku před Iron Maiden k nám dorazili britští stylotvůrci Judas Priest a to hnedle dvakrát; prvně zahráli 17. června v ostravské ČEZ Aréně a krátce poté, ve čtvrtek 3. července v liberecké Tipsport Aréně, odkud pochází následujících pár záběrů, které snad Beaťákům alespoň trochu přiblíží atmosféru tohoto nevšedního koncertu.

---

Do Prahy se chystají ELO

4. 7. 2008
Obrázek: Do Prahy se chystají ELO

Britové Electric Light Orchestra zahrají v neděli 23. listopadu českému publiku v pražském Kongresovém centru. A to pozor - spolu s Českým národním symfonickým orchestrem. Ze nejslavnější sestavy ELO ze 70. let dnes v kapele působí houslista Mik Kaminsky a baskytarista Kelly Groucutt. "Do Prahy přijede sestava, která se označuje jako Part II, tedy bez bývalého lídra a jednoho ze zakladatelů kapely Jeffa Lynneho, ale s dirigentem Louisem Clarkem" uvedla manažerka pořádající agentury Makroconcert Kristina Drahoňovská. Vstupneky v prodeji v síti Ticketpro.

---

Beaťáci na koncertech POLICE

3. 7. 2008
Obrázek: Beaťáci na koncertech POLICE

Fotky a povídání poslal Kačka z fanklubu StingMania o.s.:

Ahoj!
Sice trochu se zpožděním, ale přeci ti posílám nějaké fotky a povídání rovnou ze dvou koncertů The Police, které navštívil náš fanklub StingMania o.s.. Jednalo se o koncerty v Katowicích 26.6. a Lipsku 28.6.. Plné reportáže, fotky a budoucí dvd budou dostupné na našich stránkách www.stingmania.cz (až budou :-D ).
Do Katowic jsme se málem nedostali díky ...

---
Stránky: 1 190 378 535 536 537 538 539 540 541 567 755