Stránky: 1 184 368 536 537 538 539 540 541 542 551 734

Zpěvák Midnight Oil ministrem životního prostředí

3. 12. 2007
Obrázek: Zpěvák Midnight Oil ministrem životního prostředí

Po rozpadu kapely v roce 2002, začal právník Peter Garrett o politice méně zpívat a více o ní hovořit a hlavně konkrétně jednat. Poprvé se do politiky chtěl zapojit už v roce 1984. Neúspěšně. Nevzdával to a stal se aspoň předsedou Australské nadace ochrany přírody. V roce 2004 ho lídr australských labouristů Mark Latham navrhl na kandidáta strany do parlamentních voleb. Peter nabídku přijal a p lehkém vítězství zasedl do parlamentu. Teď se přesunuje do vlády. Ve čtvrtek byl jmenován do úřadu novým premiérem Kevinem Ruddem.

---

SANTANA zahraje příští rok na Slovensku

3. 12. 2007

Carlos Santana na svém webu zveřejnil termíny na Live Your Light Tour pro příští rok. V únoru a březnu potěší své fanoušky v Dubaji, Singapuru, Austrálii, na Zélandu a v Číně a 20. června začíná s túrou po Evropě. Mezi Paříží a Varšavou si udělá 26. června 2008 zastávku v Bratislavě.

---

Manžele OSBOURNEOVY nerozdělí ani smrt

3. 12. 2007
Obrázek: Manžele OSBOURNEOVY nerozdělí ani smrt

Podle slov Sharon prý uzavřeli "sebevražedný pakt"- podle kterého zemřou oba ve stejnou chvíli. Život jednoho bez druhého nemá smysl. Proto spolu chtějí z tohoto světa odejít společně. Sharon vysvětluje: "Rádi bychom si vybrali dobu, kdy odhodláme odejít. Chtěla bych odejít se svým staříkem, a on se mnou.... Naštěstí se mému muži teď daří lépe než kdy předtím." Na sebevraždu si tak manželé budou muset počkat minimálně do roku 2012, do té doby má totiž Sharon "spoustu práce". Mimo jiné společně s Ozzym budou 20. února 2008 moderovat ceremoniál Brit Awards. V historii předávání cen Britské hudební akademie je to teprve potřetí, co bude celou slavnost moderovat smíšená dvojice - žena a muž.

---

Vrací se kapela EXTREME

3. 12. 2007
Obrázek: Vrací se kapela EXTREME

Čtveřice hezounů z Bostonu vydala poslední album Waiting for the Punchline v roce 1995. O rok později nahlásili rozpad. Pak došlo ke dvojímu krátkému shledání a teď hlásí hoši návrat. Zpěvák Gary Cherone (v roce 1998 nazpíval album Van Halen III), portugalský kytarista Nuno Bettencourt a basák Pat Badger si do party přizvali bubeníka Kevina 'The Eyebrow' Figueireda. Ten od roku 2002 hrál v Nunově kapele DramaGods. Extreme hodlají v roce 2008 vydat novou desku a tu podpořit světovým turné Bettencourt říká: "Zjistili jsme, že nejen lidé hladoví po skutečném rokenrolu, ale my také. Tak se pojďme najíst."

---

Novinka QUEEN na webu

3. 12. 2007
Obrázek: Novinka QUEEN na webu

Nový studiový počin Queen s Paulem Rodgersem je volně k mání na webu kapely. Skladba se jmenuje Say It's Not True a v live verzi ji najdete taky na CD a DVD Return of the champions (2005). Bubeník Roger Taylor ji napsal pro nadaci Nelsona Mandely a kampaň 46664 a uvolněna byla symbolicky 1. prosince - Světový den boje proti AIDS.

---

McCARTNEY nahrává se synem

29. 11. 2007
Obrázek: McCARTNEY nahrává se synem

Sir Paul se snaží pomoci svému třicetiletému synovi nastartovat jeho hudební dráhu. James McCartney, první syn z Paulova manželství s Lindou, je bubeník a kytarista a objevil se již na otcových dvou sólových počinech (Flaming Pie a Driving Rain) a pomáhal mamince na albu Wide Prairie.Teď by si rád vydal desku vlastní. Jeho otec říká: "Dělám teď něco se svým synem. Zjišťujeme, co je třeba k tomu, aby si nahrál vlastní desku. Všechno si dělá sám. Skládá, dává to dohromady. Je to senzační. Ještě ale nic není jisté. Ještě nevíme, jestli to bude fungovat. Já bych mu měl s něčím pomoci, těším se na to." Jejich studiový počin by světlo světa měl spatřit již příští rok. Jen připomenem, že McCartney je posledním Beatlem, jehož potomek se vydává na hudební dráhu. Zak Starkey, syn Ringo Starra, je bubeníkem Oasis a The Who, synové Johna Lennona Julian a Sean se oba živí jako sóloví umělci, a Harrisonův syn Dhani má kapelu Thenewno2.

---

Faces: chuligáni po všech těch letech

28. 11. 2007
Obrázek: Faces: chuligáni po všech těch letech

Rolling Stone Ron Wood, někdejší kytarista Faces, se nedávno dal slyšet, že není vyloučeno, aby se Faces alespoň pro jedno turné dali dohromady.
Pravil tak u příležitosti křtu velezajímavého DVD s názvem. The First Barbarians: Live From Kilburn last night. Jedná se o velezajímavý koncertní záznam (barevný i černobílý) z roku 1974, který byl natočen u příležitosti

---

CLAPTON a alkoholový démon

28. 11. 2007
Obrázek: CLAPTON a alkoholový démon

Na záčtku prosince bude na televizním kanálu ITV (Independent Television) v pořadu South Bank Show odvysílán rozhovor s Ericem Claptonem, v němž se velmi otevřeně vrací ke svým problémům s alkoholem a drogami. Clapton vysvětluje, že nejen, že si velkou část ze svého mládí kvůli návykovým látkám nepamatuje, navíc si první sexuální zážitek jako střízlivý člověk užil až po třicítce. "Když jsem se poprvé vrátil z léčení, tak mi to s mou ženou vůbec nešlo. Nikdy předtím jsem s nikým nespal aniž bych nebyl alespoň zhulený. Opil jsem se hned poprvé, a potom jsem to bral jako dobrý návod." Erik přiznává, že se alkoholu zřekl až během australského turné v roce 1987, kdy ho pronásledovaly sebevražedné myšlenky.

---

Zemřel zpěvák QUIET RIOT

27. 11. 2007
Obrázek: Zemřel zpěvák QUIET RIOT

Mrtvé tělo dvaapadesátiletého Kevina DuBrowa našli v neděli odpoledne v jeho domě v Las Vegas. Tisková mluvčí kapely Quiet Riot doplnila, že zpěvák zemřel z neznámých příčin, které určí pitva.

---

Čí je to zadek?

26. 11. 2007
Obrázek: Čí je to zadek?

To je ale blbá otázka! Když jste (u staršího článku na tomto webu) bez zaváhání poznali Billa Gatese na policejních fotkách, tak přiřadit obličej k tomuto pozadí je pro vás hračka. Jasně, že jde o část těla Kirka Hammetta. Kytarista Metalliky prozradil, že si číslo šelmy nechal na zadek vytetovat po jednou divokém chlapském večírku s Davidem Lee Rothem (Van Halen). A to proto, že prý má 666 na stejném místě taky Kirkův hrdina Scott Ian z Anthraxu.

Další fotky Metalliky Rosse Halfina

---
Stránky: 1 184 368 536 537 538 539 540 541 542 551 734