Stránky: 1 193 386 541 542 543 544 545 546 547 578 770

Za 14 dní nová deska PRETENDERS

24. 9. 2008
Obrázek: Za 14 dní nová deska PRETENDERS

Chrissie Hynde a její parta přichází po pěti letech s albem Break Up The Concrete. V obchodech se po něm ptejte po 7. říjnu. Zpěvačka prozradila, že jejich deváté studiové dítko se natáčelo v Los Angeles jen 12 dní. Oproti minulému počinu došlo k obmněně muzikantů. S Chrissie teď hrají kytaristi James Walbourne a Eric Heywood, basák Nick Wilkinson a bubenický veterán Jim Keltner (hrával třeba na sólových albech členů Beatles).

---

We Wish You A Metal Xmas And A Headbanging New Year

23. 9. 2008
Obrázek: We Wish You A Metal Xmas And A Headbanging New Year

Přesně tak se bude jmenovat Vánoční rocková kolekce, která se na trh dostane 14. října. A bude na ní pár zajímavých propojení. Dave Grohl z Foo Fighters společně s Lemmym z Motorhead a s Billym Gibbonsem ze ZZ Top natočili Run Rudolph Run (ukázka), kterou před 50 lety zpíval Chuck Berry. Koledu God Rest Ye Merry Gentlemen odzpívá Ronnie James Dio. Na kolekci se dále podíleli třeba Tony Iommi, Alice Cooper, Billy Sheehan, Steve Morse, Joe Lynn Turner nebo pánové z Korn. Takové Rolničky nebo Tichá noc v jejich podání, to bude asi něcíčko.

---

BON JOVI hvězdou Live Earth India

23. 9. 2008
Obrázek: BON JOVI hvězdou Live Earth India

Charitativní koncert se bude konat 7. prosince v indické Bombaji, v hale Andheri pro 20.000 diváků. Za domácí, tedy Bollywood bude hlavní star herec Amitabh Bachchan, který bude večerem provádět. O to, aby se událost konala v Indii, se zasadil bývalý americký viceprezident Al Gore, který se angažuje v ekologických tématech a je nositelem Nobelovy ceny za mír. Výtěžek koncertu bude věnován na využití sluneční energie pro osvětlení oblastí, jejichž obyvatelé nemají k dispozici elektřinu. Na světě nemá přístup k elektrické energii 1,6 miliardy lidí. Akce je doprovázena kampaní Rozjasněte miliardu životů. Indický hudební maratón budou vysílat televize ve stovce zemí. Zatím poslední koncert Live Earth se 150. účinkujícími ze 7.7.2007 sledovalo na dvě miliardy lidí.

---

Nominace do rock'n'rollové síně slávy

23. 9. 2008
Obrázek: Nominace do rock'n'rollové síně slávy

V dubnu příštího roku se bude v Clevelandu v Ohiu tradičně otevírat Americká Rock and Roll Hall of Fame. Letos byli pro uvedení nominováni kytarista Jeff Beck, skupiny Metallica, The Stooges, War a Chic, rapeři Run DMC, zpěvačka Wanda Jackson a soulová legenda Bobby Womack. Teď je to na více než pětistovce muzikantů, hudebních novinářů a dalších odborníků, aby vybrali "vyvolené". Loni byla vedle Johna Mellencampa, The Ventures, Leonarda Cohena a The Dave Clark Five do síně slávy uvedena Madonna a dost se začalo spekulovat o její "rock´n´rollovosti".

---

Další kousek nové desky AC/DC

23. 9. 2008

Na MySpace AC/DC je k poslechu druhá skladba z jejich chystané desky Black Ice. Jmenuje se War Machine. Bez komentáře …

PS: přidáváme i video k Rock 'N' Roll Train

---

JORN LANDE v Praze!

20. 9. 2008
Obrázek: JORN LANDE v Praze!

Bývalý zpěvák Masterplan přijede představit novou desku Lonely Are The Brave (pokud seženete vydání s bonusem - vychutnáte si i přídavek: cover Stormbringer od Deep Purple - Lande je velkým fanouškem kapely). Jørn Lande si na 27. listopadu 2008 zamluvil pražský klub Retro Music Hall.

A připomínáme, že v Retru zahraje 9. února 2009 Americký kytarista Richie Kotzen.

---

Rocková pípa zazimována

20. 9. 2008
Obrázek: Rocková pípa zazimována

V sobotu 20. září byla poslední letošní pípa na zahradě a zároveň taky v Jablonci nad Nisou v hospůdce Tatáž Pakáž [U Jeslí 5]. Společně jsme si léto pěkně užili a těšíme se zase za rok.

Poděkování patří všem co přiložili "ruku k pípě" a za fotodokumentaci Jirkovi Wagnerovi. Obrázky ze všech pražskcýh píp nadete ZDE.

---

Beaťáci na koncertech

18. 9. 2008
Obrázek: Beaťáci na koncertech

Kachnin "bratránek" Pepa byl minulý pátek (12.9.) na koncertě Metalliky v Berlíně a poslal luxusní fotky:

---

AC/DC Tour – zatím pro USA a Kanadu

18. 9. 2008
Obrázek: AC/DC Tour – zatím pro USA a Kanadu

Kapela se rozhodla, že Black Ice World Tour začne 28. října ve městě Wilkes-Barre v Pensylvánii. Do 18. prosince 2008 pak potěší fanoušky v dalších 23 městech (pro New York si připravili dva koncerty). Předprodej lístků začne teď v pátek. Pak příjde na řadu plán pro Evropu (doufám, že jim někdo připomene, že mají velkou fanouškovskou základnu v Česku), Jižní Ameriku a Asii.

Komentáře Briana Johnsona a Anguse Younga k nové desce Black Ice

---

Guitar Hero: World Tour – něco pro hračičky

16. 9. 2008
Obrázek: Guitar Hero: World Tour – něco pro hračičky

Koncem října se k zájemcům dostane další z her do rodiny Kytarových hrdinů. Pokračování slavné série s podtitulem World Tour má totiž kromě dvou nových nástrojů (a tedy i možnosti poskládat si kapelu jako v Rock Bandu) nabídnout převratnou možnost vytvářet si vlastní muziku. Počet startovacích hudebních skladeb přesáhne cokoliv, co bylo dosud v sérii Guitar Hero k vidění a slyšení - půjde o průřez 40 let rocku - 86 skladeb od American Woman od Guess Who po nově natočenou Pretty Vacant od Sex Pistols - TADY je seznam. Více o hře ZDE.

---
Stránky: 1 193 386 541 542 543 544 545 546 547 578 770