Stránky: 1 193 386 541 542 543 544 545 546 547 578 770

Proč se nechce PLANTOVI do dalšího koncertu LED ZEPPELIN

24. 9. 2008
Obrázek: Proč se nechce PLANTOVI do dalšího koncertu LED ZEPPELIN

Zpěvák se pro chlapský magazín GQ svěřil, že nejvíce ho od dalšího spojení Led Zeppelin děsí to zařizování okolo. Prý si ani neumíme představit, co "papírování" předcházelo jejich loňskému koncertu v Londýně. "Kdybychom svázali všechny papíry, které jsme museli podepsat a vyřídit, byla by z toho pěkně tlustá kniha. A já si pořád více přijdu jako muzikant a né spisovatel." Plant nevylučuje, že by se ještě někdy kapela dala pro koncert dohromady, ale zároveň přiznává, že: "Led Zeppelin nikdy nehráli na základě žádosti fanoušků, vždycky se nám čtyřem prostě jen muselo chtít sejít se a dělat rock 'n' roll. Na téma případného nového materiálu se Robert jen tajuplně usmál … tedy asi další "jen zbožné" přání fanoušků.

---

Za 14 dní nová deska PRETENDERS

24. 9. 2008
Obrázek: Za 14 dní nová deska PRETENDERS

Chrissie Hynde a její parta přichází po pěti letech s albem Break Up The Concrete. V obchodech se po něm ptejte po 7. říjnu. Zpěvačka prozradila, že jejich deváté studiové dítko se natáčelo v Los Angeles jen 12 dní. Oproti minulému počinu došlo k obmněně muzikantů. S Chrissie teď hrají kytaristi James Walbourne a Eric Heywood, basák Nick Wilkinson a bubenický veterán Jim Keltner (hrával třeba na sólových albech členů Beatles).

---

We Wish You A Metal Xmas And A Headbanging New Year

23. 9. 2008
Obrázek: We Wish You A Metal Xmas And A Headbanging New Year

Přesně tak se bude jmenovat Vánoční rocková kolekce, která se na trh dostane 14. října. A bude na ní pár zajímavých propojení. Dave Grohl z Foo Fighters společně s Lemmym z Motorhead a s Billym Gibbonsem ze ZZ Top natočili Run Rudolph Run (ukázka), kterou před 50 lety zpíval Chuck Berry. Koledu God Rest Ye Merry Gentlemen odzpívá Ronnie James Dio. Na kolekci se dále podíleli třeba Tony Iommi, Alice Cooper, Billy Sheehan, Steve Morse, Joe Lynn Turner nebo pánové z Korn. Takové Rolničky nebo Tichá noc v jejich podání, to bude asi něcíčko.

---

BON JOVI hvězdou Live Earth India

23. 9. 2008
Obrázek: BON JOVI hvězdou Live Earth India

Charitativní koncert se bude konat 7. prosince v indické Bombaji, v hale Andheri pro 20.000 diváků. Za domácí, tedy Bollywood bude hlavní star herec Amitabh Bachchan, který bude večerem provádět. O to, aby se událost konala v Indii, se zasadil bývalý americký viceprezident Al Gore, který se angažuje v ekologických tématech a je nositelem Nobelovy ceny za mír. Výtěžek koncertu bude věnován na využití sluneční energie pro osvětlení oblastí, jejichž obyvatelé nemají k dispozici elektřinu. Na světě nemá přístup k elektrické energii 1,6 miliardy lidí. Akce je doprovázena kampaní Rozjasněte miliardu životů. Indický hudební maratón budou vysílat televize ve stovce zemí. Zatím poslední koncert Live Earth se 150. účinkujícími ze 7.7.2007 sledovalo na dvě miliardy lidí.

---

Nominace do rock'n'rollové síně slávy

23. 9. 2008
Obrázek: Nominace do rock'n'rollové síně slávy

V dubnu příštího roku se bude v Clevelandu v Ohiu tradičně otevírat Americká Rock and Roll Hall of Fame. Letos byli pro uvedení nominováni kytarista Jeff Beck, skupiny Metallica, The Stooges, War a Chic, rapeři Run DMC, zpěvačka Wanda Jackson a soulová legenda Bobby Womack. Teď je to na více než pětistovce muzikantů, hudebních novinářů a dalších odborníků, aby vybrali "vyvolené". Loni byla vedle Johna Mellencampa, The Ventures, Leonarda Cohena a The Dave Clark Five do síně slávy uvedena Madonna a dost se začalo spekulovat o její "rock´n´rollovosti".

---

Další kousek nové desky AC/DC

23. 9. 2008

Na MySpace AC/DC je k poslechu druhá skladba z jejich chystané desky Black Ice. Jmenuje se War Machine. Bez komentáře …

PS: přidáváme i video k Rock 'N' Roll Train

---

JORN LANDE v Praze!

20. 9. 2008
Obrázek: JORN LANDE v Praze!

Bývalý zpěvák Masterplan přijede představit novou desku Lonely Are The Brave (pokud seženete vydání s bonusem - vychutnáte si i přídavek: cover Stormbringer od Deep Purple - Lande je velkým fanouškem kapely). Jørn Lande si na 27. listopadu 2008 zamluvil pražský klub Retro Music Hall.

A připomínáme, že v Retru zahraje 9. února 2009 Americký kytarista Richie Kotzen.

---

Rocková pípa zazimována

20. 9. 2008
Obrázek: Rocková pípa zazimována

V sobotu 20. září byla poslední letošní pípa na zahradě a zároveň taky v Jablonci nad Nisou v hospůdce Tatáž Pakáž [U Jeslí 5]. Společně jsme si léto pěkně užili a těšíme se zase za rok.

Poděkování patří všem co přiložili "ruku k pípě" a za fotodokumentaci Jirkovi Wagnerovi. Obrázky ze všech pražskcýh píp nadete ZDE.

---

Beaťáci na koncertech

18. 9. 2008
Obrázek: Beaťáci na koncertech

Kachnin "bratránek" Pepa byl minulý pátek (12.9.) na koncertě Metalliky v Berlíně a poslal luxusní fotky:

---

AC/DC Tour – zatím pro USA a Kanadu

18. 9. 2008
Obrázek: AC/DC Tour – zatím pro USA a Kanadu

Kapela se rozhodla, že Black Ice World Tour začne 28. října ve městě Wilkes-Barre v Pensylvánii. Do 18. prosince 2008 pak potěší fanoušky v dalších 23 městech (pro New York si připravili dva koncerty). Předprodej lístků začne teď v pátek. Pak příjde na řadu plán pro Evropu (doufám, že jim někdo připomene, že mají velkou fanouškovskou základnu v Česku), Jižní Ameriku a Asii.

Komentáře Briana Johnsona a Anguse Younga k nové desce Black Ice

---
Stránky: 1 193 386 541 542 543 544 545 546 547 578 770