Stránky: 1 193 384 547 548 549 550 551 552 553 576 767

Z KLUBU rádia Beat

7. 7. 2008
Obrázek: Z KLUBU rádia Beat

Tento týden pro Vás jako žhavou novinku máme knihu:

Steve Overbury - Bouchačky, prachy a rock´n´roll - Manažeři nejslavnějších hudebních skupin:

Beatles, Rolling Stones, Who, Pink Floyd, Led Zeppelin, Clash, Wham!, Spice Girls a další kapely ovládaly hudební průmysl a jejich desky poslouchaly miliony fanoušků. Za těmito úspěchy ale stáli také méně známí muži v pozadí - jejich manažeři, kteří je podporovali, obhajovali, přesvědčovali a někteří i trestali. Don Arden, manažer Black Sabbath a Ozzyho Osbournea, či Peter Grant, manažer Led Zeppelin, jsou téměř neznámí. Bernie Rhodes, manažer Clash, nebo Steve O'Rourke, manažer Pink Floyd, měli větší štěstí. A Brian Epstein se stal stejně slavným jako jeho Beatles. Kniha představuje dvanáct úspěšných i neúspěšných manažerů slavných kapel. Někteří z nich se zapletli se zločinem a drogami, jiní zemřeli mladí, spáchali sebevraždua jeden byl dokonce zavražděn. Další unikli smrti o pouhopouhý vlásek. A o tom všem vypráví tato kniha.

---

JUDAS PRIEST v Liberci

7. 7. 2008
Obrázek: JUDAS PRIEST v Liberci

Pro Beaťáky fotil a psal Jirka Rogl:

Metalové legendy si u nás letos podávají dveře - krátce po Metallice a chvilku před Iron Maiden k nám dorazili britští stylotvůrci Judas Priest a to hnedle dvakrát; prvně zahráli 17. června v ostravské ČEZ Aréně a krátce poté, ve čtvrtek 3. července v liberecké Tipsport Aréně, odkud pochází následujících pár záběrů, které snad Beaťákům alespoň trochu přiblíží atmosféru tohoto nevšedního koncertu.

---

Do Prahy se chystají ELO

4. 7. 2008
Obrázek: Do Prahy se chystají ELO

Britové Electric Light Orchestra zahrají v neděli 23. listopadu českému publiku v pražském Kongresovém centru. A to pozor - spolu s Českým národním symfonickým orchestrem. Ze nejslavnější sestavy ELO ze 70. let dnes v kapele působí houslista Mik Kaminsky a baskytarista Kelly Groucutt. "Do Prahy přijede sestava, která se označuje jako Part II, tedy bez bývalého lídra a jednoho ze zakladatelů kapely Jeffa Lynneho, ale s dirigentem Louisem Clarkem" uvedla manažerka pořádající agentury Makroconcert Kristina Drahoňovská. Vstupneky v prodeji v síti Ticketpro.

---

Beaťáci na koncertech POLICE

3. 7. 2008
Obrázek: Beaťáci na koncertech POLICE

Fotky a povídání poslal Kačka z fanklubu StingMania o.s.:

Ahoj!
Sice trochu se zpožděním, ale přeci ti posílám nějaké fotky a povídání rovnou ze dvou koncertů The Police, které navštívil náš fanklub StingMania o.s.. Jednalo se o koncerty v Katowicích 26.6. a Lipsku 28.6.. Plné reportáže, fotky a budoucí dvd budou dostupné na našich stránkách www.stingmania.cz (až budou :-D ).
Do Katowic jsme se málem nedostali díky ...

---

Zemřel kytarista MEL GALLEY

3. 7. 2008
Obrázek: Zemřel kytarista MEL GALLEY

Jeho jméno bylo spojováno především s kapelou Trapeze basáka a zpěvák Deep Purple Glenna Hughese. Ten ho seznámil s Davidem Coverdalem a Mel pak nahrál s Whitesnake desky Saints & Sinners a Slide It In. U Bílého hada se seznámil taky dalším kumpánem, kterému vypomáhal u sólové desky Octopuss. Byl jím bubeník Cozy Powell. A s ním se Galley teď znovu setkává. Bohužel už na druhé straně řeky života. Melovi letos v únoru lékaři diagnostikovali rakovinu jícnu. Na svůj web napsal, že je se svým osudem smířen a že měl krásný život, potkal spoustu výborných muzikantů a s mnohými si i zahrál. Zemřel teď v úterý 1. července.

---

Kdo předskočí Iron Maiden? - SALAMANDRA!

3. 7. 2008
-

Konečný verdikt dorazil před chvílí - po poslechu zaslaných nahrávek tří finalistů, tady kapel Syndrom, Split Bearing a Salamandra, si Iron Maiden jako druhého předskokana k Lauren Harris vybrali SALAMANDRU, gratulujeme vítězům a ctíme všechny, kdo se zapojili!

Iron Maiden už tuto skutečnost zvěřejnili na svých stránkách.

---

BON JOVI v Centrral Parku zadarmo

2. 7. 2008
Obrázek: BON JOVI v Centrral Parku zadarmo

Pokud budete 12. července v New Yorku, nenechejte si ujít free koncert skupiny Bon Jovi. Více informací ZDE. O tři dny pak zahrají na baseballovém stadionu Yankees při All-Star game. Kapela pak své turné zakončí dvěma koncerty ve slavné Madison Square Garden.

---

LORD zahraje s DEEP PURPLE

2. 7. 2008
Obrázek: LORD zahraje s DEEP PURPLE

Stane se tak na jediném koncertě a to 25. září na londýnském festivalu Sunflower Jam. Skupina si svého někdejšího klávesáka pozvala jako hosta. Naposledy Jon Lord s Deep Purple vystoupil 19.9.2002v divadle Regent v britském městě Ipswich.

---

MARKA RYBIN u Skyline

2. 7. 2008
Obrázek: MARKA RYBIN u Skyline

Pro fanoušky skupiny Gaiah Mesiah to byl šok, když místo letního turné kapela oznámila, že jejich zpěvačka odchází. Další partou, kterou opustila pěvkyně (Jitka Charvátová), je elektrotaneční Skyline. A hle co nečteme na jejich webu: S velkým potěšením oznamujeme, že novou posilou Skyline je Marka Rybin, kterou všichni znáte jako bývalou frontmanku Gaia Mesiah. Marka zatím bude mít v kapele pozici speciálního hosta, každopádně s námi od teď odjede už všechny plánované koncerty. Ze společných zkoušek máme skvělý pocit a už se nemůžeme dočkat, až to spolu roztočíme na pódiu. Přijďte se podívat, bude to nátěr! Skyline hrají zítra (3.7.) v pražských Žlutých lázních a třeba hned pozítří (4.7.) v Hradci na Rock For People. A co je s hledáním nové zpěvačky pro Gaiah Mesiah? Zatím nevíme a můžeme doporučit jen poslední desku s Markou živák Thank You Dr. Beat.

---

Smoke on the Snow Caps

2. 7. 2008
Obrázek: Smoke on the Snow Caps

Beaťačka Kačka nám poslala fotky z koncertu Deep Purple - pro osvěžení. Šlo o vystoupení v dubnu 2000 ve švýcarském lyžařském středisku Kleine Scheidegg. Nejen, že Gillan zpíval v botech (on raději bez .... a nejen bez bot), ale kapela hraní na sněhu přizpůsobila taky setlit. Nechyběli pecky jako: Pictures of Snow, Snow Sucker, Smoke on the Snow Caps, Fools (Who Play in Snow) nebo Baby It´s Cold Outside a podobně. Více obrazem:

---
Stránky: 1 193 384 547 548 549 550 551 552 553 576 767