Stránky: 1 193 386 569 570 571 572 573 574 575 578 770

DĚKUJEME ZA PŘÍZEŇ V ROCE 2007

31. 12. 2007
Obrázek: DĚKUJEME ZA PŘÍZEŇ V ROCE 2007

a roce 2008 se těšíme i na nových frekvencích

v Rychnově nad Kněžnou, ve Slavonicích,

v Benešově a v Pardubicích a

.... třeba ještě někde jindě.

Vaši Beaťáci

---

Příští rok zahrají v Čechách taky JETHRO TULL a FLOGGING MOLLY

28. 12. 2007
Obrázek: Příští rok zahrají v Čechách taky JETHRO TULL a FLOGGING MOLLY

Jethro Tull příští rok slaví 40 let od vydání první desky This Was. A k tomu chystají i speciální turné a zastávka 21. června 2008 bude v přírodním amfiteátru hradu Loket.

Flogging Molly jsou veselí hoši a jedno děvče z Los Angeles, kteří kombinují irskou národní hudbu a punk. Hrají spolu 10 let. U mikrofonu stojí Dave King, který hrával s Eddie Fast Clarkem ve Fastway. Název pro kapelu si vybrali podle jejich oblíbené irské hospody v LA na Fairfax Boulevard Molly Malone's (King pro časopis Kerrang!: "Hrávali jsme tam každé pondělí a dali jsme do toho všechno. Po koncertě jsme si přišli jak po výprasku.") - tam taky natočili svoji první desku živák Alive Behind the Green Door. Další album vyjde za čtvrt roku, mělo by se jmenovat Float a Flogging Molly ho našincům předvedou 16. května v Rock Cafe.

Vstupenky na oba koncerty seženete ZDE.

---

Zemřel OSCAR PETERSON

27. 12. 2007
Obrázek: Zemřel OSCAR PETERSON

Mistr jazzového piána Oscar Peterson podlehl 23. prosince ledvinovým komplikacím. Svoji pozemskou pouť ukončil ve věku 82. let. V pěti letech se začal učit hře na trubku a piáno, avšak od sedmi se kvůli prodělané tuberkulóze věnoval pouze hře na piáno. V roce 1997 dostal cenu Grammy za celoživotní přínos a také cenu International Jazz Hall of Fame Award. Více o jeho životě a tvorbě ZDE.

Oscar Peterson už hraje ve stejné partě jako Karel Černoch, který zemřel dnes. Trošku smutná příchuť Vánoc .....

---

Šílenství okolo LED ZEPPELIN

27. 12. 2007
Obrázek: Šílenství okolo LED ZEPPELIN

stále neopadlo. I po koncertu jsou lístky z O2 arény žádaným zbožím. Minulý týden si fanoušek na eBay koupil 2 vstupenky a pásku, kterou měli návštěvníci na ruce, za $250. Na webu kapely se pak snaží fanoušci přesvědčit Roberta Planta, aby souhlasil s koncertní šňůrou. Jimmy Page a John Paul Jones, prý nejsou zásadně proti. Plant si ale na příští rok naplánoval turné s Alison Krauss. S tou letos natočil desku Raising Sand. A pak noviny Belfast Telegraph přišly se zprávou, že se vyjednává o tom, že by tam Led Zeppelin zahráli Stairway To Heaven - v Belfastské Ulster Hall měla totiž tato nesmrtelná skladba před 36 lety (5.3.1971) premiéru v koncertním provedení.

---

Rock and Roll Hall of Fame 2008

27. 12. 2007
Obrázek: Rock and Roll Hall of Fame 2008

Další členové budou do síně slávy uveděni 10. března a budou to britové The Dave Clark Five, Leonard Cohen, John Mellencamp, Madonna, američtí The Ventures, Little Walter (sideman categorie) a v kategorii non-performer autorsko-producentské duo Kenneth Gamble a Leon Huff. Ceremoniál bude hostit Waldorf-Astoria Hotel v New York. Už taky prosákly informace, že příští rok se uvádění do Rock and Roll Hall of Fame vrátí domů. Naposledy se tato sláva v Clevelandu (Ohio) konala v roce 1997.

---

Beaťáci na SAXONu

20. 12. 2007
Obrázek: Beaťáci na SAXONu

Naše reportérka Evka byla v Retro Music Hall:

"Pondělní koncert skupiny Saxon v Retro Music Hall byl velice příjemnou tečkou za spoustou výborných koncertů, které se tam tento rock uskutečnily.Beaťáci si mohli zazpívat známé hity ale i poslechnout skladby z nového alba. Na závěr asi hodinu a půl dlouhého vystoupení nám Saxoni popřáli krásné vánoce a budou se těšit na další vystoupení v Praze, protože atmosféra byla výborná..."

---

METALLICA zahraje v Praze

20. 12. 2007
Obrázek: METALLICA zahraje v Praze

Hoši nás trochu napínali, ale nakonec si pro své letní turné po Evropě zamluvili i fotbalový stadion SK Slavia Praha v Edenu. Den D bude 3. června 2008. Což je jediná vada na kráse, protože v ten den hraje v Praze taky Joe Satriani. Vstupenky se začnouv síti Ticketpro prodávat zítra - 21. prosince. Kolik Beaťáků bylo hodných a kolik lupenů bude pod stromečkem?

---

Letadlo IRON MAIDEN

18. 12. 2007
Obrázek: Letadlo IRON MAIDEN

Z www.planes.cz:

Poprvé v historii hudební skupiny Iron Maiden bude celý šedesátičlenný tým a 12 tun vybavení po celou první část turné cestovat speciálním letounem Boeing 757 ve zvláštních barvách Iron Maiden. Letoun bude pronajat od společnosti Astraeus, kde je frontman kapely Bruce ...

---

PINK FLOYD ani LED ZEPPELIN návrat neplánují

18. 12. 2007
Obrázek: PINK FLOYD ani LED ZEPPELIN návrat neplánují

Robert Plant definitivně pohřbili naděje svých fanoušků na překvapení v podobě světového turné Led Zeppelin, když oznámil na příští rok své vlastní sólové turné a americkou country zpěvačkou Alison Krauss. S tou letos natočil desku Raising Sand.

Na koncertě Led Zeppelin v Londýně byl před týdnem i David Gilmour: "Led Zeppelin jsem viděl a byli úžasní. A k tomu, jestli by měli nebo neměli udělat turné, no, měli by udělat to, co je udělá spokojenými. A co se týče Pink Floyd, my také děláme to, co nás činí šťastnými. A já jsem šťastný, když si sám skládám hudbu a koncertuji, což právě dělám."

A máme to.

---

METALLICA brousí okolo

18. 12. 2007
Obrázek: METALLICA brousí okolo

Už jsme psali o dvojici koncertů na festivalech v Německu. Po článku Sprechen Sie Deutsch??? se na webu Metalliky objevilo Dziendobry a tady se píše: dávají na vědonost, že bude koncert v Chořovově na stadionu Slaski a to 28. května 2008. Dalším termínem je 30. květen a festival v holandském Pinkpopu.

Tak a teď už jenom čekáme, kdy bude zvěřejněn termín pro Česko.

Další o čem stránky Metalliky píšou, je nominace kapely na Grammy. A s čím? No s instrumentálkou The Ecstasy Of Gold z filmu Hodný, zlý a ošklivý, která letos vyšla na albu We All Love Ennio Morricone. Za soupeře mají Rush, Joe Satrianiho, Bruce Springsteena a Stevea Vaie. Nejen kategorie Best Rock Instrumental Performance bude znát své vítěze 10. února 2008

---
Stránky: 1 193 386 569 570 571 572 573 574 575 578 770