Stránky: 1 187 372 558 662 663 664 665 666 667 668 743

Nové album U2 na obzoru

21. 7. 2004
Obrázek: Nové album U2 na obzoru

Ztracené nové album skupiny U2 se měsíc před vydáním (v listopadu 2004) s největší pravděpodobností objeví na internetu, odkud bude možné si ho ilegálně stáhnout. Irská skupina kvůli ztracené desce, na které byl materiál pro nové CD, povolala i francouzskou policii. CD se ztratilo během focení ve francouzské Nice. Album, které fanoušci čekají už 4 roky, by se mělo jmenovat Vertigo a prý půjde o první čistě kytarové album. Jednu z připravovaných písní s pracovním názvem "Full Metal Jacket" označili dokonca za matku rock `n` rollu. Podle Bona bude všechno laděné punkově, The Edge označil písně jako surový rock `n` roll. Oba se však shodli, že album bude velmi citové a energické. Dvě z připravovaných písní by se měly opět objevit jako soundtracky k filmu Tomb Raider 2. A to není vše: očekává se i kniha. U příležitosti pětadvacátého výročí od vydání prvního alba Boy by měla vyjít pod názvem "In the Name Of Love: U2 by U2". Autorem má být Jim Henke, bývalý redaktor časopisu Rolling Stone. Pánové z U2 nebudou prý představeni jako osobnosti v kulturním světě, ale jako normální smrtelníci.

---

V Evropě lětí Red Hot Chili Peppers

19. 7. 2004
Obrázek: V Evropě lětí Red Hot Chili Peppers

Za pouhé tři koncerty si za prodej lístků vydělali 17 milionů dolarů. Losangeleští rockeři prodali na své tři koncerty, které odehrály 19., 20. a 25. června 2004 v londýnském Hyde Parku celkem 258.000 lístků. Kromě toho prodali 169.000 vstupenek na koncerty v Manchesteru, Cardiffu a Edinburghu. Zpěvák Anthony Kiedis a jeho skupina nyní chtějí svůj evropský úspěch oslavit dvojalbem, čerpajícím právě z jejich koncertů právě v Hyde Parku.

---

Chceš dělat pro sira Paula McCartneyho?

19. 7. 2004
Obrázek: Chceš dělat pro sira Paula McCartneyho?

Lidé, kteří s ním spolupracovali na jeho čtrnáctidenní šňůrře z něj byli na nervy. Paul jim zakazoval jíst maso (o tom už jsem na těchto stránkách psali). Kromě toho například vybuchl vztekem na liliovém banketu v jednom španělském hotelu, kde se mu nelíbilo, že mu květiny berou z místnosti vzduch. McCartney na začátku turné zveřejnil dlouhý seznam požadavků, kde se objevilo kromě jiného i odstraňování veškerých stop po zvířatech. Paul má sice rád květiny, ale musí jít pouze o jisté druhy od renomovaných zahradníků. Kromě toho nemá rád kmeny stromů, takže veškeré stromy ve vnitřních prostorech byly také zakázány. Na každém místě, kde Paul pobýval, požadoval dva banketní stoly, ale jenom z jistého druhu dřeva. Sklo a lak byly zapovězeny. Odpadkové koše musely být v pravidelných intervalech pečlivě prozkoumávány. V případě, že byl Paul zjistil, že se recyklovatelný materiál dostal do koše s obyčejným odpadem, nastalo by peklo.

---

Pátý Collinsův potomek na ceste

19. 7. 2004
Obrázek: Pátý Collinsův potomek na ceste

Je to tak, Philova o 23 let mladší manželka Orianne mu po třech letech porodí další dítě. Ta šťastná chvíle by měla přijít na počátku příštího roku. Už spolu mají syna Nicholase a z předešlých dvou manželství má Phil další tři děti.

---

Bowie nemocný - bohatý

19. 7. 2004
Obrázek: Bowie nemocný - bohatý

Rockového chameleóna sice zradilo zdraví (o operaci srdce už jsme psali), ale fanoušci nikoli. Podle posledních zpráv vydělal za první polovinu tohoto roku nejvíce peněz za turné ze všech amerických umělců. Šňůra Reality je podle odhadů zatím nejúspěšnější hudební událostí první poloviny roku 2004 - podle časopisu Billboard Bowie vydělal víc než 45 milionů dolarů. Pak byl přinucen zrušit posledních 10 koncertů evropského turné kvůli zablokované artérii.

---

Výročí Live Aid koncertu

13. 7. 2004
Obrázek: Výročí Live Aid koncertu

13. července 1985 se podařilo Bobu Geldofovi (The Boomtown Rats) uspořádat největší charitativní koncert na světě. Měl dvě hlavní pódia v Londýně ve Wembley a ve Philadelphii na JFK stadionu. Další příspěvky se díky satelitu přenášeny z Austrálie, Japonska a Ruska. Na přiložených stránkách (pod tímto článkem) najdete podrobnosti o Live Aid koncertu (přesný sled účinkujících, včetně odehraných skladeb, jmenný seznam hudebníků, kteří se na akci podíleli, fotografie atd.)

---

Zlodějem je … zahradník

12. 7. 2004
Obrázek: Zlodějem je … zahradník

Jak jinak. Jde o ex-zaměstnance Roda Stewarta. Ale pozor. Krádeži předcházel padák a né neopak. Donalda Smitha tak naštvala Stewartova neodůvodněná výpověď, že pod tíhou vzteku sebral Rovodo auto a naboural mu je. Prostě: ukradl klíčky od žlutého Dodge Vipera (na fotce) v rockerově domě v Palm Beach na Floridě a po 30 minutách jízdy naboural. Hlídkující policista (ano, Stewart má svého strážníka) nezpozoroval nic podezřelého na tom, že ve sportovním autě vyjíždějícím z pozemku nesedí Stewart, ale jeho zahradník. Smith byl později zatčen v motelu poblíž místa, kde auto naboural. Byl obviněn z krádeže vozidla a způsobení škody ve výši 540 dolarů.

---

Nesmrtelný Elvis

12. 7. 2004
Obrázek: Nesmrtelný Elvis

Král rokenrolu Elvis Presley míří posmrtně ke svému 19. prvnímu místu v britské hitparádě, když fanoušci kupují re-edici jeho singlu That's all right (mama). První nahrávka krále rokenrolu vyšla v reedici před týdnem, a to padesát let po svém vydání ve studiích SUN v Memphisu. Vydána byla limitovaná série 5.000 nahrávek singlu a celý náklad se vyprodal během několika hodin. Podle zasvěcených zdrojů by se singl měl tento týden dostat do první desítky a možná i na první příčku hitparády.

---

Nová deska Oasis opožděna

12. 7. 2004
Obrázek: Nová deska Oasis opožděna

Od loňského listopadu nás Gallagherovci připravují na své nové album. Tohle se ale ještě této nedočkáme. Proč? Noel Gallagher si postěžoval: "Zkoušeli jsme nové postupy, a Liam přišel s nápadem pozvat si jako producenty skupinu DEATH IN VEGAS, což jsme považovali za úžasný nápad. Dali jsme dohromady deset písniček, pronajali si studio Sawmills v Cornwallu a dali si na to tři týdny. Bohužel jsme pak zjistili, že to, co jsme nahráli se nám nelíbí, a Fearless a Holme z Death In Vegas už se déle našemu projektu nemohli věnovat. Rozhodli jsme se, že desku natočíme sami, což se nám nedařilo. Mezitím jsme napsali nové skladby. Připravujeme již zcela novou desku. Na nových písničkách chceme začít pracovat tento měsíc. Doufáme, že nové album vyjde v únoru nebo březnu (2005), a singl by mohl vyjít už koncem letošního roku." No, nechejme se překvapit.

---

Bono a Edge skládají pro Spider-mana

12. 7. 2004
Obrázek: Bono a Edge skládají pro Spider-mana

Hvězdy U2 se domluvily s tvůrci nového brodwayského muzikálu a začaly skládat muziku k příběhu pavoučího muže. Scénář má na starosti další Ir, Neil Jordan a režie ambiciózního projektu se ujme režisérka Lvího krále Julie Taymorová. Pokračování filmové verze Spider-Mana minulý týden vtrhlo do amerických kin a smazalo předchozí rekordy návštěvnosti.

---
Stránky: 1 187 372 558 662 663 664 665 666 667 668 743