Stránky: 1 186 372 557 707 708 709 710 711 712 713 742

BONO CHYSTÁ NÁVŠTĚVU IRÁKU

9. 1. 2003
Obrázek: BONO CHYSTÁ NÁVŠTĚVU IRÁKU

Irský zpěvák BONO se podobně jako jeho přítel SEAN PENN chystá na politickou návštěvu Iráku. Frontman skupiny U2 se do státu v Golfském zálivu vydá během příštích čtrnácti dnů. Chce upozornit na obrovskou humanitární krizi, kterou by případný konflikt země ze Západem vyvolal. Bonova politická gesta v minulosti pochválil i americký prezident GEORGE W. BUSH. Nyní se ale Bonovy plány zřejmě dostanou do konfliktu s jeho vojenskými plány.

---

ELVISOVO NADČASOVÉ ALBUM

9. 1. 2003
Obrázek: ELVISOVO NADČASOVÉ ALBUM

ELVIS PRESLEY dosáhl pětadvacet let po své smrti dalšího triumfu. Alba ELVIS - 30 NO.1 HITS se totiž celosvětově prodalo více než 8 miliónů kopií. V pětadvaceti zemích světa se album dostalo do čela hitparádových žebříčků. V Británii, kde vyšlo v září (2002), se udrželo v hitparádě 14 týdnů. Podle šéfa vydavatelství BMG je to důkaz, že Elvisova muzika je skutečně nadčasová.

---

GEORGE MICHAEL NOVÝM FREDDIEM MERCURYM

9. 1. 2003
Obrázek: GEORGE MICHAEL NOVÝM FREDDIEM MERCURYM

Na letošním turné skupiny QUEEN nahradí zřejmě zesnulého FREDDIEHO MERCURYHO zpěvák GEORGE MICHAEL (38). Queenům vždycky velmi fandil a na koncertě k poctě Mercuryho v roce 1992 si dokonce zazpíval tři její písničky. Navíc by taková možnost pomohla rozhodně i Michaelově kariéře. Jeho poslední singl SHOOT THE DOG si příliš velkou popularitu nezískal. Kytarista skupiny Queen BRIAN MAY se domnívá, že by byl Michael ideálním kandidátem. Zdroj v britském listu DAILY SPORT uvádí, že původně Brian hovořil také o ROBBIEM WILLIAMSOVI. Management ale nakonec tuto možnost zablokoval. George zatím chodí s Queeny na zkoušky, aby se ukázalo, jak jim to spolu jde.

---

NOMINACE CENY GRAMMY

8. 1. 2003
Obrázek: NOMINACE CENY GRAMMY

K hudebním veteránům formátu BRUCE SPRINGSTEENA, EMINEMA a SHERYL CROWOVÉ se na seznamu nominovaných na letošní (2003) cenu GRAMMY přidají také ASHANTI, NORAH JONESOVÁ a AVRIL LAVIGNEOVÁ. Nominace 45. ročníku soutěže byly vyhlášeny včera (7. 1. 2003) ráno. V kategorii Nejlepší nový interpret byly nominovány Jonesová, Ashanti, MICHELLE BRANCHOVÁ a Avril Lavigneová. Nominace vyhlásili v newyorské MADOSIN SQUARE GARDEN sami potenciální vítězové, včetně Ashanti, Lavigneové, JOHNA MAYERA a NELLYHO. Předávání cen proběhne 23. 2. 2003 v New Yorku. Zde je seznam hlavních nominací:
Nahrávka roku:
- A THOUSAND MILES, VANESSA CARLTONOVÁ
- Without Me, Eminem
- DON'T KNOW WHY, Norah Jonesová
- DILEMMA, Nelly, účinkuje KELLY ROWLANDOVÁ
- HOW YOU REMIND ME, NICKELBACK

Album roku:
- HOME, DIXIE CHICKS
- The Eminem Show, Eminem
- Come Away With Me, Norah Jonesová
- NELLYVILLE, Nelly
- The Rising, Bruce Springsteen

Skladba roku:
- COMPLICATED, Avril Lavigneová
- DON'T KNOW WHY, JESSE HARRIS
- The Rising, Bruce Springsteen
- A THOUSAND MILES, Vanessa Carltonová
- WHERE WERE YOU (WHEN THE WORLD STOPPED TURNING), ALAN JACKSON

Nejlepší nový interpret:
- Ashanti
- Michelle Branchová
- Norah Jonesová
- Avril Lavigneová

Nejlepší ženský vokální výstup:
- SOAK UP THE SUN, Sheryl Crowová
- Don't Know Why, Norah Jonesová
- Complicated, Avril Lavigneová
- GET THE PARTY STARTED, PINK
- OVERPROTECTED, BRITNEY SPEARSOVÁ

Nejlepší mužský vokální výstup:
- 7 DAYS, CRAIG DAVID
- ORIGINAL SIN, ELTON JOHN
- YOUR BODY IS A WONDERLAND, JOHN MAYER
- FRAGILE, STING
- OCTOBER ROAD, JAMES TAYLOR.

---

(ARMSTRONG ŘÍDIL OPILÝ

8. 1. 2003
Obrázek: (ARMSTRONG ŘÍDIL OPILÝ

Zpěvák skupiny GREEN DAY - BILLIE JOE ARMSTRONG - byl v Kalifornii zatčen kvůli podezření, že řídil pod vlivem alkoholu. Policie ho zastavila, když se proháněl ve svém černém BMW. K incidentu došlo v neděli (5. 1. 2003) ráno, kdy alkoholová zkouška prokázala, že řidič před jízdou požil alkohol, a byl proto převezen na policejní stanici v Berkley County. Později byl propuštěn, když složil kauci 1.053 dolarů.

---

O GLASTONBURY SE ROZHODNE V ÚNORU

8. 1. 2003
Obrázek: O GLASTONBURY SE ROZHODNE V ÚNORU

Organizátoři britského hudebního festivalu GLASTONBURY netrpělivě čekají na rozhodnutí, zda budou moci akci letos (2003) uskutečnit. Dočkají se ho v únoru (2003). Festival se koná od roku 1970 na farmě v Somersetu v jihozápadní Anglii. V lednu (2003) ale místní rada odmítla udělit organizátorovi MICHAELU EAVISOVI licenci k provozování veřejné zábavy. Ten však podal další žádost, kterou má rada na schůzce 17. 2. 2003 projednat. Festival je předběžně plánován na období mezi 27. - 29. 6. 2003. Obavy vyvolaly hlavně problémy týkající se zajištění bezpečnosti a nelibost okolních vesnic. Americká skupina R.E.M. má ale už teď zamluvené zahajovací vystoupení.

---

GLITTER STRÁVIL VÁNOCE V KAMBODŽSKÉ VĚZNICI

8. 1. 2003
Obrázek: GLITTER STRÁVIL VÁNOCE V KAMBODŽSKÉ VĚZNICI

GARY GLITTER strávil Vánoce ve vězení, protože byl v Kambodži zatčen za sexuální obtěžování. Glitter - občanským jménem PAUL GADD - strávil čtyři dny ve věznici v hlavním městě Phnom Pennu. Pak byl převezen na Tajvan. Údajně měl sexuálně obtěžovat mladé chlapce. K deportaci došlo prý po vzájemné domluvě britské a tajvanské vlády. Nejprve byl pod ostrahou, nakonec jej ale propustili na kauci. Glitter si v roce 1999 a 2000 pobyl 2 měsíce ve vězení v Británii, když policie v jeho osobním počítači nalezla přes 4.000 fotografií s dětskou pornografií. Britská vláda ho pak na sedm let umístila na seznam sexuálních deviantů.

---

OASIS ODMÍTLI RONANA KEATINGA

7. 1. 2003
Obrázek: OASIS ODMÍTLI RONANA KEATINGA

Bratři GALLAGHEROVI ze skupiny OASIS odmítli dát svolení bývalé hvězdě skupiny BOYZONE, RONANU KEATINGOVI natočit cover-verzi jejich hitu CIGARETTES AND ALCOHOL. Zpěvák hitu IF TOMORROW NEVER COMES měl v úmyslu nahrát svoji verzi rockové vypalovačky ve snaze přitvrdit svoji slušňáckou image, ale NOEL s LIAMEM si nedali říct. Zdroj k tomu říká: "Ronan se zoufale snaží zbavit se svého image zpěváka sentimentálních balad. Spolu se svou ženou YVONNE chce na půl roku odjet do Ameriky, kde bude nahrávat nové album. Mnoho písniček napsal spolu se svým kamarádem BRYANEM ADAMSEM. Myslel, že starý song od Oasis by se mu skvěle hodil. Má Oasis rád, zvláš? jejich starší věci. Bohužel ta náklonnost není opětovaná." Reakce bratrů Gallagherových byla tvrdě odmítavá. Zdroj pokračuje: "Gallagherovým se udělalo zle z pomyšlení, že by Ronan nahrál jejich písničku. Byl by to špatný vtip."

---

AXLOVI HROZÍ VĚZENÍ

7. 1. 2003
Obrázek: AXLOVI HROZÍ VĚZENÍ

Zpěvákovi skupiny GUNS N' ROSES - AXLU ROSEOVI - hrozí vězení poté, co zrušil několik plánovaných koncertů. Rose se svojí skupinou se v poslední době chystal na comeback po delší odmlce. Nicméně kvůli jeho nevypočitatelnému chování museli rockeři zrušit celé americké turné plánované na prosinec (2002). Rose navíc nedorazil ani na koncerty ve Filadelfii a Vancouveru ještě před zrušením turné. Ve Vancouveru způsobilo zrušení koncertu 7. listopadu 2002 vážné nepokoje. Britský list THE DAILY SPORT píše, že pořadatelé koncertu hodlají na Rose podat žalobu z nedbalostního trestného činu.

---

PLANT LETÍ DO MALI

7. 1. 2003
Obrázek: PLANT LETÍ DO MALI

ROBERT PLANT zahajuje nový rok stylově. Tento týden (6. - 8. 1. 2003) hraje na pouštním festivalu FESTIVAL IN DESERT. Bývalá hvězda skupiny LED ZEPPELIN bude hlavní atrakcí hudebního festivalu v africkém Mali.

---
Stránky: 1 186 372 557 707 708 709 710 711 712 713 742