Stránky: 1 187 372 558 707 708 709 710 711 712 713 743

BOWIE ZPÍVÁ PRO TIBET

10. 1. 2003
Obrázek: BOWIE ZPÍVÁ PRO TIBET

DAVID BOWIE vystoupí 28. února 2003 v newyorské CARNEGIE HALL na benefičním koncertu s názvem TIBET HOUSE. Mimo jiné se představí také bývalý frontman skupiny KINKS, RAY DAVIES, ZIGGY MARLEY či mniši z klášterní univerzity THE DREPUNG GOMAND BUDDHIST MONASTIC UNIVERSITY. Bowie a legenda 60. let Davies vévodili programu už loni (2002). Cílem charity je uchovat tibetskou kulturu, což činí tím, že vede knihovnu, galerii a archiv.

---

NA PŘEDÁVÁNÍ BRIT AWARDS SE NEBUDE PÍT

10. 1. 2003
Obrázek: NA PŘEDÁVÁNÍ BRIT AWARDS SE NEBUDE PÍT

Letošní udílení cen BRIT AWARDS (2003) se zřejmě obejde bez výtržností - organizátoři totiž zakázali opilým na slavnostní ceremonii přístup. Akce proběhne 20. 2. 2003 v londýnském Earl's Courtu. V minulosti se ale nikdy neobešla bez potíží. Pro zklamanou rokenrolovou elitu je tu však ještě jedna dobrá zpráva - alkohol se bude podávat hned po skončení ceremonie, tedy kolem 20.00. hodiny. K jednomu z nejznámějších incidentů došlo v roce 1996, kdy frontman skupiny PULP, JARVIS COCKER, zesměšňoval vystoupení MICHAELA JACKSONA. Hubený zpěvák tehdy vylezl na pódium a během písně EARTH SONG vystrčil na diváky zadek a propleskl pár dětí z Jacksonova dětského sboru. Téhož roku LIAM GALLAGHER ze skupiny OASIS předstíral, že si cenu strká vzadu do kalhot. RON WOOD ze skupiny ROLLING STONES si zase v roce 2000 vyměňoval na pódiu názory a britskou taneční hvězdou BRANDONEM BLOCKEM.

---

FOO FIGHTERS HRÁLI V KUCHYNI

9. 1. 2003
Obrázek: FOO FIGHTERS HRÁLI V KUCHYNI

THE FOO FIGHTERS si pro poslední koncert svého turné po Británii vybrala poměrně neobvyklé místo - jednu kuchyň v jižním Londýně. Vystoupení proběhlo v domě jejich fanouška TOMA a zorganizoval ho britský hudební časopis Q. DAVE GROHL, frontman skupiny a bývalý bubeník NIRVANY tvrdí, že čím větší publikum je, tím nesnadněji se s ním dostává do kontaktu. Kuchyň je proto pro koncertování místo jako stvořené. Vystoupení se zúčastnilo asi 22 fanoušků. Grohl si místo velice pochvaloval právě díky znovunalezenému bezprostřednímu kontaktu s diváky. Dokonce zažertoval, že by možná příští album mohla kapela propagovat právě takhle - dům od domu.

---

BONO CHYSTÁ NÁVŠTĚVU IRÁKU

9. 1. 2003
Obrázek: BONO CHYSTÁ NÁVŠTĚVU IRÁKU

Irský zpěvák BONO se podobně jako jeho přítel SEAN PENN chystá na politickou návštěvu Iráku. Frontman skupiny U2 se do státu v Golfském zálivu vydá během příštích čtrnácti dnů. Chce upozornit na obrovskou humanitární krizi, kterou by případný konflikt země ze Západem vyvolal. Bonova politická gesta v minulosti pochválil i americký prezident GEORGE W. BUSH. Nyní se ale Bonovy plány zřejmě dostanou do konfliktu s jeho vojenskými plány.

---

ELVISOVO NADČASOVÉ ALBUM

9. 1. 2003
Obrázek: ELVISOVO NADČASOVÉ ALBUM

ELVIS PRESLEY dosáhl pětadvacet let po své smrti dalšího triumfu. Alba ELVIS - 30 NO.1 HITS se totiž celosvětově prodalo více než 8 miliónů kopií. V pětadvaceti zemích světa se album dostalo do čela hitparádových žebříčků. V Británii, kde vyšlo v září (2002), se udrželo v hitparádě 14 týdnů. Podle šéfa vydavatelství BMG je to důkaz, že Elvisova muzika je skutečně nadčasová.

---

GEORGE MICHAEL NOVÝM FREDDIEM MERCURYM

9. 1. 2003
Obrázek: GEORGE MICHAEL NOVÝM FREDDIEM MERCURYM

Na letošním turné skupiny QUEEN nahradí zřejmě zesnulého FREDDIEHO MERCURYHO zpěvák GEORGE MICHAEL (38). Queenům vždycky velmi fandil a na koncertě k poctě Mercuryho v roce 1992 si dokonce zazpíval tři její písničky. Navíc by taková možnost pomohla rozhodně i Michaelově kariéře. Jeho poslední singl SHOOT THE DOG si příliš velkou popularitu nezískal. Kytarista skupiny Queen BRIAN MAY se domnívá, že by byl Michael ideálním kandidátem. Zdroj v britském listu DAILY SPORT uvádí, že původně Brian hovořil také o ROBBIEM WILLIAMSOVI. Management ale nakonec tuto možnost zablokoval. George zatím chodí s Queeny na zkoušky, aby se ukázalo, jak jim to spolu jde.

---

NOMINACE CENY GRAMMY

8. 1. 2003
Obrázek: NOMINACE CENY GRAMMY

K hudebním veteránům formátu BRUCE SPRINGSTEENA, EMINEMA a SHERYL CROWOVÉ se na seznamu nominovaných na letošní (2003) cenu GRAMMY přidají také ASHANTI, NORAH JONESOVÁ a AVRIL LAVIGNEOVÁ. Nominace 45. ročníku soutěže byly vyhlášeny včera (7. 1. 2003) ráno. V kategorii Nejlepší nový interpret byly nominovány Jonesová, Ashanti, MICHELLE BRANCHOVÁ a Avril Lavigneová. Nominace vyhlásili v newyorské MADOSIN SQUARE GARDEN sami potenciální vítězové, včetně Ashanti, Lavigneové, JOHNA MAYERA a NELLYHO. Předávání cen proběhne 23. 2. 2003 v New Yorku. Zde je seznam hlavních nominací:
Nahrávka roku:
- A THOUSAND MILES, VANESSA CARLTONOVÁ
- Without Me, Eminem
- DON'T KNOW WHY, Norah Jonesová
- DILEMMA, Nelly, účinkuje KELLY ROWLANDOVÁ
- HOW YOU REMIND ME, NICKELBACK

Album roku:
- HOME, DIXIE CHICKS
- The Eminem Show, Eminem
- Come Away With Me, Norah Jonesová
- NELLYVILLE, Nelly
- The Rising, Bruce Springsteen

Skladba roku:
- COMPLICATED, Avril Lavigneová
- DON'T KNOW WHY, JESSE HARRIS
- The Rising, Bruce Springsteen
- A THOUSAND MILES, Vanessa Carltonová
- WHERE WERE YOU (WHEN THE WORLD STOPPED TURNING), ALAN JACKSON

Nejlepší nový interpret:
- Ashanti
- Michelle Branchová
- Norah Jonesová
- Avril Lavigneová

Nejlepší ženský vokální výstup:
- SOAK UP THE SUN, Sheryl Crowová
- Don't Know Why, Norah Jonesová
- Complicated, Avril Lavigneová
- GET THE PARTY STARTED, PINK
- OVERPROTECTED, BRITNEY SPEARSOVÁ

Nejlepší mužský vokální výstup:
- 7 DAYS, CRAIG DAVID
- ORIGINAL SIN, ELTON JOHN
- YOUR BODY IS A WONDERLAND, JOHN MAYER
- FRAGILE, STING
- OCTOBER ROAD, JAMES TAYLOR.

---

(ARMSTRONG ŘÍDIL OPILÝ

8. 1. 2003
Obrázek: (ARMSTRONG ŘÍDIL OPILÝ

Zpěvák skupiny GREEN DAY - BILLIE JOE ARMSTRONG - byl v Kalifornii zatčen kvůli podezření, že řídil pod vlivem alkoholu. Policie ho zastavila, když se proháněl ve svém černém BMW. K incidentu došlo v neděli (5. 1. 2003) ráno, kdy alkoholová zkouška prokázala, že řidič před jízdou požil alkohol, a byl proto převezen na policejní stanici v Berkley County. Později byl propuštěn, když složil kauci 1.053 dolarů.

---

O GLASTONBURY SE ROZHODNE V ÚNORU

8. 1. 2003
Obrázek: O GLASTONBURY SE ROZHODNE V ÚNORU

Organizátoři britského hudebního festivalu GLASTONBURY netrpělivě čekají na rozhodnutí, zda budou moci akci letos (2003) uskutečnit. Dočkají se ho v únoru (2003). Festival se koná od roku 1970 na farmě v Somersetu v jihozápadní Anglii. V lednu (2003) ale místní rada odmítla udělit organizátorovi MICHAELU EAVISOVI licenci k provozování veřejné zábavy. Ten však podal další žádost, kterou má rada na schůzce 17. 2. 2003 projednat. Festival je předběžně plánován na období mezi 27. - 29. 6. 2003. Obavy vyvolaly hlavně problémy týkající se zajištění bezpečnosti a nelibost okolních vesnic. Americká skupina R.E.M. má ale už teď zamluvené zahajovací vystoupení.

---

GLITTER STRÁVIL VÁNOCE V KAMBODŽSKÉ VĚZNICI

8. 1. 2003
Obrázek: GLITTER STRÁVIL VÁNOCE V KAMBODŽSKÉ VĚZNICI

GARY GLITTER strávil Vánoce ve vězení, protože byl v Kambodži zatčen za sexuální obtěžování. Glitter - občanským jménem PAUL GADD - strávil čtyři dny ve věznici v hlavním městě Phnom Pennu. Pak byl převezen na Tajvan. Údajně měl sexuálně obtěžovat mladé chlapce. K deportaci došlo prý po vzájemné domluvě britské a tajvanské vlády. Nejprve byl pod ostrahou, nakonec jej ale propustili na kauci. Glitter si v roce 1999 a 2000 pobyl 2 měsíce ve vězení v Británii, když policie v jeho osobním počítači nalezla přes 4.000 fotografií s dětskou pornografií. Britská vláda ho pak na sedm let umístila na seznam sexuálních deviantů.

---
Stránky: 1 187 372 558 707 708 709 710 711 712 713 743