Stránky: 1 192 382 573 707 708 709 710 711 712 713 763

AEROSMITH CHYSTAJÍ BLUES

23. 4. 2003
Obrázek: AEROSMITH CHYSTAJÍ BLUES

AEROSMITH začali pracovat na bluesovém albu. Skupina chystá celé album sestavené výlučně ze starých bluesových standardů hraných živě. Kytarista JOE PERRY k tomu říká: "Neděláme album pro bluesové puristy, neděláme album proto, abychom někoho poučovali o blues, nesnažíme se kopírovat MUDDYHO WATERSE. Co děláme je, že hrajeme písničky, které se nám líbí, hrajeme je tak, jak my cítíme." Kytarista dodává, že na albu bude také zpívat - pravděpodobně v písničce STOP MESSIN' ROUND od FLEETWOOD MAC. Dodává k tomu: "Baví nás to a já nedělám nic, co by mě opravdu nevzalo. To je můj vlastní sobecký přístup. Takový jsem a takový jsem byl i v roce 1975."

---

WEILAND ZE STONE TEMPLE PILOTS KANDIDÁTEM NA ZPĚVÁKA GUNS N’ ROSES

22. 4. 2003

Zpěvák skupiny STONE TEMPLE PILOTS - SCOTT WEILAND - se ukázal jako hlavní kandidát na místo nového zpěváka skupiny GUNS N' ROSES - ale možná o ně přijde kvůli pobytu v léčebně. Zpěvák vyřadil z kola bývalého zpěváka skupiny SKID ROW - SEBASTIANA BACHA. Jeho nové místo v kapele s bývalými členy Guns n' Roses SLASHEM, DUFFEM McKAGANEM a MATTEM SORUMEM je v ohrožení, protože Weiland se povinně chystá na protidrogovou léčbu. Podle televize MTV čeká Weilanda třicetidenní rehabilitační program. Mluvčí kytaristy Guns n' Roses Slash k tomu říká: "Natočili pár písniček a dali to filmovým společnostem. Nejméně na jedné z těch nahrávek je Weilandův hlas. … Skupina se přiklání k Weilandovi, pokud on do toho bude chtít jít s nimi, až se vrátí z léčebny. Budou se mu snažit pomoci v abstinenci."

---

STING POMÁHÁ JEŽKŮM

22. 4. 2003
Obrázek: STING POMÁHÁ JEŽKŮM

Dobrosrdečná hvězda STING se rozhodl pomáhat ježkům - a nabídl jim útočiště ve svém domě. Zpěvák hitu ENGLISHMAN IN NEW YORK vzal domů ohrožené ježky, kterým ve Skotsku hrozila smrt. Další hvězdy, které bodlinatým zvířátkům poskytly teplo domova, jsou i SIR PAUL McCARTNEY, textař SIR TIM RICE a spisovatel RICHARD ADAMS. Pozornost na ohrožené ježky vzbudil rocker ze skupiny JETHRO TULL - IAIN ANDERSON, na jehož popud začaly i ostatní hvězdy zvířátkům pomáhat. KAY BULLENOVÁ z britské Společnosti na ochranu ježků k tomu říká: "Jsme Stingovi velmi vděční, že si vzal k sobě první várku. …. Všechna místa musí být nejprve zkontrolována, zda jsou vhodná jako životní prostor pro ježky."

---

BEATLES LÁMOU REKORD DVD

22. 4. 2003
Obrázek: BEATLES LÁMOU REKORD DVD

BEATLES se vrací do čela hitparád - jejich DVD antologie se vyhoupla na špici amerického videožebříčku týden po svém uvedení. Podle odhadů se DVD THE BEATLES ANTHOLOGY prodalo téměř 59.000 kusů, což je dosud největší prodej hudebního DVD setu vůbec. V sadě je všech osm původních dílů Antologie, která se vysílala v televizi a poté vyšla i na VHS, a spolu s tím i rozhovory a záběry ze zákulisí.

---

PRESLEYOVA DCERA ZUŘÍ

22. 4. 2003
Obrázek: PRESLEYOVA DCERA ZUŘÍ

LISA MARIE PRESLEYOVÁ se zlobí na takzvané přátele jejího otce ELVISE, kteří ho po jeho smrti v roce 1977 zradili. Dcera Krále rokenrolu kritizuje členy takzvané "Memphiské mafie", kteří zpěváka obklopovali a po jeho smrti prozradili jeho závislost na drogách. Ani roky - jak se zdá - neotupily Lisinu hořkost. Presleyová, která nedávno zahájila vlastní hudební kariéru, řekla v rozhovoru pro jeden kanadský magazín: "Je to pokrytectví - přijít s takovými věcmi, ukazovat na něj prstem a snažit se snížit jeho důstojnost. Ti lidi jsou nechutní. Vyrůstala jsem a vídala jsem tyhle muže podvádět své manželky, brát drogy, všude se válely pornomagazíny. Byli pořád na drogách. Ani neměli čas si normálně promluvit."

---

Seriál BIGBÍT

18. 4. 2003

I tento čtvrtek od 19 hodin pokračuje vyprávění Vojtěcha Lindaura o pravěku čekého rocku

---

TOMMY LEE SHLEDÁN NEVINNÝM Z CHLAPCOVY SMRTI

18. 4. 2003
Obrázek: TOMMY LEE SHLEDÁN NEVINNÝM Z CHLAPCOVY SMRTI

Losangeleský soud shledal rockera TOMMYHO LEE nevinného ze smrti čtyřletého chlapce, který se utopil v jeho bazéně v roce 2001. Německá herečka URSULA KARVEN-VERESOVÁ a její manžel JAMES VERES, hollywoodský producent, požadovali na bývalém bubeníkovi MOTLEY CRUE 10 miliónů dolarů, protože prý zapříčinil smrt jejich čtyřletého syna. Jejich syn DANIEL se utopil v Leeově bazénu na narozeninové párty jeho syna BRANDONA. Lee, který má ve společné péči se svou bývalou ženou PAMELOU ANDERSONOVOU dva syny, Brandona (6) a DYLANA (4), včera (17. 4. 2003) vítězoslavně opouštěl budovu soudu. Podle soudního záznamu byl malý Veres po vytáhnutí z bazénu ještě několik minut v bezvědomí, ale poblíž nebyl nikdo, kdo by mu byl schopen zachránit život. Karven-Veresová prohlásila, že její syn měl panickou hrůzu z vody a že ona nebyla informována o tom, že se párty bude konat u bazénu. Daniel byl na párty přiveden svou německou au-pair CHRISTIAN, která později párty opustila a požádala jinou chůvu, aby se postarala o jejího svěřence.

---

YOKO ONO SE BUDE SOUDIT S KELLOGG’S?

18. 4. 2003
Obrázek: YOKO ONO SE BUDE SOUDIT S KELLOGG’S?

YOKO ONO, vdova po JOHNU LENNONOVI, se chystá zahájit soudní řízení proti společnosti, která zahájila prodej nových cereálií nazvaných STRAWBERRY FIELDS. Ono tvrdí, že název výrobku je příliš lehko ztotožnitelný s názvem jedné z písní BEATLES - Lennonovou STRAWBERRY FIELDS FOREVER. Ono už zpravomocnila své právníky, aby zjistili, co se dá v daném případě podniknout. Cereálie jsou produktem společnosti KASHI, potravinářské společnosti spadající pod koncern KELLOGG'S. Nádech ironie celému případu dává jedna historka z Lennonova života, kdy měl v plánu napsat píseň s názvem GOOD MORNING, GOOD MORNING poté, co tuto frázi uslyšel v reklamě právě na značku cornflakeů firmy KELLOGG'S. Píseň Strawberry Fields Forever je původně inspirovaná sirotčincem Armády spásy v anglickém Liverpoolu, který byl znám právě jako STRAWBERRY FIELD. Malý Lennon si v blízké aleji často hrával se svou tetou Mimi.

---

NOEL: UŽ MĚ NEBAVÍ OASIS

17. 4. 2003
Obrázek: NOEL: UŽ MĚ NEBAVÍ OASIS

Rocker s nevymáchanou pusou NOEL GALLAGHER už má dost své vlastní skupiny - a tvrdí, že již ztratil vášeň pro hudbu. Kytarista - který už má plné zuby věčných turné - zklamal naděje fanoušků, kteří čekali na nové album v brzké době. Říká k tomu: "Už mě nebaví hrát v kapele. Je to jenom práce, práce, práce. Mám hudby plné zuby a už se mi ani nechce vydat vlastní sólovou desku. Pořád někam létáme, natáčíme klipy, chodíme na udílení cen a odpovídáme na hloupé otázky o mém bratru LIAMOVI. Už mě to nebaví. Obletěl jsem celý svět už patnáctkrát a už to pro mě není žádné vzrušení."

---

STONES BLOKUJÍ FILM O JONESOVI

17. 4. 2003

ROLLING STONES se pokouší zablokovat kontroverzní nový film a začátcích skupiny a o údajné vraždě jejich zakládajícího člena BRIANA JONESE. Skupina se obává, že by film mohl zkazit pověst MICKA JAGGERA a KEITHA RICHARDSE spojením se smrtí Jonese v bazénu v roce 1969. Film s názvem THE WICKED WORLD OF BRIAN JONES produkoval STEVE WOOLLEY - muž, který natočil film o počátcích BEATLES - BACKBEAT. Rolling Stones údajně instruovali svého bývalého manažera ALLANA KLEINA, který vlastní práva k jejich hitům před rokem 1972, aby Wooleymu neposkytl práva na použití jejich hudby.

---
Stránky: 1 192 382 573 707 708 709 710 711 712 713 763