Stránky: 1 188 374 561 707 708 709 710 711 712 713 747

PHIL SPECTOR OBVINĚN Z VRAŽDY

5. 2. 2003

Hudební producent PHIL SPECTOR byl obviněn z vraždy. V pondělí v pět hodin ráno (3. 2. 2003) byla do jeho domu na předměstí Los Angeles v Alhambře přivolána policie. Na Spectorově pozemku byla totiž zastřelena žena. Spectora vzala policie do vazby. Mluvčí policejního oddělení FAYE BUGARINOVÁ uvedla, že totožnost ženy musí teprve potvrdit její rodina. Zatím je známo pouze to, že jde o bělošku. Spector v minulosti pracoval s řadou velkých umělců, jako byli například BEATLES, THE RIGHTEOUS BROTHERS, IKE TURNER či TINA TURNEROVÁ. Spectorova produkční technika, známá pod značkou WALL OF SOUND, se stala mezníkem v historii nahrávání.

---

HUDEBNÍ HVĚZDY SE HLÁSÍ O SVÉ TANTIÉMY

4. 2. 2003

Zpěvák skupiny SEX PISTOLS - JOHN LYDON - je jedním z řady muzikantů, kterým fonografické společnosti dluží na nepřiznaných tantiémách miliony dolarů. Tisíce umělců byly vyzvány, aby se o své podíly přihlásily. Na své webové stránce úřad PHONOGRAPHIC PERFORMANCE LIMITED (PPL) připomíná pěti tisícům umělců jejich pohledávky. Mezi umělce, kteří by se o své peníze měli přihlásit, patří například DAVID ESSEX, LUCIANO PAVAROTTI, FRANKIE VALLI stejně jako punk-rocker Lydon. Nejde ale jen o známá jména. Námezdní muzikant DUNCAN MACKAY říká: "Věděl jsem, že můžu dostat zaplaceno, pokud se moje nahrávky hrály v rádiu, ale nikdy jsem nemyslel, že by se mě to mohlo týkat - měl jsem za to, že by v mém případě šlo o haléřové částky. Myslím ale, že je dobře, že úřad umělcům připomíná, že by se o své peníze měli přihlásit." Bubeník britské skupiny BLUR - DAVE ROWNTREE - který pomáhá kampaň propagovat, k tomu říká: "Umělcům se dluží miliony liber. Ti si je nevybrali jen proto, že nevěděli, že na ně mají nárok."

---

VAN MORRISON SE ZLOMENÝM ŽEBREM OPUSTIL KONCERT

4. 2. 2003
Obrázek: VAN MORRISON SE ZLOMENÝM ŽEBREM OPUSTIL KONCERT

VAN MORRISON musel zrušit dva své koncerty kvůli zraněním z nešťastného pádu. Zpěvák v sobotu (1. 2. 2003) zklamal publikum ve velšském Llandudnu, poté co nemohl pokračovat v koncertu kvůli bolestem v žebru, které si před koncertem zlomil. Van Morrison statečně přetrpěl první dvě písničky, ale poté s bolestí ve tváři zatřásl hlavou a odešel z jeviště. Fanoušci, kteří zaplatili za vstupenku, však dostanou další možnost zpěváka naživo vidět - koncert se bude nahrazovat.

---

NOVOSELIC Z NIRVANY NIKDY NEVZAL HEROIN

3. 2. 2003

Někdejší rocker skupiny NIRVANA - KRIST NOVOSELIC - sice sdílel s tragicky zesnulým KURTEM COBAINEM pódia, ale o jehlu se s ním prý nikdy nepodělil. Novoselic, který nyní zpívá ve folkové skupině EYES ADRIFT, byl Cobainovou sebevraždou v roce 1994 naprosto zdrcen. Narozdíl od Kurta závislého na heroinu Novoselic tuhle drogu nikdy ani nezkusil. "Vždycky jsem pil pivo a kouřil trávu, ale v poslední době už ani to ne," říká. Heroin prý nikdy ani neviděl. Ještě jedné drogy by se chtěl ale zbavit - kávy, které prý pije příliš.

---

OZZY CHCE DÁT DCERU DO LÉČEBNY

3. 2. 2003
Obrázek: OZZY CHCE DÁT DCERU DO LÉČEBNY

Ustaraní rodiče OZZY a SHARON OSBOURNEOVI hrozí své dceři KELLY (18), že ji pošlou do léčebny, pokud okamžitě nepřestane s alkoholem. Od té doby, co Kelly začala vést rokenrolový způsob života plný nekonečných pitek, začalo to v rodině vytvářet napětí. Po jednom náročném večírku se jí dokonce zastavil dech. Rodiče vyhrožují, že jestli přijde ještě jednou domů opilá, půjde se léčit. Kelly si z toho ale nic nedělá a argumentuje tím, že už je jí osmnáct. Za nedávné zdravotní problémy prý nemůže alkohol, ale ledvinová infekce. Je stále ve stresu, hodně paří a vůbec se nevyspí. To všechno se na jejím zdraví značně podepsalo.

---

OZZY JE NERVÓZNÍ V POSTELI S HENDERSONOVOU

31. 1. 2003

OZZY OSBOURNE je normálně možná prostořeký a přímočarý, když si měl ale lehnout do postele vedle herečky FLORENCE HENDERSONOVÉ byl z něho uzlíček nervů. Někdejší frontman skupiny BLACK SABBATH se představí v nové reklamě na PEPSI TWIST společně s dcerou KELLY a synem JACKEM. Ti se však přímo před jeho očima promění v MARII a DONNYHO OSMONDOVI. Ozzy v panice volá ženu SHARON, v tom se probudí ze své noční můry a zjistí, že vedle něho leží Hendersonová (která je velmi podobná Sharon). Ta uvedla, že Ozzy svou paniku nemusel ani příliš hrát, zdál se totiž nervózní už když si do postele lehal. Zřejmě se prý bál, že si k němu něco pod přikrývkou dovolí. Hendersonová by prý ale Sharon něco takového nikdy neudělala.

---

AUKCE MEMORABILIÍ JOHNA ENTWISTLEA

31. 1. 2003
Obrázek: AUKCE MEMORABILIÍ JOHNA ENTWISTLEA

Věci zesnulé legendy skupiny THE WHO - JOHNA ENTWISTLEA - budou prodány v aukci. Baskytarista zemřel loni (2002) na infarkt po dávce kokainu a noci plné vášně s lasvegaskou prostitutkou. Kolekce jeho hudebních memorabilií teď čeká na nové majitele. Mezi položkami je 150 kytar - dvě z nich by se měly prodat alespoň za 33.000 dolarů každá - dále kostýmy, hudební ceny, kresby, šperky, malby a několik plakátů. Britská aukční síň SOTHEBYS si od dražby slibuje celkem 330.000 dolarů.

---

BONOVY MILIÓNY

31. 1. 2003
Obrázek: BONOVY MILIÓNY

BONO ze skupiny U2 už dneska určitě nemusí zpívat proto, aby měl na večeři. Podle nového dokumentárního filmu nazvaného BONO'S MILLIONS činí Bonův majetek 162 miliónů dolarů. Irská rocková kapela prodala od roku 1977 120 miliónů desek, což Bonovi, alias PAULU HEWSONOVI, vyneslo jenom na autorských honorářích 39 miliónů dolarů. Pořad uvede 9. března 2003 britská digitální stanice BBC3. Divák se v ní dozví například to, že Bono by vydělával ještě víc, kdyby autorské honoráře nerozdělil na tři díly ve prospěch dalších členů kapely.

---

STOUNI SI NECHAJÍ ZA CHARITU PLATIT

31. 1. 2003
Obrázek: STOUNI SI NECHAJÍ ZA CHARITU PLATIT

Legendární rocková skupina ROLLING STONES dostane prý zaplaceno za vystoupení na charitativním koncertě, přestože se všude tvrdí, že kapela show odehraje gratis. Koncert plánovaný na 6. 2. 2003 chce upozornit na globální oteplování planety a vstupné na něj bude bezplatné. Jediný člověk, koho celá akce přijde na slušné peníze, bude STEVE BING. Podle internetové stránky PAGE SIX.COM se zdá, že část tučného šeku, který Bing věnoval NATURAL RESOURCES DEFENCE COUNCIL (NRDC) půjde přímo do kapsy vrásčitých rockerů. Stouni se tváří, jací nejsou lidumilové, ale ve skutečnosti dostanou zaplaceno jako obvykle.

---

GARY GLITTER VYDĚLÁ NA NOVÉM FILMU

31. 1. 2003
Obrázek: GARY GLITTER VYDĚLÁ NA NOVÉM FILMU

GARY GLITTER (58) zřejmě dost zbohatne na novém filmu. Jedna z jeho písní se totiž objeví na soundtracku k filmu MOONLIGHT MILE se SUSAN SARANDONOVOU a DUSTINEM HOFFMANEM. Glitter, skutečným jménem PAUL GADD, má šanci vydělat spoustu peněz prodejem cédéček, přestože je v Británii obviněný z šíření dětské pornografie. Za píseň ROCK AND ROLL (PART 2) získá dvojí honorář jako zpěvák a jako skladatel, a další zisk mu poplyne z hraní skladby v rozhlase. Film, který v Británii přichází do kin 21. února 2003, je v Americe už teď ohromným hitem.

---
Stránky: 1 188 374 561 707 708 709 710 711 712 713 747