Stránky: 1 186 372 557 708 709 710 711 712 713 714 742

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ SE STRUMMEREM

2. 1. 2003
Obrázek: POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ SE STRUMMEREM

Legenda skupiny CLASH - JOE STRUMMER - byl 30. 12. 2002 v západním Londýně uložen k věčnému spánku a poslední rozloučení přesně odráželo jeho anarchistické založení. Hvězda zemřela před devíti dny (21. 12. 2002) v anglickém Sommersetu na srdeční infarkt. Strummerovi bylo 50 let. Pohřbu se zúčastnili mimo jiné i jeho bývalí kolegové MICK JONES a PAUL SIMONON, NORMAN COOK alias FATBOY SLIM a herec KEITH ALLEN. Rakev zdobily namísto tradičních nápisů podivné slogany typu 'Pochybná autorita'a na víku rakve ležel klobouk. Před krematoriem se shromáždilo 24 hasičů, kteří přišli vzdát hvězdě hold za to, že je podporovala benefičními koncerty v době, kdy stávkovali za zvýšení platu.

---

GALLAGHER JE NEGRAMOT

31. 12. 2002
Obrázek: GALLAGHER JE NEGRAMOT

Frontman skupiny OASIS - LIAM GALLAGHER - má jedno zahanbující tajemství - neumí moc dobře číst. V dokumentárním snímku, který odvysílá britská televize v únoru (2003), to prozradila jeho přítelkyně NICOLE APPLETONOVÁ. Nicole (28) a její sestra NATALIE v pořadu hovoří o společné autobiografii TOGETHER a Nicole zde přiznává, že Liam potřeboval s obsahem knihy trochu pomoci. Při čtení se mu prý zvedá žaludek, a tak mu raději Nicole předčítala sama. Zpěvák, který při nedávné rvačce v Německu přišel o dva zuby, svou přítelkyni ale rychle opravuje. "Umím číst, jenom se s tím neobtěžuji. Raději si prohlížím obrázky," uvedl na svoji obranu. Nicole na něm ale nenechala suchý chlup. Hned si totiž vzpomněla na loňské léto, kdy si její sestra brala za manžela LIAMA HOWLETTA ze skupiny PRODIGY. Liam na svatbě figuroval jako svědek, podařilo se mu ale zapomenout vlastní občanské jméno. "Nevěděl, jak se to píše," říká Nicole.

---

STEWART PLATÍ ZPĚVEM

31. 12. 2002
Obrázek: STEWART PLATÍ ZPĚVEM

ROD STEWART si musel vánoční večeři v jedné luxusní losangeleské restauraci odzpívat - zapomněl si totiž peníze. Když mu v BEVERLY HILLS HOTELU předložili účet, musel zahanbený zpěvák hosty rozptýlit několika vánočními hity, aby mu majitelé prominuli útratu ve výši 375 dolarů. A hosté, včetně Stewartovy přítelkyně PENNY LANCASTEROVE, herečky JENNIFER ANISTONOVE a jejího manžela BRADA PITTA, se evidentně dobře bavili. "Bylo to lepší, než mýt nádobí," povzdechl si Stewart. Přestože rocker všechny svým vystoupením oslnil, druhý den vyslal poslíčka, aby dluh uhradil a navíc zanechal spropitné 187,5 dolarů.

---

NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ PETE TOWNSHENDA

31. 12. 2002
Obrázek: NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ PETE TOWNSHENDA

PETE TOWNSHEND prozradil své novoroční předsevzetí - poprvé po dvaceti letech chce se skupinou THE WHO vytvořit nové album. Legendární rocková skupina nevydala studiovou nahrávku od roku 1982, to se má ale změnit, a novinka by měla být do roka na světě. "Když napíšu 15 nových písniček a deset jich dáme na nové album, pravděpodobně se ukáže, že v porovnání se starými hity obstojí tak dvě nebo tři z nich," říká Pete. Skupinu si předcházejí organizátoři nejrůznějších charitativních koncertů, ale dostává i lákavé nabídky ke koncertování na festivalech. Když budou mít The Who chu? hrát, možností mají rozhodně spoustu.

---

Ferda padl za BEAT

31. 12. 2002
Obrázek: Ferda padl za BEAT

První beatová zabíjačka proběhla o Silvestru na zahradě rádia Beat. V průběhu dne se za námi přišlo podívat několik stovek posluchačů a nálada byla skvělá. Na akci, která skončila okolo šesté večer se snědlo vepřových pochoutek ze třech čuníků, vypilo pár desítek litrů slivovice, spoustu piva a více jak hektolitr svařeného vína. Stálo to prostě za to. Díky všem, kteří přišli a zase brzy naviděnou. Podívejte se na video a fotky ze zabíjačky

Image ImageImage Image ImageImage Image ImageImage Image ImageImage Image ImageImage Image Image

---

BON JOVI POMOHL KLINICE

30. 12. 2002
Obrázek: BON JOVI POMOHL KLINICE

JON BON JOVI nedávno pomohl americké střední škole získat peníze pro místní zdravotní kliniku. Jon odletěl z Austrálie na speciální koncert do Rumson-Fair Haven ve čtvrtek 19. prosince 2002. Zahrál deset písní a pomohl tak vybrat 36.500 dolarů pro místní kliniku Parker Family Health Center.

---

POVSTAŇ, SIRE OZZY!

30. 12. 2002
Obrázek: POVSTAŇ, SIRE OZZY!

OZZY OSBOURNE udělal krok, který jej přiblížil k britské aristokracii, když vyhrál anketu o osobnost, která si nejvíce zaslouží uvedení do rytířského stavu. Více než polovina z 1.500 lidí v anketě YAHOO by ráda viděla bývalého zpěváka skupiny BLACK SABBATH pasovaného na rytíře. ALEX MARCEAU z Yahoo k tomu říká: "Zdá se, že Ozzy a jeho rodina se stali novým šlechtickým rodem." Druhý v anketě skončil trenér anglického národního mužstva SVEN GORAN ERIKSSON a třetí skončila popová hvězdička KYLIE MINOGUEOVÁ. Čtvrtý a pátý skončili DAVID BECKHAM a ROBBIE WILLIAMS.

---

ZEMŘEL JOE STRUMMER

30. 12. 2002
Obrázek: ZEMŘEL JOE STRUMMER

Bývalý kytarista skupiny CLASH - JOE STRUMMER - zemřel 22. prosince 2002 ve věku 50 let. Před pár hodinami bylo potvrzeno, že v úmrtí nehrály žádnou roli drogy nebo alkohol, ale srdeční porucha. Punková legenda Strummer nedávno nahrál písničku spolu s BONEM z U2 pro bývalého jihoafrického prezidenta NELSONA MANDELU. Strummer, syn diplomata, založil legendární punkovou skupinu spolu s MICKEM JONESEM, TOPPEREM HEADONEM a PAULEM SIMONONEM v sedmdesátých letech v Londýně. Ovlivnění punkovými průkopníky SEX PISTOLS nahráli takové rockové klasiky jako LONDON'S CALLING, WHITE RIOT a WHITE MAN IN HAMMERSMITH PALAIS. Skupina se rozpadla v roce 1985 a nikdy se již znovu nesešla i přes Strummerovy a později Jonesovy snahy. Joe, který se narodil v Turecku, se poté dal na dráhu skladatele filmové hudby. Před několika lety zformoval vlastní skupinu JOE STRUMMER AND THE MESCALEROS.

---

SHARON OSBOURNEOVÁ NAKUPUJE SÓLO

27. 12. 2002
Obrázek: SHARON OSBOURNEOVÁ NAKUPUJE SÓLO

Manželka rockera OZZYHO OSBOURNEA - SHARON (51) - utratila za vánoční dárky více než 210.000 dolarů. A není divu, když měla svůj oblíbený obchod BERGDORF GOODMAN jenom pro sebe. Sharon měla totiž strach, že ji při nákupech v New Yorku budou pronásledovat fanoušci televizního seriálu THE OSBOURNES, a tak majitele obchodu požádala, zda by mohli otevřít zvláš? jen pro ni. Pro dceru KELLY, která rodinné hnízdo v Beverly Hills brzy opustí a zařídí se sama, pořídila Sharon za 35.000 dolarů stříbrnou mísu. K prodavačům se chovala velmi přátelsky a nebyla zdaleka tak divoká, jak ji diváci znají z televizní obrazovky.

---

PÍSEŇ PRO MANDELU NA KONCERTĚ PROTI AIDS

27. 12. 2002
Obrázek: PÍSEŇ PRO MANDELU NA KONCERTĚ PROTI AIDS

Rockové hvězdy společně napsaly píseň pro jihoafrického prezidenta NELSONA MANDELU. JOE STRUMMER ze skupiny THE CLASH, BONO z U2 a někdejší člen EURYTHMICS, DAVE STEWART, skladbu pojmenovali 48864 podle Nelsonova vězeňského čísla. S písní se představí v únoru příštího roku (2003) na koncertě MANDELA SOS na ROBBEN ISLANDU. Akce má rozšířit mezinárodní povědomí o epidemii AIDS v Africe a podpoří ji také skupina QUEEN, MACY GRAYOVÁ, YOUSSOU N'DOUR a SHAGGY.

---
Stránky: 1 186 372 557 708 709 710 711 712 713 714 742