Stránky: 1 186 372 557 710 711 712 713 714 715 716 742

CLAPTON PŘÍŠTÍM SIREM?

19. 12. 2002
Obrázek: CLAPTON PŘÍŠTÍM SIREM?

Podle britských bookmakerů bude rocker ERIC CLAPTON v příštím roce (2003) určitě povýšen do rytířského stavu. Sázková kancelář WILLIAM HILL na to sází osm ku jedné. Hvězda si prošla těžkými časy alkoholové a drogové závislosti a dokázala se dát zase dohromady, což královna určitě ocení. Před měsícem (11/2002) pomáhal Clapton organizovat koncert na počest GEORGE HARRISONA. Jeho povýšení do rytířského stavu by znamenalo rozšíření klubu rytířů - rockerů, kterých v poslední době přibylo. Patří k nim SIR PAUL MCCARTNEY a SIR MICK JAGGER.

---

HLUČNÝ SOUSED OSBOURNEOVÝCH ODHALEN

18. 12. 2002
Obrázek: HLUČNÝ SOUSED OSBOURNEOVÝCH ODHALEN

Hlučný soused, který vzbudil vlnu nevole v rodině OSBOURNEOVÝCH během první série rodinné reality show, je zpěvák OWEN PAUL, interpret hitu MY FAVOURITE WASTE OF TIME z roku 1986. Paul pořádal vzadu na zahradě malou ukázku své tvorby, což jeho sousedům Osbourneovým pořádně hnulo žlučí. Diváci seriálu o rodině Osbourneových mohli sledovat, jak OZZY a SHARON chrlí přes sousedův plot nadávky na hrající kapelu a dokonce, jak na ni hází vše, co jim momentálně přišlo pod ruku. Šunková kýta, olivy, sýr, paštika - to všechno létalo přes plot, když Paul začal s přáteli zpívat píseň I'D LIKE TO TEACH THE WORLD TO SING. Podle Paulova svědectví byla Sharon v divoké palbě ještě zarputilejší než Ozzy.

---

HRŮZOSTRAŠNÝ LET JONA BON JOVIHO

18. 12. 2002
Obrázek: HRŮZOSTRAŠNÝ LET JONA BON JOVIHO

Letadlo, na jehož palubě cestoval americký rocker JON BON JOVI, muselo nuceně přistát, když na cestě z Los Angeles do New Yorku explodoval jeden z jeho motorů. Cestující trnuli v hrůze, když uslyšeli hlasitou ránu a vzápětí uviděli z jednoho z motorů letadla QUANTAS vyšlehnout plamen. Mezi 191 cestujícími byl také zpěvák skupiny BON JOVI, který předtím přicestoval z australského Sydney, kde skupina odstartovala světové turné BOUNCE.

---

YOKO SE CHCE SOUDIT S PAULEM

17. 12. 2002
Obrázek: YOKO SE CHCE SOUDIT S PAULEM

YOKO ONO uvažuje o podání žaloby proti bývalému spoluhráči svého manžela Siru PAULOVI McCARTNEYMU, poté co nesprávně zmínil JOHNA LENNONA na své nové desce. Ono viděla rudě, když zjistila, že McCartney změnil autorství devatenácti beatlesovských písniček, které napsal spolu s Lennonem, vydaných na svém novém albu. Místo tradičního "Lennon - McCartney" se písničky na novém live CD BACK IN THE US objevují s autorstvím "Paul McCartney and John Lennon". Ono, kterou tato změna hluboce pobouřila, nyní uvažuje o žalobě proti šedesátiletému multimilionáři. Její právník PETER SHUKA k tomu říká: "Ta změna je nesmyslná, trapná a ubohá. Udělal to proti jejímu přání. Paul a John se před čtyřiceti lety dohodli na způsobu, jak budou své autorství uvádět. Je divné měnit to teď, když už se k tomu John nemůže vyjádřit." McCartney to údajně udělal proto, aby získal větší podíl slávy z hitů, které pro Beatles napsal, včetně YESTERDAY a HEY JUDE. Jeho mluvčí GEOFF BAKER však tvrdí: "Není to žádné rozdělení. Není to Lennon nebo McCartney. I kdyby Paul napsal 95 procent nebo více z těch písniček, nežádá, aby bylo Johnovo jméno odstraněno. Jen si nemyslí, že by mělo být na prvním místě."

---

MCCARTNEY PORAZIL ROLLING STONES

17. 12. 2002
Obrázek: MCCARTNEY PORAZIL ROLLING STONES

PAUL McCARTNEY porazil své odvěké rivaly ROLLING STONES se svým letos nejúspěšnějším turné po Americe. Podle listu POLLSTAR bývalý člen skupiny BEATLES se svým dvoudílným turné vydělal 103,3 milionu dolarů oproti devadesáti milionům Rolling Stones. Šéfredaktor časopisu Pollstar GARY BONGIOVANNI k tomu říká: "Letos je to poprvé, kdy Rolling Stones vyrazili na turné a nezískali první místo." McCartneymu se přesto nepodařilo překonat historické prvenství Stounů - jejich turné z roku 1994 vydělalo 121,2 milionu dolarů a bylo nejúspěšnějším v historii. Loňské (2001) turné skupiny U2 vydělalo 109,7 milionu dolarů.

---

R.E.M. PLÁNUJÍ SVĚTOVÉ TURNÉ

17. 12. 2002
Obrázek: R.E.M. PLÁNUJÍ SVĚTOVÉ TURNÉ

R.E.M. plánujÍ masivní světové turné na rok 2003. Po čtyřleté pauze skupina zahájí svoji letní šňůru vystoupením na festivalu v Glastonbury v červnu, a poté se vydá na turné po osmnácti evropských městech včetně Berlína, Vídně, Glasgowa, Manchesteru, Dublinu, Neapole a Varšavy. Na podzim se skupina vrátí na druhou stranu Atlantiku a zahájí americkou část svého turné. Na své oficiální webové stránce R.E.M. odhalují také své plány na samostatné koncerty po zbytku světa na rok 2004. Zpěvák MICHAEL STIPE o turné k dvacátému výročí svého prvního LP MURMUR říká: "Byli jsme zavřeni ve studiu a už jsme nedočkaví, až se zase dostaneme ven. Tak část příštího roku strávíme na turné s ostatními lidmi, kteří milují muziku."

---

GENESIS SE VRACEJÍ?

17. 12. 2002
Obrázek: GENESIS SE VRACEJÍ?

PHIL COLLINS naznačil, že by rád uspořádal comeback své domovské skupiny GENESIS. Kapela zářila především v sedmdesátých a osmdesátých letech. Collins o svých bývalých spoluhráčích PETERU GABRIELOVI, TONY BANKSOVI a MIKEOVI RUTHERFORDOVI říká: "Pokud určí datum zkoušky, přijdu."

---

MCCARTNEYHO VÁNOČNÍ DÁREK

17. 12. 2002
Obrázek: MCCARTNEYHO VÁNOČNÍ DÁREK

Nové speciální DVD s videozáznamem koncertu BACK IN THE US poskytne fanouškům PAULA McCARTNEYHO možnost přes internet si stáhnout dalších 30 minut koncertu. DVD tento týden překonalo v Americe prodejní rekordy, když se ho za první týden prodalo 61.000 kusů. McCartney k tomu říká: "Všechno se nám na DVD nemohlo vejít, takže možnost dát fanouškům šanci shlédnout si soukromě koncert a další záběry ze zákulisí, je prostě úžasná."

---

OZZY POVOLAL ROBINA WILLIAMSE, ABY ROZVESELIL JEHO ŽENU

17. 12. 2002
Obrázek: OZZY POVOLAL ROBINA WILLIAMSE, ABY ROZVESELIL JEHO ŽENU

OZZY OSBOURNE se rozhodl povzbudit svoji ženu SHARON zasaženou rakovinou tlustého střeva a povolal jí k posteli komika ROBINA WILLIAMSE. Ozzy měl pocit, že humor bude tou nejlepší medicínou pro Sharon, a rozhodl se zavolat jejího nejoblíbenějšího komika. Sharon vzpomíná: "Díval se na Robinův film DOKTOR FLASTR o doktorovi, který se převléká do veselých kostýmů jako klaun, aby povzbudil své pacienty. Můj manžel dostal nápad, že se mnou to bude fungovat také." Ozzy tedy povolal Robina Williamse na pomoc. Sharon pokračuje. "Robin byl hrozně milý. Přišel k nám domů. Byla jsem v posteli. Najednou někdo zaklepal na dveře, já říkám, 'Vstupte', a tam stál Robin Williams. Myslela jsem, že mám halucinace z prášků. Pak Robin skočil ke mně do postele, a to mi stačilo. Měla jsem v posteli Robina Williamse a začala jsem se hystericky smát."

---

DAVID LEE ROTH SE SOUDÍ SE ZBYTKEM VAN HALEN O PENÍZE

17. 12. 2002
Obrázek: DAVID LEE ROTH SE SOUDÍ SE ZBYTKEM VAN HALEN O PENÍZE

DAVID LEE ROTH se se svými bývalými kolegy ze skupiny VAN HALEN hodlá soudit o tantiémy. Roth a jeho společnost DIAMOND DAVE ENTERPRISES podali stížnost k soudu v Los Angeles, ve které zpěvák žádá náhradu za tantiémy, které mu skupina upřela. Původní zpěvák skupiny Van Halen tvrdí, že jeho bývalí spoluhráči podepsali v říjnu 1996 smlouvu se společností WARNER BROTHERS, kterou zvýšili výši tantiém z prodeje desek. Tvrdí ale, že dohoda byla uzavřena za jeho zády a že nikdy nedostal dodatečné platby odhadované ve výši přes 200.000 dolarů. V žalobě obviňuje spoluhráče ze zatajení peněz a podvodu, a žádá blíže nespecifikované odškodné, exemplární potrestání a uhrazení soudních výloh. Lee Rothův právník tvrdí: "Není to první a ani poslední kauza čachrování s penězi v showbyznysu."

---
Stránky: 1 186 372 557 710 711 712 713 714 715 716 742