Stránky: 1 190 379 567 710 711 712 713 714 715 716 756

ELVISOVY VLASY SE BUDOU DRAŽIT

28. 2. 2003
Obrázek: ELVISOVY VLASY SE BUDOU DRAŽIT

Fanoušci ELVISE PRESLEYHO dostali novou šanci, jak si domů přinést kousek jeho nesmrtelnosti. Vlasy této hudební legendy jsou hlavní atrakcí aukce nazvané COLIC RELIEF, kde se draží vlasový porost světových celebrit. Na on-line internetové aukci lze také získat pramen vlasů představitele HARRYHO POTTERA, DANIELA RADCLILFFA, a GARETHA GATESE. Na akci organizované společností WELLA lze rovněž vydražit například kousek vlny z naklonované ovce DOLLY a lokny GRAHAMA NORTONA, CAROL SMILLIEOVÉ a CAPRICE. Pramen Elvisových vlasů pochází ze sbírky jeho bývalého holiče, který mu upravoval účes v Gracelandu v roce 1973. Hvězda, která byla známá svými proudy černých vlasů, měla původně vlasy tmavě blond. Aukce na stránkách www.wella.co.uk začíná v sobotu 1. března a končí 9. března 2003. Mluvčí společnosti Wella KEVIN ARKELL říká: "Chtěl bych poděkovat všem celebritám, které věnovaly své vlasy na tuto aukci." Wella se pokusí vydražit také vlasy ANGUSE DEAYTONA, GARY LINEKERA a DÁLE WINTONA.

---

FRANCOUZI PŘIPÍJÍ BONOVI

28. 2. 2003

Francouzský prezident JACQUES CHIRAC včera (27. 2. 03) v Paříži předal irskému rockerovi BONO VOXOVI cenu LEGION d'HONNEUR. Frontman skupiny U2, která loňské léto strávila na turné po Africe s americkým ministrem financí PAULEM O'NEILLEM, se zasazuje o odpuštění dluhů zemí třetího světa. Mezi držiteli této ceny jsou jména jako JERRY LEWIS, NEIL ARMSTRONG, MARTIN SCORSESE, RONALD REAGAN a ROBERT DE NIRO.

---

MARILYN MANSON SE PŘIPRAVUJE NA SHOW PŘED NAHÝM PUBLIKEM

28. 2. 2003
Obrázek: MARILYN MANSON SE PŘIPRAVUJE NA SHOW PŘED NAHÝM PUBLIKEM

MARILYN MANSON se chystá na další šílený kousek - vystoupení se siamskými dvojčaty a dětskými zápasníky před nahým publikem. Rocker 13. března 2003 vypouští do světa své nové album THE GOLDEN AGE OF GROTESQUE a navíc plánuje seznámit fanoušky se svou živou produkcí během desetidenního turné a později na OZZFESTU. Manson říká: "Už bylo dost nahoty, tentokrát jsem se rozhodl nechat si oblečení na sobě už proto, že mi to v minulosti přinášelo jenom problémy. Ale všichni ostatní budou nazí, včetně obecenstva." Show se bude také skládat ze dvou uměleckých kousků, v nichž se rocker objeví s hlavou MICKEYHO MOUSE: "Toto je představa nevinnosti a také představa dětských nočních můr. Pro mne, jako pro někoho, kdo vyrůstal v Americe, jde o znázornění kontrastu mezi extrémy v zábavě mezi krásou a ošklivostí. Lidé se budou radovat z toho, čemu my říkáme zkažené umění, stejně jako tomu bylo ve třicátých letech až na to, že dnes se už nenecháme omezit cenzurou. Když nemůžeme svá díla dát na pulty obchodů, dáme je lidem rovnou před nos.. jde o to, aby lidé něco cítili. Někdy dobrého, někdy špatného, ale tak silného, že si to zapamatují. A to je to nejdůležitější, co chci dokázat."

---

R.E.M. HLEDAJÍ INSPIRACI VE VANCOUVERU

28. 2. 2003
Obrázek: R.E.M. HLEDAJÍ INSPIRACI VE VANCOUVERU

Rockeři R.E.M. našli novou hudební sílu přestěhováním do kanadského Vancouveru - produkovali už čtyři alba. Pro jejich tvorbu je důležitá tvůrčí energie. Frontman kapely MICHAEL STIPE vysvětluje: "Je to úžasné město. Je v něm plno neuvěřitelných vibrací. Je zde energie, která se mnou dělá divy. Vancouver se mi dostal pod kůži a každopádně se prolíná celou naší prací."

---

SIMON A GARFUNKEL SE DALI DOHROMADY V CENTRAL PARKU

28. 2. 2003
Obrázek: SIMON A GARFUNKEL SE DALI DOHROMADY V CENTRAL PARKU

Členové legendárního dua SIMON & GARFUNKEL se rozhodli postavit "most přes své rozbouřené řeky" a postavit se spolu před obecenstvo na letním koncertně v newyorském Central parku. Duo hitmakerů se sešlo na jednom podiu poprvé po dvaceti letech na letošním předávám GRAMMY AWARDS, ale při odpolední zkoušce došlo mezi někdejšími partnery k ostré hádce. Nicméně nic není tak horké, jak se uvaří a dvojice se opět sejde na letním koncertě. Společné turné ale oba vylučují. Podle posledních zpráv není hlavní problém v tom, že PAUL SIMON, jako autor všech písní nesouhlasí s rozdělením výdělků půl na půl mezi ním a ARTEM GARFUNKELEM, ale v jeho zaplněném diáři. Zdroj blízký oběma umělcům uvádí: "Peníze nikdy nebyly problém. Paul by se s Artem klidně rozdělil půl na půl. Pravdou je, že Paul je jednoduše dostatečně zaměstnaný svým sólovým albem, takže nemá na turné čas."

---

OZZY A METALLICA SI VYMĚNILI BASÁKA

28. 2. 2003

Bývalý člen METALLICY, hráč na baskytaru JASON NEWSTED, je kandidátem na místo ve skupině OZZYHO OSBOURNEA, a to jen několik dnů poté, co bývalý Ozzyho basák doplnil sestavu Metallicy. ROBERT TRUJILLO je od středy (25. 2. 2003) plnoprávným členem heavymetalové formace a nahradil tak Newsteadea. Bývalý člen Metallicy ale dlouho nezahálel: "Zavolali mi lidi od Ozzyho, jestli si s ním nechci zajamovat." Newstead se zřejmě objeví na OZZFESTU, který se koná letos v létě (2003).

---

MCCARTNEY CHCE ZOPAKOVAT KONCERT NA STŘEŠE

27. 2. 2003
Obrázek: MCCARTNEY CHCE ZOPAKOVAT KONCERT NA STŘEŠE

SIR PAUL MCCARTNEY by si rád zopakoval slavný koncert, který uskutečnili BEATLES v roce 1969 na střeše. Zpěvák chce uspořádat začátkem dubna (2003) pětačtyřicetiminutový koncert na střeše domu v londýnské Saville Row, kde sídlila společnost APPLE. Koncert má připomenout legendární vystoupení slavné čtyřky, které nakonec ukončila policie. Britský plátek THE SUN uvádí, že je to dost troufalá myšlenka, ale Paul je odhodlaný ji prosadit, i když budova dnes již společnosti Apple nepatří. Koncert by měl být jakýmsi zahřívacím kolem Paulova chystaného turné po Británii, které startuje 5. dubna 2003 v Sheffieldu. Vstupenky na něj se prodaly minulý pátek (21. 2. 2003) během několika minut.

---

ROLLING STONES V BOMBAJI

27. 2. 2003
Obrázek: ROLLING STONES V BOMBAJI

ROLLING STONES čeká vystoupení v indické Bombaji. Bude to poprvé po téměř deseti letech, kdy se tu představí umělci Západního světa. Hvězdy do města zavítají v dubnu 2003 poté, co místní vláda slíbila uvolnit vysokou míru zdanění ze zábavy. Naposledy ve městě vystoupil v roce 1994 kanadský rocker BRYAN ADAMS.

---

PRINCE NESNÁŠÍ ALKOHOL

27. 2. 2003
Obrázek: PRINCE NESNÁŠÍ ALKOHOL

PRINCE má natolik záporný vztah k alkoholu, že dokonce zakázal svým zaměstnancům, aby pili na společných večírcích. Rocker se nedávno objevil v newyorském klubu REHAB a majitel k jeho stolu poslal několik lahví šampaňského VEUVE CLICQUOT. Abstinent Prince ale šumivý nápoj odmítl, a to nejen za sebe, ale i za padesát přátel, které přivedl s sebou. Podle americké internetové stránky PAGE SIX Prince nesnese na stole žádný alkohol a celá sešlost pila po celou dobu vodu.

---

KISS OBHAJUJÍ ZÁBAVNÍ PYROTECHNIKU

27. 2. 2003

Skupina KISS obhajuje ve světle nedávné tragedie během vystoupení kapely GREAT WHITE na Rhode Islandu používání zábavní pyrotechniky na koncertech. PAUL STANLEY a GENE SIMMONS tvrdí, že pyrotechnika je dnes při velkých koncertech stejně důležitá jako hudební nástroje. Varují však před používáním stejné techniky v malých klubech. Při čtvrtečním (20. 2. 2003) požáru na koncertě skupiny Great White zahynulo téměř sto lidí a dalších 180 bylo zraněno. Stanley však tvrdí: "Lidé potřebují vzrušení, chtějí se bavit. Proto chodí na horory, jezdí na kolečkových bruslích, a proto taky stále ještě existují kapely jako my. Všechno, co souvisí s ohněm, ale vyžaduje maximální opatrnost. Zakázat pyrotechniku na koncertech je jako zakázat ji na 4. července."

---
Stránky: 1 190 379 567 710 711 712 713 714 715 716 756