Stránky: 1 185 368 552 710 711 712 713 714 715 716 735

CLASH SE DÁVAJÍ DOHROMADY

22. 11. 2002
Obrázek: CLASH SE DÁVAJÍ DOHROMADY

Legendární punkovou skupinu THE CLASH čeká comeback; MICK JONES a JOE STRUMMER společně minulý pátek (15. 11. 2002) vystoupili na benefičním koncertu Unie britských hasičů v Londýně. Dvojice spolu zahrála tři písničky Clash poprvé po téměř dvaceti letech. Improvizované vystoupení potvrzuje zprávy, že pionýrům punku se podaří dát se dohromady pro své uvedení do Rock'n'rollové síně slávy, ke kterému má dojít příští rok v březnu (2003).

---

NEPRODALA SE LENNONOVA KRABIČKA NA MARIHUANU

22. 11. 2002
Obrázek: NEPRODALA SE LENNONOVA KRABIČKA NA MARIHUANU

Zdobená krabička na marihuanu JOHNA LENNONA se v aukci neprodala - přestože řada dalších lennonovských předmětů se vydražila dobře. Nikdo nenabídl za krabičku víc než 39.500 dolarů, což byla její vyvolávací cena. Naopak ručně psaný Lennonův text k písničce STEEL AND GLASS z roku 1974 se prodal za 23.700 dolarů. Mezi další předměty prodané na úterní (19. 11. 2002) aukci v Londýně patří Lennonův autoportrét s karikaturou Hitlera prodávajícího cigarety "Death", který nakreslil v období, kdy se snažil přestat kouřit. Podepsaná Lennonova pracovní knížka z roku 1959, s poznámkou "neschopný vodních prací", se prodala za 10.270 dolarů. Neprodaly se ani dvě kazety s nahrávkou rozhovorů Lennona se svojí nevlastní dcerou KYOKO - dcerou YOKO ONO z předchozího manželství - nikdo nepřekročil vyvolávací cenu 94.800 dolarů.

---

COLLINS DÁVÁ ZELENOU SJEDNOCENÍ GENESIS

22. 11. 2002
Obrázek: COLLINS DÁVÁ ZELENOU SJEDNOCENÍ GENESIS

Legendární zpěvák a bubeník PHIL COLLINS dává zelenou svým bývalým kolegům z GENESIS, aby zorganizovali sjednocení kapely. Rád by s PETEREM GABRIELEM a MIKEM RUTHERFORDEM spolupracoval znovu, ale jen pod podmínkou, že zařídí společné vystoupení. "Když domluví zkoušku, přijdu," uvedl Collins. V případném sjednocení vidí jen jediný problém - je přesvědčený, že fanoušci nebudou s jejich hudbou z let 1970 až 1975 příliš spokojeni.

---

BRATŘI GALLAGHEROVI SPOLU NEMLUVÍ

21. 11. 2002
Obrázek: BRATŘI GALLAGHEROVI SPOLU NEMLUVÍ

Sourozenci LIAM a NOEL GALLAGHEROVI se pohádali a už spolu prý šest týdnů nemluví. K hádce došlo, když Liam na začátku koncertu OASIS v Japonsku v zákulisí vybuchl. Z pódia ve FUKUOKA KOKUSAI CENTER se vypoklonkoval po tom, co mu údajně selhal hlas. Noela to rozzuřilo, protože musel zbytek koncertu odezpívat sám. Podle britské internetové rockové stránky NME.COM si Liam během turné neustále na něco stěžoval, až to Noela vytočilo a vyjel na něj. Liam na to reagoval tím, že jako rozmazlená žena praštil tamburínou a odešel. Odzpíval čtyři písničky a už se na pódium nevrátil. Od té doby spolu bratři nemluví.

---

GARBAGE SE MÁLEM ROZPADLI

21. 11. 2002
Obrázek: GARBAGE SE MÁLEM ROZPADLI

Bubeník skupiny GARBAGE BUTCH VIG přiznal, že se skotská rocková skupina po loňském neúspěchu s novým albem málem rozpadla. Přestože se jejich poslední LP VERSION 2.0 stalo všeobecně známým, kritiku příliš neoslovilo. Vig tvrdí, že pouze pozitivní odezva fanoušků a úspěch společného turné s NO DOUBT přesvědčilo kapelu v čele se SHIRLEY MANSONEM, aby to nevzdala. V březnu příštího roku (2003) se Garbage chystají nahrávat nové album.

---

COURTNEY LOVE S GUNS 'N' ROSES?

19. 11. 2002
Obrázek: COURTNEY LOVE S GUNS 'N' ROSES?

Bývalé hvězdy skupiny GUNS 'N' ROSES - SLASH, DUFF McKAGAN, IZZY STRADLIN a MATT SORUM - požádali COURTNEY LOVE, aby se k nim přidala. Kvartet odehrál pár menších koncertů, poté co se letos v létě znovu dal dohromady, a nyní by chtěl hvězdnou zpěvačku, aby s nimi natočila album a vyjela na turné. Slash k tomu říká: "Něco nás k sobě táhne. Nikdo z nás neplánoval, že se znovu dáme dohromady. Nikdo nevěděl, že se to stane. Ale nakonec to tak dopadlo, prostě to nějak klaplo." Staronová skupina stále ještě nemá jméno, ale je nabitá energií získanou na společných koncertech a nyní hledá vhodný hlas. Slash říká, že si již vyslechli "asi 500 zpěváků", včetně PATA BRIGGSE ze skupiny PSYCHOTICA a A. JAYE POPOFFA ze skupiny LIT, ale jedna jim vyhovuje ze všech nejvíc - vdova po KURTU COBAINOVI. Slash k tomu říká: "Potřebujeme hoku, která má hlas jako JANIS JOPLINOVÁ říznutá JOAN JETTOVOU se špetkou TINY TURNEROVÉ, to by byla síla. Bylo by to něco bezprecedentního, nikdo by to nečekal. Ale moc holek se nám nepřihlásilo. Mluvili jsme o Courtney, i když nevím, jestli má zájem. Ale víte co? Ještě jsme ten nápad neopustili."

---

HENDRIXOVI BY BYLO 60 LET

19. 11. 2002
Obrázek: HENDRIXOVI BY BYLO 60 LET

Celá řada hvězd šedesátých let včetně ARTHURA LEE a skupiny LOVE oslaví nedožité šedesáté narozeniny kytarové legendy JIMIHO HENDRIXE. Lee, člen skupin ELECTRIC PRUNES a IRON BUTTERFLY, bývalý člen skupiny JIMI HENDRIX EXPERIENCE NOEL REDDING a Hendrixův bratr LEON se zúčastní party v BB KING'S BLUES CLUBU v Los Angeles příští středu (27. 11. 2002). V neděli (24. 11. 2002) vystoupí v Seattlu bývalá Hendrixova skupina BAND OF GYPSYS, BUDDY GUY a členové skupiny EARTH WIND AND FIRE.

---

PHIL COLLINS ZAŽIL BULVÁRNÍ PEKLO

19. 11. 2002
Obrázek: PHIL COLLINS ZAŽIL BULVÁRNÍ PEKLO

PHIL COLLINS má už plné zuby tisku a málem kvůli tomu zcela skončil s hraním. Bývalý zpěvák a bubeník skupiny GENESIS se stal po svém druhém rozvodu v roce 1990 objektem mediální horečky, která ublížila jemu i jeho rodině. Jednu dobu to bylo tak nesnesitelné, že rocker toužil po životě obyčejného smrtelníka. Říká k tomu: "V té době, kdy po mě šel bulvár, bylo to mezi alby BOTH SIDES a DANCE INTO THE LIGHT, už jsem nechtěl být sám sebou. Nelíbilo se mi, co o mě píše tisk, protože to většinou nebyla pravda. Moje dcera měla problémy ve škole, moje žena měla problémy doma, lidi nám stáli na zahradě a fotili nás. Chtělo se mi říct jim, 'Tak si to zkuste. Zkuste být na chvíli v mé kůži.'"

---

BOWIE SE CHCE VĚNOVAT RODINĚ

18. 11. 2002
Obrázek: BOWIE SE CHCE VĚNOVAT RODINĚ

DAVID BOWIE asi zklame milióny svých fanoušků, protože se chystá odejít do ústraní. Britský plátek THE DAILY STAR uvádí, že zpěvák po příští desce neplánuje turné ani propagační kampaň, protože se chce věnovat manželce IMAN a jejich dvouleté dceři ALEXANDRII. "V jeho věku je to na něj už příliš," tvrdí zdroj. "Není jako MICK JAGGER, který chodí měsíce před šňůrou do posilovny. David se omezuje na to, že několik týdnů před koncerty přestane kouřit."

---

NOVÝ PROJEKT LOU REEDA

18. 11. 2002
Obrázek: NOVÝ PROJEKT LOU REEDA

LOU REED představí na svém novém albu DAVIDA BOWIEHO, herce WILLEMA DAFOEA a zpěvačku LAURIE ANDERSONOVOU. Novinka je kompletně inspirována americkým hororovým autorem EDGAREM ALLANEM POEM. Reed je Poeovým velkým obdivovatelem a jeho singl i dvojCD nazvané podle známé Poeovy básně HAVRAN by měly vyjít v lednu 2003. K dokončení projektu se Reed spojil s dalšími nadšenci ohledně Poeova díla. Nové album bývalého rockera skupiny VELVET UNDERGROUND není však jediné, které se v Hollywoodu ke slavnému spisovateli vrací - MICHAEL JACKSON chce přenést autorův život na stříbrné plátno.

---
Stránky: 1 185 368 552 710 711 712 713 714 715 716 735