Stránky: 1 193 386 578 752 753 754 755 756 757 758 770

PŘED DOMEM IANA BROWNA DEMONSTRUJÍ OPICE

15. 10. 2002
Obrázek: PŘED DOMEM IANA BROWNA DEMONSTRUJÍ OPICE

Dvanáct demonstrantů převlečených za opice se ve čtvrtek (10. 10. 2002) shromáždilo před domem velšského rockera ze skupiny STONE ROSES, IANA BROWNA. Protestovali proti jeho plánu prodat svůj dům za 225.000 dolarů. Místní obyvatelé tvrdí, že vysoká cena za dům s pěti ložnicemi v malé severovelšské vísce Lithfaen je nad možnosti místních obyvatel. Jeden z protestujících, převlečených za opice, v narážce na zpěvákovu přezdívku a jeho nové sólové album UNFINISHED MONKEY BUSINESS, k tomu říká, "Průměrný dům se tu prodává tak za 75.000 dolarů a průměrný plat je tu kolem 12.000 dolarů ročně. Když svůj dům prodává za takovou cenu, prakticky tím garantuje, že si ho koupí někdo cizí. To poškodí místní komunitu, velšský jazyk a kulturu."

---

OASIS SI BROUSÍ ZUBY NA CENY Q

15. 10. 2002
Obrázek: OASIS SI BROUSÍ ZUBY NA CENY Q

Kapela OASIS dostala vzpruhu od svých hudebních fanoušků - vedou v nominacích na letošní ceny časopisu Q MAGAZINE. Skupina vede nominace na ceny ve třech kategoriích - Nejlepší skupina na světě, Nejlepší singl (HINDU TIMES), a Nejlepší živé vystoupení. Nominace jsou pro pětici z Manchesteru, která v polovině devadesátých let bývala podle slov samotných muzikantů z Oasis "nejlepší kapelou na světě", dobrou zprávou, zvláště poté, co jejich poslední album HEATHEN CHEMISTRY nedosáhlo prodeje jejich debutu DEFINITELY MAYBE ani desky (WHAT'S THE STORY) MORNING GLORY. Dalšími v počtu nominací jsou THE RED HOT CHILI PEPPERS (Nejlepší singl a Nejlepší album), THE VINES (Nejlepší nováčci a Nejlepší album) a COLDPLAY (Nejlepší skupina na světě a Nejlepší album). Vítězové kategorií budou oznámeni při 13. výročním udílení cen Q Awards v Londýně v pondělí 21. října 2002.

---

ELVISOVO NOVÉ ALBUM JE NEJPRODÁVANĚJŠÍ

15. 10. 2002
Obrázek: ELVISOVO NOVÉ ALBUM JE NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Nová kompilace singlů rockové legendy ELVISE PRESLEYHO trhá rekordy po celém světě - a stala se nejprodávanějším Elvisovým albem vůbec. Album ELVIS: 30 NUMBER ONE HITS je v obchodech pouhé tři týdny, ale již se ho po světě prodalo na šest milionů kopií. Album, které obsahuje všechny zpěvákovy hity z americké i anglické hitparády, se již stalo jedničkou v prodejnosti ve dvaceti zemích světa, včetně Spojených států a Británie. Album nyní útočí na pozici Elvisova alba CHRISTMAS ALBUM vydaného v roce 1957, kterého se dodnes prodalo na sedm milionů kusů. CHARLIE STANFORD ze společnosti BMG RECORDS k tomu říká: "Trvalo pouhých pár týdnů, než album Elvis: 30

  • 1 Hits získalo takový prodej, jaký trval Christmas Albu roky. O desku je takový zájem, že bude do konce roku jistě Elvisovým nejprodávanějším albem vůbec."

---

SPRINGSTEENŮV KLUB BUDE UZAVŘEN

15. 10. 2002
Obrázek: SPRINGSTEENŮV KLUB BUDE UZAVŘEN

Klub v Asbury Parku v New Jersey, kde začínal rocker BRUCE SPRINGSTEEN bude příští rok (2003) uzavřen, poté co jej místní výtržníci v září zdemolovali. Klub STONE PONY měl být zavřen již před pěti lety, ale město mu vždy prodloužilo licenci vzhledem k jeho slavné minulosti a intervencím samotného Springsteena. Když se ale punkový mini-festival v klubu zvrhl 6. září 2002 ve veřejnou bouři, rozhodli místní radní, že už toho bylo dost. Punkeři zvandalizovali a zamořili odpadky okolí klubu, a donutili tak místní radní, aby majitele klubu DOMENIKA SANTANU vyzvali, aby podnik uzavřel. Santana hodlá klub Stone Pony znovu otevřít na jiném místě ve městě. Říká k tomu: "Mluvil jsem se Springsteenem a on stojí za námi."

---

OSBOURNEOVI VARUJÍ PŘED RAKOVINOU

14. 10. 2002
Obrázek: OSBOURNEOVI VARUJÍ PŘED RAKOVINOU

OZZY OSBOURNE se má podílet na televizní osvětové kampani za včasné odhalení rakoviny - s touto zákeřnou chorobou se potýká totiž jeho manželka SHARON. Sharon lékaři letos v létě (2002) objevili rakovinu tlustého střeva a od té doby se léčí. Společně s manželem se rozhodli, že zbytku Ameriky odhalí, jak je důležité, aby byla nemoc objevena včas - stejně jako se to podařilo u Sharon. Ve spotu se představí také jejich děti KELLY a JACK, a Sharon zde promluví o svých zkušenostech s léčbou. Zcela v Osbourneovském duchu Ozzy v kampani nabádá: "Nebuďte, sakra, hloupí. Nechte si udělat testy už teď!"

---

KONCERT K HARRISONOVĚ POCTĚ VYPRODÁN

14. 10. 2002
Obrázek: KONCERT K HARRISONOVĚ POCTĚ VYPRODÁN

Vstupenky na koncert k poctě bývalého kytaristy skupiny BEATLES - GEORGE HARRISONA - se prodaly během jedné hodiny. Všech 5.000 vstupenek vešlo do prodeje v pátek (11. 10. 2002) a o hodinu později už po nich nebylo památky. Koncert u příležitosti prvního výročí Harrisonovy smrti se uskuteční 29. listopadu 2002. Vystoupí na něm ERIC CLAPTON, SIR PAUL MCCARTNEY, TOM PETTY a RINGO STARR.

---

NOVÝ OBJEV KELLY VYPADÁ PŘESNĚ JAKO OZZY

14. 10. 2002
Obrázek: NOVÝ OBJEV KELLY VYPADÁ PŘESNĚ JAKO OZZY

Nový přítel KELLY OSBOURNEOVÉ jakoby z oka vypadl jejímu otci OZZYMU. Novopečená zpěvačka chodí s rockerem BERTEM McCRACKENEM (20) z trash metalové skupiny THE USED, která je proslulá tím, že během svých frenetických koncertů zvrací. Kelly se s ním setkala při letní cestě s otcovým turné OZZFEST, kde kapela jejího přítele vystupovala. Kelly je přesvědčena, že v Bertovi nalezla toho pravého. V minulosti prý Kelly přitahovali vyložení 'pitomci', tím ale Bert rozhodně není. "Konečně jsem změnila vkus. Bert je chytrý a je s ním legrace," tvrdí Kelly, která se svého miláčka dokonce snaží přesvědčit, aby se objevil v dalším pokračování úspěšného seriálu THE OSBOURNES.

---

LED ZEPPELIN ÚDAJNĚ PŘIPRAVENI KE KONCERTOVÁNÍ

11. 10. 2002
Obrázek: LED ZEPPELIN ÚDAJNĚ PŘIPRAVENI KE KONCERTOVÁNÍ

LED ZEPPELIN se údajně dávají opět dohromady, aby mohli 22 let po svém rozpadu vyrazit na americké turné. Zpěvák ROBERT PLANT se prý přidá ke zbývajícím členům kapely - kytaristovi JIMMYMU PAGEOVI a baskytaristovi JOHNU PAULU JONESOVI - poprvé od roku 1980. Zesnulého bubeníka JOHNA BONHAMA má nahradit jeho syn JASON. Hvězdy se sešly počátkem tohoto měsíce (10/2002), aby urovnaly hořké pocity z Plantova a Pageova turné v 90. letech - o kterém se Jones dozvěděl teprve z novin. Nyní s vyhlídkou na 10 miliónů dolarů za několik odehraných živých koncertů v Americe, je kapela připravena začít znovu fungovat.

---

ZÁHADA RETROSPEKTIVNÍHO ALBA DAVIDA BOWIEHO

11. 10. 2002
Obrázek: ZÁHADA RETROSPEKTIVNÍHO ALBA DAVIDA BOWIEHO

DAVID BOWIE pátrá po vzniku podivného alba, které nikdy nevydal - bylo mu ale představeno během americké ranní show LIVE WITH REGIS AND KELLY. Když mu moderátoři včera (10. 10. 2002) ukázali obal jeho retrospektivního alba BOWIE! CHAMELEON, David se zděsil a tvrdil, že společnost, která jej vydala, zažaluje. O společnosti STARCALL RECORDS totiž prý v životě neslyšel.

---

POCTA BOBU DYLANOVI

11. 10. 2002
Obrázek: POCTA  BOBU DYLANOVI

BOB DYLAN se v domovském městě Hibbing ve státě Minnesota dočká zvláštního uznání. Zpěvák, skutečným jménem ROBERT ZIMMERMAN, vyrostl na americkém středozápadě, z domova odešel v sedmnácti letech v roce 1959, aby se věnoval hudební kariéře. Dnes jej obyvatelé Hibbingu oslavují. Zdejší knihovna shromáždila sbírku umělcových artefaktů a ačkoli je sbírka převážně mimo zrak veřejnosti, její části se objevují na dočasných výstavách. Zahrnuje 2.000 novinových a časopiseckých článků, 22 plakátů, 50 alb, 40 kompaktních disků a 45 desek v původních obalech, dále zveřejněné fotografie, texty či ročenku ze střední školy v Hibbing. Ve městě se každoročně shromažďují tisíce lidí, aby viděly, kde Dylan strávil své dětství. Do 24. 5. 2006, kdy hvězda oslaví své 65. narozeniny, by mělo v auditoriu knihovny vzniknout DYLANOVO MUZEUM. Místí lidé se také nevzdávají naděje, že se hvězda ve městě objeví osobně.

---
Stránky: 1 193 386 578 752 753 754 755 756 757 758 770