David Gilmour se loni vrátil do Pompejí a nyní míří do kin
13. září je dnem, na který se nepochybně těší nejeden fanda Davida Gilmoura, potažmo Pink Floyd. V tento den se totiž do kin dostane záznam loňského Gilmourova koncertu v Pompejích.
13. září je dnem, na který se nepochybně těší nejeden fanda Davida Gilmoura, potažmo Pink Floyd. V tento den se totiž do kin dostane záznam loňského Gilmourova koncertu v Pompejích.
Po úspěšném tour k novému, již 11-tému řadovému, CD+LP „Sine Amore Nihil“, které vyšlo 1.11.2017 pod vydavatelstvím Krucipusk s.r.o. , ukončil frontman a zakladatel skupiny Krucipüsk Tomáš Hajíček spolupráci s dosavadními členy Jaroslavem Gabrielem, Vojtěchem Doudoua Jiřím Zikou.
Pouhých 48 hodin vydržela nově odhalená socha Davida Bowieho bez poskvrny. Skulptura s názvem Earthly Messenger byla odhalena v Aylesbury v Buckinghamshire. Je dílem Andrewa Sinclaira a v neděli byla slavnostně odhalena zpěvákem Stevem Hogarthem z Marillion.
A nejen datum, ale i místo. Skupina letos jede své poslední turné a pak definitivně skončí. Stane se tak 2. září a místem, kde svojí kariéru hodlají Lynyrd Skynyrd zakončit, bude EverBank Field v Jacksonville na Floridě. Je to návrat do míst, kde kapela vznikla.
Úkol zněl jasně. Ukažte se, představte své restaurační zařízení Beaťákům, vyzdobte ho do „Beatova“ a utkejte se o titul Hospoda rocku. My tady na Beatu smekáme před všemi zúčastněnými. Máme odhlasováno!!!
Jde o ryzí spekulaci, nebo je na drbech, které se šíří, něco pravdy? Na to si budeme muset počkat. Příčinu ke spekulacím ohledně najaké formy návratu AC/DC zavdal fakt, že ve Vancouveru byli spolu viděni Stevie Young a Phil Rudd. Samo o sobě by to asi nestačilo, ale své k tomu řekl...
Protože náš hlavní Beatový dráteník Pavel je na dovolené, tako něm dnes psát nebudeme. Místo něj tentokrát musíme pochválit Rudu. Na svých vlastních zádech odnosil veškerou techniku (a že to něco váží), šplhal po výškách, pájel, šrouboval a uzemňoval. A když to zapnul, tak to začalo vysílat BEAT v Novém Jičíně na frekvenci 105,5. Hezký poslech :-)
Skupinu Fleetwood Mac opustil před časem zpěvák a kytarista Lindsey Buckingham a jeho místo celkem zdařile obsadil Neil Finn ze skupiny Crowded House. Sestavu však doplnila ještě jedna persona - Mike Campbell, který hrával dlouhá léta spolu s Tomem Pettym a jeho Heartbreakers.