V lednu vyjde druhá deska Walking Papers
Kapelu ze Seattlu tvoří Jeff Angel, kytarista a zpěvák z The Missionary Position, bubeník Barrett Martin (Screaming Trees), basák Duff McKagan (Guns N´ Roses) a klávesák Benjamin Anderson.
Kapelu ze Seattlu tvoří Jeff Angel, kytarista a zpěvák z The Missionary Position, bubeník Barrett Martin (Screaming Trees), basák Duff McKagan (Guns N´ Roses) a klávesák Benjamin Anderson.
30. června - 1. července v Mote parku na festivalu Ramblin 'Man 2018 v Britském Kentu vystoupí Mott The Hoople jako Headlineři spolu s TheCult. Na tomto festivalu v předchozích letech zahrála celá řada velkých hvězd světového rocku.
Právě vychází autorská, multižánrová deska Solitaire MH. Pod tímto pseudonymem se skrývá především zpěvák harmonikář a autor v jedné osobě – Marek Hlavica. A dále téměř třicítka excelentních hudebníků, kteří nahráli 13 anglicky zpívaných písní velmi pestrého stylového zaměření.
Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album nazvané Třecí plochy. Obsahuje 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.
Tak trochu, mělo by se dodat. Kapela chystá reunion a vyráží na koncertní pódia, kde se chystá hrát celou desku Shake Your Money Maker od začátku do konce.
Na dobré věci se vyplatí počkat. Platí to v případě kritikou i posluchači vřele přijaté loňské sólovky matadora české beatové scény Luboše Pospíšila Poesis Beat, jejíž původně k Pospíšilovým sedmdesátinám plánované vydání pozdržela pandemie. A stejně tak je tomu i v případě pražského křtu alba. Ten bude v pondělí 16. května hostit Palác Akropolis a vedle Pospíšila a jeho kapely 5P se můžete těšit také na speciální hosty, jako je spisovatel a básník Jiří Hájíček nebo zpěvák kapely Sto zvířat Honza Kalina.
Dizzy Reed, známý především jako klávesák Guns N Roses, představuje novou píseň. Ta je součástí jeho další sólové desky, na kterou se můžeme těšit už v srpnu.
7. 3. 2009 Exit Chmelnice, Praha
Začalo to v létě roku 1999. Klávesák Claudio Coassin, kytarista Matteo Di Bon a bubeník Matteo Barzan tehdy založili kapelu Raintime. Jejich současní příznivci by možná jen stěží v tehdejším instrumentálně progresivním metalu hledali kořeny současné podoby Raintime. S příchodem kytaristy Francesca Rossiho, basáka Michela Colussiho a po výměně bubeníka Mattea za nováčka Enrica Fabrise se Raintime začali přiklánět k agresivnějšímu modernímu heavy metalu. Claudio se chopil mikrofonu, v roce 2002 nahradil Francesca Rossiho hlavní kytarista Luca Michael Martin, čímž se sestava kapely stabilizovala a tento okamžik lze považovat za start nové kapitoly historie Raintime.