2.12. The Tap Tap - Státní opera Praha
2. prosince v 18:00 se již potřetí uskuteční Mikulášská v Opeře s kapelou z Jedličkova ústavu The Tap Tap. Výtěžek z této benefiční akce bude věnován na nový autobus pro Jedličkův ústav a školy.
2. prosince v 18:00 se již potřetí uskuteční Mikulášská v Opeře s kapelou z Jedličkova ústavu The Tap Tap. Výtěžek z této benefiční akce bude věnován na nový autobus pro Jedličkův ústav a školy.
Vilém Čok nabízí svůj nový projekt Best Rock Čok. Jedná se o retrospektivní nosič, který mapuje Čokovu sólovou kariéru v letech 2002 až 2013. Krom toho na disku naleznete čtyři bonusy a jednu povídku. Navíc nahrávka ukrývá ještě DVD s živákem a videoklipy.
Ani průtrž mračen nezabránila tisícům návštěvníků, aby si užili strhující show "na přání", které pro ně připravila Metallica. Odpoledne před hlavními hvězdami patřilo grungeovým Alice In Chains, finským Children Of Bodom a metalovému objevu Kvelertak. Celou tuto událost nafotili Jirka Rogl a Eva Makovská.
Zpěvák Michael Kiske zavrhl spekulace o tom, že by byl otevřený reunionu s metalovými Helloween, kde zpíval od roku 1986 do roku 1993. Je pravda, že si to se spoluhráči, kteří ho v roce '93 vyhodili, vyříkal a jsou v pohodě, ale vůbec to prý neznamená, že by s nimi chtěl znovu spolupracovat.
Vzhledem ke změnám v plánování koncertních termínů se pražský koncert Nine Inch Nail (původně potvrzený na 20.6. do O2 Arény) uskuteční 11. června v multifunkčním prostoru Forum v Karlíně (metro „B“ Křižíkova).
Brian Johnson, frontman AC/DC, říká, že se kapela brzy vrátí na scénu, aby oslavila čtyřicáté výročí. Svůj první koncert Australané odehráli 31. prosince 1973. Současný plán podle Briana je: v květnu se začne pracovat ve studiu, a potom budeme odehrávat jednotlivé koncerty za každý rok kariéry (tedy 40 koncertů).
Guitar Shorty je texaský bluesman považovaný za jednoho z nejlepších pokračovatelů kytarové hry Jima Hendrixe, ale stejně tak je významně ovlivněn i hrou Buddyho Guye. Vystoupí v rámci Prague International Bluenight 7.dubna v pražském Lucerna Music Baru.
Americká melodická hard-rocková parta HOUSE OF LORDS přijíždí po vydání svého devátého studiového alba 'Precious Metal' koncertovat do ČR! A to hned dvakrát. 14.4. v plzeňském House Of Blues a 17.4. v olomouckém Bounty Rock Café.
POZOR! ZMĚNA TERMÍNU KONCERTU!
(namísto 25.4.) 6.11. Praha, (namísto 26.4.) 7.11. Zlín
Maďarská skupina Omega, která spolu s Locomotiv GT, patřila v 70.letech k nejvýraznějším představitelům progresivního rocku, se už koncem dubna vrátí do Prahy. Po nedávném velmi úspěšném koncertě v Lucerně přijede kapela 25.dubna do Kongresového centra Praha opět v doprovodu symfonického orchestru.