12.10.2008 HELL ON EARTH TOUR 2008
12. 10. 2008 Praha - Libeň, ABATON
WALLS OF JERICHO (USA)
EVERGREEN TERRACE (USA)
CATARACT (SWI)
ANIMOSITY (USA)
THE RED CHORD (USA)
STICK TO YOUR GUNS (USA)
ACTION (Cze)
12. 10. 2008 Praha - Libeň, ABATON
WALLS OF JERICHO (USA)
EVERGREEN TERRACE (USA)
CATARACT (SWI)
ANIMOSITY (USA)
THE RED CHORD (USA)
STICK TO YOUR GUNS (USA)
ACTION (Cze)
14. 2. 2009 Praha Exit Chmelnice
Power/progresivní kapela LANFEAR z Německa zavítá poprvé do České Republiky na jediný exklusivní koncert v Praze. Právě dotočili své páté studiové album "X To The Power Of Ten" plné silných melodií a metalových riffů.
Lanfear se na scéně pohybují již od roku 1993, kdy nahráli debut "Towers", jehož reedici připravilo v roce 1997 vydavatelství Urwerk Records. Od svého druhého alba "Zero Poems" (Famous Kitchen) z roku 1999 Lanfear stále intenzivněji míchají power metal s progresivním metalem. Po úspěchu desek "The Art Effect" (2003) a "Another Golden Rage" (2005) vyráží Lanfear podporovat po Evropě své poslední album ve společnosti Morgana Lefay a Mindcrime.
7. 3. 2009 Exit Chmelnice, Praha
Začalo to v létě roku 1999. Klávesák Claudio Coassin, kytarista Matteo Di Bon a bubeník Matteo Barzan tehdy založili kapelu Raintime. Jejich současní příznivci by možná jen stěží v tehdejším instrumentálně progresivním metalu hledali kořeny současné podoby Raintime. S příchodem kytaristy Francesca Rossiho, basáka Michela Colussiho a po výměně bubeníka Mattea za nováčka Enrica Fabrise se Raintime začali přiklánět k agresivnějšímu modernímu heavy metalu. Claudio se chopil mikrofonu, v roce 2002 nahradil Francesca Rossiho hlavní kytarista Luca Michael Martin, čímž se sestava kapely stabilizovala a tento okamžik lze považovat za start nové kapitoly historie Raintime.
18. 6. 2009 O2 Aréna, Praha
Hudba, kterou tato pětice produkuje, je těžko zařaditelná - Fred Durst a spol. totiž kombinují tvrdou muziku se samply, hiphopem a svůj díl na výsledném zvuku kapely má i D.J. Lethal (dříve House of Pain), který je regulérním členem kapely. Pětice pocházející z Floridy, z městečka Jacksonville, odstartovala svoji hvězdnou dráhu v roce 1995. Patří mezi kapely, jejichž tvorba značně ovlivnila "heavy" scénu, a prodali více než
26.4.2010. - 20:00hod - PRAHA, Retro Music Hall, Francouzská 4
Vstupné 795,- Kč.
Skupina Asia vystoupí u nás již potřetí-tentokrát v rámci světového turné,,The Omega tour 2010",které bezprostředně navazuje na vydání nové studiové desky Asie. Po albu ,,Phoenix" to bude již druhá deska natočená původní sestavou muzikantů Asie po jejich nedávném comebacku.
Zpěvák a baskytarista skupiny ASIA Joh Wetton a bubeník Carl Palmer přijdou v pondělí 26.4. ve 13 hod na rozhovor do radia Beat!
Přinesou si s sebou své nové studiové album s názvem THE OMEGA,které aktuálně vychází dne 23.4.!
více v článku
23.2.2010 - PRAHA- MUSIC CLUB MODRÁ VOPICE + GEOFF TYSON
AYNSLEY LISTER se již v ČR představil v roce 2003 jako
jedna z hvězd mezinárodního hudebního festivalu BLUES V LESE, kde se setkal s fantastickým přijetím
obecenstva. Hned v roce 2004 se v Praze představil s velkým úspěchem v Lucerna Music Baru v rámci festivalové série PRAGUE INTERNATIONAL BLUENIGHT.
více v článku
pátek 5.11.2010 Kolín U Vodvárků
Na společné koncerty vyráží tři skvělé kapely. Českobudějovičtí SEVEN si vybrali dvě nadějné pražské skupiny. Dymytry hrají v maskách a svůj styl označují psycore. [xXXx] ještě více tlačí na pilu a pohybují se ve vlnách amerického metalcoru. Ovšem zlatým hřebem sedmi koncertů bude Victor Smolski, elitní kytarový čaroděj, kouzlící v barvách německých RAGE! Victor Smolski předvede ve svém bloku co vše se dá zahrát na kytaru a zároveň odehraje druhou sólovou kytaru v dresu Seven!