Co nového u Poletíme?
Poletíme? zpívají o lásce, umělé inteligenci i kastrovaném pejskovi. Nové album Hvězdy těžký to maj pokřtí 17. října ve velké Lucerně
Poletíme? zpívají o lásce, umělé inteligenci i kastrovaném pejskovi. Nové album Hvězdy těžký to maj pokřtí 17. října ve velké Lucerně
Kapela Schodiště vydává svoje historicky první vinylové LP a to rovnou jako dvojalbum. Speciální koncert spojený se křtem prvního ze dvou elpíček se odehraje v pondělí 2.12. na "místě činu", tedy v pražském Café v lese, kde se vloni nahrávalo. Jako kmotr a host dorazí Golda, dobrá duše z plzeňské Znouzectnosti.
Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ, který letos odstartuje 15. července na hradě Točníku, oznamuje kompletní program. Hlavní hvězdou letošního hradního turné bude kapela Kabát, která vystoupí na všech českých i moravských zastávkách festivalu.
6. 4. 2007, Praha - Palác Akropolis (Praha)
Před miliony a miliony let existovalo jen temno. Pak však Vládce vesmíru stvořil planety a život na nich. Zanedlouho se však Vládce začal nudit a tak stvořil smrt, zkázu a válku. Brzy ho však začalo nudit jen pouhé sledování válek a dostal chuť sám zabíjet. A tak stvořil stvůry, proti kterým by sám mohl bojovat. Ale brzy již měl proti sobě tolik stvůr, že se jich potřeboval nutně zbavit. Právě v tuto chvíli zmobilizoval všechnu svou energii kterou měl a stvořil elitní bojovou jednotku - GWAR..
V průběhu milionů a milionů let se GWAR stávali stále více mocnější a silnější a Vládce dostal informaci, že se jeho elitní
Tímto krátkým zamyšlením nad naším výjimečným krajanem panem Josefem Růžičkou, vývojářem a konstruktérem 1. československé (dále jen čs.) elektrofonické (dále jen elfo.) kytary, bych vás chtěl pozvat ke shlédnutí internetových stránek s adresou: www.jolana.info.Stránky vznikly u příležitosti 50. výročí výroby 1. čs. elfo. kytary. Je zde soustředěno vše, co je do dnešní doby známé, co bylo pamětníky doloženo a kytarovými nadšenci zpracováno o historii čs. elfo. kytar.
Pohled z prázdnin do Beatu poslali Jirka a Lea
Návštěvu jubilejního 20. ročníku Wacken Open Air, největšího metalového festivalu planety, jsme tentokrát spojili i s prohlídkou nedalekého Hamburku, přesněji jeho vyhlášené čtvrti St.Pauli, kde vloni vznikla nová turistická atrakce - Beatles-Platz, čili Náměstí Beatles. To má tvar gramofonové desky a nachází se nedaleko dnes již neexistujícího Star - Clubu, místa, kde slavní brouci kdysi začínali. V tamním baru spolu s přáteli v předvečer vystoupení nasával atmosféru i Vinny Appice, bubeník Heaven and Hell, kapely, jejíž show bezesporu patřila k vrcholům festivalu. Jen těžko lze jen vyjmenovat a natož pak vidět téměř stovku dalších souborů, které se na pastvinách poblíž Wackenu, slavné to metalové vsi, letos představily; za všechny tedy vyzdvihněme příjemný polední set starých známých UFO, hřmotnou klasiku Lemmyho a jeho Motörhead, energickou jízdu metalové královny Doro, brilantní hardrock Axel Rudi Pella s fenomenálním Mike Terranou za bicími, libili se nám klasikové Cathedral, či Trouble, pobavili jsme se při úchylném představení recesistů Gwar, skvělí byli In Flames, Saxon, Nevermore, Pain či Testament, svou kariéru zde završili legendární piráti Running Wild. Vedle dění na hlavních scénách stála za návštěvu i vikingská vesnice, metalová beergarden a především gigantický stan - Metalmarket, kde se vedle nepřeberné nabídky těch nejraritnějších cédéček dala shlédnout striptýzová show hamburských Girls from Hell, project kytaristy Rage Victora Smolskiho Mind Odysee, či ryze dámský revival AC/DC s názvem Black Thunder. O zábavu a zajímavá setkání nebyla nouze ani ve V.I.P. kempu, kdy u našeho vymazleného karavanu na chvíli zakotvil i Blaze Bayley, který tu, ač na festivalu nevystupoval, trávil spolu s kapelou příjemné chvilky letního volna.
Beaťáky zdraví
pro celou fotodokumentaci rozklikni "celý text"
Britští rockeři se po návratu na podia rozhodli obměnit sestavu svého týmu. Nejprve se k nim přidal bubeník Brian Tichy a před pár dny uvedli baskytaristu Michaela Devina. Bubeníka
pamatujeme z kapely Foreigner, kde ještě donedávna hrál. Společně s
basákem hrál i v Lynch Mob, kde Brian Tichy stále ještě působí a kde Michaela Devina nahradil v červenci James LoMenzo, dříve známý z Megadeth.