Britský list Guardian informoval, že výstava věnovaná kapele Pink Floyd "Co zbylo z Pink Floyd" už překonala hranici 300 tisíc návštěvníků.

Organizátoři z Victoria & Albert muzea se rozhodli výstavu, uspořádanou u příležitosti 50 let od vydání prvního alba The Piper at the Gates of Dawn, prodloužit do 15. října. Návštěvnost tak s velkou pravděpodobností překročí číslo 311 tisíc. Tolik lidí přišlo v roce 2013 na přehlídku věnovanou Davidu Bowiemu. 

Populární expozice zaměřené na rock a pop se staly významnou součástí činnosti muzea od první podobné show Kylie Minogue v roce 2007.

Muzeum odmítá názory některých kritiků, že podobnými expozicemi "hloupne", a argumentuje tím, že vystoupení a hudba jsou klíčovou součástí toho, čím tato instituce je a odjakživa byla.

Absolutním rekordmanem je retrospektiva módního návrháře Alexandera McQueena, která v roce 2015 během 21 týdnů přitáhla 480 tisíc návštěvníků. Na druhé příčce je expozice Art Deco z roku 2003 s 359 tisíci lidmi a třetí pak výstava svatebních šatů, na kterou v roce 2014 dorazilo 316 tisíc návštěvníků. 

foto-wiki