Stránky: 1 184 361 362 363 364 365 366 367 368 551 734

Sid Wilson ze Slipknot má sólovku

5. 10. 2011
Obrázek: Sid Wilson ze Slipknot má sólovku

Pokud jste členy skupiny a vydáváte sólové album, je to buď proto, že máte v šuplíku kapelou odmítnuté a nevyužité skladby, nebo prostě máte velké ambice prosadit své ego nejenom jako týmový hráč. Možná od každého trochu bylo důvodem pro Sidovo sólo. Anglický rodák Sid Wilson je nejmladším členem amerických Slipknot, kde funguje jako "DeeJay". Vystupuje pod přezdívkama jako "Ratboy", "Moonboots", "Monkey Boy", nebo "Number Zero". Stejně kreativní je evidentně i v muzice. Inspirován svými oblíbenci Beastie Boys, Run-DMC či industriálními Nine Inch Nails natočil sólové album "Sid", na kterém se nepředstavuje jako jako DJ, ale jako sólový zpěvák.

---

Nejistá budoucnost Alter Bridge

5. 10. 2011
Obrázek: Nejistá budoucnost Alter Bridge

Kapela Alter Bridge v září zdárně ukončila turné "Carnival Of Madness", kterým úspěšně podporovala prodej svého aktuálního třetího alba "AB III". Další budoucnost téhle sestavy je teď ale víc než nejistá. Bubeník Scott Phillips totiž ohledně dalších plánů novinářům prozradil, že on (bubeník), basák Brian Marshall a kytarista Mark Tremonti se vrací do kapely Creed, a zpěvák Myles Kennedy se vrátí ke kytaristovi Slashovi natáčet s ním jeho druhé sólové album. Na druhou stranu všichni shodně tvrdí, že to není definitivní krok. Po studiovém nahrávání a koncertních turné se muzikanti plánují v roce 2013 opět dát dohromady a vrátit na scénu jako Alter Bridge.

---

5.10. Mr. Big - Retro Music Hall

5. 10. 2011
Obrázek: 5.10. Mr. Big - Retro Music Hall

Hardrocková čtyřka Mr. Big představí na podzim v Praze svoji první studiovou desku po dlouhých 14 letech, nahranou původní, nejslavnější sestavou! Zpěvák Eric Martin, kytarista Paul Gilbert, basák Billy Sheenan a bubeník Pat Torpey. Album nese název "What If...". A pokud se vám při vyslovení názvu Mr. Big vybaví jen sladkobolné hity jako "To Be With You" a "Wild World", udělejte si radši charakterističtější obrázek ze skladeb "30 days in the hole" a nebo "Voodoo Kiss".

---

Klasickým rockem za zdravý vývoj dítěte

4. 10. 2011
Obrázek: Klasickým rockem za zdravý vývoj dítěte

Mnoho lidí má pocit, že nejlepší pro vývoj dětí je, když na děti odmala šišláte, vše definujete ve zdrobnělinkách, a k poslechu jim pouštíte např. ty roztomile přerostlé Maxim Turbulenc ve veselých strakatých oblečcích (množství podobných hudebních prznitelů nejmenší bezbranné generace při tvorbě jejího vkusu si čtenář může doplnit sám). Naštěstí už máme ze zahraničí optimistické zprávy, že některým malým rockerům došla trpělivost a za svoji rockovou klasiku otevřeně bojují, viz. VIDEO, ve kterém malý Giuseppe zpívá spolu s Led Zeppelin.

---

Within Temptation jsou v kurzu

4. 10. 2011
Obrázek: Within Temptation jsou v kurzu

Mít jako frontmanku pohlednou babu, to je bezesporu výhoda, ale ne všespasitelná. Aby na kapelu chodilo hodně fanoušků a muzika se prodávala, musíte taky umět hrát, a sličná děva umět zpívat. Kapela Within Temptation obojí drží v docela dobrém poměru.

---

4.10. a 7.10. - In Flames - Zlín a Praha

4. 10. 2011
Obrázek: 4.10. a 7.10. - In Flames - Zlín a Praha

Švédská metalová kapela In Flames, spoluzakladatel gothenburgské melodic-deathmetalové scény, vyráží na evropské turné, kdy se u nás představí hned na dvou koncertech, 4. října ve Zlíně (Masters Of Rock Café) a 7. října v Praze (MeetFactory). Prezentovat bude nové album "Sounds of a Playground Fading". Své kvality už kapela ukázala našim fanouškům v Retro Music Hall a nedávno na festivalu Sonisphere. Jako support se na turné představí slovinská industrial-metalová formace Noctiferia.

---

Dream Theater vyráží na evropské turné

29. 9. 2011
Obrázek: Dream Theater vyráží na evropské turné

Velikáni progresivního metalu Dream Theater vyrazí v lednu příštího roku na evropské turné. Jako support s nimi bude jezdit experimentální progresivně metalová parta z Marylandu Periphery. Pokud vám nevadí cestováni a jste ochotni za jejich muzikou vyrazit za hranice, prohlédněte si níže jejich zatím zveřejněný plán ...

---

Proč Pink Floyd?

29. 9. 2011
Obrázek: Proč Pink Floyd?

Po názvem "Why Pink Floyd?" vychází v současnosti v rámci reedice celý katalog Pink Floyd. Všech čtrnáct studiových alb bylo remastrováno a seženete je jak jednotlivě, tak v rámci box-setu. Následně pak budou vycházet alba "Dark Side Of The Moon", "Wish You Were Here" a "The Wall", což budou bonusy pro fajnšmekry. Např. u "Dark Side Of The Moon" se tak vedle původního alba dočkáte i tehdejšího původního předběžného mixu Alana Parsonse, demo verzí většiny skladeb z alba, a také záznamu koncertu z roku 1974 ve Wembley, kde skupina hrála celé album. Na celou tuto akci upozorňuje héliem naplněné prase vznášející se (právě po 35 letech od vydání alba Animals) na elektrárnou na Battersea.

---

15.12. Michal Pavlíček - Tesla Aréna

27. 9. 2011
Obrázek: 15.12. Michal Pavlíček - Tesla Aréna

Patnáctého prosince bude rádio Beat slavit své desáté narozeniny. Plán je takový, že se vše oslaví ve velkém stylu, tedy na velkém koncertě, na Beatfestu. Vystoupí Michal Pavlíček a oživí svůj populární projekt "Na Kloboučku", což znamená velkou spoustu zajímavých hostů.

A protože v minulosti Beatová síň slávy s Michalem Pavlíčkem a jeho hosty plnila velikou O2 arénu, i tentokrát jsme za místo konání vybrali velkou halu: Tesla Arénu. Buďte u toho!

---

Slash a jeho "návrat domů"

26. 9. 2011
Obrázek: Slash a jeho "návrat domů"

Lyricky řečeno se Slash (exGuns N' Roses, Velvet Revolver) "vrací domů". Slash totiž do svých pěti let vyrůstal v britském městě Stoke-On-Trent (západní pobřeží Anglie). Slash si v městě vzpomínek na své dětstí chtěl vždy zahrát. Vyšlo mu to letos v červenci. Za zmínku stojí, že vstupenky (kapacita divadla asi 1500 fanoušků) byly vyprodány za necelé dvě hodiny. Navíc koncert nechal natočit, takže na svět přišlo DVD a Blue-Ray disk pojmenovaný "Made In Stoke - 24/7/11".


---
Stránky: 1 184 361 362 363 364 365 366 367 368 551 734