Stránky: 1 185 367 368 369 370 371 372 373 554 738

Dočasné změny u Chickenfoot

19. 9. 2011
Obrázek: Dočasné změny u Chickenfoot

Superskupina Chickenfoot je sestava, ve které se sešli Sammy Hagar, Joe Satriani, Michael Anthony a Chad Smith. Každé jedno jméno je logicky spjato s dalšími závazky a aktivitami, takže přišlo to, co asi logicky přijít muselo - kolize plánů. Kapela vydala své druhé album "Chickenfoot III" a podpořit se ho rozhodla vydáním singlu "Big Foot" a také nějakým koncertováním. Jenže tady došlo ke kolizi plánů Chicenfoot a Red Hot Chili Peppers, což je domácí kapela bubeníka Chada Smithe. Proto si Chicenfoot sjednali náhradu, byť prý jenom dočasnou. Náhradníkem má být veterán Kenny Aronoff, který už si po pódiích prošel své za zády takových umělců a sestav, jako jsou John Mellencamp, Bob Seger, Elton John, John Fogerty, Lynyrd Skynyrd, Meat Loaf, Smashing Pumpkins, Tony Iommi, a nebo Jon Bon Jovi.


---

Rocková muzika je pastva pro oči

19. 9. 2011
Obrázek: Rocková muzika je pastva pro oči

Ve středu 12.říijna od 18:00 se v novém klubu Exit-Us uskuteční křest knihy fotografa Jiřího Rogla "Z rockového polosvět(l)a" - první tuzemské fotografické publikace věnované koncertním fotografiím. V knize najdete přes tři sta fotografií převážně rockových interpretů a skupin. Součástí křtu bude i výstava fotografií, uvedení nové desky Freedom Call skupiny Seven do světa a následné unplugged vystoupení této výjimečné českobudějovické formace a autogramiáda.

---

17.9. - XX. Pivovarské slavnosti - Benešov

17. 9. 2011
Obrázek: 17.9. - XX. Pivovarské slavnosti - Benešov

V sobotu 17. září proběhnou v Benešově tradiční, tentokrát již XX. Pivovarské slavnosti. Jako vždy to bude oslava skutečného piva ve společnosti jeho přátel a fandů, odpoledne a večer pro pohodové chvíle, setkávání a příjemné zážitky. Od 12. hodiny vypukne bohatý kulturní program, kde v hudební části mají všichni možnost poslouchat a zavzpomínat si s Leškem Semelkou, zazpívat si s Romanem Dragounem, přidat se k písničkám Štěpána Kojana, seznámit se s hity Lahvátoru, slyšet bluegrass v podání Country Cocktailu, užít si příjemný rock skupiny Bílá Nemoc a vystoupení Čejka Bandu či propadnout rytmu skupiny Škwor.

---

Blaze Bayley opět na scéně

15. 9. 2011
Obrázek: Blaze Bayley opět na scéně

Blaze Bayley sice prošel kus zajímavé cesty s Iron Maiden, ale jeho návrat na pódia se teď týká znovu postavené kapely z 80. let, kapely Wolfsbane. Kapela už dokonce byla ve studiu a nahrála 13 skladeb, i když pro album, které se má jmenovat "Did It For The Money" má stačit jen nějakých 10 kousků. Album má sice obsahovat úplně novou titulní skladbu, ale ostatní věci by měly být přenatočené písně ze starých slavných časů.

---

"Macho" muzika v podání divoženky z Norska

15. 9. 2011
Obrázek: "Macho" muzika v podání divoženky z Norska

Norská metalová diva (žijící v Londýně, nahrávající v USA), která si říká The Commander-In-Chief, vydala dost zajímavou coververzi skladby Paranoid (Black Sabbath). Pravda, její zpěv tak trochu nemá "koule", ale ze své kytary umí "vyždímat" docela brutální tóny, a hlavně excelentně vypadá :o) V souvislosti s tím stojí ještě za doplnění to, že zvuk jí ve studiu pomáhal "nabrousit" Sterling Winfield, zvukový inženýr a producent jinak spolupracují se skupinou Pantera.


---

Lekce hry na bicí soupravu

14. 9. 2011
Obrázek: Lekce hry na bicí soupravu

Neodolatelná nabídka od Páji Táboříkové (firemní hráč Mapex)

Ahoj a dobrého dne,

otevírám soukromé lekce hry na bicí soupravu.

V první řadě by měly otevírat cestu do světa hudby mladým dívkám. Ve světě je mnoho vynikajících, vyhledávaných bubenic, tak proč nerozšířit jejich řady i o české zástupkyně. Ženský element, půvab a smýšlení v hudebních představách jsou pro umění stejně důležité, jako souznění ženy a muže ve vztahu partnerském.

Dívky, nebojte se a najděte si lásku právě v kořenech hudby, v bicích nástrojích! Ale nebojte se ani vy, mladí kluci, vám jsou v případě zájmu brány otevřeny také!

---

Thin Lizzy hlásí změnu kytaristy

14. 9. 2011
Obrázek: Thin Lizzy hlásí změnu kytaristy

Richard Fortus, dosavadní kytarista Thin Lizzy, dal v nadcházející sezoně přednost kapele Guns N'Roses a vyrazí s nimi na turné. Jenže to se kříží s plány Thin Lizzy, kteří mají vyjet na turné také. Jedná se o severoamerické turné, na které Thin Lizzy vyrazí společně s Judas Priest. Proto byla narychlo sjednána náhrada. Fortuse nahradí Damon Johnson, kterého někteří fanoušci znají z kapely Alice Cooper či Brother Cane.

---

Jasná páka slaví 30 let

14. 9. 2011
Obrázek: Jasná páka slaví 30 let

V roce 2011 slaví kapela Jasná páka 30. výročí svého založení. Kapela se rozhodla toto výročí oslavit koncertním turné. Na rozdíl od své koncertně aktivní "sestry" kapely Hudba Praha je Jasná páka v dnešní době pouze občasně působící projekt - a proto je svátkem pro všechny její příznivce každý koncert. Navíc Jasná páka připravuje nové CD - vydání je plánováno na jaro 2012. K výročí si kapela připravila ochutnávku nové tvorby - pilotní singl "No Sex, No Drugs".

---

Tak trochu rockové Vánoce

13. 9. 2011
Obrázek: Tak trochu rockové Vánoce

Někdo to rád rockové, a to i na Vánoce. Pro takové fanoušky máme tip. Bruce Dickinson (Iron Maiden) se připojí k Ianu Andersonovi (Jethro Tull) a k Justinovi Haywardovi (Moody Blues) a v sobotu 10. prosince vystoupí na benefiční akci "Canterbury Rocks At Christmas", i když je tahle akce možná pro našince tak trochu z ruky, protože proběhne v Canterbury v anglickém hrabství Kent. Tahle už tradiční vánoční akce tak svým výtěžkem opět přispěje na renovaci 900 let staré canterburské katedrály, jedné z nejdůležitějších křesťanských památek v Británii.

---

Mastodon a nové album

13. 9. 2011
Obrázek: Mastodon a nové album

Nové album Mastodon s názvem The Hunter vyjde již za pár dní, tedy 26.9. Jako pilotní nahrávku skupina nabízí singl "Curl Of The Burl". Mastodon jsou v Evropě (a Rusku) na letním turné, zahrnujícím také festival Roskilde a několik vystoupení v rámci letošního Sonisphere Festivalu. U nás se kapela představila 11.června v rámci pražského Sonisphere Festivalu.

---
Stránky: 1 185 367 368 369 370 371 372 373 554 738