Stránky: 1 187 369 370 371 372 373 374 375 558 743

Vybíráme komínový systém (inzerce)

10. 10. 2011
Obrázek: Vybíráme komínový systém (inzerce)

Rozhodujete se, jaký komínový systém by byl nejvhodnější pro Vaše potřeby? Na trhu je velké množství různých komínových systémů a pro správnou volbu je třeba zvážit mnoho parametrů. Základní rozhodnutí spočívá především ve volbě správné materiálové skladby komínového systému. Velmi zjednodušeně řečeno, můžeme u třívrstvých komínových systémů volit mezi pláštěm komínového tělesa z betonu, cihly, nerezu a mezi šamotovými a nerezovými vložkami. V tomto článku se zaměříme na porovnání tradičního a moderního materiálu - třívrstvého nerezového komínu (CIKO® NEREZ) a cihelného komínu s šamotovou vložkou (např. CIKO® 3V UNIVERSAL nebo CIKO® TEC).

---

Stone Temple Pilots na turné

10. 10. 2011
Obrázek: Stone Temple Pilots na turné

Stone Temple Pilots jsou aktuálně na severoamerickém turné, ale ke smůle svých fanoušků turné byli nuceni přerušit. Už odřekli čtyři koncerty. Důvodem jsou akutní zdravotní problémy zpěváka Scotta Weilanda. Byl mu diagnostikován akutní zánět hlasivek a předepsán v tomto směru přísný "odpočinek", aby se předešlo případným fatálním důsledkům, jako je třeba definitivní ztráta hlasu. Zklamání fanoušků je o to větší, že si na aktuální album a koncertní turné museli počkat asi devět let, než se kapela znovu dala dohromady a připravila nový materiál.

---

Jirka Rogl vnímá hudbu očima

10. 10. 2011
Obrázek: Jirka Rogl vnímá hudbu očima

Ve středu 12.říijna od 18:00 se v novém klubu Exit-Us uskuteční křest knihy fotografa Jiřího Rogla "Z rockového polosvět(l)a" - první tuzemské fotografické publikace věnované koncertním fotografiím. V knize najdete přes tři sta fotografií převážně rockových interpretů a skupin. Součástí křtu bude i výstava fotografií, uvedení nové desky Freedom Call skupiny Seven do světa a následné unplugged vystoupení této výjimečné českobudějovické formace a autogramiáda.

---

7.10. Jasmína Kratochvílová - Palác Akropolis

7. 10. 2011
Obrázek: 7.10. Jasmína Kratochvílová - Palác Akropolis

JASMíNA KRATOCHVÍLOVÁ & BAND - KřEST CD, Palác Akropolis 19:30, Velký sál, !! ILLUMINESCENCE 21.století!! Fenomenální kombinace Super Umělců a Rock Šamanů & Visionářů-alias JaSMÍnka Kratochvílová + Jiří George Hrubeš & Zdeněk Baron Juračka (doplněni novým baskytaristou Janem Pokorným) - je zárukou NEJSILNĚJŠÍHO UMĚLECKÉHO ZÁŽITKU Nové Doby 21.století pro všechny ty, kdo hledají No.1 Světovou Kvalitu a Opravdové ROCKOVÉ NEBE NA ZEMI!

---

Evanescence se mají čím chlubit

6. 10. 2011
Obrázek: Evanescence se mají čím chlubit
Kapela Evanescence může být právem hrdá na zpěvačku Amy Lee. Vedle zpěvu totiž může fanouškům nabídnout i velmi hezký "look". Všimli si toho i v časopise Revolver při řešení tématu "Hottest Chicks In Hard Rock". Právě Amy Lee ozdobí titulní stránku čísla, které vyjde 11. října. Už teď si prohlédněte stránku vy ... a potěšte se muzikou Evanescence ve skladbě What You Want.
---

Včera byl koncert Mr. Big

6. 10. 2011
Obrázek: Včera byl koncert Mr. Big

Psát o něčem, co už je za námi možná někdy postrádá smysl, ale tenhle koncert byl výjimečný. Výjimečně dobrý. A to musím předeslat, že jsem na Mr. Big nešel jako jejich ortodoxní fanoušek, protože jako kapelu jsem je viděl poprvé. Že jsou to excelentní muzikanti se obecně ví, a už dříve jsem viděl sólové koncerty Billyho Sheehana a i Paula Gilberta. Ovšem, koncentrace těch jmen pohromadě na jednom místě ve mně prostě budila velkou zvědavost....

---

6.10. Ana Popovic - Lucerna Music Bar

6. 10. 2011
Obrázek: 6.10. Ana Popovic - Lucerna Music Bar

Srbská bluesová kytarista a zpěvačka Ana Popovic vystoupí 6.října v Praze v Lucerna Music Baru. Fanouškům představí své nové album Unconditional. Jedná se o respektovanou bluesovou muzikantku, která se už našemu publiku představila v minulosti ... naposledy v roce 2003 v rámci festivalu Blues v lese v Řevnicích.

---

Sid Wilson ze Slipknot má sólovku

5. 10. 2011
Obrázek: Sid Wilson ze Slipknot má sólovku

Pokud jste členy skupiny a vydáváte sólové album, je to buď proto, že máte v šuplíku kapelou odmítnuté a nevyužité skladby, nebo prostě máte velké ambice prosadit své ego nejenom jako týmový hráč. Možná od každého trochu bylo důvodem pro Sidovo sólo. Anglický rodák Sid Wilson je nejmladším členem amerických Slipknot, kde funguje jako "DeeJay". Vystupuje pod přezdívkama jako "Ratboy", "Moonboots", "Monkey Boy", nebo "Number Zero". Stejně kreativní je evidentně i v muzice. Inspirován svými oblíbenci Beastie Boys, Run-DMC či industriálními Nine Inch Nails natočil sólové album "Sid", na kterém se nepředstavuje jako jako DJ, ale jako sólový zpěvák.

---

Nejistá budoucnost Alter Bridge

5. 10. 2011
Obrázek: Nejistá budoucnost Alter Bridge

Kapela Alter Bridge v září zdárně ukončila turné "Carnival Of Madness", kterým úspěšně podporovala prodej svého aktuálního třetího alba "AB III". Další budoucnost téhle sestavy je teď ale víc než nejistá. Bubeník Scott Phillips totiž ohledně dalších plánů novinářům prozradil, že on (bubeník), basák Brian Marshall a kytarista Mark Tremonti se vrací do kapely Creed, a zpěvák Myles Kennedy se vrátí ke kytaristovi Slashovi natáčet s ním jeho druhé sólové album. Na druhou stranu všichni shodně tvrdí, že to není definitivní krok. Po studiovém nahrávání a koncertních turné se muzikanti plánují v roce 2013 opět dát dohromady a vrátit na scénu jako Alter Bridge.

---

5.10. Mr. Big - Retro Music Hall

5. 10. 2011
Obrázek: 5.10. Mr. Big - Retro Music Hall

Hardrocková čtyřka Mr. Big představí na podzim v Praze svoji první studiovou desku po dlouhých 14 letech, nahranou původní, nejslavnější sestavou! Zpěvák Eric Martin, kytarista Paul Gilbert, basák Billy Sheenan a bubeník Pat Torpey. Album nese název "What If...". A pokud se vám při vyslovení názvu Mr. Big vybaví jen sladkobolné hity jako "To Be With You" a "Wild World", udělejte si radši charakterističtější obrázek ze skladeb "30 days in the hole" a nebo "Voodoo Kiss".

---
Stránky: 1 187 369 370 371 372 373 374 375 558 743