Stránky: 1 185 368 496 497 498 499 500 501 502 552 735

Nová deska U2 vyjde 2. března 2009

20. 12. 2008
Obrázek: Nová deska U2 vyjde 2. března 2009

Už je to jisté (tedy na 100% to bude, až to bude :o). Nová deska U2 se bude jmenovat No Line On The Horizon a datum jejího vydání je 2. března 2009 - šťastné to pondělí. Točila se hned v několika studiích. V Maroku, Dublinu, v New Yorku a konečnou podobu získala ve studiích Olympic v Londýně . Jen připomeneme, že jde o 12 studiové album U2. Předešlý počin How To Dismantle An Atomic Bomb z roku 2004 si koupilo na 9 milionů lidí.

---

COVERDALE radí PAGEOVI

18. 12. 2008
Obrázek: COVERDALE radí PAGEOVI

Aby natočil desku Led Zeppelin s hostujícími zpěváky. "Vemte si třeba parádní desku Carlose Santany Supernatural. To je paráda. A Jimmy a spol by to zvládli. Myslím si, že fanoušci by v tomto případě brali i třičtvrtiny z rodiny Led Zeppelin. Doufám, že to udělají. Hlavně pro Jimmyho, který si to, Ježiš, zaslouží." Coverdale vzpomíná na jeho spolupráci s Pagem v roce 1993, jako na to nejlepší, co zažil: "Byl pro mě strašně inspirativní, však je to na tom albu slyšet." Co si o tomto nápadu myslíte, Beaťáci?

---

JAGGER s AFFLECKEM spojili síly na dobrou věc

18. 12. 2008
Obrázek: JAGGER s AFFLECKEM spojili síly na dobrou věc

V úterý měl premiéru dokument Gimme Shelter. 23 minutový snímek pojmenovaný po hitu Rolling Stones režíroval americký herec Ben Affleck. Na premiérové tiskovce pak společně s Mickem Jaggerem o filmu řekli: "Udělali jsme tento film za účelem zaostřit pozornost na krizi v Demokratické republice Kongo. Jde o místo, o které se moc zbytek světa nezajímá. Ale tam kvůli bojům v provincii Nord Kivu které vedou mezi sebou vládní sily a rebelové muselo opustit své domovy na čtvrtmilionu lidí. Musíme podpořit Organizaci spojených národů pro uprchlíky, která nabízí ochranu a pomoc lidem v nouzi. "

---

Proč MAY nehraje na nové desce GN'R

18. 12. 2008
Obrázek: Proč MAY nehraje na nové desce GN'R

Přestože na prvních nahrávkách Chinese Democracy natočil některé kytarové party Brian May, na finálovém záznamu není. A na svých stránkách se na četné dotazy k tomu vyjádřil: "Je to více než jednoduché. Axl nahrává svou desku a na tu si může dát, co on chce. Stále zůstávám jeho fanouškem." O tom, jak ho Rose při nahrávání požádal o přátelskou výpomoc, nikoli o to, aby se stal součástí jeho kapely, jak měl být objektivním dozorem zvenčí, a nebo o tom, jak by si nikdy nevsadil na to, že v roce 2008 budou (Queen) stále úspěšně koncertovat - si můžete více přečíst ZDE. Brian na svém webu taky vyslovil názor na autorský spor Satriani versus Coldplay, nebo hezké je taky jeho vyjádření k účinkování v televizní show Celebrity Big Brother: "Přikláním se k názoru Sira Patricka Moorea (kanadský ochránce životního prostředí, spoluzakladatel Greenpeace). Raději bych umřel ve škarpě."

---

Brian Johnson má pokoj v nemocnici

18. 12. 2008
Obrázek: Brian Johnson má pokoj v nemocnici

Nikoli však pro sebe. Pokoj po něm pojmenovaný je v Sarasota Memorial Hospital ve floridském městě Sarasota (to je proslulé nejen nádhernými plážemi s bílým jemným pískem, a taky tím, že tam žijí především bohatí důchodci) . A jde o pokoj hudebně terapeutický. A není to náhoda. Zpěvák AC/DC věnoval nemálo dolarů na nákup nástrojů pro léčící se děti. Konkrétně dal peníze fondu, který nese jméno dalšího rockového velikána (k němu se přidali i basák AC/DC Cliff Williams, nebo Mark Farner z Grand Funk Railroad, či Joe Lynn Turner). John Entwistle Foundation je pojmenována podle basáka The Who, který zemřel v roce 2002. Pokoj Briana Johnsona bude i za přítomnosti slavného patrona otevřen 22. prosince.

---

HEAVEN AND HELL dělají na novém album

15. 12. 2008
Obrázek: HEAVEN AND HELL dělají na novém album

A čerstvé zprávy ze Rockfield Studií z Walesu hlásají, že basa už je natočena. Geezer Butler k tomu 8. prosince stručeně, ale jasně na svém webu prozradil:

"Hello Readers, Finished the Heaven And Hell tracks today. Video-ing the Making Of tomorrow."

Jo a ještě nám přeje hezké Vánoce a těší se, že se uvidíme v roce 2009 - tak doufám, že se u nás kapela s novým materiálem zastaví.

Jen připomeneme, že kapelu Heaven and Hell jejíž základy jsou v Black Sabbat, tvoří: Ronnie James Dio (zpěv), Tony Iommi (kytara), Geezer Butler (basa) a Vinny Appice (bicí).

Novou desku máme očekávat počátkem příštího roku.

---

BONO = muž míru

14. 12. 2008
Obrázek: BONO = muž míru

Zpěvák U2 se dočkal dalšího ocenění za svou dobrotu a boj za lepší svět. V pátek mu byla v Paříži během Summit of Nobel Peace Laureates předána cena Nobel Man of Peace - kterou udělují právě držitelé Nobelovy ceny míru. Byla tak pochválena jeho práce při řešení chudoby a afrického dluhu. Bono si ceny nesmírně váží: "Jsem velmi poctěn, že jsem v takové vážené společnosti." Loni se stejné pocty dostalo hercům Georgei Clooneymu a Donu Cheadleovi, v roce 2006 Peterovi Gabrielovi a třeba v roce 2005 byl mužem míru označen Bob Geldof.

---

BEATLES stále bodují

13. 12. 2008
Obrázek: BEATLES stále bodují

Beatles vydělávají více než Madonna. Za poslední rok vydělala téměř čtyřicet let neexistující skupina 35,1 milionů liber. V žebříčku amerického časopisu Forbes, který pravidelně sleduje výdělky v jednotlivých oblastech, se Beatles umístili na 5. místě. Před nimi skončili: 50 Cent, Police, Jay-Z a Beyoncé.

Ani Grammy za rok 2008 se neobejdou bez Paula McCartneyho. Tentokrát získal dvě nominace za svou nahrávku Amoeba's secret, která vyšla pouze na vinylovém EP a zachycuje živé vystoupení v Los Angeles 27. června 2007. Nejlépe prý zpíval jako muž v nahrávce That was me a jako rocker zase v písni I saw her standing there.

Zdroj: www.Brouci.com

Sir Paul má ale problém. Dostal se do sporu se svými sousedy z East Sussex, kde má jedno ze svých sídel a pozemky o velikosti 1,500 akrů. No a v této oblasti se přemnožila divoká prasata. Proto je tam povoleno je střílet. S čím má známý ochránce zvířat velké problém. Až ho jednou hladový divočák prožene … možná změní názor.

---

OSBOURNEOVI zase natáčeli

13. 12. 2008
Obrázek: OSBOURNEOVI zase natáčeli

Minulý víkend sledovalo 600 diváků ve studiích CBS v Hollywoodu natáčení prvního dílu televizního kabaretu s Ozzym jeho ženou Sharon a dětičkami Jackem a Kelly. Jeden z přítomných se pak tisku svěřil, že to celé připomínalo britské varietní programy: tedy směsice skečí, fórků a zapojování publika do děje. Často si aktéři dělali srandu sami ze sebe a především jejich show pro MTV Osbournes. Nové účinkování Osbourneovic rodiny na televizních obrazovkách zatím nemá jméno, do světa však má jít na počátku příštího roku. Ozzy teď jinak dělá na další sólové desce, která prý bude jeho poslední. Ocenění se však ještě určitě dočká mnoho. To zatím poslední stal na začátku měsíce. Jde o cenu Marshall classic rock pro nejlepší žijící legendu. Cenu mu předal Slash. Ozzy mu poděkoval a pravil: "Doufám, že cestou domu neumřu, když jsem tou žijící legendou." V minulých letech ji dostali taky Alice Cooper, Lemmy a Jimmy Page. Fotka je ze společné svačinky Ozzyho a Slashe v hotelu Dorchester v Londýně.

---

Konec mučení muzikou!

12. 12. 2008

Tak se jmenuje kampaň britské aktivistické skupiny Reprieve. Ti protestují proti metodám amerických vyšetřovatelů, kteří při vyslýchání podezřelých osob z Iráku a Afghánistánu používají takzvaných sluchových útoků. Což znamená, že jim hodně nahlas pouštějí muziku. Což prý funguje tak, že vyslýchaný se více bojí, je dezorientovaný, nemůže se pořádně soustředit a snadněji "něco" vyklopí. A pozor, to jim nepustí jednu dvě písničky, ale údajně jde o taktiku 16 hodin hlasité hudby a divokých světel a pak 4 hodiny naprostého ticha a tmy. Pro mnoho zadržených osob, které vyrůstaly v Afghánistánu - kde byla Talibanem taková hudba zakázaná - bylo vyslýchání US silami opravdu velkým utrpením. Podle Reprieve se někteří vězni chtěli zabít a mlátili hlavou proti zdi, jen aby TO už nemuseli poslouchat. A co je ono TO? Reprieve zveřejnila seznam nejčastěji používaných:

Metallica - "Enter Sandman"

Drowning Pool - "Bodies"

AC/DC - "Shoot to Thrill" a "Hell's Bells"

Barney and Friends - "I Love You"

Bruce Springsteen - "Born in the USA"

Sesame Street - "Theme Song"

Nine Inch Nails - "March of the Pigs" and "Mr. Self-Destruct"

Queen - "We are The Champions"

Rage Against The Machine - "Killing in the Name Of"

Někteří hudebníci jsou pyšní, že jejich hudba je použita při výslechu - přestože jde o to, aby jejich písničky vyslýchanému lezly na mozek. Basák skupiny Drowning Pool Stevie Benton řekl: "Mě to určitě neuráží. Naopak. Těší mě možnost, že by někoho mohla naše muzika odradit od hrůz podobných 11. září." James Hetfield z Metalliky byl nadšený méně: "Částečně jsem hrdý, že si vybrali právě nás, ale na druhou stranu mám obavu, aby nás někdo nespojoval s politikou."

Když už jsme u Metalliky: viděli jste jejich nový videoklip, který měl premiéru minulý víkend? All Nightmare Long si můžete prohlédnout ZDE.

---
Stránky: 1 185 368 496 497 498 499 500 501 502 552 735