Stránky: 1 184 368 498 499 500 501 502 503 504 551 734

GUNS N' ROSES mají rekord na MySpace

24. 11. 2008
Obrázek: GUNS N' ROSES mají rekord na MySpace

Jak už jsme tady psali, ještě předtím, že šla nová deska GNR do ochodů, jsme si ji mohli předposlechnout na jejich MySpace webu. Titulní skladba byla během jediného dne na síti přehrána 1,7 milionkrát a při součtu všech skladeb z Chinese Democracy šlo dokonce o 8 miliónů přehrání. A jak se na desku dívají v Číně? Tamní provládní noviny album označily jako "útok na národ." V Číně dokonce došlo k blokování internetových stránek, kde bylo možné si titulní skladbu poslechnout a deska tam legálně v obchodě k dostání nebude.

---

V Praze zahrají HAMMERFALL

24. 11. 2008
Obrázek: V Praze zahrají HAMMERFALL

Švédští metalisti mají ještě nestačili ohrát věci z kompilační desky Masterpieces, která vyšla v létě a už slibují další album. 20. února 2009 se můžeme v obchodech ptát na titul No Sacrifice, No Victory. O závěr alba bude patřit coveru skladby My Sharona od The Knack. 26. února pak Hammerfall rozjíždějí turné. Zatím poslední termín je 15. dubna a to půjde o koncert v pražském klubu Abaton. Tam mimochodem teď ve středu zatopí brooklynští Biohazard.

---

POLICE live 2007-08

24. 11. 2008
Obrázek: POLICE live 2007-08

Po úspěšném comebackovém turné je tu pro ty fanoušky, za kterými trojice nepřijela (turné Police vidělo na 3 a třičtvrtě miliónu lidí), 2CD, 3LP nebo 2DVD s názvem Certifiable. Sting, Copeland a Summers si pro tyto účely nechali natočit vystoupení v Buenos Aries. Součástí DVD je i dokument Better Than Therapy, který režíroval syn bubeníka Stewarta Copelanda Jordan. Seznam skladeb: Message In A Bottle, Synchronicity II, Walking On The Moon, Voices Inside My Head/When The World Is Running Down, Don't Stand So Close To Me, Driven To Tears, Hole In My Life, Truth Hits Everybody, Every Little Thing She Does Is Magic, Wrapped Around Your Finger, De Do Do Do, De Da Da Da, Invisible Sun, Walking In Your Footsteps, Can't Stand Losing You/Regatta De Blanc, Roxanne, King Of Pain, So Lonely, Every Breath You Take, Next To You.

Osmnáctiměsíční turné Police vydělalo $300 millionů. Sting se teď vrací na sólovou dráhu a to bez většího odpočinku. Už má za sebou vystoupení v pařížské opeře ve dvoujazyčném představení Welcome to the Voice (o dělníkovi, který se zamiluje do hlasu operní pěvkyně). V neděli začíná v Sydney jeho malé australské turné, do Vánoc pak potěší sluchy fanoušků v Singapuru, Hongkongu a rok zakončí pěti vystoupeními v Japonsku.

---

LENNON prodal duši

21. 11. 2008
Obrázek: LENNON prodal duši

Na trhu je nová kniha pro fanoušky Beatles a Johna Lennona. Jmenuje se Lennon Prophecy: New Examination Of Death Clues Of Beatles a její autor Joseph Niezgoda tvrdí, že Lennon prodal jeho duši k ďáblovi výměnou za celosvětový úspěch a bohatství.

Už jsme tady psali o úmyslu Paula McCartneyho vydat po 40. Letech čtrnáctiminutovou psychedelickou nahrávku Beatles Carnival of light. Skladba může vyjít jen pokud dají Ringo a vdovy po Lennonovi a Harrisonovi souhlas. A jako první se proti ohradila Olivia Harrison. Prý by to George nechtěl.

A s kým by chtěl spolupracovat sir Paul (kdyby si mohl kohokoliv vybrat) " V první řadě by to byl Bob Dylan, protože ho obdivuju. A na druhé místo pak řadím Davida Byrneho (Talking Heads), toho mám rád."

---

Guns N Roses - Chinese Democracy

21. 11. 2008
Obrázek: Guns N Roses - Chinese Democracy

Už je to tu. Pár let se o nové desce Gánů jen mluvilo, v neděli půjde do prodeje a už dnes si ji můžete předposlechnout na myspace webu kapely. Jeden z těch, kteří jsou na 14 novinek zvědaví, je frontman Metalliky James Hetfield. Novinářům řekl, že se ale čekáním na Chinese Democracy o spánek nepřipravil, ale že si ji teď rád poslechne i přes staré spory se zpěvákem Axlem Rosem: "Naposledy jsem ho viděl před dvěma lety na festivalu v Německu a byl dobrý. Axl je výstřední, ale to jsou všichni umělci." Basák Mötley Crüe Nikki Sixx zase tvrdí, že je to zajímavá deska, ale určitě nejde o Guns N' Roses - je to Axlova sólovka. A jak se to líbí vám Beaťáci?

---

SAMMY HAGAR už nechce s Van Halen nic mít

19. 11. 2008
Obrázek: SAMMY HAGAR už nechce s Van Halen nic mít

S kapelou zpíval v letech 1985 - 1996 a v roce 2003 a 04 si s nimi střihl turné. To málem nedokončil. Na jméno nemůže přijít především kytaristovi Eddie Van Halenovi: "Ten člověk je šílenec. Takové by vůbec neměli pouštět do letadla." To Sammy vzpomíná, jak "pár litry alkoholu upravenému" Eddiemu vlastním tělem zabránit, aby během letu rozbil okýnko v letedle. Po tomto zážitku chtěl Hagar kapelu opustit, ale měli před sebou ještě 40 koncertů a TO by fanouškům nemohl udělat. Současný stav kapely s dospívajícím synem Eddiho Wolfgangem u basy místo Michaela Anthonyho (mimochodem ten se málem nestal muzikantem ale atletem - ještě na střední byl šampion ve skoku dalekém) komentuje jako "velmi špatné rozhodnutí". A co dělá Sammy Hagar dnes? Propaguje novou sólovou desku Cosmic Universal Fashion, která vyšla včera. Je na ní i upravená skladba Dreams, kterou zpíval u Van Halen. A pak taky pracuje na novém projetku Chickenfoot v němž mají hrát i Michael Anthony, bubeník Red Hot Chili Peppers Chad Smith a kytarista Joe Satriani. Prý už mají nahraných 8 skladeb, které znějí jako Led Zeppelin (?!). Další dvě dotočí v prosinci a na jaře půjde deska mezi lid.

---

Beatles - Carnival of Light

19. 11. 2008
Obrázek: Beatles - Carnival of Light

Sen mnoha fanoušků Beatles se možná vyplní. Legendární čtrnáctiminutová skladba Carnival of light, která vznikla v roce 1967, by mohla v brzké době vyjít. Alespoň tak to prohlásil Paul McCartney v rozhovoru pro BBC Radio 4. Psychedelická nahrávka se měla objevit v roce 1996 na albu Anthology, ale zbývajícími členy Beatles bylo její zveřejnění zamítnuto. (zdroj: www.brouci.com)

A ještě jedna zpráva pro fanoušky Beatles. Pokud budete 7. prosince v New Yorku, zastavte se Central Parku. Bude tam vpomínkový koncert k uctění památky Johna Lennona, vstup bude zdarma. Dvouhodinovou akci s názvem For the Love of Lennon organizuje skupina společenských dobrovolníků a hudebníků známých jako New Arts NYC.

---

SLASH se „pere“ za sňatky homosexuálů

19. 11. 2008

Kytarista Velvet Revolver, který si udělal jméno hlavně v Guns N' Roses, natočil spolu se svoji ženou Perlou Hudson klip, v němž se staví za uzákonění sňatků lidí stejného pohlaví v USA. On v pozadí hraje na kytaru Americkou hymnu a ona se svěřuje: "Já si vzala svého miláčka, měl bys mít možnost to udělat taky."


---

Chcete si přisadit na Beatles?

19. 11. 2008
Obrázek: Chcete si přisadit na Beatles?

V internetové dražbě se cena dvojalba The Beatles,známého spíš coby "bílé" album vyšplhala už na 5001,00 £. Není to však ledajaký výlisek, to dá rozum. Když se přesně před čtyřiceti lety vylisovaly první kopie legendární desky, byly na přední straně čistě bílého obalu viditelně číslovány (prý nápad designéra obalu Richarda Hamiltona). První čtyři, tedy čísla 0000001 až 0000004 dostali pochopitelně členové kapely. Dál je to celé trochu detektivka.

Internetová aukce totiž nabízí White Album v mono verzi s pořadovým číslem 0000005. Kde se vzal tenhle výlisek, časopisem Record Collector označený za nejvzácnější desku všech dob?

Prý to bylo tak: do "sběratelského" obchodu Vinyl Revival Records v britském městě Newbury (hrabství Berkshire) ji přinesl tajemný hudebník (nikdo neví, kdo to byl), který prý 22. listopadu 1968 (v den oficiálního britského vydání) navštívil Johna Lennona v londýnském bytě na náměstí Montague č.p. 34, který Johnovi a Yoko půjčil Ringo Starr. Na stole uviděl dva čerstvé výlisky desky a o jeden si řekl. Musel to být nejspíš dobrý známý, protože John souhlasil, jen dodal: "Neber si jedničku, ta je moje." A tak si tajemný návštěvník odnesl No.0000005.

Co bylo s prý prakticky nehraným albem pak, se už asi zjistit nepodaří, jisté je jen to, že se draží v aukci. Přihodíte-li včas (draží se až do 22. 11) a dost, může být i vaše.

Vojtěch Lindaur pohledem z Beatové rozhledny

PS: pokud máte zájem o týdeník Beatová rozhledna, na pravé straně tohoto webu je registrace (stačí zadat jenom email, kam má Rozhledna chodit)

---

Druhý singl nové METALLIKY

17. 11. 2008
Obrázek: Druhý singl nové METALLIKY

Druhým singlem z úspěšného alba Metalliky Death Magnetic bude skladba "All Nightmare Long". Vyjde 15. Prosince. Základní verze bude mít formu digipacku. Ten bude obsahovat skladbu "All Nightmare Long" tak, jako je na desce, plus live verze skladeb "Wherever I May Roam" a "Master Of Puppets", nahrané 12. Září v Berlíně na Death Magnetic Release Party. Digipack si potom můžeme doplnit o CD 2, kde je opět "All Nightmare Long" a k ní live "Blackened" a "Seek & Destroy" (opět z Berlína). A vyjde ještě i DVD s dokumentem o berlínské Release Party, s dvaceti minutami z koncertu a videem z rozehřívání Metallicy před koncertem na německém festivalu Rock im Park letos v létě.

---
Stránky: 1 184 368 498 499 500 501 502 503 504 551 734