Stránky: 1 185 368 510 511 512 513 514 515 516 552 735

Nové skladby METALLIKY

23. 8. 2008
Obrázek: Nové skladby METALLIKY

Ve čtvrtek večer jste měli možnost na vlnách Beatu slyšet v premiéře novou skladbu Metalliky The Day That Never Comes. Pokud jste o tuto možnost propásli, tak jsou dvě varianty. Poslouchat Beat, kde písničku určitě bude hrát, nebo se potěšit na Myspace webu kapely, kde je i druhá novinka z připravovaného alba Death Magnetic - Cyanide (z Ozzfestu 9. srpna v Dallasu).

---

Pedofil GLITTER se vrátil domů

22. 8. 2008
Obrázek: Pedofil GLITTER se vrátil domů

Gary, který se první proslavil v polovině sedmdesátých let glamrockovými hity jako Rock and Roll (známý taky jako The Hey Song) nebo I'm the Leader of the Gang (I Am) a pak sexuálními skandály - šíření dětské pornografie a obtěžování malých holčiček (opravdu malých, prý těm Vietnamkám bylo jen 10 a 11 roků), se dnes ráno vrátil do rodné Anglie. A první, co jeho právník požadoval, byla policejní ochrana pro jeho 64. letého klienta. "Určitě někde na něj v davu číhá nějaký cvok s velkým nožem". Cesta z Hočiminova města nebyla bez problémů. Večer 19. srpna byl pod přísným dozorem posazen do letadla směr Londýn. Při mezipřistání v Bangkoku se Glitter dožadoval odvozu do nemocnice s tím, že se o něj určitě pokouší infarkt. Když mu byl ale odepřen vstup na území Thajska pokračoval dál a dnes ráno v 7:10 přistál na londýnském letišti Heathrow.

Glitter (skutečným jménem Paul Francis Gadd) začal mít problémy v roce 1997. Nechal si opravit počítač plný neslušných fotek dětí. Pak se nějaký čas ukrýval ve Španělsku a na území Kambodže. Odkud byl v roce 2002 vyhoštěn. Na konci roku 2005 byl zatčen ve Vietnamu za znásilnění dvou dívenek a dokonce mu hrozil trest smrti. Státní zástupce ale neměl dost důkazů. Pak se ukázalo, že těch dívek asi bylo více a Glitter dostal první 14 let natvrdo, pak mu byl trest zmírněn na tři roky a pokutu 5 miliónů vietnamských dongů. Gary stále trvá ne své nevině a chce své jméno očistit v knize. Taky plánuje návrat do nahrávacího studia.

Fotky: agentura Reuters - z letiště Suvarnabhumi Airport v Bankoku 20.8.08

---

Další možnost jak poslouchat Beat na PLAY.CZ

21. 8. 2008

Play.cz pokračuje v rozšiřování nabídky svých služeb. Po úspěšné implementaci internetového vysílání českých rádií do aplikace Windows XP Media Center Edition 2005 je nyní tato služba nově k dispozici také pro uživatele systému Windows Vista. Díky partnerství společnosti Microsoft a serveru Play.cz tak nyní majitelé multimediálních počítačů, ale i uživatelé operačních systémů Windows Vista Home Premium a Windows Vista Ultimate, získávají přístup ke zhruba osmdesáti rozhlasovým stanicím.

---

Pohledem přes rockový objektiv - NEIL YOUNG na festivalu Lovely Days

20. 8. 2008
Obrázek: Pohledem přes rockový objektiv - NEIL YOUNG na festivalu Lovely Days

V publiku dnes již tradičního jednodenního festivalu Lovely Days, který se letos konal v neděli 17.srpna v rakouském Wiesenu, se to jen hemžilo návštěvníky z Čech a Moravy. Ti všichni, stejně, jako já, rádi oželeli pražský koncert R.E.M., aby vedle zde vystupujících The Waterboys, či Wishbone Ash na vlastní oči spatřili legendu z nejlegendovatějších - Neila Younga. Ten zde se svým Electric Bandem vystoupil v rámci aktuálního světového turné, které naši vlast bohužel minulo obloukem. V jeho dvouhodinovém vystoupení vedle strhujících improvizací nechyběly velké hity, jako Helpless, Down By The River, hymna Rockin' In The Free World, nebo píseň Heart Of Gold, známá u nás i v podání Petra Kalandry, či Jiřího Schelingera. Pro mě osobně jeden z životních koncertních zážitků.

Beaťáky zdraví

Jirka Rogl

---

Dvojčata na dlažbě (a taky v Akropoli - již zítra)

20. 8. 2008
Obrázek: Dvojčata na dlažbě (a taky v Akropoli - již zítra)

Aneb Mark Lanegan a Greg Duli "pod okapem" či ve špíně showbusinessu. Další významy názvu Gutter Twins si můžete domýšlet sami. Jisté je, že 21. srpna v pražské Akropoli bude poněkud pochmurno. "Spřízněni volbou", tedy grunge v jeho písničkářské podobě, rozhodli se dlouholetí přátelé, že to zkusí pospolu.Oba měli za sebou, řekněme ...

---

Dnes má šedesátiny ROBERT PLANT

20. 8. 2008
Obrázek: Dnes má šedesátiny ROBERT PLANT

Zpěvák (jehož jméno je spojováno především s Led Zeppelin) Robert Anthony Plant se narodil 20. srpna 1948. Do kapely si ho Jimmy Page přizval potom, když mu odmítnuli Steve Marriott (Small Faces), Steve Winwood a Terry Reid. Page se šel na doporučení podívat na zázračného pěvce birminghamské party Hobbstweedle. A ten ho učaroval. Přišlo mu až divné, že ten kluk ještě není hvězdou. Říkal si, že je třeba problém s jeho povahou. Třeba je nesnesitelný. "Pokud se z Roberta nevyklube nějaký asociál, je to zpěvák, kterého chci", prohlásil Page. Když pak Roberta oslovil, ten byl nadšený, protože mu došlo, že Jimmy může být jeho vysněnou vstupenkou mezi slavné. Tak se domluvili. Ale málem z toho nic nebylo. Když jel Plant vlakem na první zkoušku, na nádraží ho oslovila starší dáma, která byla notně podrážděna jeho vizáží. Začala na něj ječet, ať má trochu slušnosti a ostříhá se. Výchovnou scénu završila fackou.To Planta natolik vyděsilo, že vážně uvažoval otočit se a jít zase domu, protože to bylo špatné znamení. Nakonec to ale nevzdal a první jamování s Pagem dopadlo parádně. Při loučení se pak Plant ještě zmínil, že by věděl o dobrém bubeníkovi a přimluvil se za starého přítele Johna Bonhama…. Tak nějak to bylo na začátku. Dnes je Plantovi šedesát a momentálně brousí po světě s americkou zpěvačkou Alison Krauss a prezentují společnou desku Raising Sand.

PS: Doporučená literatura: Schody do nebe - Led Zeppelin bez cenzury (Richard Cole, Richard Trubo) a Můj život s Deep Purple (Ian Gillan, David Cohen)

---

URIAH HEEP tři koncerty v Česku

19. 8. 2008
Obrázek: URIAH HEEP tři koncerty v Česku

27. října Pardubicích (ČEZ aréna - malá hala), 28. října v Plzni (hala Lokomotivy) a 29. října ve Zlíně (Masters of Rock Cafe) - vstupenky. Kapela přijede představit nové album Wake The Sleeper a taky nového bubeníka. Od Uriah Heep v lednu 2007 odešel Lee Kerslake (ze zdravotních důvodů) a místo něj zasedl za bicí soupravu Russell Gilbrook. Ten má za sebou spolupráci s Tonym Iommim nebo Van Morrisonem.

---

Letem rockovým světem – tedy stručně

19. 8. 2008

PAUL STANLEY z Kiss bude chovat. Jeho šestatřicetileté ženě Erin se v zimě narodí mrně: Já i manželka se nemůžeme dočkat, až se to malé narodí. Společně s našimi dětmi máme před sebou krásnou budoucnost," Pár, který se bral před třemi lety, má doma dvouletého syna Colina. Paulův starší (z předešlého manželství) Evan má 14 roků.

Severší metalisti míří na Prahu. 15. února 2009 v pražském klubu Abaton zahrají finští 69 EYES a švédští TIAMAT.

Ze studia pak unikla zpráva, že nová deska U2 vyjde v půlce listopadu a bude se jmenovat No Line The Horizon. Od 13. října se pak v obchodech máme ptát po nových KAISER CHIEFS. Je třetí deska má titul Off With Their Heads.

---

GILLAN má narozeniny a letní sestřih

19. 8. 2008
Obrázek: GILLAN má narozeniny a letní sestřih

Ian má dnes má 63. narozeniny - minulý týden se na něj a Deep Purple zajela do Helsinek podívat i beaťačka Katka. O její cestě na sever Evropy si můžete přečíst ZDE. Tady jsou pak fotky:

PS: Když v roce 2005 slavil Gillan šedesátku, tak jsme mu volali a ZDE je část rozhovoru. A TADY si můžete přečíst historku o setkání s jedním nevěřícím fanouškem. Vůbec Gillanovy stránky jsou poučné (a z velké části přeložené do češtiny). A ještě jedna drobnost: zítra bude mít kulatiny Robert Plant.

---

AC/DC - Black Ice

19. 8. 2008
Obrázek: AC/DC - Black Ice

8 let jsmě čekali - nová deska AC/DC vyjde 20. října 2008. Angus a Malcolm Youngovi, Brian Johnson, Cliff Williams a Phil Rudd pod dozorem producenta Brendana O'Briena pro nás připravili 15 skladeb. První singl Rock 'N' Roll Train se začně hrát 28. srpna. Seznam skladeb: Rock n' Roll Train, Skies on Fire, Big Jack, Anything Goes, War Machine, Smash n' Grab, Spoilin' For a Fight, Wheels, Decibel, Stormy May Day, She Likes Rock n' Roll, Money Made, Rock n' Roll Dream, Rocking All the Way, Black Ice.

---
Stránky: 1 185 368 510 511 512 513 514 515 516 552 735