Stránky: 1 185 370 514 515 516 517 518 519 520 554 738

Letem rockovým světem – tedy stručně

19. 8. 2008

PAUL STANLEY z Kiss bude chovat. Jeho šestatřicetileté ženě Erin se v zimě narodí mrně: Já i manželka se nemůžeme dočkat, až se to malé narodí. Společně s našimi dětmi máme před sebou krásnou budoucnost," Pár, který se bral před třemi lety, má doma dvouletého syna Colina. Paulův starší (z předešlého manželství) Evan má 14 roků.

Severší metalisti míří na Prahu. 15. února 2009 v pražském klubu Abaton zahrají finští 69 EYES a švédští TIAMAT.

Ze studia pak unikla zpráva, že nová deska U2 vyjde v půlce listopadu a bude se jmenovat No Line The Horizon. Od 13. října se pak v obchodech máme ptát po nových KAISER CHIEFS. Je třetí deska má titul Off With Their Heads.

---

GILLAN má narozeniny a letní sestřih

19. 8. 2008
Obrázek: GILLAN má narozeniny a letní sestřih

Ian má dnes má 63. narozeniny - minulý týden se na něj a Deep Purple zajela do Helsinek podívat i beaťačka Katka. O její cestě na sever Evropy si můžete přečíst ZDE. Tady jsou pak fotky:

PS: Když v roce 2005 slavil Gillan šedesátku, tak jsme mu volali a ZDE je část rozhovoru. A TADY si můžete přečíst historku o setkání s jedním nevěřícím fanouškem. Vůbec Gillanovy stránky jsou poučné (a z velké části přeložené do češtiny). A ještě jedna drobnost: zítra bude mít kulatiny Robert Plant.

---

AC/DC - Black Ice

19. 8. 2008
Obrázek: AC/DC - Black Ice

8 let jsmě čekali - nová deska AC/DC vyjde 20. října 2008. Angus a Malcolm Youngovi, Brian Johnson, Cliff Williams a Phil Rudd pod dozorem producenta Brendana O'Briena pro nás připravili 15 skladeb. První singl Rock 'N' Roll Train se začně hrát 28. srpna. Seznam skladeb: Rock n' Roll Train, Skies on Fire, Big Jack, Anything Goes, War Machine, Smash n' Grab, Spoilin' For a Fight, Wheels, Decibel, Stormy May Day, She Likes Rock n' Roll, Money Made, Rock n' Roll Dream, Rocking All the Way, Black Ice.

---

JIMMY PAGE – tečka za olympiádou

19. 8. 2008
Obrázek: JIMMY PAGE – tečka za olympiádou

Režisér závěrečného ceremoniálu her v Číně přišel s nápadem, jak předat štafetu městu Londýn, kde se budou konat další letní hry v roce 2012. Převezmou ji rodáci z Londýna - třetí vítězka britského X Factoru Leona Lewis, fotbalista David Beckham a kytarista Led Zeppelin Jimmy Page. Leona na show zazpívá, Jimmy zahraje a David? Ten prý přijede v červeném patrovém autobusu (double-decker). Závěrečný ceremoniál olympiády začne v neděli ve 14. hodin našeho času.

---

Rocková pumpa v Českých Budějovicích

15. 8. 2008
Obrázek: Rocková pumpa v Českých Budějovicích

Ve středu se tankovala muzika v areálu Zapa betonu v Českých Budějovicích. S foťákem řádila Šárka.

celé album fotek

A pozor, Beaťáci, další pumpa bude v Mladé Boleslavi!

Kdy? Dozvíte se to včas.

---

LENNONŮV vrah zůstane v chládku

15. 8. 2008
Obrázek: LENNONŮV vrah zůstane v chládku

Markovi Chapmanovi byla už popáté zamítnuta žádat o milost. Další šance se mu naskytne v roce 2010. A to kvůli obavám o veřejnou bezpečnost a veřejné blaho. Muž, který 8. prosince 1980 chladnokrevně zastřelil Johna Lennona, má v současnosti 53 roků. Z výsledku je určitě nadšená i vdova Yoko Ono, která žádala, aby Lennonův vrah setrval i nadále za mřížemi, a to i pro jeho vlastní dobro: "Pro něho je velmi nebezpečné vyjít ven. Ne ani tak pro nás, ale pro něj samotného. Je zde mnoho lidí, kteří by ho žít dlouho nenechali." Champana chodí ho žaláře navštěvovat jeho žena Gloria Abe - není nezajímavé, že se narodila v americe Japonskému páru. Tedy jako japonka vypadá. Nemusím snad připomínat, že druhá žena Johna Lennona …..

---

Od mixážního pultu – zprávy z nahrávacích studií

15. 8. 2008
Obrázek: Od mixážního pultu – zprávy z nahrávacích studií

Švédští metalisti HammerFall sice nastoupili do studia teprve teď v pondělí, ale už hlásají do světa, že jejich nová deska bude k mání 20. února 2009. Bude už sedmou v pořadí a první s kytaristou Pontusem Norgrenem a basákem Fredrikem Larssonem.

Současný pěvec skupiny Masterplan američan Mike DiMeo už má natočeno. Jeho nový projekt Tenpoint "vypotil" demo a teď hledá vydavatele.

Kytarista Sepultury předběhne svůj vlastní band. Zatímco novinka od "hrobařů" (Sepultura v portugalštině znamená hrob) se má začít prodávat v listopadu, tak sólovka Andrease Kissera vyjde už 6. října. A to pod názvem Hubris I & II - slovo Hubris je odvozeno z řeckého hybris a znamená pýcha nebo vyzývavost.

Už pár dní se ví, že první studiové album Queenů s Paulem Rodgersem u mikrofonu se bude jmenovat The Cosmos Rocks a máme ho očekávat na 15. září. Už záhy začnou rádia hrát první singl C-lebrity. Pokud vás zajímá seznam skladeb a to i na bonusovém DVD - Live from Japan. Tak koukněte SEM

Jo a 14. listopadu by mělo vyjít nové album U2. Nikdo z kapely to ale nechce potvrdit. Jediné co pustili do světa je fakt, že nahrávají a to pod dozorem producentů Briana Ena a Daniela Lanoise.

---

Nový song od METALLIKY

15. 8. 2008
Obrázek: Nový song od METALLIKY

Minulou sobotu na Ozzfestu představila Metallica první novinku z desky Death Magnetic. Nejnedočkavější si song Cyanide můžou poslechnout ZDE. Jinak jako host kapely vystoupil i dlouholetý kamarád kapely King Diamond (důkaz na obrázku, viedo ZDE) a vystřihli společně Mercyful Fate. Momentálně Dánského muže ukrytého pod tunami makeupu nepustí do většího koncertování bolavá záda. Král horor-metalu pak pro své fanoušky chystá novinku. Na konci roku má vyjít 2DVD King Diamond a na začátku dalšího 2DVD Mercyful Fate. Půjde především o starší záznamy z let 1982 - 1990.

PS: a ještě jedna drobnost k Metallice. Manželce kytaristy Kirka Hammetta Lani se 28. června narodil syn, kterému dali jméno Vincenzo Kainalu. Jeho starší bráška Angel Ray Keala přišel na svět v září 2006.

---

THIN LIZZY a RAY WILSON míří do Prahy

12. 8. 2008
Obrázek: THIN LIZZY a RAY WILSON míří do Prahy

Irská hardrocková legenda Thin Lizzy udělala největší díru do světa v roce 1975 především skladbou The Boys Are Back In Town (do dnes ji pouštějí na domácích zápasech irské fotbalové reprezentace). Když pak v roce 1986 zemřel frontman Phil Lynott, vypadalo to, že je s kapelou konec. Pauza trvala 10 let a od roku 1996 kapela zase funguje. Z té nejslavnější éry 70. let v bandu dnes působí už jen kytarista Scott Gorham. John Sykes (kytara a dnes hlavní zpěv) přišel v roce 1982 a nováčky jsou basák Francesco DiCosmo a bubeník Tommy Aldridge (hrával taky s Ozzym nebo Whitesnake). V této sestavě přijedou Thin Lizzy i do pražského klubu Retro Music Hall a to 26. října 2008. kapela vydává v září live nahrávku nazvanou "UK Tour 75". Materiál, jež byl nahrán 21. listopadu 1975 v průběhu jejich Fighting Tour, byl teď zcela nově a moderně zremasterován a vyjde v luxusním obalu s 20 stránkovým bookletem a dosud nepublikovanými fotkami.

Skotský zpěvák Ray Wilson si užil největší pozornosti v roce 1997, když ho na místo Phila Collinse zvali mezi sebe Tony Banks a Mike Rutherford do Genesis. On je hlasem desky Calling All Stations. S Genesis taky poprvé vystupoval v Praze, hrál tu pak ještě sólo. 3. září příjede do Prahy (klub Akord) znovu a to s akustickou kapelou Stiltskin.

---

Letem rockovým světem – tedy stručně

12. 8. 2008
Obrázek: Letem rockovým světem – tedy stručně

disky - CD s klasickým tracklistem, + sedm bonusů, a DVD s videoklipy a koncertními verzemi některých skladeb.

Německý kytarista Axel Rudi Pell dodá do obchodů 27. října nové album - Tales Of The Crown. Jeho band tvoří americký zpěvák Johnny Gioeli, klávesák Ferdy Doernberg, baskytarista Volker Krawczak a bubeník Mike Terrana.

---
Stránky: 1 185 370 514 515 516 517 518 519 520 554 738