Stránky: 1 186 370 520 521 522 523 524 525 526 555 739

Smoke on the Snow Caps

2. 7. 2008
Obrázek: Smoke on the Snow Caps

Beaťačka Kačka nám poslala fotky z koncertu Deep Purple - pro osvěžení. Šlo o vystoupení v dubnu 2000 ve švýcarském lyžařském středisku Kleine Scheidegg. Nejen, že Gillan zpíval v botech (on raději bez .... a nejen bez bot), ale kapela hraní na sněhu přizpůsobila taky setlit. Nechyběli pecky jako: Pictures of Snow, Snow Sucker, Smoke on the Snow Caps, Fools (Who Play in Snow) nebo Baby It´s Cold Outside a podobně. Více obrazem:

---

Začal předprodej lístků na pražský koncert JETHRO TULL

1. 7. 2008
Obrázek: Začal předprodej lístků na pražský koncert JETHRO TULL

Dnes začíná předprodej na pražský koncert Jethro Tull. Britská legenda vystoupí v rámci světového turné ke 40tému výročí svého založení 6. listopadu v Kongresovém centru Praha. Lístky jsou na Ticketstream a www.Jethrotull.cz

---

Novinky v KLUBU rádia Beat

1. 7. 2008
Obrázek: Novinky v KLUBU rádia Beat

The Offspring sice už nějakou dobu na světové rockové scéně fungují, ale stále bezesporu patří mezi ty nové a mladé. Pokud Vás zajímá hudba v "offspring stylu" , CD Rise And Fall, Rage And Grace by mohla být dobrá volba. Dexter Holland, Noodles, Greg K a Pete Parada připravili na 17. června vydání dlouho očekávaného alba nazvaného Rise And Fall, Rage And Grace. The Offspring si tentokrát přizvali na nahrávání 12 novinek producenta Boba Rocka (Metallica, The Cult) a společně vytvořili celek, který věrně pokračuje v hudební tradici předešlých alb.

---

Nová deska AC/DC asi v říjnu

1. 7. 2008
Obrázek: Nová deska AC/DC asi v říjnu

To na svém webu tvrdí label kapely Sony BMG Music. S tím, že bude dělat soutěž - nejen o to nové album, ale i o balík všech předešlých. Více podrobností zatím není k mání. Kapela natáčí v Kanadě pod dozorem Brendana O'Briena a příští týden hodlá oznámit název nového alba. Zatím se zvažuje: Black Ice nebo Runaway Train.

---

BEAŤÁCI na cestách - u hrobu Jima Morrisona

1. 7. 2008
Obrázek: BEAŤÁCI na cestách - u hrobu Jima Morrisona

Ve čtvrtek 3.7. to bylo 37 roků co zemřel Jim Morrison.

Marty byl v Paříži a nemohl nezajít na místo posledního odpočinku frontmana The Doors. Pokud se chystáte podobným směrem, budou se vám hodit následující informace, které nám poslal. Kam se tedy směřovat:

Východní hřbitov: Cimetière du Père-Lachaise

Adresa: Boulevard de Menilmontont

Metro: linka 2 (tmavě modrá), stanice Phillippe Auguste ...

---

Připravuje se další cover-deska IRON MAIDEN

30. 6. 2008
Obrázek: Připravuje se další cover-deska IRON MAIDEN

Z českého fanouškovského webu IM: Britský rockový magazín Kerrang! oznamuje track list nového tributního alba skladeb Iron Maiden! Britské legendě složí poklonu takové hvězdy, jako Metallica, Machine Head, Trivium, Avenged Sevenfold, Dream Theater a další! V posledních týdnech probíhala soutěž o návrh na obálku tohoto alba, nakonec vyhrál návrh, který vidíte. Vyobrazuje Eddieho jako anděla v jakémsi rozporu mezi nebem a peklem. Album vyjde 16. července a bude obsahovat celkem 15 cover verzí skladeb Iron Maiden a to jak klasických starých hitů a zásadních písňí, tak i novějších skladeb, jako je např. Brave New World. Pro tracklist rozklikni "celý text".

---

Doktor Jimmy Page

30. 6. 2008
Obrázek: Doktor Jimmy Page

Kytarista Led Zeppelin dostal v pátek 20. června čestný doktorát na britské University of Surrey. Při té příležitosti věnoval škole jednu ze svých kytar, kterou podepsal.

---

Nejhorší cover všech dob

30. 6. 2008
Obrázek: Nejhorší cover všech dob

Britský bulvární deník Daily Mail hledal nejlepší a nejhorší hudební předělávky. Začneme pochvalami. Nejvydařeněji se podařilo Jimi Hendrixovi převléci skladbu All Along The Watchtower Boba Dylana. Druzí skončili Beatles s Twist And Shout - původně od The Top Notes. Třetí Guns N' Roses s McCartneyho Bondovkou Live And Let Die a čtvrtá Nirvana s Bowieho The Man Who Sold the World. A teď žebříček nejhorších coverů. Tomu jasně vévodí Celine Dion s Anastacia s You Shook Me All Night Long. Ano, s hitem AC/DC. Je to neuvěřitelné, ale je to tak - nejen zvuk stojí za "to" ale i obraz, Celine napodobující Angusův kachní krok, to musí každý rocker vidět. Seber odvahu a koukni SEM. Další příčky:

2. Girls Aloud/Sugababes - Walk This Way (Run DMC and Aerosmith)

3. Westlife - More Than Words (Extreme)

4. Will Young - Light My Fire (The Doors)

PS: A když už jsme u videí - tak TADY je (nekvalitní) záznam z minulého týdne. 23. 6. se v německém Düsseldorfu k Judas Priest při jejich hitu Breaking the Law přidala Doro Pesch.

---

500 fláků od Beaťáků

27. 6. 2008
Obrázek: 500 fláků od Beaťáků

14 dní jste dřeli - nominovali své oblíbené skladby do přehlídky pětistovky toho nejzásadníšího v bigbítu. Aktuální nejlepší desítka z 500. fláků od Beaťáků:

1 Deep Purple Smoke on the Water
2 Iron Maiden Run to the Hills
3 Led Zeppelin Stairway to Heaven
4 Metallica Turn the Page
5 Beatles Hej Jude
6 Black Sabbath Iron Man
7 Uriah Heep Lady In Black
8 AC/DC Highway to Hell
9 P. Collins In the Air Tonight
10 Kiss I Was Made for Lovin´

500 fláků od Beaťáků

Speciální analýzu vyhotovil Honza z České Lípy (děkujeme)

---

JETHRO TULL přijedou do Prahy

25. 6. 2008
Obrázek: JETHRO TULL přijedou do Prahy

Díky všem vám, kteří jste v sobotu udělali v Lokti parádní atmostféru. Ianovi Andersonovi a spol se u nás tak líbilo, že letos přidali do svých plánů v rámci 40th Anniversary World Tour ještě jeden koncert. Bude 6. listopadu v pražském Kongresovém centru. Management Jethro Tull trval na sále, kde budou diváci pouze sedět. Kongresový sál má číslované sedačky, takže pokud chcete být kapele blíž, kupte si vstupenky co nejdříve. Lístky do prvních řad v přízemí stojí stejně jako do posledních řad na balkón: 998,- Kč. Lze je od července zakoupit v předprodejní síti Ticketstream nebo přes české webové stránky Jehtro Tull na dobírku.

(děkujeme Helče, že nás na tuto dobrou zprávu upozornila)

---
Stránky: 1 186 370 520 521 522 523 524 525 526 555 739