Stránky: 1 192 382 532 533 534 535 536 537 538 573 763

Zemřel první basák Marilyn Mansona

13. 10. 2008
Obrázek: Zemřel první basák Marilyn Mansona

Tělo 39. letého Gidgeta Geina (skutečným jménem Bradley Anne Stewart) bylo nalezeno 9. října v jeho domě ve městě Burbank v americkém státě Kalifornie. Předávkoval se. Ještě k jeho přezdívce. Gidget byla postava hrdinky z 60. Let (dospívající surfující děvče z románu Fredericka Kohnera) a Ed Gein byl americký sériový vrah, kanibal a nekrofil (jím se taky nechal inspirovat Robert Bloch při psaní románu Psycho - zfilmoval Hitchcock.

---

Dave Grohl bude mít ulici

13. 10. 2008
Obrázek: Dave Grohl bude mít ulici

Rada města Warren ve státě Ohio se rozhodla, že jednu z ulic pojmenuje po slavném rodákovi - frontmanovi Foo Fighters a někdejším bubeníkovi Nirvany. Kdy dojde ke slavnostnímu odhalení cedule Dave Grohl Alley a jestli bude celé slávě Grohl přítomen, o tom se zatím mlčí. Foo Fighters teď za pomocí právníků řeší spor s prezidentským kandidátem Johnem McCainem, který prý kus jejich skladby My Hero použil v předvolební kampani bez svolení a vědomí bandu. Kapela se pak těší na společný charitativní koncert 26. října se ZZ Top.

---

AC/DC přijedou do Prahy - VYPRODÁNO

13. 10. 2008
Obrázek: AC/DC přijedou do Prahy - VYPRODÁNO

Hurááááá! Podívejte se SEM, pokud neveříte.

Den D: 17. března 2009

Místo M: O2 Arena, Praha

PS: předkapelou pro Americké turné AC/DC bude The Answer ze Severního Irska. Frontman Cormac Neeson se svěřil, že se mu splnil ten nejneuvěřitelnější sen: "Je to větší bomba, než vyhrát v loterii." Kapela spolu hraje od roku 2000 a má na kontě jedinou desku Rise z roku 2006. Na další album prý dojde příští rok.

---

Obuj se do KISS

9. 10. 2008
Obrázek: Obuj se do KISS

Dalším speciálním propagačním materiálem značky Kiss jsou po kečupu a cyklistických kraťasech boty. Na obrázku si je můžete prohlédnout. Na černém semiši jsou vyobrazeny maskované obličeje Paula Stanleyho, Genea Simmonse, Acea Frehleyho a Petera Crisse jak je známe z jejich sólovek z podzimu roku 1978. Firma Vans pak nabízí i boty Iron Maiden, Motorhead, Johnnyho Ramonea nebo Ozzyho Osbournea. U nás je seženete v Metalshopu.

---

MALMSTEENOVA deska již příští týden

9. 10. 2008
Obrázek: MALMSTEENOVA deska již příští týden

Yngwie má před sebou našlápnutý týden. V pondělí otiskne svoje dlaně do Hollywoodského rockového chodníku, v úterý pak vychází jeho nové album Perpetual Flame. Na desce mu zpívá někdejší hlas Judas Priest a Iced Earth Tim "Ripper" Owens a na klávesy hraje ex-Dream Theater pianista Derek Sherinian - přezdívaný "King of the Keys" nebo "Caligula of keyboards". Švédského mistra kytary pak taky těší výsledky nové ankety brazilského metalového časopisu Roadie Crew. Magazín oslovil na 330 kytaristů a ti sestavili žebříček svých nejoblíbenějších a nejuznávanějších kolegů (někdo jim zapomněl představit Radima Hladíka, Michala Pavlíčka a pod.) a Yngwie skončil třetí za Jimi Hendrixem a Eddie Van Halenem. Jo a ten plánuje druhou svatbu. Z manželství s herečkou Valerií Bertinelli má Eddie Van Halen syna Wolfganga, který vypomáhal u basy na posledním tour Van Halen. V červnu (to je ještě čas s tím něco udělat) se jeho druhou ženou stane jeho manažerka Janie Liszewski. Pár se zasnoubil minulý měsíc na dovolené na Havaji.

---

Nová trika Beatu

9. 10. 2008

Dobrá věc se podařila a konečně jsou na světě nová trička Beatu!!!!

Trvalo to, pravda, déle, ale výsledek stojí za to. Takže teď už můžete vyrazit na koncert, do hospody na nákup a nebo třeba na rodičovské schůzky patřičně vyzdobeni.

Trika nabízíme ve velikostech M, L, XL, XXL a XXXL.

Více informací v Klubu Rádia BEAT

---

IAN PAICE hraje s revivalem

6. 10. 2008
Obrázek: IAN PAICE hraje s revivalem

A proč ne. Když na turné ke 40. letům od vzniku Yes může s kapelou zpívat borec z Yes revivalu, proč by si bubeník Deep Purple nezahrál s kapelou, která legendární band napodobuje. A nejde o jednorázovou akci, ale o kratičké turné. To začne 17. prosince kousek od Frankfurtu v Aschaffenburgu a před koncertem samotných Purpendicular (název si dali podle alba DP z roku 1996) bude Ianova exhibice pod názvem drum clinic.

A ještě jedna zajímavost na téma Deep Purple. 25. září hráli v Londýně na charitativní akci Sunflower Jam (fotky z akce) a jako hosté se k nim připojili původní klávesák Jon Lord a Iana Gillana, kterého zmohla chřipka, na pár skladeb nahradil Bruce Dickinson z Iron Maiden. Setlist byl následující:

01. Pictures Of Home
02. Strange Kind Of Woman
03. Hush (+ Jon Lord)
04. Wring That Neck (+ Jon Lord)
05. Mary Long
06. Highway Star
07. Contact Lost
08. Steve Morse Solo
09. Well Dressed Guitar
10. Smoke On The Water (+ Jon Lord a Bruce Dickinson)
11. Black Night (+ Jon Lord a Bruce Dickinson)
12. Lucille (+ Jon Lord a Bruce Dickinson)

---

Letem rockovým světem – tedy stručně

6. 10. 2008
Obrázek: Letem rockovým světem – tedy stručně

Fanoušci Lynyrd Skynyrd si budou moci obohatit sbírku o další kousek. 28. října vyjde DVD Sweet Home Alabama: The Rockpalast Collection. Půjde především o záznam z koncertu skupiny z června roku 1996 na festivalu Loreley v Německu + speciální bonus v podobě tří skladeb z vystoupení z 5. prosince 1974 v Hamburgu. Tedy ještě z doby před leteckým neštěstím. 20. října 1977 v blízkosti městečka McComb v Mississippi zahynuli Ronnie Van Zant, Steve Gaines a Cassie Gaines.

27. září 2008 (ano, minulou sobotu) pak zemřela Debbie Cook. Manželka a manažerka Blaze Bayleyho (zpíval v letech 94-99 u Iron Maiden). V nemocnici v kómatu ležela už od července - poté co u ní došlo ke krvácení do mozku.

A jedna z nahrávacích studií: Serj Tankian a Mike Patton spojili své síly pro skladbu Bird's Eye. Společná písnička zpěváka Systém of a Down a bývalého frontmana Faith No More bude součástí soundtracku k filmu Labyrint lží (orig. Body Of Lies), stejně jako novinka od Guns N' Roses - If The World. Kriminálka režiséra Ridleyho Scotta (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor, Vetřelec …) s Leonardem DiCapriem a Russellem Crowem bude mít celosvětovou premiéru příští týden, do našich kin se pak postane koncem listopadu.

---

BIGBÍT pro naše žaludky

3. 10. 2008
Obrázek: BIGBÍT pro naše žaludky

Nedávno jsme tady psali o kečupu značky Kiss. U Kissáků to asi nikoho nepřekvapilo. K podobnému "obchodnímu tahu" se teď rozhodla i kapela Zakka Wyldea. A na trhu je teď série pálivých omáček značky Black Label Society. Jedná se o druhy: Original, Shot To Hell, Stronger Than Death a Sonic Brew (… netřeba snad překládat) kus za $9.95. Součástí lahvičky je dárek v podobě lebky - coby přívěšku na klíče nebo mobil. Kdo si koupí celou sadu, má se slevou ještě speciální kuchařskou zástěru.

Dalším odborníkem na gastronomii je Johnny Rotten (skutečným jménem John Lydon). Ikona punku, zpěvák Sex Pistols, je teď hlavní postavou televizní reklamy na britské máslo značky Country Life. Panáček, kterého si Pistole vybrali i proto, že nosil tričko Nesnáším Pink Floyd, teď ve slušivém tvídovém saku prezentuje tradiční pokrm. Prohlédnout si TO můžete tady. A komentář máslové hvězdy: "Jsem pyšný na to, že jsem Brit, a jsem pyšný na to, že mohu zastupovat pořádnou britskou značku. To je důvod, proč podporuji Country Life. Lidé ví, že dělám jen věci, které chci nebo kterým věřím, a musím je udělat po svém. Nikdy předtím jsem nic podobného nedělal a ani jsem si nemyslel, že někdy budu, ale Country Life je moje značka, a tak jsem ani neměl možnost odmítnout."

---

NAZARETH pózovali pro BEAT

3. 10. 2008
Obrázek: NAZARETH pózovali pro BEAT

Minulou sobotu přijeli Nazareth slavit své 40. narozeniny do Roudnice nad Labem. Kromě party Beaťáků jsme na akci vyslali i naši dvorní fotografku Evku a reportérku Leu a tady je výsledek:

"Ještě před koncertem jsme měli "dostaveníčko" s kapelou na cestě z Bratislavy. Kolem jedné hodiny jsme se setkali na parkovišti v Průhonicích, odkud živě do vysílání rádia Beat zpěvák Dan McCafferty pozdravil posluchače, pozval na koncert a podepsal vstupenky."

---
Stránky: 1 192 382 532 533 534 535 536 537 538 573 763