Stránky: 1 190 378 532 533 534 535 536 537 538 567 755

Letem rockovým světem – tedy stručně

12. 8. 2008
Obrázek: Letem rockovým světem – tedy stručně

disky - CD s klasickým tracklistem, + sedm bonusů, a DVD s videoklipy a koncertními verzemi některých skladeb.

Německý kytarista Axel Rudi Pell dodá do obchodů 27. října nové album - Tales Of The Crown. Jeho band tvoří americký zpěvák Johnny Gioeli, klávesák Ferdy Doernberg, baskytarista Volker Krawczak a bubeník Mike Terrana.

---

Máš šanci být v klipu AC/DC

11. 8. 2008
Obrázek: Máš šanci být v klipu AC/DC

Stačí, když na webu kapely vyplníš formulář, jehož součástí je i dotaz "Proč jsi největším fanouškem AC/DC?" Pokud tě vyberou, odpověď dostaneš emailem ve čtvrtek do páté hodiny odpolední. Ale pozor! Samotné natáčení proběhne už druhý den - v pátek v Londýně.

---

Beat gratuloval DICKINSONOVI

11. 8. 2008
Obrázek: Beat gratuloval DICKINSONOVI

Za všechny Beaťáky předal zpěvákovi Iron Maiden (Bruce oslavil ve čtvrtek padesátiny) skleněného Eddieho Pavel Malúš.

foto: Jirka Rogl

Přílet IRON MAIDEN do Prahy

---

Víkend nebyl jen olympijsky zlatý

10. 8. 2008
Obrázek: Víkend nebyl jen olympijsky zlatý

Na jednu stranu by se člověk radoval ze dvou vystřílených zlatých olympijských medailí a třeba i z koncertu Iron Maiden, ale "pokud nejde o život, tak ..." V pátek zemřelo v troskách vlaku u Studénky 7 lidí, v neděli pak přišla do Beatu další černá zpráva od naší fotografky Evky:

Dnes 10.8. ráno navždy utichl osobitý hlas zpěváka-rockera-kamaráda Romana Havrdy. Prohrál svůj krátký boj s vážnou nemocí. Kdo ho znal, tomu jistě bude chybět ... Byl dlouholetým členem pražské kapely TAM, zpíval ve skupinách Twisted Sister-revival, Rowdies a hostoval krátce i v kapele Pumpa.
Snad mu v rockovém nebi bude líp ....

Eva

---

Pohledem přes rockový objektiv - IROM MAIDEN 8.8.2008 Praha

10. 8. 2008
Obrázek: Pohledem přes rockový objektiv - IROM MAIDEN 8.8.2008 Praha

Aktuální turné nejslavnější metalové kapely všech dob nazvané příznačně SOMEWHERE BACK IN TIME WORLD TOUR trhá veškeré rekordy návštěvnosti a i páteční koncert v pražském Edenu byl nejmonstróznější ze všech dosavadních zastávek "železné panny" v našich luzích a hájích. Já jsem zde 'maiden' viděl přesně po patnácté; na stadion jsem spolu s přáteli z předskakující Salamandry dorazil brzy odpoledne a tak jsem měl zážitek tentokrát umocněn i možností nakouknout trochu pod "panenskou pokličku" - uznejte sami - kdo z fanoušků by nechtěl pěkně zblízka vidět, ...

---

McCARTNEYMU odtáhli auto

8. 8. 2008
Obrázek: McCARTNEYMU odtáhli auto

Máte za to, že slavným rockerům procházejí dopravní přestupky bez problému? No, né že by to tak čas od času nebylo, ale třeba teď v sobotu odtahovka znepříjemnila výlet po legendární Route 66 i McCarftnemu. Ten se se svou přítelkyní Nancy Shevell zastavil na prohlídku muzea matky amerických dálnic ve městě Joliet (Illinois) a když se pak vrátil na místo, kde zaparkoval svůj Ford Bronco, auto tam nebylo. Zaparkoval špatně a tak mu ho odtáhli. Po zjištění, kdo je oním hříšným řidičem, netrvalo dlouho a auto bylo zase na svém původním místě. Jakou dostal Sir Paul pokutu, to zdroj neuvádí.

---

Ex-zpěvák DARKNESS má novou kapelu

8. 8. 2008
Obrázek: Ex-zpěvák DARKNESS má novou kapelu

Justin Hawkins opustil v říjnu 2006 dobře rozjetou kapelu The Darkness, protože ho sváděla na scestí. Po úspěšném absolvování protialkoholického léčení se už nechtěl vracet ke "starému" životu a vydal se na sólovou dráhu. Teď se ale hlásí s novou kapelou, kterou pojmenoval Hot Leg. A co The Darkness? Na Hawkinsovo místo za mikrofon se přesunul basák Richie Edwards s k base byl přibrán Toby MacFarlaine. Třetím členem kapely, která si už rok říká Stone Gods je Justinův mladší bráška Dan. Před měsícem vydali první desku Silver Spoons & Broken Bones.

---

Čerstvý padesátník

7. 8. 2008
Obrázek: Čerstvý padesátník

Brucea Dickinsona ve čtvrtek dopoledne na letišti ve Varšavě vyfotil Michał Petrykowski

---

V únoru přijedou MARILLION

5. 8. 2008
Obrázek: V únoru přijedou MARILLION

20. září vydá kapela patnácté studiové album Happiness Is the Road. Půjde opět o dvojdesku s podtituly Essence a The Hard Shoulder. Marillion pak od 8. listopadu jedou novinku představovat na turné. To bude mít zastávku i v Praze v Retro Music Hall a to 7. února 2009.

---

Hledá se kytara ADRIANA SMITHA

5. 8. 2008
Obrázek: Hledá se kytara ADRIANA SMITHA

V sobotu si po koncertě Iron Maiden v Terra Vibe Parku v Aténách někdo odnesl vzácný suvenýr. A to novou kytaru Adriana Smitha. Myslíte, že jich má určitě víc? To ano, ale tato Jacksonka je originál - jediný kus na světě. Proto se kapela obrátila na fanoušky s žádostí o pomoc při pátrání po ní. Slibuje odměnu v podobě bundy a případně dalších drobností za informace, které povedou k milovanému nástroji.

Jde o bílý model JACKSON START COL. s ebenovým hmatníkem. Vedle ladících kolíků je Adrianův podpis. Sériové číslo nástroje je 8467.

Pokud máte pro Adriana nějakou informaci tak piště na fanclub@ironmaiden.com

---
Stránky: 1 190 378 532 533 534 535 536 537 538 567 755