Stránky: 1 188 374 538 539 540 541 542 543 544 561 747

NAZARETH oslaví 40. i v Česku

27. 3. 2008
Obrázek: NAZARETH oslaví 40. i v Česku

A to dokonce třikrát. První koncert odehrají 27. června na festivalu v Třinci, o den později hraje skotská legenda na Šumavě - na parkovišti čerpací stanice ve Čkyni na silnici č.4 ze Strakonic do Vimperka. Jako předkapela tam boudou Turbo. Pak se Nazareth vrátí ještě v září - 27. hrají v Roudnici nad Labem.

A připomínáme, že následující víkend na Beatu bude ve znamení YES a NAZARETH - slibujeme, že dojde i na novou desku The Newz.

---

O nové desce LACUNA COIL

26. 3. 2008

Na stánkách magazínu Metal Underground se zpěvák kapely Andrea Ferro svěřil: "Byli jsem teď velice zaneprázdněni prací na novém albu Lacuna Coil, které začíná pomalu dostávat tvar. Cítíme se velmi dobře, ale zbývá ještě mnoho práce, než to budeme schopni prohlásit za hotové." Zpěvačka Cristina Scabbia ho doplnila: "Zvuk desky vás nechá sedět s otevřenými ústy. Chceme experimentovat, chceme vyzkoušet něco naprosto jiného. Něco, co vás nakope víc, než cokoliv předtím, ale stále si chceme udržet typický zvuk Lacuna Coil." Novinka gothic metalistů z italského Milána má vyjít v září.

---

MINISTRY razí na poslední tour

26. 3. 2008
Obrázek: MINISTRY razí na poslední tour

První koncert z něj odehráli včera ve městě Spokane ve státě Washington. A například dnešní show v Calgary je vyprodána. Stejně jako páteční koncert ve Vancouveru. Šnůra se jmenuje C U LaTouR a všechny termíny najdete ZDE a video promo ZDE. Ministry budou doprovázet švédové Meshuggah, v roli předskokanů pak nevadští Hemlock. A nakonec to nejelší: pokud chcete Ministry vidět živě, určitě navštivte letošní ročník Masters of Rock - 10. - 13.7. Vizovice.

---

Oslava 40. YES

26. 3. 2008
Obrázek: Oslava 40. YES

V létě roku 1968 se v Londýně setkali zpěvák Jon Anderson (do té doby vystupoval pod pseudonymem Hans Christian) a basák Chris Squire (přestože mu bylo teprve 20, už měl za sebou úspěšnou léčbu ze závislosti na LSD) a slovo dalo slovo a 4. srpna se v East Mersey Youth Campu konal první koncert kapely Yes. Je to tedy už 40. let a už dlouho se šušká, že se toto výročí bude slavit šňůrou. A konečně - jsou tu první informace o turné. Bude se jmenovat Close to the Edge and Back a odstartuje v kanadském Quebecu 12. července. Zatím jsou známa data jen pro severoamerickou část šňůry. A co se sestavy kapely týče, tak vedle Jona Andersona, Chrise Squirea, bubeníka Alana Whitea a kytaristy Stevea Howea u kláves svého otce Ricka (ten má pořád hodně práce) nahradí Oliver Wakeman. A ještě jedna drobnost.V létě vychází dokumentární 2DVD Classic Artists: Yes, které bude doplněno o 20ti stránkový booklet fotografií.

PS: Tento víkend bude na Beatu ve znamení YES a NAZARETH

---

QUEEN vydají nové album

20. 3. 2008
Obrázek: QUEEN vydají nové album

Samozřejmě Queen s Paulem Rodgersem u mikrofonu (Freddie už od roku 91 zpívá jinde - to je jen rýpavá připomínka pro ty, kteří se pořád pozastavují nad tím - jestli jít na koncert Queen, když Mercury už nežije). Co se té nové desky týče, tak by podle včerejší tiskové zprávy kapely měla vyjít 1. září. Název prý skupina dosud nevymyslela. Zatím poslední studiové album Made In Heaven (díky záznamům ještě s Mercurym) vyšlo v roce 1995. Nová sbírka skladeb vyjde dva týdny před zahájením turné 16. září v Moskvě. 31. října budou hrát Queen v Praze. Zatím poslední datum šňůry je 1. listopadu - Vídeň.

Když už jsme u Queenů, tak na stránce Briana Maye jsme našli odkaz na youtube na vatikánský sbor pějící We Are The Champions v latině.

A ještě jeden odkaz. Když jsme na stránkách Interkoncerts hledali něco více k pražskému koncertu Queen, tak jste nic zatím nenašli. Tedy něco ano, ale pro fanoušky Kiss. Exkluzivní fotky kapely z Austrálie. Kiss se o víkendu představili fanouškům F1 v Melbourne, kde odstartovali turné ALIVE/35. ZDE si můžete prohlédnout fotky s Lewisem Hamiltonem a Kimi Raikkonenem.

---

Vytvořte si vlastní koncert ARAKAIN!

20. 3. 2008
Obrázek: Vytvořte si vlastní koncert ARAKAIN!

Máte jedinečnou možnost podílet se na skladbě repertoáru koncertů kapely Arakain. Na stránkách i-space naleznete hlasovací formulář, kde si můžete vybrat pět skladeb, které byste rádi slyšeli. Každý koncert má svou vlastní anketu, hlasovat lze týden před termínem. Aktuální je hlasování pro tuto sobotu - to hrají Arakain v Jablonci nad Nisou.

---

Noví DEEP PURPLE příští rok

18. 3. 2008
Obrázek: Noví DEEP PURPLE příští rok

Ian Gillan se po dvouhodinovém koncertu pro 10.tisíc lidí v peruánské Limě rozhovořil o dalších plánech kapely: "Teď dokončíme tříleté koncertování, pak si dáme Vánoční přestávku a věřím, že na počátku dalšího roku se vrhneme do studia na nahrávání." Půjde tak o 19. album ve 40. leté kariéře Deep Purple. Ano, v červenci to už bude 40 let od vydání první desky Shades of Deep Purple. A co Ian říká na tak dlouhé "soužití": "Jsme jako silná rodina, která má jasná pravidla. Muzika je v našich srdcích a je tmelem, který nás drží pohromadě". Ve stejném rozhovdu pro sever Bloomberg.com taky Gillan vzpomínal na duet s Pavarottim: "Luciano nás pozval na charitativní koncert jehož výtěžek byl pro sirotky z Afghánistánu a Iráku. S tím, že si chtěl s námi zazpívat jeden song (Smoke on the Water). Já z legrace navrhnul, že jen pod podmínkou, že já si s sním střihnu Nessun Dorma. Krásná vzpomínka."

---

Bacha na fanatické fanynky

18. 3. 2008
Obrázek: Bacha na fanatické fanynky

Určitě už jste slyšeli o tragickém mejdanu z loňského 17. března. Opilí manželé z Ostravy se hádali o to, jaké písničky se na oslavě budou hrát. Žena chtěla Pavola Haberu, její muž AC/DC. Když ji neposlechl, probodla ho nožem. Není to ale případ ojedinělý. Předloni v červenci jedna Australanka zapíchla svého muže, protože ji vypnul CD Bruce Springsteena. U soudu se nechala slyšet, že se mu chtěla jen pomstít a né zabít ho. Po hrůzném činu zavolala záchranku a sama se pokusila otrávit prášky. Karen Lee Cooper tento týden dostala 8 let natvrdo. Vražedkyně z Moravy putovala za mříže na deset a půl roku.

---

QUEEN opravdu zahrají v Praze!

18. 3. 2008
Obrázek: QUEEN opravdu zahrají v Praze!

Už je to potvrzeno i ze strany českého pořadatele. Queen s Paulem Rodgersem zahrají na podzim v Praze. 31. října 2008 v O2 Aréně. Evropské turné Queen s Paulem Rodgersem startuje 16. září v Moskvě.

---

Naděje BEATU IX

18. 3. 2008

Aktuální kolo - mrkněte a hlasujte:

Soutěžní "pavouk" - rozpis jednotlivých kol:

Přihláška pro kapely ke stažení zde:

Všichni naši milí muzikanti a bigbíťáci!

Soutěž méně známých a začínajících kapel pokračuje - máte-li chuť se zapojit, čtěte následující řádky:

Přihlásit se může každá česká rocková kapela (zahraniční členové kapely účast nevylučují), která nemá smlouvu s žádným vydavatelsvím. Zapojit se můžete, pokud na adresu Rádio Beat, Říčanská 3, 101 00 Praha 10 Vinohrady zašlete v období mezi 01.01.2008 a 26.04.2008 obálku nadepsanou Naděje Beatu. Došlé přihlášky po termínu budou zařazeny až do kola následujícího. Zásilka musí obsahovat vyplněnou přihlášku a CD s max. 5ti vlastními vybranými soutěžními písněmi. Přihlášku vyplňte celou, v případě např. neexistujících web stránek uveďte neexistují, kolonky nenechávejte prázdné. V případě většího počtu zájemců, než je

kapacita soutěže, nebude při zařazování do jednotlivých kol rozhodovat datum doručení, ale kvalita a osobitost kapely. O zařazení budou nadále rozhodovat autoři pořadu.

Soutěž má 6 základních kol, do každého z nich bude vybráno 5 kapel se dvěmi nahrávkami. V semifinálových kolech a ve finále kapela soutěží už pouze s jedinou písní - tou, která v kole základním dostane větší počet hlasů. Jména zařazených nebudou zveřejňována dopředu, tak aby na startovní čáře byly zachovány rovné podmínky. Do semifinále postupují vždy 3 kapely s největším počtem hlasů v pořadí, v jakém byly nasazeny. První semifinále tedy vznikne z devíti postupujích z prvních třech odvysílaných kol, doplňeno bude o jednu skupinu s "divokou kartou" poroty - tedy autorů pořadu. V případě že porota divokou kartu nevyužije, proběhne semifinále pouze s devíti postoupivšími. Ze dvou semfinálových kol postoupí vždy 5 kapel do jednoho kola finálového, které určí konečné pořadí.


Kalumet strýčka indiána
- tedy speciální ocenění autorů pořadu, bude udělováno jako vždy bez ohledu na výsledky.

Hlasování: probíhá pomocí SMS zaslaných na číslo 724 58 58 58. V základním kole bude hlasováno pro interpreta a jednu ze dvou písní, tvar SMS tedy bude následující: NADEJE(mezera)NAZEV KAPELY(mezera)ČISLO SONGU(bude uvedeno v tabulce nasazených). V semifinéle a finále bude hlasováno už pouze pro interpreta, tvar SMS tedy bude následující: NADEJE(mezera)NAZEV KAPELY. Hlasovat můžete začít vždy po skončení pořadu až do nedělní půlnoci před pořadem následujícím. Bude-li tento termín změněn např. státním svátkem, neočekávanou událostí apod., bude změna vždy včas zveřejněna ve vysílání a na této stránce. Z jednoho telefonního čísla bude jako platný brán v jednom kole pouze jeden hlas. SMS jsou zpracovávány automaticky, proto jako neplatné budou vyřazeny zprávy v nesprávném tvaru, stejně jako hlasy pro kapely zařazené do jiných kol.


Vítězové
:

Jak je již tradící, držitelé Kalumetu společně s kapelami které obsadili první, druhé a třetí místo, si zahrají na Koncertě Nadějí pořádaném v některém z pražských rockových klubů. Vítězná kapela dostane příležitost vystoupit na letních festivalech nebo akcích pořádaných Radiem Beat . Písničky vítězné party budou zařazeny do vysílání Rádia Beat, muzika oceněných pak případně zařazena na kompilaci "Naděje Beatu".

---
Stránky: 1 188 374 538 539 540 541 542 543 544 561 747