Stránky: 1 191 380 541 542 543 544 545 546 547 570 759

Doktor Jimmy Page

30. 6. 2008
Obrázek: Doktor Jimmy Page

Kytarista Led Zeppelin dostal v pátek 20. června čestný doktorát na britské University of Surrey. Při té příležitosti věnoval škole jednu ze svých kytar, kterou podepsal.

---

Nejhorší cover všech dob

30. 6. 2008
Obrázek: Nejhorší cover všech dob

Britský bulvární deník Daily Mail hledal nejlepší a nejhorší hudební předělávky. Začneme pochvalami. Nejvydařeněji se podařilo Jimi Hendrixovi převléci skladbu All Along The Watchtower Boba Dylana. Druzí skončili Beatles s Twist And Shout - původně od The Top Notes. Třetí Guns N' Roses s McCartneyho Bondovkou Live And Let Die a čtvrtá Nirvana s Bowieho The Man Who Sold the World. A teď žebříček nejhorších coverů. Tomu jasně vévodí Celine Dion s Anastacia s You Shook Me All Night Long. Ano, s hitem AC/DC. Je to neuvěřitelné, ale je to tak - nejen zvuk stojí za "to" ale i obraz, Celine napodobující Angusův kachní krok, to musí každý rocker vidět. Seber odvahu a koukni SEM. Další příčky:

2. Girls Aloud/Sugababes - Walk This Way (Run DMC and Aerosmith)

3. Westlife - More Than Words (Extreme)

4. Will Young - Light My Fire (The Doors)

PS: A když už jsme u videí - tak TADY je (nekvalitní) záznam z minulého týdne. 23. 6. se v německém Düsseldorfu k Judas Priest při jejich hitu Breaking the Law přidala Doro Pesch.

---

500 fláků od Beaťáků

27. 6. 2008
Obrázek: 500 fláků od Beaťáků

14 dní jste dřeli - nominovali své oblíbené skladby do přehlídky pětistovky toho nejzásadníšího v bigbítu. Aktuální nejlepší desítka z 500. fláků od Beaťáků:

1 Deep Purple Smoke on the Water
2 Iron Maiden Run to the Hills
3 Led Zeppelin Stairway to Heaven
4 Metallica Turn the Page
5 Beatles Hej Jude
6 Black Sabbath Iron Man
7 Uriah Heep Lady In Black
8 AC/DC Highway to Hell
9 P. Collins In the Air Tonight
10 Kiss I Was Made for Lovin´

500 fláků od Beaťáků

Speciální analýzu vyhotovil Honza z České Lípy (děkujeme)

---

JETHRO TULL přijedou do Prahy

25. 6. 2008
Obrázek: JETHRO TULL přijedou do Prahy

Díky všem vám, kteří jste v sobotu udělali v Lokti parádní atmostféru. Ianovi Andersonovi a spol se u nás tak líbilo, že letos přidali do svých plánů v rámci 40th Anniversary World Tour ještě jeden koncert. Bude 6. listopadu v pražském Kongresovém centru. Management Jethro Tull trval na sále, kde budou diváci pouze sedět. Kongresový sál má číslované sedačky, takže pokud chcete být kapele blíž, kupte si vstupenky co nejdříve. Lístky do prvních řad v přízemí stojí stejně jako do posledních řad na balkón: 998,- Kč. Lze je od července zakoupit v předprodejní síti Ticketstream nebo přes české webové stránky Jehtro Tull na dobírku.

(děkujeme Helče, že nás na tuto dobrou zprávu upozornila)

---

Golden Gods 2008

24. 6. 2008
Obrázek: Golden Gods 2008

Metalový magazín Metal Hammer vyhlásil výsledky letošních Zlatých bohů. Nejvíce cen si odnesli Iron Maiden - né osobně, protože jsou na turné, jehož evropská část začíná už tento pátek na festivalu v italské Boloni - TADY je děkovná řeč Dickinsona přímo z koncertu. Iron Maiden byli označeni za nejlepší britskou kapelou a největší ikonou metalu je jejich maskot Eddie. Kompletní seznam vítězů:

Best Breakthrough: Apocalyptica
Best Underground Band: The Black Dhalia Murder
Best UK Band: Iron Maiden
Metal For The Masses: William Gledhill
Best Live Band: MAChine Head

---

RUSH budou mít zlatou hvězdu

24. 6. 2008
Obrázek: RUSH budou mít zlatou hvězdu

Kanadské trio je mezi 25. umělci, kteří v příštím roce prodlouží hollywoodský chodník slávy.Dalšími budou například herci Robert Downey Jr, Ben Kingsley, Cameron Diaz a Hugh Jackman nebo disco kapela Village People. Rush byli v roce 2003 uvedeni do kanadské hudební síně slávy a letos jim o fous utekla Roll Hall of Fame. Kapela je momentálně na turné po USA.

---

Novinka od SOULFLY

24. 6. 2008
Obrázek: Novinka od SOULFLY

Dnes vychází první singl z nové desky. Písnička se jmenuje Unleash a celé album s názvem Conquer vyjde 29. července. Deska bude mít i svou speciální edici, která bude obsahovat 3 bonusové písně + DVD s hodinovým koncertem. Ještě připomínáme z Soufly zahrají 24. srpna v pražském klubu Roxy.

---

Beaťáci na JETHRO TULL

23. 6. 2008
Obrázek: Beaťáci na JETHRO TULL
Ahoj,
včera jsem viděl nejlepší koncert Jethro Tull v naší české kotlině! Mistr sice už dlouho nic nového nenapsal,ale co. My ,věrní fantullové chceme přece slyšet to co nás provází celá léta od mládí,a tak jsme si s chutí vyslechli osvědčené hity jako Living in the Past, Boureé, Nothing is Easy, Budapest, A new Day Yesterday a včera skvěle zahranou Thick As A ...
---

Nová Metallica: Death Magnetic

18. 6. 2008
Obrázek: Nová Metallica: Death Magnetic

Album vyjde v září (snad prý 15.) a bude na něm 10 nebo 11 skladeb. Tedy pokud vše půjde podle plánů, dělí nás od nové desky jen tři měsíce. Mezitím se Metallica ještě několikrát zastaví v Evropě (Rumunsko, Bulharsko, Turecko a třeba Irsko). A tady si můžete prohlédnout, jak kapela na svém webu logo odhalovala.

---

Beaťáci na koncertech

18. 6. 2008
Obrázek: Beaťáci na koncertech

Napsala nám Andy z východu:

Ahoj mé rádio,
tak jsem si včera zase splnila jeden koncertní sen - viděla a slyšela jsem Johna Fogertyho z legendárních Creedence Clearwater Revival, a to v rakouském Linzi (do české kotliny ho nikdo, bohužel, ´nedovezl´). Koncert byl fantastickej po všech stránkách - Johnny zpívá i vypadá pořád perfektně jako za mlada, současná doprovodná kapela šlapala jako hodinky, ozvučení báječný, stála jsem v první řadě a bez ...

---
Stránky: 1 191 380 541 542 543 544 545 546 547 570 759