Stránky: 1 190 379 543 544 545 546 547 548 549 567 756

BEAT v Rychnově

29. 4. 2008
Obrázek: BEAT v Rychnově

28. dubna 08 to byly přesně 2 roky co Beat začal hrát na frekvenci v Liberci. Jako dárek jsme si dali další pokrytí - na 107,6 FM už můžeme poslouchat Beat taky v Rychnově nad Kněžnou a okolí. Těsně před dokončením je i vykrývač pro Pardubice a Slavonice.

---

BRUCE zajamoval se svými fanoušky

28. 4. 2008
Obrázek: BRUCE zajamoval se svými fanoušky

Na když dáte na youtube do vyhledávat heslo Gauchos. Narazíte na trojici argentinských bratrů, kteří propadli rocku. Ve svém pokojíku hrají (za tanečního doprovodu mladší sestřičky) věci od Deep Purple, Sepultury a především od Iron Maiden. Takhle je našli i dokumentaristi Scot McFadyen a Sam Dunn. A rozhodli se pro jejich nový film Global Metal (pokračování metalového dokumentu Metal: A Headbanger's Journey) domluvit hochům hraní přímo s jejich idolem Brucem Dickinsonem. Jak to celé dopadlo bude k vidění taky na DVD, které Iron Maiden právě točí na svém turné. Zatím si můžeme prohlédnout aspoň fotky. Jenom pro doplnění - nejstarší Emilio má 16 roků, prostřední Agustin 12 a nejmladší Martin 11 roků. A Gauchos je označení pro chlapíky, kteří v horách vodí karavany mul s nákladem do a ze základních táborů.

A když už jsme u fotek a Iron Maiden, tak nám minutý týden psala Beaťačka Ema:

"Ve čtvrtek letěla z irského Shannonu do Edinburghu a nemůžu se nepochlubit jaké letadlo jsem potkala. V pilotní kabině někdo byl, že by samotný Bruce?:)"

---

Chce vlastně někdo novou desku KISS?

28. 4. 2008
Obrázek: Chce vlastně někdo novou desku KISS?

Paul Stanley si myslí, že ne. Má takový dojem z fanoušků kapely. V rozhovoru pro bostonský časopis Panorama řekl: "Mluvili jsme o novém materiálu, ale víme, že lidi o něj nestojí. Můžu napsat další Let It Be. A oni mi řeknou "super!, ale zahrej Love Gun". A my to rádi uděláme." Pokud vás zajímá co kytaristu Kiss přivedlo k malování a nebo co si myslím o tom, že Kiss ještě nebyli přizvání do Rock and Roll Hall of Fame - čti ZDE. Paul teď po USA jezdí se svými obrazy. 9.5. pak Kiss v německém Oberhausen zahajují Evropské turné, které má 6.6. zastávku i v Praze (a už je skoro vyprodáno).

---

Na Beatu svištěly kule a asi ještě budou!

26. 4. 2008
Obrázek: Na Beatu svištěly kule a asi ještě budou!

Návod na to, jak odbourat sám sebe:

- najděte co nejkurióznější událost, nejlépe takovou, kterou vám po přečtení neuvěří ani čtyřletý sousedovic potomek

- zmiňte jí co nejstručněji a nejvýstižněji v úvodníku zpráv a začněte se tomu sám smát

- počkejte až si zprávou rozřehtaný moderátor-kolega klekne v koutě studia, ucpe si pusu ubrouskem od svačiny a hihňá se pouze nosem

- pak vy sám, duse se smíchem, čímž způsobujete nejen dramatické pauzy, ale i značné kolísání hlasu, dočtěte zprávu ke konci

Pro příklad uvádíme modelovou situaci:

zdroj ČTK, umělecká úprava a přednes Petr Šimáček, tlumené "zvuky" v pozadí Honza Tomek

Zpráva:

Po ústeckém sídlišti sviští myslivcovy kule vzduchem.
simin.gifMagistrát z Ústí nad Labem povolil myslivcům odstřelovat zvěř přímo ve městě. Například jeden z nich už letos ulovil devět kanců na sídlišti Vyhlídka. Magistrát mu vydal povolenku v lednu z důvodu přemnožení divočáků. Myslivec má své oblíbené místo za tamější školou - 80 metrů od silnice. Protože jeho kulovnice má dostřel až tři kilometry, často střílí ze stromu, nebo proti kopci, aby se kule zavrtala do země. Místní o nočním lovu do těchto chvil nevěděli.

A zde si poslechněte přímo ukázkové provedení:

Výkon Petra Šimáčka bude řádně oceněn na příští programové schůzi Beatu povolenkou k odstřelu Honzy Tomka.

---

METALLICA má nový web

22. 4. 2008
Obrázek: METALLICA má nový web

A ten je určen pro fanoušky, kteří chtějí dostávat do emailu nejčerstvější zprávy ohledně chystané desky. Pokud se zaregistruješ ZDE dostane se ti i prvních náslechů skladeb.

---

Novinka od AC/DC ještě letos?

22. 4. 2008
Obrázek: Novinka od AC/DC ještě letos?

AC/DC konečně na svém webu potvrdili, že nové album bude ještě letos - nejpozději na začátku příštího roku. Točí se pod pracovním názvem Dirty Rhythm v kanadském Vancouveru za dohledu producenta Brendana O'Briena (Pearl Jam, Velvet Revolver, Audioslave - hrál na hammondky na MTV Unplugged Boba Dylana) a dlouholetého spolupracovníka bandu studiového mága Mika Frasera (Metallica, Aerosmith and Van Halen).

A mimochodem: dnes je to 31 let, co AC/DC odehráli poslední koncert s basákem Markem Evansem. Bylo to na festivalu ve Švédsku, kde hráli i Black Sabbath.

---

Basák System of a Down měl v úterý narozeniny

21. 4. 2008
Obrázek: Basák System of a Down měl v úterý narozeniny

Shavo Odadjian se narodil 22. dubna 1974 v Arménském Jerevanu. Když byl malý, tak se jeho rodina stěhovala do Itálie a následně do USA. Po škole pracoval v Los Angeles jako úředník v bance a zároveň byl managerem kapely Soil v níž působili jeho součastní spoluhráči Daron Malakian a Serj Tankian. Pak už to bylo jen kousek k System of a Down. Shavo má talentu na rozdávání: je velmi populárním DJ v oblasti LA (vystupuje pod jménem "DJ Tactic"), režíroval také velkou část videoklipů k singlům SOAD a v roce 1993 si zahrál po boku Arnolda Schwarzeneggera v klipu AC/DC - "Big Gun" (k filmu Poslední akční hrdina) - důkaz na fotce. Na koncertech System of a Down je nepřehlédnutelný - má asi nejvíc energické vystupování a udržuje nejbližší kontakt s publikem. Někdy se dokonce natírá fosforem, aby byl opravdu k nepřehlédnutí.

Shavo Odadjian měl 34. narozeniny. A při této příležitosti nachystal pro fanoušky dárek. Na stránkách své internetové nahrávací společnosti zveřejnil kousek z nového alba jeho skupiny AcHoZeN (heavy hip-hop). Toto album má vyjít letos v létě.

---

Na SEX PISTOLS na Slovensko

21. 4. 2008

4. a 5. července se v Piešťanech koná festival Hodokvas. Hlavní hvězdou budou legendární Sex Pistols a to v původní sestavě: John "Rotten" Lydon (zpěv), Glen Matlock (basa), Steve Jones (kytara), Paul Cook (bicí) - a to stojí za výlet. Více o festivalu ZDE.

---

Zemřel Springsteenům klávesák

21. 4. 2008
Obrázek: Zemřel Springsteenům klávesák

Danny Federici se proslavil nevíce coby hráč na klávesy a akordeon v Bruceově E Street Band. Když v listopadu přišla zpráva, že Danny si dává zdravotní pauzu a na Magic Tour ho na čas zastoupí veterán Karel Giordano, Springteeen se nechal slyšet: "Danny je jedním z pilířů našeho zvuku a hrajeme spolu více než 40 let. Jsme velcí přátelé. A společně s kapelou očekáváme jeho rychlý návrat v plné síle a zdraví". Federici se na pódium vrátil 20. března, když odehrál část představení v Indianapolis. O necelý měsíc později 17. dubna ve věku 58 let zemřel.

Další smutná zpráva přišla z kuchyně The Nice. V letech 67 - 71 v ní jádro tvořili klávesák Keith Emerson, basák Lee Jackson a bubeník Brian Davison. Poslední jmenovaný před týdnem (15. dubna) zemřel ve věku 61. let.

---

JETRO TULL vydávají znovu This Was

18. 4. 2008
Obrázek: JETRO TULL vydávají znovu This Was

Fanoušci Jethro Tull se dočkají již tento měsíc. Již 28. dubna se poprvé na CD objeví legendárního debut této kapely, která bude ošperkována velkou kupou bonusového materiálu.

Už je to celých čtyřicet let, co Jethro Tull vydali svůj debut This Was. Tehdy album vyšlo jen na černé desce s mono zvukem a dostalo se do první desítky britské prodejní hitparády. Fandy Jethro Tull tedy dozajista potěší, že již koncem tohoto měsíce bude právě tato legendární deska This Was k dispozici i stereo a navíc s obrovským množstvím doposud jen velmi těžko dostupného materiálu. Půjde totiž rovnou dvojalbum, které na prvním disku kromě původní verze písní nabídne i devět živých skladeb, které byly zaznamenány při speciální session pro BBC krátce po tehdejším vydání v roce 1968. ...

---
Stránky: 1 190 379 543 544 545 546 547 548 549 567 756