Stránky: 1 193 384 546 547 548 549 550 551 552 576 767

Kapelu URIAH HEEP čeká vězení

21. 7. 2008
Obrázek: Kapelu URIAH HEEP čeká vězení

Konkrétně nápravné zařízení v německém Rottenburu. Odehrají tam ve čtvrtek hodinový koncert pro pětistovku vězňů. Podle ředitele věznice, která je umístěna na tamním hradě, vystoupení britské legendy pro odsouzené platí radnice města. Připomínáme, že Uriah Heep vydali před měsícem 21. studiové album Wake the Sleeper. Jde mimojiné o první desku bez bubeníka Leeho Kerslakea. Ten přišel ke kapele v roce 1971, od roku 1979 bubnoval pro Ozzyho Osbournea (později se s ním soudil) a v roce 1982 se vrátil se k UH. Loni ukončil kariéru pro vleklé zdravotní problémy.

---

NAZARETH preferují české publikum

21. 7. 2008
Obrázek: NAZARETH preferují české publikum

Letos už jsme je viděli v Třinci na ve Čkyni a v září přijedou do Česka odehrát ještě dva koncerty. 27. září potěší Nazareth fanoušky ve Sportovní hale v Roudnici nad Labem a o den později na Zimním stadionu v Chebu. Skupina, která na truné k desce Newz slaví i 40 let od založení, si jako předkapelu vybrala Turbo.

PS: Předprodej lístků od 28. července -organizace Kulturní zařízení města Roudnice nad Labem, prodejní místo Kulturní dům Říp, Husovo náměstí 58, 413 01 Roudnice nad Labem (www.ticketportal.cz)

---

Klub - novinka pro tento týden

16. 7. 2008
Obrázek: Klub - novinka pro tento týden

I tento týden pro Vás máme v klubu Radia Beat žhavou novinku. V době grilovaček a zahradních slavností více než vhodnou pro každého Beaťáka. Návštěvníci Rockových píp a dalších taškařic Beatu už vědí o čem je řeč.
Od tohoto týdne můžete mít svou vlastní Beat zástěru a můžete si hned vybrat ze dvou provedení, tedy "krátké" a "dlouhé".


---

Kdo byl nejpilnější?

15. 7. 2008
Obrázek: Kdo byl nejpilnější?

Žebříček nejvýdělečnějších severoamerických tour za první polovinu rocku 2008:

1. Bon Jovi - $56.3 millionů (39 koncertů)
2. Bruce Springsteen and the E Street Band - $40.8 million (29 koncertů)
3. Van Halen - $36.8 millionů
4. Kenney Chesney - $35.3 millionů
5. Michael Buble - $32.5 millionů
6. Kanye West - 31.6 millionů
7. Jay-Z/Mary J. Blige - $30.7 millionů
8. Rascal Flats - 25.4 millionů
9. Spice Girls - $23.3 millionů
10. The Police - $23.3 millionů

a další pozice:
12. Rush - $18.3 millionů
15. Tom Petty and the Heartbreakers - $17.8 millionů
19. The Eagles - $15.8 millionů
20. The Dave Matthews Band - $15.7 millionů

---

QUEEN a RODGERS mají téměř hotovo

15. 7. 2008
Obrázek: QUEEN a RODGERS mají téměř hotovo

První společné studiové album, které má zatím pracovní název Cosmos Rocks je krok od dokončení. Paul Rodgers to upřesnil, že jsou ve fázi závěrečného míchání: "Víte, celý fór je v detailech a maličkostech a ty teď dolaďujeme. A jde to moc dobře." Datum vydání alba je stanoveno na 1. září. Rodgerse ještě před podzimní světovou šňůrou s Queen (31.10. Praha) čeká 8. srpna společné vystoupení s kumpány z Bad Company s bubeníkem Simonem Kirkem a kytaristou Mickem Ralphsem. Koncert v Hollywoodském kasinu se bude nahrávat a do konce roku má vyjít na DVD.

---

Pro začínající kytaristy

14. 7. 2008
Obrázek: Pro začínající kytaristy

Chceš-li nahlédnout do nitra mysli jednoho z nejznámějších rockových kytaristů současnosti poptej se po novém DVD The Sound and the Story. To má na svědomí Mark Tremonti - jedna z největších postav dnešního kytarového světa, trojnásobný držitel ocenění "Kytarista roku" magazínu Guitar World, vítěz Grammy a pod. Zakladatel skupin Creed a Alter Bridge přichystal na novém DVD v první řadě instruktážní pasáže, ale taky příběh kytaristy samouka, který to dotáhl až na největší světová pódia. Od technik a cvičení až po psaní a hraní. K natáčení se přidali i kamarádi muzikanti zpěvák Alter Bridge Myles Kennedy, Michael Angelo Batio (Guitar One Magazine ho označil nejrychlejším kytaristou všech dob), Troy Stetina (vyhledávaný kytarový lektor a autor několika knih o hře na kytaru), Rusty Cooley a Bill Peck. Toto všechno by mělo vytvořit jedno z nejvíce informativních a kompletních kytarových DVD všech dob." ZDE Trailer k DVD

---

Letem rockovým světem – tedy stručně

14. 7. 2008
Obrázek: Letem rockovým světem – tedy stručně

Zpěvačka Nightwish Anette Olzon navštívila ve studiu švédskou elektro-metalová kapelu Pain (hráli před Nigthwish i na pražském únorovém koncertu). A šlo o návštěvu pracovní.Anette nazpívala dvě skladby pro novou desku Pain, která vyjde v říjnu.

Na sobotní koncert Bon Jovi v Cetral Parku v New Yorku přišlo 70 tisíc lidí. Show začala skladbou Living On A Prayer a končila I Love This Town. Zítra kapelu čeká vystoupení na baseballovém stadionu Yankees při All-Star game.

Rodinka Osbourneovic se vrací k reality show. Už řádili na MTV teď na Ozzyho, Sharon a jejich dětičky Jack a Kelly budou mířit kamery stanice Fox. Zatím podepsali smlouvu a 6 hodinových epizod, které by se k divákům měly dostat v říjnu nebo v listopadu.

Led Zeppelin vyberou náhodných 100 fanoušků (z těch, kteří se předtím zaregistrují na jejich webu) a ti se stanou majiteli raritního white vinylu The Song Remains the Same - soundtrack ke stejnojmennému koncertnímu filmu z roku 1976.

A ti co patří mezi nejskalnější (řádně registrované) fanoušky Metalliky, si mohou koupit speciální rakev. Vše se připravuje k vydání nové desky Death Magnetic a truhla bude vedle očekávané desky obsahovat DVD pořízené během nahrávání ve studiu, tričko, vlajku, plakát a další drobnosti.

---

DON AIREY zahraje v Praze

14. 7. 2008
Obrázek: DON AIREY zahraje v Praze

Klávesák, jenž vstoupil do světa roku skrze účinkování v kapele "Hammer" Cozyho Powella a jehož jméno je spojováno s Black Sabbath, Rainbow, Ozzy Osbournem, Whitesnake, Judas Priest, UFO, Deep Purple nebo Jethro Tull a pod., vydal letos druhou sólovou desku Light In The Sky. A tu bude od 26. září představovat fanouškům po evropských klubech. Na cestách ho budou doprovázet zpěvák Danny Bowes (Thunder), bubeník Darrin Mooney (Primal Scream, Gary Moore), kytarista Rob Harris (Jamiroquai) a basák Chris Childs (Thunder). A nakonec to nejzajímavější. 30. září byl měl sběratel značkových kláves a nahrávacího zařízení (zejména značek Hammond a Mug) zahrát v Praze. Místo koncertu ještě bude upřesněno.

---

Sestavili jste víkend z Vašich nejoblíbenějších placek!

12. 7. 2008
Obrázek: Sestavili jste víkend z Vašich nejoblíbenějších placek!

V sobotu a neděli 12. a 13. července jsme si na Beatu přehráli muziku z Vašich 41. nejzásadnějších rockových alb. (Původně to měla být "jen čtyřicítka", ale když Jethro Tull: Minstrel in the Gallery a Led Zeppelin: Led Zeppelin II měli stejně hlasů ...)

Výsledky najdete ZDE.

---

Metallica: Death Magnetic!

8. 7. 2008
Obrázek: Metallica: Death Magnetic!

Prý ta deska vyjde v září - a má být cosi jako "back to the roots" neboli zpátky k hodně tvrdým kořenům. Pro milovníky Metalliky dobrá zpráva, pro ty, kteří kvůli nevýraznému poslednímu albu St.Anger nad kapelou zlomili hůl, ještě šance slyšet své"hrdiny" zas v plném metalickém lesku. Kapela si vybrala producenta Ricka Rubina (v poslední době slavného dík comebackovému albu NeilaDiamonda! - toť rozptyl!!!). Lars Ulrich potvrdil, že album bude obsahovat deset skladeb, z nichž dvě budou mít přes osm minut. Zástupci britského hudebního tisku, kteří již slyšeli z Death Magnetic pár skladeb, zavzpomínali na dávné Slayer, dokonce Thin Lizzy a Led Zeppelin a (světe zboř se!) na Rage Against The Machine. Bubeník Matt Sorum z Velvet Revolver se kdesi nechal slyšet že jde o "neuvěřitelně rychlou smršť." Na nové desce jsou však ke slyšení jak rychlé a ještě rychlejší nářezy, tak vznosnou melodií obdařené písně,čemuž prý odpovídá i nálada prvního singlu ne nepodobná klasice One nebo ještě starší perle Fade To Black. Autorem všech textů, které už tradičně nejsou "blbé" je James Hetfield. Další info o dosud nenarozeném metal-miminku s brutálním jménem Death Magnetic najdete na www.missionmetallica.com.

Vojtěch Lindaur pohledem z Beatové rozhledny

PS: pokud máte zájem o týdeník Beatová rozhledna, na pravé straně tohoto webu je registrace (stačí zadat jenom email, kam má Rozhledna chodit)

---
Stránky: 1 193 384 546 547 548 549 550 551 552 576 767