Stránky: 1 191 380 552 553 554 555 556 557 558 570 759

WOOD věnoval svou malbu Královské akademii umění

4. 3. 2008
Obrázek: WOOD věnoval svou malbu Královské akademii umění

Tedy přesněji výtěžek z dražby obrazu s názvem: A study of Carlos and Darcy Rehearsing. Kytarista Rolling Stones na něm zvěčnil hvězdy Královského baletu. Wood vysvětluje: "Získal jsem privilegium stát v jednom z křídel Královského baletu a namalovat přední britské baletní tanečníky. Preciznost jejich pohybů je naprosto uchvacující."

---

CAVALEROVCI přijedou do Liberce TANKIAN do Ostravy

4. 3. 2008
Obrázek: CAVALEROVCI přijedou do Liberce  TANKIAN do Ostravy

Zpěvák a kytarista Max a bubeník Igor se chystají na turné po Evropě pod hlavičkou Cavalera Conspiracy. Hrají s mini ještě kytarista Soulfly Marc Rizzo a basák francouzských Gojira Joe Duplantier. Půjde o podporu desky Inflikted (vychází tento měsíc. Na myspace odhalili jízdní řád turné a 3. července mají zastávku v Liberci.

Taky jeden ze zakladatelů slavných System Of A Down Serj Tankian (myspace) bude svoji novou (první sólo) desku Elect the Dead představovat u nás. Na 5. června si zamluvil ostravskou ČEZ Arénu. Předprodej začal v pondělí.

---

Z Beatové rozhledny

4. 3. 2008
Obrázek: Z Beatové rozhledny

Buddy Miles

(George Allen Miles, Jr., narozen 5. září 1947, zemřel 26. února 2008)

Krátce po šedesátce zemřel minulý týden v texaském Austinu jeden z nejslavnějších rockových bubeníků všech dob. Buddy Miles se zapsal do povědomí rockového publika na legendárním festivalu v kalifornském Monterey v roce 1967, kde tehdy vystoupil s chicagskými bluesmeny Electric Flag (s Mikem Bloomfieldem). Nejspíš právě zde si ho povšiml Jimi Hendrix a když po dvou letech rozpustil svoji kapelu Experience, do nové kapely Band Of Gypsies si vybral právě Buddyho Milese (ostatně Buddy s ním hrál už na dvojalbu Electric Ladyland). Ten v té době vedl vlastní, nepříliš úspěšnou kapelu Buddy Miles Express a nad nabízeným angažmá neváhal ani vteřinu.Po Hendrixově smrti hrával Buddy Miles s kdekým, včetně Carlose Santany a Erika Claptona či George Clintona. Zároveň pracoval jako producent.

Vojtěch Lindaur pohledem z Beatové rozhledny

PS: pokud máte zájem o týdeník Beatová rozhledna, na pravé straně tohoto webu je registrace (stačí zadat jenom email, kam má Rozhledna chodit)

PS2: tento týden už jsme informovali o úmrtí Jeffa Healeyho, teď o Buddy Milesovi a ještě jedna smutná zpráva. Minulý čtvrtek zemřel taky Mike Smith - frontman Dave Clark Five. Čtyřiašedesátiletý Smith zemřel na zápal plic. Navíc byl po nehodě z roku 2003, kdy upadl ve svém domě ve Španělsku, částečně ochrnut. Smith měl být společně se svými kolegy přizván dne 10. března ke svým slavným kolegům do legendární Rokenrolové síně slávy.

---

Zemřel JEFF HEALEY

3. 3. 2008
Obrázek: Zemřel JEFF HEALEY

Kanadský bluesrockový kytarista a zpěvák původem z Toronta včera prohrál svůj boj s rakovinou. Bylo mu 41 let. Jen připomeneme, že Jeff v jednom roce života oslepl. Kytary se chopil prý už ve třech letech. Hrál vlastní specifickou technikou. Spolupracoval s Albertem Collinsem, B.B. Kingem, Stevie Ray Vaughanem, Markem Knopflerem, Georgem Harrisonem nebo a Jeffem Lynnem a dalšími. Tento měsíc by měla vyjít poslední deska Jeffa Healeyho Mess of Blues.

---

K.O. VÍKEND

2. 3. 2008
Obrázek: K.O. VÍKEND

A je dobojováno. Na počátku bylo 108 interpretů a vítěz je jen jeden a jsou to PINK FLOYD

druhá skončila METALLICA

a třetí LED ZEPPELIN

dobrá práce Beaťáci. Zase si to někdy zopakujeme.

SOUTĚŽNÍ PAVOUK ZDE


---

Beaťáci na cestách za muzikou

28. 2. 2008
Obrázek: Beaťáci na cestách za muzikou

Ze studiové pošty:

Včera 27.2.2008 jsem byl v Norimberku na koncertu Spooky Tooth.

Celkem sympatický klub Hirsman (kapacity zhruba jako pražský Retromusic) byl příjemně zaplněn, ale ve švech nepraskal. Support byla nějaká nevýrazná německá kapela, jejíž jméno jsem ani nepostřehl.

S.T. odehrály průřez svým repertoárem a na závěr jako přídavek samosebou Evil Woman a Stand by You Stand by Me. ...

---

Z rockerova kalendáře 28. února

28. 2. 2008
Obrázek: Z rockerova kalendáře 28. února

Brian Jones (Rolling Stones)
(narozen 28. 2. 1942, zemřel 3. července 1969)
Po druhém kytaristovi a multiinstrumentalistovi a taky nejkrásnějším chlapci z Rolling Stones toho opravdu moc nezůstalo. Snad jen historky o jeho divokém životě, prý nějaké nemanželské děti, sitarové sólo ve skladbě Paint It Black a krátké záblesky inspirace v Little Red Rooster. V kapele, v níž od počátku hudebně vyčnívali Jagger s Richardsem, měl roli jakéhosi symbolu chuligánství, na němž byla založena image Rolling Stones. "Stones nejsou jen další kapela, je to životní styl," znělo reklamní heslo, které Jones bezezbytku naplňoval. "Když se ráno probudil, vzal si obvykle speed, kokain, trochu morfia, pár tabulek LSD. Potom se pokusil oblíct, což většinou skončilo tak, že na jedné noze měl botu z krokodýlí kůže a na druhé růžový střevíc. Načež zjistil, že se nemůže postavit," vzpomíná dvorní stonesovský dodavatel drog Tony Sanchez. Začátkem roku 1969 měli vyjet Rolling Stones na americké turné a bylo zřejmé, že Jones už to nezvládne. Zprávu o tom, že ho ostatní vyloučili z kapely a na jeho místo přijali mladičkého Micka Taylora, prý přijal velkomyslně. Zhroutil se až pak. O měsíc později se oblblý všemi svinstvy na světě šel v noci vykoupat do bazénu a živý už nevyplaval. První smrt velké rockové hvězdy - rok před Hendrixem a Joplinovou.

Vojtěch Lindaur pohledem z Beatové rozhledny

PS: pokud máte zájem o týdeník Beatová rozhledna, na pravé straně tohoto webu je registrace (stačí zadat jenom email, kam má Rozhledna chodit)

---

Let Bruce Air - 666

28. 2. 2008
Obrázek: Let Bruce Air - 666
Do Prahy přiletí na krátkou návštěvu Boeing 757 ve zvláštních barvách Iron Maiden, který kapela používá na svém světovém turné Somewhere Back In Time. Letoun pronajatý od společnosti Astraeus slibuje pilotovat přímo frontman kapely Bruce Dickinson, který je na částečný úvazek zaměstnán také jako kapitán Boeingu. Kapela nabízí svým fanouškům v červenci a srpnu možnost leteckých výletů "speciálem 666 společnosti Bruce Air" na koncerty v Lisabonu, Trondheimu, Hamburku, Bukurešti, Varšavě a Praze. Dvoudenní výlet v termínu 07.-08.08.2008 po trase Londýn - Varšava - Praha - Londýn s přenocováním ve Varšavě, kde bude Bruce Dickinson slavit své padesátiny, a s odletem hned po koncertě z Prahy za 499 GBP je však již bohužel vyprodán.
---

DIMMU BORGIR free koncert na webu

27. 2. 2008
Obrázek: DIMMU BORGIR free koncert na webu

Zájemci nechť se na web připojí 5. dubna (v Evropě to bude spíše 6. dubna nad ránem). Norští metalisti budou hrát v Newport Music Hall v Columbusu v americkém státě Ohio. Kdo to chce sledovat na dálku, musí se přihlásit ZDE.

---

RUSH chystají živák

27. 2. 2008
Obrázek: RUSH chystají živák

Půjde o 2CD nazvané jednoduše Snakes & Arrows Live (Snakes & Arrows se jmenuje jejich aktuální deska). Záznam pro živák byl pořízen posledního října Rotterdamu. V obchodech se po této novince máme ptát po 8. dubnu. O tři dny později Rush vyrážejí na severoamerické turné.

A když už jsme u nových desek, tak skupina Asia taky chystá novinku na duben. Album se bude jmenovat Phoenix (obal na obrázku) ukázky čtyř písní v MP3 si můžete poslechnout ZDE. A připomínáme, že Asia přijede i do Prahy - 29. května Průmyslový palác.

---
Stránky: 1 191 380 552 553 554 555 556 557 558 570 759