Stránky: 1 192 384 552 553 554 555 556 557 558 575 766

GLENN HUGHES NA BEATU

19. 5. 2008
Obrázek: GLENN HUGHES NA BEATU

Včera večer se na nás do studia přišel mrknout legendární hlas Trapeze, Black Sabbath a Deep Purple. Glenn Hughes nám dal ochutnat ze své nové desky F.U.N.K. (First Underground Nuclear Kitchen) a pozval nás na koncert který má dnes (pondělí 19. května) v pražské Retro Music Hall pod názvem "The Voice of Rock".

Glenn s moderátorem Standou Rubášem

Glenn a fanynka Lea

Eva rozhovor fotila

(+ nechala se fotit)

Koncert pohledem Beaťačky Kateřiny Václavkové

Fotky Jiřího Rogla

---

Pohledem přes rockový objektiv

16. 5. 2008
Obrázek: Pohledem přes rockový objektiv
Ahoj,
posílám pár fotek z neděle, kdy jsem jako velký obdivovatel hlasu Jorna Landeho, nemohl chybět v téměř osmset kilometrů vzdáleném německém Gelsenkirchenu, kde Jorn vystoupil na festivalu konaném magazínem Rock Hard. Byla tam samozřejmě k vidění a řada dalších skvělých kapel, jako Y&T, Testament, Exodus, Paradise Lost, či Iced Earth, kromě mne z Čech dorazili i kolegové z nového časopisu Hard Rocker, autorka Jornova českého fandovského webu Lucka a kamarád Jirka "Hroch" Kaiser. Z Landeho setu jsme byli samozřejmě nadšeni, naživo zazněly i dvě ukázky z novinky Lonely Are The Brave, poté došlo i na nějaké to společné pivko s Jornem a jeho ďábelským kytaristou Tore Morenem. Oba dostali jako dárek fanklubácká trika a Jorn ode mne samozřejmě tradičně pár fotek, tentokrát z koncertu v Budapešti. Dobrou zprávou pro další tuzemské Jornovy příznivce je, že naživo vystoupí s projektem Avantasia na festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích a snad dorazí i v rámci samostatného turné, konaného letos na podzim.
Zdraví

Jirka Rogl

P.S.: Fotky, na kterých jsem já, fotil kolega fotograf Honza Tatar
---

Dinosauři nebo jeskyně

14. 5. 2008
Obrázek: Dinosauři nebo jeskyně

Uznávám, že ten titulek je poněkud slaboduchý, ale málo platné, 24 května bude symbolizovat velké dilema, jakousi rockerskou "Sofiinu volbu". V ten den totiž v Praze na dvou různých místech, ve stejném však čase vystoupí "ten Nick z jeskyně" a zároveň dinosaurus mladší. Ještě poněkud přehledněji a třeba i s návodem: Nick Cave, který je díky posledním dvěma albům ...

---

Nejnovětší Best off IRON MAIDEN a DVD KENA HENSLEYHO

13. 5. 2008
Obrázek: Nejnovětší Best off IRON MAIDEN a DVD KENA HENSLEYHO

Včera vyšlo Best Of album Somewhere Back In Time. Mapuje nejzásadnější skladby Železné panny v období let 1980 až 1989. Již od minulé středy mohou fanoušci stahovat zdarma celé toto album na stránce ironmaiden.com/try ! Licence je stanovena na tři celá přehrání alba.

Slovutný klávesista a skladatel Ken Hensley, jehož jméno je spojeno se zlatou érou hard rockové legendy Uriah Heep přidal do své sbírky posledního díla pod značkou Blood On The Highway další kousek. Po vydání CD v květnu 2007, knihy k tomuto příběhu a limitovaného boxu, vydal 28.4.2008 2 DVDset u labelu Politur Rock/Membran a B.M.S. je exkluzivním distributorem pro ČR a Východní Evropu...

---

Beaťáci už viděli koncert KISS

13. 5. 2008
Obrázek: Beaťáci už viděli koncert KISS

V neděli hráli Kiss v Mnichově. Zajel se tam podívat i Martin Linek a něco nám na mobil natočil a nafotil. VIDEO ZDE

Včera měli Kiss zastávku ve Vídni a tam nechyběl Stanley se svou partou:

Zdravím všechny Beaťáky
a posílám několik fotek z pondělního vystoupení KISS ve Vídni. Protože jsme šli jako členové české KISS REVIVAL CZECH REPUBLIC kapely v kostýmu a v masce, způsobili jsme před Wienner stadt halle davové šílenství a téměř dvě hodiny se fotili s každým kdo si přišel říct. Vybírat za focení po euru, tak jsme nemuseli měsíc do práce. Koncert samozřejmě parádní co se týče zvuku - ten byl naprosto úžasný. Rakouská hala je prostě skvěle postavená. Co si všimlo více lidí byl fakt, že Paul Stanley byl viditelně nemocný, smutný a hodně se šetřil, ale Gene Simmons spolu s Ericem Singerem ho co se týče zpěvu pokaždé hodně podrželi. Tak doufejme, že se Paul do Pražského vystoupení uzdraví a uslyšíme ten jeho pověstný ječák.

---

GROHL napsal Metallice

12. 5. 2008
Obrázek: GROHL napsal Metallice

Někdejší bubeník Nirvany a v současnosti frontman Foo Fighters napsal otevřený dopis Metallice: "Drahá Metallico, tady Dave! Jsem ten týpek, co vás pozorně sleduje od roku 1983. Když jsem koupil vaše první album Kill 'Em All změnilo to můj život. Slyšel jsem všechny vaše desky (dokonce i St. Anger!). A nemůžu se už dočkat novinky a budu mezi prvními, kdo pro ni vyrazí do obchodu." Celý dopis i s originálním přáním na závěr zveřejnil web Metal Hammer.

K Metallice ještě jedna připomínka. Dnes rozjíždí stránky www.MissionMetallica.com s lákavým sloganem: "okuste nové album … dříve, než bude hotové". Prý se stačí zadat emailovou adresu.

---

Aleš BRICHTA 2CD Beatová síň slávy

12. 5. 2008
Obrázek: Aleš BRICHTA 2CD Beatová síň slávy

Aleš Brichta vydává první kompletní Best Of, na kterém se spojují hity jeho sólové kariéry a projektů Zemětřesení, Grizzly, Hattrick a ABBand s "klasikou" od Arakainu. Výběr mapuje obě zásadní hudební kariéry Aleše Brichty a fanoušci dostávají kompilaci toho nejlepšího.
Dívka s perlami ve vlasech, ale i Zase spíš v noci sama. Princess i Slečna Závist, Nechte vlajky vlát, Zapomeň… prostě poprvé všechny hity sólo i s Arakainem.
Album vychází u příležitosti uvedení Aleše Brichty do Beatové síně slávy.

TRACKLIST

---

Beaťáci na koncertech

11. 5. 2008
Obrázek: Beaťáci na koncertech

Na Knopflera do Prahy přijel i Martin z Trnavy: koncert bol super, striedali sa krasne akusticke pesnicky solovej tvorby s paradnymi gitarovymi solami "dire straitskej" ery

Stanly vyrazil z Děčína na skvělý koncert Tarji do Zlína a podařilo se mu vyfotit vynikajícím bubeníkem Mike Teranem. K tomu připsal: "V pět jsem dorazil domů a za chvilku jdu nevyspalý do arbajtu...... "

---

Zač je v Pardubicích Beat? Za 107,8 FM!

10. 5. 2008
Obrázek: Zač je v Pardubicích Beat? Za 107,8 FM!

Bylo nebylo, inženýr Pavka přejel devatero řek a devatero kopců, cestou přemohl několik gulášů a skolil množství nealkoholických piv (chudák), pomohl mravencům a několika lidem (kteří nakonec nepomohli jemu), až dorazil do Pardubic. Tam přemohl všechny úřady, prosekal se na vrcholek nevysoké věže, ze zamčené cimry osvodil vychrtlého pavouka a nastěhoval do ní vysílač. Pak ho spokojeně zapnul a vyrazil podle vysypaných drobečků domů. A jestli neumřel, tak ještě jede (usuzujeme z toho, že tady ještě není). A Pardubický vysílač jede také! Takže 107,8 FM, 100W, vertikální polarizace.

Vyprávěl: národní umělec Radioslav Beat

---

Setkání s Markem Knopflerem!

7. 5. 2008
Obrázek: Setkání s Markem Knopflerem!

Koncert který klepe na dveře a na který jsme vám rozdávali vstupenky ve Víkendu Judas Priest a Marka Knoplfera, bude mít ještě jednu třešničku na dortu. A to pro někoho z Vás i možnost osobního setkání s Markem před koncertem ( a dvě vstupenky k tomu). V pátek 09.05. pozorně poslouchal vysílání Beatu a na tuplák Marka Knopflera (Dire Straits v to počítaje), se dovolal jako první do studia na 27 27 3 99 55 Petr S. Takže gratulujeme k bystrému uchu, rychlé ruce na telefonu a přejem skvělý zážitek na kocertě!

---
Stránky: 1 192 384 552 553 554 555 556 557 558 575 766