Stránky: 1 189 376 552 553 554 555 556 557 558 564 751

LED ZEPPELIN v Londýně

11. 12. 2007
Obrázek: LED ZEPPELIN v Londýně

10. 12. 2007 O2 Arena

1. Good Times Bad Times
2. Ramble On
3. Black Dog
4. In My Time Of Dying
5. For Your Life
6. Trampled Underfoot
7. Custard Pie
8. Nobody's Fault But Mine
9. No Quarter
10. Since I've Been Loving You
11. Dazed And Confused
12. Stairway To Heaven (Youtube)
13. The Song Remains The Same
14. Misty Mountain Hop
15. Kashmir

ENCORE
16. Whole Lotta Love
17. Rock And Roll

Koncert Ahmet Ertegun Tribute bude vydán na DVD. Vedle Led Zeppelin zahráli Foreigner, Paul Rodgers, Bill Wyman a Charlie Watts.

---

IRON MAIDEN zahrají v Edenu

11. 12. 2007
Obrázek: IRON MAIDEN zahrají v Edenu

Už je to tak a je to potvrzené. Bruce Dickinson dopilotuje v létě speciál Iron Maiden do Prahy. Koncert je naplánován na magické datum 8. 8. 2008 a místo konání - multifunkční areál Eden na fotbalovém stadionu SK Slavia Praha. Lístky se začnou prodávat příští pondělí 17. 12. v síti Ticketpro. Více ZDE a o turné SOMEWHERE BACK IN TIME - WORLD TOUR 08 už jsme psali TADY.

A jeden postřeh: Bruce Dickinson má den před pražských koncertem padesátiny.

---

JOURNEY si našli zpěváka na internetu

10. 12. 2007
Obrázek: JOURNEY si našli zpěváka na internetu

Kapela představila 5. prosince svým fanouškům nového zpěváka Arnela Pinedu. Toho objevil kytarista Neal Schon, když surfoval na síti. Když si na Youtube poslechl kapelu The Zoo z Filipín, rozhodl se oslavit jejích frontmana Arnela a domluvit se na spolupráci. Pineda prozradil: "Mám ohromnou radost, že mohu zpívat s nejlepší kapelou na světě. Čeká na mě spousta práce a musím říct, že se vlastně těším na kritiku, kterou mě budou častovat fanoušci. Vím, že se bude očekávat, že budu znít přesně jako původní zpěvák Steve Perry, což je ale nemožné. Na světě je jediný Steve Perry." Schon má ze svého objevu také velkou radost: "Už jsem si myslel, že nikoho nenajdu. Pak jsem ale objevil The Zoo a poslechl si několik jejich klipů." Journey nyní pracují na nové desce, která by snad měla vyjít již příští rok. Jenom doplníme, že kapela Journey vznikla v roce 1973 v San Franciscu. Od roku 1987 do roku 1995 si hoši dali pauzu a teď chystají čtrnácté album. Prvním zpěvákem byl Gregg Rolie, v roce 79 přišel do kapely Steve Perry. Ten ještě nazpíval comebackové album Trial by Fire (1996). Na posledních dvou deskách a EP je hlas Stevea Augerieho. Z původní sestavy zůstali jen kytarista Neal Schon a basák Ross Valory.

---

Beaťáci na koncertě HENSLEYHO

10. 12. 2007
Obrázek: Beaťáci na koncertě HENSLEYHO

Napsala a nafotila nám Evka:

Každý, z příznivců legendárních Uriah Heep, který včera nebyl v Retru - ať hodně lituje. Ken Hensley s kapelou Live Fire před plným sálem všem předvedl, že písně "Uriášů" nestárnou a on nestárne s nimi! Vedle známých pecek Free me, July Morning, Gipsy a dalších zahrál i skladby
ze svého nového alba "Blood on the Highway", které bylo na místě k prodeji a Ken po koncertě pěkně dlouho trpělivě všem zájemcům podepisoval. V šatně se pak krátce setkal i se členy Uriah Heep-revivalu Karlovy Vary (viz foto). Na atmosféru budeme všichni myslím dlouho vzpomínat ... Dík pořadateli, který to po dvou předešlých odvolaných termínech nevzdal a do třetice jsme se koncertu Hensleyho v Praze dočkali!

---

Nejlepší metalová deska roku 2007

10. 12. 2007
Obrázek: Nejlepší metalová deska roku 2007

ANKETA JE ZDE

30. 12. 2007 bude v Hard and Heavy vyhlášení desky roku a bude to takový metalový galavečer. Hlasování je ve vašich rukou - každý může dát 5 hlasů.

A Vlasta vzkazuje: Alba jsem vybral podle vaší nominace. Pokud jste přesvědčeni, že vám v nabídce nějaká deska chybí, tak mi prosím napište na v.firman@seznam.cz

---

Novinka od URIAH HEEP

7. 12. 2007
Obrázek: Novinka od URIAH HEEP

Kapela vydá v lednu 2008 novou desku Wake the Sleeper. Uriáši jsou momentálně na turné v Německu a hrají i věci z nového alba. Ochutnávku Overload si můžete poslechnout ZDE. A ještě jedna dobrá zpráva. Nový bubeník Russell Gilbrook je tátou. Jeho přítelkyně Carly v neděli porodila holčičku Paige. Gratulujeme.

A ještě připomínám, že v neděli přijde před koncertem na pokec do studia Beatu Ken Hensley. Ten tento týden hrál v Mnichově, ve Vídni a v Budapešti a ve Švýcarsku natočil s tamním mladým rockerem Danim Kandlbauerem (výherce TV reality show) uriášovský hit Lady In Black.

---

MASTERS OF ROCK 2008

4. 12. 2007

6. ročník festivalu v areálu likérky R. Jelínek ve Vizovicích proběhne 10. - 13. července 2008. První potvrzené kapely jsou: AVANTASIA - slavný metalový projekt, metalová opera, jejímž mozkem a hlavním protagonistou je Tobias Sammet (Edguy), APOCALYPTICA (Fin), SONATA ARCTICA (Fin), AMON AMARTH (Swe), MOONSPELL (P), GOTTHARD (Swi), ANGRA (Brazil), OOMPH! (Ger), DIE APOKALYPTISCHEN REITER (Ger), TRISTANIA (Nor), SIRENIA (Nor), COMMUNIC (Nor), BLOODBOUND (Swe), TŘI SESTRY, E!E, NIL.

---

U2 už mluví o nové desce

4. 12. 2007
Obrázek: U2 už mluví o nové desce

Bono prozradil, že mají tolik materiálu, že by to bylo i na desky dvě. Ale pozor - noví U2 mají být více taneční. Bono to odůvodňuje: "Když někdo pustil U2, parket se vyprázdnil. To by mohla nová deska změnit." Na druhou stranu The Edge o připravovaných skladbách řekl: "Takovej metal od nás ještě nikdy nikdo neslyšel!". No, počkejme si, až to bude na pultech. Prý příští rok. V roce 2008 by mělo světlo světa spatřit i nové album Aerosmith nebo superkapely Asia. Ta letos oslavovala 25 let od vydání svého debutového alba Asia (setrvalo na vrcholku Billboard Top 100 po dobu 9 týdnů) uspořádala na celém světě 70 koncertů. Pak začali pracovat na nové desce, jejíž obal by měl opět navrhovat slavný Roger Dean. 1. března příštího roku vyráží Asia na třináctidenní britské turné, které během jara zahrne další koncerty v USA a Japonsku.

---

Vstupenka na LED ZEPPELIN na Beatu - známe výherce !!!

4. 12. 2007
Obrázek: Vstupenka na LED ZEPPELIN na Beatu - známe výherce !!!

Neuvěřitelné se stalo skutečností! Nejen to, že proběhne koncert, o kterém jsme několik let pouze "akademicky" debatovali, ale podařilo se nám dokonce získat vstupenku pro jednoho z vás! O tom, jaký to byl boj, si můžete udělat představu tady, tady a tady. Takže - jako

---

Zpěvák Midnight Oil ministrem životního prostředí

3. 12. 2007
Obrázek: Zpěvák Midnight Oil ministrem životního prostředí

Po rozpadu kapely v roce 2002, začal právník Peter Garrett o politice méně zpívat a více o ní hovořit a hlavně konkrétně jednat. Poprvé se do politiky chtěl zapojit už v roce 1984. Neúspěšně. Nevzdával to a stal se aspoň předsedou Australské nadace ochrany přírody. V roce 2004 ho lídr australských labouristů Mark Latham navrhl na kandidáta strany do parlamentních voleb. Peter nabídku přijal a p lehkém vítězství zasedl do parlamentu. Teď se přesunuje do vlády. Ve čtvrtek byl jmenován do úřadu novým premiérem Kevinem Ruddem.

---
Stránky: 1 189 376 552 553 554 555 556 557 558 564 751