Stránky: 1 192 382 558 559 560 561 562 563 564 573 763

7.2.2008 Koncert 8. Naděje Beatu

12. 2. 2008
Obrázek: 7.2.2008 Koncert 8. Naděje Beatu

Minulý čtvrtek se v klubu Vagón vyhlašovala 8. Naděje Beatu. Vedle vítězné kapely BOBR CHUTNÁ DVAKRÁT zahrála i druhá EMOCE a třetí HLINÍKOVÉ LOPATKY DĚDEČKA PIPÝNA. Kalumet strýčka indiána - cenu poroty si odnesla VYHOUKANÁ SOWA. Více o Naději ZDE

Fotil Martin Myslivec

Fotky od Balůa

---

How Deep is Your Love?

11. 2. 2008
Obrázek: How Deep is Your Love?

Tak se jmenuje valentýnská soutěž Deep Purple, kterou kapela vyhlásila na jejich oficiálním webu. Můžete jim poslat fotku (nahrávku), jak hluboká je tvoje láska k tomuto bandu. Stejně jako to udělala Beaťačka Katka. Uzávěrka soutěže je do 13. února 23:55. O den později bude oznámen vítěz, který od kapely dostane podepsanou fotku a dárkovou kartu v hodnotě $45 na odběr věcí z jejich eshopu (jedna karta pro výherce a jedna pro jeho miláčka). A protože bude na webu Deep Purple taky galerige s došlými výtvory, tak až bude tvořit, nezapomeňte zakomponovat i samolepku Beatu :o)

---

DEEP PUPRPLE v pondělí hráli v Kremlu

11. 2. 2008
Obrázek: DEEP PUPRPLE v pondělí hráli v Kremlu

Ruský plynárenský gigant Gazprom slaví 15 let své existence a na "narozeninový" koncert byli pozváni taky oblíbenci šéfa správní rady firmy, ruského vicepremiéra a zřejmého budoucího ruského prezidenta Dmitrije Medveděva. Ten fandí Deep Purple. Přítomen oslav bude i nynější ruský prezident Vladimir Putin. Ten je znám svým zaujetím ruskou muziku a tak vedle Gillana na večírku zazpívá i nesmrtelná sovětská (a ruská) zpěvačka Alla Pugačevová. Na akci vystoupila i Tina Turner.

Deep Purple, Dmitrij Medveděv a Alexej Miller

---

GRAMMY pro SPRINGSTEENA i PLANTA

11. 2. 2008
Obrázek: GRAMMY pro SPRINGSTEENA i PLANTA

V rockových kategoriích si 3 gramofonky odnesl Bruce Sprinsgteen. Byl označen za nejlepšího sólistu, jeho skladba Radio Nowhere nejlepší rockovou písní a třetí cenu získal The Boss v kategorii instrumentálek za Once Upon A Time In The West z desky We All Love Ennio Morricone. Z té byla i další nominovaná nezpívaná skladba The Ecstasy Of Gold od Metalliky. Nejlepší rockovou desku roku 2007 natočili Foo Fighters -Echoes, Silence, Patience & Grace - na ní najdete i nejlepší Hard Rockovou skladbu The Pretender. Nejvíc z metalistů členy Americké huební akademie potěšili Slayer se skladlou Final Six (Christ Illusion). Cenu pro nej.rockovou kapelu nebo duo získali The White Stripes (Icky Thump). Nejlepší spolupráci v kategorii pop mamí na svědomí Robert Plant & Alison Krauss - Gone Gone Gone (Done Moved On).
Komplet oceněných a nominovaných

---

V květnu přijede JOHNNY WINTER

7. 2. 2008
Obrázek: V květnu přijede JOHNNY WINTER

Vyslanec texaského rocking blues vystoupí 14.5. v Lucerně Music baru. Zatím jediné vystoupení Johnnyho Wintera v Praze v červenci 2002 si asi nechal ujít málokdo z jeho fanoušků. Přestože koncert nadchnul, jeho příznivce vyděsil Winterův zdravotní stav - na podium přišel o holi a po celou dobu koncertu hrál vsedě a působil unaveně. Zdá se však, že Winterovi je osud nakloněn. V minulém roce změnil lékařský tým a během několika měsíců nastal v jeho zdravotním stavu záśadní obrat. Johnny opět chodí, cítí se velice dobře - až natolik, že se rozhodl v roce 2008 uspořádat celosvětové turné.

---

Beaťák Leoš se vrátil z KENI

7. 2. 2008
Obrázek: Beaťák Leoš se vrátil z KENI

Výherce naší cestovatelské soutěže (která na Beatu proběhla v září) se vrátil - v pořádku a s hromadou fotek a zážitků:

Bylo to fakt bezva, hlavně zvířátka :-) Mám asi tak 2,5 tisíce fotek, tak se tím musím nějak prohrabat :-) Zatím ti pošlu jen takovou malou ochutnávku. Jinak média to Keňanum pěkně pohnojili. Bylo tam míň než 10% obvyklého stavu turistů. Prostě nikde nikdo. Né že by nám to zrovna vadilo, bylo příjemné se nemačkat na Safari s ostatními, ale bylo to takové smutné vůči domorodcům. Bude tam teď pěkná bída, protože skoro všude museli asi tak 75% personálu vyhodit. Je to síla, protože za celou dobu jsme nezaznamenali nějaké nepokoje nebo tahanice. Místní se dívají na televizi, poslouchají rádio a kroutí hlavou, protože se prý vlastně nic neděje. Střety mezi těmito kmeny jsou prý běžné a odehrává se to stále ve stejných lokalitách. Tak jsme si tak vzpomněli, jak se na nás asi dívali cizinci, když ve zprávách probíhaly záběry z demonstrací, když tu zasedal Mezinárodní Měnový Fond. To se pod Vyšehradem taky dost hustě bojovalo :-) Jó média jsou mocná a lidi zase ovce.

---

Zemřel Guru Beatles

6. 2. 2008
Obrázek: Zemřel Guru Beatles

Ve věku 91. let zemřel včera v Holandsku Maharishi Mahesh Yogi. V roce 1967 učitel transcedentální meditace učaroval liverpoolské čtyřce a Beatles se stali jeho stoupenci (stejně jako třeba i Mick Jagger). Třeba velká část legendární desky The Beatles (bílé dvojalbum) vznikla přímo v Indii nebo byla inspirována tamním pobytem členů kapely. Přímým důkazem toho je skladba Sexy Sadie. Tu napsal Lennon v jízlivé náladě v posledních hodinách pobytu v Rishikeshi. Původní název byl Maharishi a text se vztahoval ke speciální výuce, kterou guru údajně poskytoval jedné ze členek doprovodu Beatles. Byla však přepsána, aby se předešlo soudnímu procesu.

"Nikdy nevyřešíte problém, dokud se na něj nepodíváte s nadhledem.." (Maharishi Mareshi Yogi)

---

Přijedou HUGHES

5. 2. 2008

Glenn bude mít dokonce na našem území dvě zastávky. 19. května pražské Retro Music Hall a o den později ve Zlíně v Masters of Rock Café. Někdejší zpěvák Deep Purple, Black Sabbath a Trapeze vydává v květnu novou desku a ta se bude jmenovat 'First Underground Nuclear Kitchen'.

Nazareth (stejně jako Jethro Tull) letos jedou šňůru ke 40. letům od založení. A (stejně jako Jethro Tull) zahrají i u nás. 15. dubna v Lucerně. - bohužel to už není pravda. U data 15. dubna už je na webu kapely koncert v Rakousku :o( Ale Nazareth do Česka stejně přijedou - 27. června do Třince, 28. června do Prachatic, 5. září do Roudnice nad Labem a 6. září do Havířova.

---

IRON MAIDEN začali turné

5. 2. 2008
Obrázek: IRON MAIDEN začali turné

Už mají za sebou dva koncerty. V pátek zahajovali v indické Bombaji a včera v nejodlehlejším velkoměstě světa australském Perthu (tady jim předskakovala tamní kapela Vanishing Point). A jak je sestaven setlist Somewhere In Time Tour? Až na hit Fear of the Dark jde o skladby z 80. let:

Churchill's Speech / Aces High (from 'Powerslave' - 1984)
2 Minutes to Midnight (from 'Powerslave' - 1984)
Revelations (from 'Piece Of Mind' - 1983)
The Trooper (from 'Piece Of Mind' - 1983)
Wasted Years (from 'Somewhere In Time' - 1986)
The Number of the Beast (from 'Number Of The Beast' - 1982)
Run to the Hills (from 'Number Of The Beast' - 1982)
Rime of the Ancient Mariner (from 'Powerslave' - 1984)
Powerslave (from 'Powerslave' - 1984)
Heaven Can Wait (from 'Somewhere In Time' - 1986)
Can I Play With Madness? (from 'Seventh Son Of A Seventh Son' - 1988)
Fear of the Dark (from 'Fear Of The Dark' - 1992)
Iron Maiden (from 'Iron Maiden' - 1980)
Přídavky:
Moonchild (from 'Seventh Son Of A Seventh Son' - 1988)
The Clairvoyant (from 'Seventh Son Of A Seventh Son' - 1988)
Hallowed Be Thy Name (from 'Number Of The Beast' - 1982)

05iron.jpg

Adrian Smith, Dave Murray, Bruce Dickinson, Steve Harris, Nicko McBrain a Janick Gers po příletu do Bombaje (31.1.08)

---

BEATLES na cestě do vesmíru

4. 2. 2008
Obrázek: BEATLES na cestě do vesmíru

Dnes je to přesně 40 let, co Beatles natočili skladbu Across The Universe. Ta k "narozeninám" dostala let do vesmíru. Staruje dnes v 7 večer amerického východního času (u nás o půlnoci). Experti z americké NASA chtějí vesmírnou družici s písní na palubě vystřelit zatím nejdále do vesmíru, co se kdy podařilo. Čeká je cesta dlouhá přibližně 431 světelných let, pak by orbitální družice měla docílit Polárky. K uctění významné události se NASA rozhodla dnešek zapsat do kalendáře jako den Across The Universe a žádá tím fanoušky skupiny Beatles, aby historický moment oslavili s nimi tím, že si píseň pustí ve stejnou chvíli po celé zemi. Sir Paul McCartney z noviny velikou radost: "Paráda! Super NASA! Zdravím mimozemšťany." Vdova po Johnu Lennonovi dodává: "Vidím to jako začátek nového věku, kdy budeme schopni komunikovat s miliardami planet v celém vesmíru." V historii skupiny Beatles není vyslání hudby do vesmíru žádnou novinou. Naposledy v listopadu 2005 se McCartney stal prvním umělcem, jehož koncert byl živě vysílán právě do vesmíru, konkrétně na mezinárodní vesmírnou stanici.

---
Stránky: 1 192 382 558 559 560 561 562 563 564 573 763