Stránky: 1 191 380 564 565 566 567 568 569 570 759

Co se stalo PAGEOVI?

8. 11. 2007
Obrázek: Co se stalo PAGEOVI?

Jimmy první trochu mlžil. Ale celý svět zajímalo, co se vlastně stalo, když byl kvůli jeho zlomenému prstu posunut koncert Led Zeppelin v Londýně. Tak pozor, Pege šel s barvou ven. Malíček na levé ruce si zlomil při zahradničení, když si za domem dělat cestičku z kamenů. Jeden mu upadl na prst a bylo to. Prý se ale hojí dobře. Na otázky ohledně skladeb, které v prosinci v Londýně zahrají, odpověděl: "Je mnoho písní, které by lidi rádi slyšeli. Asi zahrajeme především ty největší hity." A co další koncerty? Jimmy neřekl ne. Tak se nechme překvapit.

---

BEASTFEST 2007

7. 11. 2007
Obrázek: BEASTFEST 2007

úterý 6. listopadu 2007 ve velkém sále Lucerny od 18:00

Začali finalisté naděje Beatu

a držitelé Kalumetu strýčka Indiána The CARVE

pak nastoupili řízní SYNDROM

jinou podobu bigbítu prezentovali ABRAXAS

o punkovou jízdu se postarali VISACÍ ZÁMEK

SESTRY byly klasicky ve větším než tříčlenném složení,

ale hrály neklasicky akusticky

pak se v zákulisí začaly objevovat podivné postavy,

které se pak přesunuly i na pódium

společně s kapelou VÍTKOVO KVARTETO

a to pak byla divočina

Honza (za podpory Kachny) si splnil sen:

"vystoupil s kytarou před vyprodanou Lucernou"

o tečku se postaral KABÁT

Teď nám dejte zase rok a ....

díky za fotky Tedovi Kosnarovi

a kdo nemá dost - podívá se do galerie naší dvorní fotografky Evky

a na YouTube už je i video

---

V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH by chtěl žít každý!

7. 11. 2007
Obrázek: V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH by chtěl žít každý!

pondělního poledne ta slavná věta platí beze zbytku - v Českých Budějovicích by chtěl žít každý, protože i tam naladíte Radio Beat a to na frekvenci 101,2FM.

Hezký poslech, vaši Beaťáci!

---

LED ZEPPELIN posunují koncert v Londýně

2. 11. 2007
Obrázek: LED ZEPPELIN posunují koncert v Londýně

Důvodem je zlomený prst kytaristy Jimmy Page. Včera to oznámili pořadatelé akce s tím, že se koncert posunuje ze 26. listopadu na 10. prosince. Vstupenky zakoupené na původní termín zůstávají v platnosti. Page se zranil minulý týden a nebude moci hrát na kytaru tři asi týdny. "Mrzí mě, že jsme museli koncert odložit o dva týdny," řekl Page. "Cítíme ale, že odklad umožní důkladné vyhojení mého prstu a umožní nám pak podat na koncertu takový výkon, na jaký jsme my i naši fanoušci zvyklí".

Led Zeppelin se synem Johna Bonhama Jasonem za bicíma vystoupením v O2 Aréně uctí památku Ahmeta Erteguna, zakladatele společnosti Atlantic Records, který zemřel minulý rok. Jako hosté zahrají taky Pete Townshend z The Who či bývalý baskytarista kapely Rolling Stones Bill Wyman.

---

THE B-52'S se vracejí

1. 11. 2007
Obrázek: THE B-52'S se vracejí

Průkopníci dance-rocku hodlají na počátku příštího roku vydat novou desku. Už je stanoveno konkrétní datum 26. února 2008. Nové album po 16. letech se bude jmenovat Funplex a těšit se máme na 11 novinek. Kate Pierson, Fred Schneider, Keith Strickland a Cindy Wilson novinku nahrávali ve městě, kde svůj band v roce 1976 založili - v Athens v americkém státě Georgia. Kytarista Keith prozradil, že jde o "hlasitý sexy rock and roll pro potěšení a zahřání nejen srdce".

---

HAMMEL a HLADÍK na jedné desce a na jednom pódiu

1. 11. 2007
Obrázek: HAMMEL a HLADÍK na jedné desce a na jednom pódiu

"Mám dojem, že už jsem tu kdysi byl,"zpívali před víc než pětatřiceti lety Crosby, Stills, Nash & Young na albu Déja vu. Ten výraz totiž označuje přesně stav mysli, který všichni známe: vždyť tohle už jsem přece prožil, žasneme v určitých situacích. Inu, medicinmanové by nám vysvětlili, že některé vjemy (zvukové či sluchové) přeskočí naše preceptory (oči, uši, nos…) rovnou do mozku a pak se - už zpracované - vracejí zpátky na naše čidla. Tolik věda. Společné album našeho nejspíš nejvěhlasnějšího kytaristy (Michal Pavlíček promine) a slovenského písničkáře, který měl kdysi ambici být "Dylanem od Dunaje" spíš upomíná na hořkosladké časy sedmdesátých let, kdy alba Zelená počta či Na druhom programe sna se do rozrytí protáčela na našich gramofonech.

Vojtěch Lindaur pohledem z Rockové rozhledy

Pavol Hammel a Radim Hladík začínají příští pondělí společnou pouť po slovenských a českém městě s názvem Déjá vu Tour 2007. Čechách bude zastávka jedna - 16. listopadu v Turnově.

---

JIMMY PAGE dostane další cenu

1. 11. 2007
Obrázek: JIMMY PAGE dostane další cenu

V pondělí 5. listopadu se v Londýně budou předávat ceny The Classic Rock Roll of Honour. Což jsou ceny prestižního britského rockového časopisu Classic Rock magazine. Letos dostane cenu největší žijící legendy klasického rocku právě kytarista Led Zeppelin. Loni ji z rukou Briana Maye převzal Alice Cooper. (komplet loňští ocenění)

---

METALLICA hrála o víkendu pro charitu

31. 10. 2007
Obrázek: METALLICA hrála o víkendu pro charitu

Když skupina dostala od Neila Younga pozvánku na odehrání dvou koncertů pro Bridge School Benefit nadšeně souhlasili. Velká sláva se v californském Mountain View konala tento víkend a Metallica hrála akusticky. Došlo na 8 písniček (ukázka z YouTube). Úvod patři coverům:
"I Just Want To Celebrate" (Rare Earth)
"Please Don't Judas Me" (Nazareth)
"Only Happy When It Rains" (Garbage)
"Brothers In Arms" (Dire Straits)
"Disposable Heroes"
"All Within My Hands"
"Turn The Page" (Bob Seger)
"Nothing Else Matters"

Pokud vás zajímá v jakém stádiu je nová deska Metalliky, kdy si ji budeme moci koupit, jak se chlapi mají a nebo třeba, kdy zvoní budík bubeníkovi Ulrichovi - koukněte se SEM.

---

Beaťáci na koncertě FISHe

30. 10. 2007
Obrázek: Beaťáci na koncertě FISHe

Včera v Rock cafe koncertoval někdejší vedoucí kapely Marillion Fish. S foťákem byla přítomna i Eva:

Po strop plný sál klubu si Fish získal okamžitě po prvních tónech. Svou energií a humorem zářil celý večer, pódium patřilo z větší části jemu - tančil, skákal, vyprávěl - moře tleskajících rukou mu bylo odpovědí. Dvakrát musel přidávat a ani poté jej fanoušci nechtěli pustit z pódia...

další obrázky

a Eva fotila i na nedělním maturitním večírku Beaťáku ve Kbelích

---

Učte se na kytaru u SCHENKERA

30. 10. 2007
Obrázek: Učte se na kytaru u SCHENKERA

Michael hrával se starším bráchou Rudolfem ve Scorpions a znát ho můžete i z UFO. Poté co poslední koncert jeho Michael Schenker Group 3. srpna v britském Stourbridge utnul po první písničce a zrušil zbytek šňůry, přihlásil se fanouškům s nabídkou, že bude v Londýně vyučovat hru na kytaru. Kdo má zájem a našetřeno 200£ a nebo 410$ na hodinu, nechť Michaela kontaktuje přes jeho MySpace.

---
Stránky: 1 191 380 564 565 566 567 568 569 570 759