Stránky: 1 192 382 566 567 568 569 570 571 572 573 763

Čí je to zadek?

26. 11. 2007
Obrázek: Čí je to zadek?

To je ale blbá otázka! Když jste (u staršího článku na tomto webu) bez zaváhání poznali Billa Gatese na policejních fotkách, tak přiřadit obličej k tomuto pozadí je pro vás hračka. Jasně, že jde o část těla Kirka Hammetta. Kytarista Metalliky prozradil, že si číslo šelmy nechal na zadek vytetovat po jednou divokém chlapském večírku s Davidem Lee Rothem (Van Halen). A to proto, že prý má 666 na stejném místě taky Kirkův hrdina Scott Ian z Anthraxu.

Další fotky Metalliky Rosse Halfina

---

Bubeník LYNYRD SKYNYRD za mřížemi

26. 11. 2007
Obrázek: Bubeník LYNYRD SKYNYRD za mřížemi

Artimus Pyle dostal v roce 1993 osm let podmíněně, když byl shledán vinným z pokusu o znásilnění nezletilé dívky mladší dvanácti (!) let. Kromě toho se měl sám nechat zapsat do registru sexuálních násilníků. To ale Pyle, jak nyní zjistili úředníci, které požádal o obnovení svého řidičského průkazu, neudělal a skončil proto minulé pondělí ve floridské věznici, kde byl držen na kauci 10.000 dolarů. Pyle se podle dostupných informací "zapomněl" nechat registrovat v roce 2001, poté co se přestěhoval na Floridu. Pyle tvrdí, že na to zapomněl kvůli svému "hektickému stylu života": "Hodně cestuji," brání se devětapadesátiletý hudebník, který hrál s Lynyrd Skynyrd od roku 1974 - od třetí desky Nuthin' Fancy.

---

LED ZEPPELIN zahrají novou skladbu

26. 11. 2007
Obrázek: LED ZEPPELIN zahrají novou skladbu

Písnička byla napsána ještě za života Bonza, ale poprvé ji Led Zeppelin publiku představí až 10. prosince 2007 v londýnské O2 aréně. Jimmy Page k tomu řekl: "Máme jedno číslo, které jsme nazkoušeli, ještě jsme ho nikdy nehráli a které představíme v Dómu (bývalé jméno pro arénu O2). Písnička pochází z let 1968 až 1980." Kytarista dodal, že jeho prst už je v pořádku: "Hádám, že něco takového jako návrat Zeppelin se nemůže obejít bez menšího drama. Bude to super koncert. Pár modřin, trochu bolesti, ale bude to super."

Lístek na koncert (+ letenku do Londýna a ubytování) můžete vyhrát na Beatu. Stačí ho najít. Více o soutěži ZDE.

---

SEX PISTOL se prokouřili k pokutě

21. 11. 2007
Obrázek: SEX PISTOL se prokouřili k pokutě

V Británii od 1. července platí zákaz kouření na veřejných místech. Sex Pistols ho porušily hned několikrát na koncertě v londýnské Brixton Academy. A né nevědomky. Pokuřující Johnny Rotten z pódia k publiku prohodil: "Pořád nemohu uvěřit, že nekouříte. Co je to za zemi, když si tu už ani nemůžeme zapálit?" Teď jemu i dalším hrozí pokuta v přepočtu asi 2000 korun.

---

Kdy se dočkáme nové desky METALLICY?

21. 11. 2007
Obrázek: Kdy se dočkáme nové desky METALLICY?

Už to začíná být trochu ohraná písnička. Původně jsme se nového alba Metallicy měli dočkat už letos, v létě se termín posunul na únor 2008 a prý ani to není konečná. Bubeník Lars zatím jen nastínil, že to bude někdy ve druhé čtvrtletí příštího roku. Více ZDE.

---

BRIAN MAY rektorem

21. 11. 2007
Obrázek: BRIAN MAY rektorem

V pondělí byl kytarista Queen jmenován rektorem Liverpool John Moores University. Univerzity kterou absolvovali třeba John Lennon nebo Phil Selway z Radiohead.

Dr. Brian May CBE událost okomentoval: "Je to pro mě velká čest a výzva".

---

Dva lístky na Led Zeppelin za 83,000 £

19. 11. 2007
Obrázek: Dva lístky na Led Zeppelin za 83,000 £

Jimmy Page dal do dražby 2 exkuzivní lístky. Jejich majitel za nějakých 3 a čtvrt miliónu uvidí kromě koncertu 10. prosince v londýnské O2 aréně taky odpolední zkoušku. Sumu pak členové kepely věnují na charitu.

PS: Včera v britské singlové hitparádě na 37 pozici objevila skladba Stairway To Heaven (36 let po natočení) a na čtvrtém místě mezi alby kompilace Mothership.

---

Les Paul Robot Guitar

19. 11. 2007
Obrázek: Les Paul Robot Guitar

... aneb co by rád Honza Tomek pod stromeček:

Ahoj Beaťáci,

mám pro vás jeden kytarový tip. Letos v prosinci se má na trhu objevit (za cca 46000,-) elektrická kytara, o které byste měli (aspoň :o) vědět (což myslím v širším slova smyslu i pro ty, co třeba na kytaru nehrají profesionálně). Jedná se o samoladicí(!) Gibson.

Když jsem o té kytaře četl poprvé v novinách, myslel jsem, že to bude něco pro začátečníky (něco, jako když dítěti koupíte laciné klávesy ...

---

Novinky z nahrávacích studií

16. 11. 2007
Obrázek: Novinky z nahrávacích studií

Prosinec stráví (ve studiu Propast) nahráváním nové desky třeba kapely Votchi. Jejich třetí titul by měl být ke slyšení a koupení na jaře.

Stejně jako sólová deska někdejšího pěvce Iron Maiden (1994-9) Blaze Bayleyho. Ten zvažuje i vydání tisícikusové limitované edice.

Další sólista ve studiu je klávesák Keith Emerson. S novinkou mu opět pomáhá kytarista Marc Bonilla (spolu na fotce). Emo se pak chystá na 10. prosince do Londýna - bude zahajovat společně s Chrisem Squirem, Simonem Kirkem, Alanem Whitem koncert na uctění památky Ahmeta Erteguna, kde zahrají Led Zeppelin. Původně měl s nimi zahrát i Rick Wakeman, ale jemu se přeložený termín nehodí (původně měl být koncert 26. listopadu).

Už měsíc se ve studiu potí finští Children of Bodom. Jejich šesté album se bude jmenovat Blooddrunk a v obchodech se po něm máme ptát nejdříve 7. dubna 2008 (ve Finsku 2.4.). První skladbu Tie My Rope si můžete poslechnout třeba ZDE. Kapela nahrála taky cover War Inside My Head od Suicidal Tendencies.

Marillion chystají v pořadí už patnácté album. Bude to zase 2CD a podobně jako u Marbles z roku 2004 je možné již nyní předobjednávat luxusní limitovanou edici. Nová deska má vyjít v létě 2008 a v září vyjedou Marillion na turné.

A ještě jeden pohled do studia. Kapela Testament prozradila, že jejich nová deska bude mít název The Formation of Damnation a vyjde v březnu 08. V současné době probíhá nahrávání bicích.

---

JAGGER nebude mít bazén u domu

14. 11. 2007
Obrázek: JAGGER nebude mít bazén u domu

Magistrát v severolondýnské Chelsea vyslyšel sousedy zpěvák a Rolling Stones a nepovolil mu přestavbu jeho sídla ze sedmnáctého století. Mick měl v plánu pokácet čtyři magnólie a uvolnit tak na svém pozemku za 20 milionů dolarů místo pro bazén. Sousedé protestovali a Jagger musí místo na bazén najít jinde. Strašné.

---
Stránky: 1 192 382 566 567 568 569 570 571 572 573 763