Stránky: 1 193 386 566 567 568 569 570 571 572 578 770

V Praze zahraje i NICK CAVE

31. 1. 2008
Obrázek: V Praze zahraje i NICK CAVE

Společně s kapelou The Bad Seed přijede přidstavit svoji novou (již 14tou) desku Dig, Lazarus, Dig!!! Ta výjde na počátku března. Ukázku už mají na Myspace Den D bude 24. května 2008 a koncert proběhne v Sazka Areně.

---

Do Zlína přijednou ANNIHILATOR

29. 1. 2008
Obrázek: Do Zlína přijednou ANNIHILATOR

Kanadská thrash metalová legenda Annihilator s charismatickým frontmanem Jeffem Watersem si odbude na Masters of Rock českou festivalovou premiéru. V Areálu likérky Rudolf Jelínek Vizovice se bude hrát od 10. do 13. července.

---

RINGO má nové album

29. 1. 2008
Obrázek: RINGO má nové album

14 dní po vydání desky Liverpool 8 se ukazuje, že jde o Ringův nejúspěšnější hitparádový debut za posledních deset let. Do hitparády Billboardu totiž album vstoupilo na 94. místě a v UK Album Chart na 91. pozici. Deska dostala název podle osmého poštovního okrsku Liverpoolu, což je Toxteth a tam se na Madryn Street číslo 9 Ringo narodil a jen o kousek dál na Admiral Grove prožil dětství. Titulní skladbu Liverpool 8 s někdejším bubeníkem Beatles napsal Dave Stewart (Eurithmics). TADY je živá ukázka.

---

Víte že…?

29. 1. 2008
Obrázek: Víte že…?

V Another One Bites The Dust od Queen (z desky Game) je nahráno tajné poselství. Singl, který si koupilo na 7 miliónů lidí (na druhé straně byla skladba Dragon Attack), napsal John Deacon a inspirací pro basovou linku mu byl disco hit skupiny Chic Good Times. A teď k tomu poselství. Když si pustíte refrén opačně, tak při troše fantazie to zní, jako když Freddie zpívá "it's fun to smoke marijuana" nebo "start to smoke marijuana" - dokonce je na toto téma speciální web - ZDE

---

Z The Darkness jsou STONE GODS

29. 1. 2008
Obrázek: Z The Darkness jsou STONE GODS

V říjnu roku 2006 odešel z kapely The Darkness zpěvák Justin Hawkins. Úspěšně absolvoval protialkoholické léčení a nechtěl už se vracet ke "starému" životu a vydal se na sólovou dráhu. Vidět byl pak třeba v britském kole Eurovision Song Contest 2007, kde zazpíval duet Making Your Mind Up se zpěvačkou Beverlei Brown. Bez většího úspěchu. Justin teď společně s British Whale (Myspace) pracuje na sólové desce, která by se měla jmenovat Panther a vydání je naplánováno na konec letošního roku případně na počátek roku 2009. A co ostatní z The Darkness? Na Hawkinsovo místo za mikrofon se přesunul basák Richie Edwards s k base byl přibrán Toby MacFarlaine. A došlo i na změnu názvu na Stone Gods. Minulý týden vydali první EP Burn the Witch a ochutnávky najdete ZDE.

---

Turné LED ZEPPELIN?

28. 1. 2008
Obrázek: Turné LED ZEPPELIN?

Minimálně do září nic nehrozí. Pak možná … Oznámil to dnes na tiskové konferenci v hotelu Park Hyatt v japonském Šindžuku (jedno z hlavních obchodních a administrativních center oblasti Tokia) Jimmy Page. Opět potvrdil, že důvodem je zaneprázdněnost Roberta Planta. Ten 20. dubna vyjíždí na turné s americkou country zpěvačkou Alison Krauss. Budou na něm prezentovat jejich společnou desku Raising Sand. A plány mají do září. Tedy nic nového. Page do Japonska přijel podpořit album největších hitů Led Zeppelin Mothership.

---

Beaťáci rozmontovali ŠTAFLE

25. 1. 2008

A to do posledního šroubečku. Ivan nám třeba napsal: "Pro zajímavost a porovnání vám posílám všechny skladby, které figurují v Top 1000 všech dob bez ohledu na žánr." ZDE

Luděk zase rozdal body - písnička na 1. pozici dostala 2008 bodů a ta na 2008. příčce bod jeden. Pak ještě přepočítal, kolik skladeb odehrály jednotlivé skupiny. Jeho tabulky najdete (do třicátého místa) ZDE. (Nemůžu na 100% říct, že tam není žádná chyba. Tvořil jsem to vždy v noci a musím se přiznat, že kdyz jsem byl někde u poradi 1700, začal jsem si v duchu nadávat, že jsem se do toho dával.)

K trošku jiným číslům se dostal Tomáš - více ZDE

Pánové, děkujeme za mravenčí práci a zajímavé výpočty.

---

Jak asi neznáte Mr. GILLANA

25. 1. 2008
Obrázek: Jak asi neznáte Mr. GILLANA

Zpěvák Deep Purple si v roce 2001 splnil dávný sen a zazpíval si duet s Luciano Pavarottim. Gillana známe v různých podobách, ale to co předvedl na konci května 2001 na charitativní akci Parco Novi Sad v italské Modeně, to docela překvapilo. Do árie z posledního aktu opery Turandot Giacoma Pucciniho dal hodně, pravda Nessun dorma (v překladu Ať nikdo nespí ) není to přesně pro jeho hlas. Poslechnout a prohlédnout si to můžete ZDE. Jen pro doplnění, na akci si pak ještě Gillan zazpíval klasickou Smoke On The Water (to už s Deep Purple) a byl taky v závěrečném all-star sboru při klasice Beatles With A Little Help From My Friends.

---

Čechům se představí LORDI

24. 1. 2008
Obrázek: Čechům se představí LORDI

Finská metalová strašidla přijedou na festival Benátská noc. Ten se letos bude konat od 25. do 27. července. Na Malé skále v Českém ráji si zahrají taky Krucipüsk, Arakain, Aleš Brichta Band, Alkehol a další. Pravda na bžezen si Lordi naplánovali fajnovější společnost - v hlavním městě Nového Zélandu ve Wellingtonu budou hrát na akci Rock2Wgtn vedle Ozzyho, Kiss, Whitesnake nebo Alice Coopera. A jen si připomeňme, že Lordi jsou: zpěv Mr. Lordi (bezbožný Pán otřesů, syn bastarda, biomechanický muž), bicí Kita (mimozemská bestie s hrůzostrašnými čelistmi), klávesy Awa (posedlá kouzelnice, dračice, had opatřený okem ženského spektra, královna šílenství), kytara Amen (mumifikovaný starověký vrah, nezadržitelný mstitel) a basa Ox (pekelný býk, obří parní stroj na kopytech).

---

Kdy vyjde nové album METALLIKY?

24. 1. 2008
Obrázek: Kdy vyjde nové album METALLIKY?

Poslední termín, který jsme slyšeli padl loni v říjnu z úst bubeníka Ulricha. Ten tvrdil, že deska bude v únoru. Teď už je jisté, že příští měsíc se to nestihne. V pondělí hudební report StereoWarning.com (s odvoláním na spolehlivý zdroj) psal, že to bude v září. K těmto informacím se manager kapely ohradil s tím, že: "Album vyjde, až bude hotové". To bychom nečekali. Jediné, co už je dané, to jsou termíny pro první část Evropského turné. Připomínáme, že Metallica zahraje 3. června v Praze.

---
Stránky: 1 193 386 566 567 568 569 570 571 572 578 770