Stránky: 1 193 386 572 573 574 575 576 577 578 770

Vrací se kapela EXTREME

3. 12. 2007
Obrázek: Vrací se kapela EXTREME

Čtveřice hezounů z Bostonu vydala poslední album Waiting for the Punchline v roce 1995. O rok později nahlásili rozpad. Pak došlo ke dvojímu krátkému shledání a teď hlásí hoši návrat. Zpěvák Gary Cherone (v roce 1998 nazpíval album Van Halen III), portugalský kytarista Nuno Bettencourt a basák Pat Badger si do party přizvali bubeníka Kevina 'The Eyebrow' Figueireda. Ten od roku 2002 hrál v Nunově kapele DramaGods. Extreme hodlají v roce 2008 vydat novou desku a tu podpořit světovým turné Bettencourt říká: "Zjistili jsme, že nejen lidé hladoví po skutečném rokenrolu, ale my také. Tak se pojďme najíst."

---

Novinka QUEEN na webu

3. 12. 2007
Obrázek: Novinka QUEEN na webu

Nový studiový počin Queen s Paulem Rodgersem je volně k mání na webu kapely. Skladba se jmenuje Say It's Not True a v live verzi ji najdete taky na CD a DVD Return of the champions (2005). Bubeník Roger Taylor ji napsal pro nadaci Nelsona Mandely a kampaň 46664 a uvolněna byla symbolicky 1. prosince - Světový den boje proti AIDS.

---

McCARTNEY nahrává se synem

29. 11. 2007
Obrázek: McCARTNEY nahrává se synem

Sir Paul se snaží pomoci svému třicetiletému synovi nastartovat jeho hudební dráhu. James McCartney, první syn z Paulova manželství s Lindou, je bubeník a kytarista a objevil se již na otcových dvou sólových počinech (Flaming Pie a Driving Rain) a pomáhal mamince na albu Wide Prairie.Teď by si rád vydal desku vlastní. Jeho otec říká: "Dělám teď něco se svým synem. Zjišťujeme, co je třeba k tomu, aby si nahrál vlastní desku. Všechno si dělá sám. Skládá, dává to dohromady. Je to senzační. Ještě ale nic není jisté. Ještě nevíme, jestli to bude fungovat. Já bych mu měl s něčím pomoci, těším se na to." Jejich studiový počin by světlo světa měl spatřit již příští rok. Jen připomenem, že McCartney je posledním Beatlem, jehož potomek se vydává na hudební dráhu. Zak Starkey, syn Ringo Starra, je bubeníkem Oasis a The Who, synové Johna Lennona Julian a Sean se oba živí jako sóloví umělci, a Harrisonův syn Dhani má kapelu Thenewno2.

---

Faces: chuligáni po všech těch letech

28. 11. 2007
Obrázek: Faces: chuligáni po všech těch letech

Rolling Stone Ron Wood, někdejší kytarista Faces, se nedávno dal slyšet, že není vyloučeno, aby se Faces alespoň pro jedno turné dali dohromady.
Pravil tak u příležitosti křtu velezajímavého DVD s názvem. The First Barbarians: Live From Kilburn last night. Jedná se o velezajímavý koncertní záznam (barevný i černobílý) z roku 1974, který byl natočen u příležitosti

---

CLAPTON a alkoholový démon

28. 11. 2007
Obrázek: CLAPTON a alkoholový démon

Na záčtku prosince bude na televizním kanálu ITV (Independent Television) v pořadu South Bank Show odvysílán rozhovor s Ericem Claptonem, v němž se velmi otevřeně vrací ke svým problémům s alkoholem a drogami. Clapton vysvětluje, že nejen, že si velkou část ze svého mládí kvůli návykovým látkám nepamatuje, navíc si první sexuální zážitek jako střízlivý člověk užil až po třicítce. "Když jsem se poprvé vrátil z léčení, tak mi to s mou ženou vůbec nešlo. Nikdy předtím jsem s nikým nespal aniž bych nebyl alespoň zhulený. Opil jsem se hned poprvé, a potom jsem to bral jako dobrý návod." Erik přiznává, že se alkoholu zřekl až během australského turné v roce 1987, kdy ho pronásledovaly sebevražedné myšlenky.

---

Zemřel zpěvák QUIET RIOT

27. 11. 2007
Obrázek: Zemřel zpěvák QUIET RIOT

Mrtvé tělo dvaapadesátiletého Kevina DuBrowa našli v neděli odpoledne v jeho domě v Las Vegas. Tisková mluvčí kapely Quiet Riot doplnila, že zpěvák zemřel z neznámých příčin, které určí pitva.

---

Čí je to zadek?

26. 11. 2007
Obrázek: Čí je to zadek?

To je ale blbá otázka! Když jste (u staršího článku na tomto webu) bez zaváhání poznali Billa Gatese na policejních fotkách, tak přiřadit obličej k tomuto pozadí je pro vás hračka. Jasně, že jde o část těla Kirka Hammetta. Kytarista Metalliky prozradil, že si číslo šelmy nechal na zadek vytetovat po jednou divokém chlapském večírku s Davidem Lee Rothem (Van Halen). A to proto, že prý má 666 na stejném místě taky Kirkův hrdina Scott Ian z Anthraxu.

Další fotky Metalliky Rosse Halfina

---

Bubeník LYNYRD SKYNYRD za mřížemi

26. 11. 2007
Obrázek: Bubeník LYNYRD SKYNYRD za mřížemi

Artimus Pyle dostal v roce 1993 osm let podmíněně, když byl shledán vinným z pokusu o znásilnění nezletilé dívky mladší dvanácti (!) let. Kromě toho se měl sám nechat zapsat do registru sexuálních násilníků. To ale Pyle, jak nyní zjistili úředníci, které požádal o obnovení svého řidičského průkazu, neudělal a skončil proto minulé pondělí ve floridské věznici, kde byl držen na kauci 10.000 dolarů. Pyle se podle dostupných informací "zapomněl" nechat registrovat v roce 2001, poté co se přestěhoval na Floridu. Pyle tvrdí, že na to zapomněl kvůli svému "hektickému stylu života": "Hodně cestuji," brání se devětapadesátiletý hudebník, který hrál s Lynyrd Skynyrd od roku 1974 - od třetí desky Nuthin' Fancy.

---

LED ZEPPELIN zahrají novou skladbu

26. 11. 2007
Obrázek: LED ZEPPELIN zahrají novou skladbu

Písnička byla napsána ještě za života Bonza, ale poprvé ji Led Zeppelin publiku představí až 10. prosince 2007 v londýnské O2 aréně. Jimmy Page k tomu řekl: "Máme jedno číslo, které jsme nazkoušeli, ještě jsme ho nikdy nehráli a které představíme v Dómu (bývalé jméno pro arénu O2). Písnička pochází z let 1968 až 1980." Kytarista dodal, že jeho prst už je v pořádku: "Hádám, že něco takového jako návrat Zeppelin se nemůže obejít bez menšího drama. Bude to super koncert. Pár modřin, trochu bolesti, ale bude to super."

Lístek na koncert (+ letenku do Londýna a ubytování) můžete vyhrát na Beatu. Stačí ho najít. Více o soutěži ZDE.

---

SEX PISTOL se prokouřili k pokutě

21. 11. 2007
Obrázek: SEX PISTOL se prokouřili k pokutě

V Británii od 1. července platí zákaz kouření na veřejných místech. Sex Pistols ho porušily hned několikrát na koncertě v londýnské Brixton Academy. A né nevědomky. Pokuřující Johnny Rotten z pódia k publiku prohodil: "Pořád nemohu uvěřit, že nekouříte. Co je to za zemi, když si tu už ani nemůžeme zapálit?" Teď jemu i dalším hrozí pokuta v přepočtu asi 2000 korun.

---
Stránky: 1 193 386 572 573 574 575 576 577 578 770