Stránky: 1 193 386 574 575 576 577 578 579 580 770

The WHO plánují dál

12. 11. 2007
Obrázek: The WHO plánují dál

Roger Daltrey prozradil, že kapela si na rok 2008 domluvila nejen koncerty po Japonsku a Austrálii, ale bude i nová deska. Kdy si ji poslechneme, to není jisté. Kapela slibuje, že to bude dříve než za 24 let. Tak dlouho si dali pauzu před loňskou deskou Endless Wire. Pete Townshend píše nový materiál a prý to málo, co už Roger slyšel, zní moc dobře.

---

BEAT pro PARDUBICE a BENEŠOV

12. 11. 2007
Obrázek: BEAT pro PARDUBICE a BENEŠOV

Tento týden je opravdu pro rodinu Beaťáků luxusní. V pondělí jsme začali vysílat v Českých Budějovicích. V úterý jsme si užili Beatfest a dnes přišla další dobrá zpráva - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nám udělila povolení vysílat v Benešově (96,9 MHz/200 W) a v Pardubicích (107,8 MHz/100 W). Hurá bigbít!!!

PS: momentálně se pracuje na vysílačích v Rychnově nad Kněžnou a ve Slavonicích.

---

ARAKAIN křtil DVD

10. 11. 2007
Obrázek: ARAKAIN křtil DVD

Ve čtvrtek se opět Retro Music Hall otřásala v základech, a to hned několikrát. Poprvé, když před plný sál nastoupila kapela Empire jako "předskokan". Fanoušky uvedla do správné nálady a když na pódium přišel Arakain - otřásla se podruhé. Atmosféra výborná a tak se mohlo po několika písních pokřtít nové DVD Arakain XXV. - kdy se hala otřásla potřetí i výbuchem šampaňského :-) Všichni jsme si koncert užili, tak příště za dalších 25 .... ?
Posílám Ti pár fotek na ukázku, ostatní jsou ZDE.

Eva

PS: Jirka Urban z Arakainu bude muziku na Beatu hrát v pátek od 9. do 10. hodin v rámci pořadu Rockerovo ráno.

---

DORO na turné s kapelou KREYSON

8. 11. 2007
Obrázek: DORO na turné s kapelou KREYSON

A pozor jedna zastávka je v Českých Budějovicích. Pokud by si rád někdo nadělil předčasný vánoční dárek, tak ten koncert je 20. prosince a to v KD Vltava a zahraje zde taky kapela Seven. Druhý český koncert je 18. 12. v Uherském Brodě. Christmas Europe Tour 007 Doro a Kreysonu zavítá taky do Švýcarska, Německa a Polska. Na dvou koncertech v Německu bude vystupovat také kapela W.A.S.P. Více informací ZDE.

---

Proč odešel EVANS od AC/DC?

8. 11. 2007
Obrázek: Proč odešel EVANS od AC/DC?

Jen na úvod. Dave Evans (neplést si s Davidem Evansem = The Edge z U2) byl úplně první zpěvákem AC/DC v období od listopadu 1973 do září 1974. S kapelou natočil singl Can I Sit Next to You Girl?/Rockin In The Parlour. Pak byl nahrazen Bon Scottem.

A proč byl odejit? Některé zdroje tvrdí, že se s ním bratři Youngové rozloučili kvůli jeho inklinaci ke glam rocku. On sám prohlásil, že za tím byly ženské.

---

Co se stalo PAGEOVI?

8. 11. 2007
Obrázek: Co se stalo PAGEOVI?

Jimmy první trochu mlžil. Ale celý svět zajímalo, co se vlastně stalo, když byl kvůli jeho zlomenému prstu posunut koncert Led Zeppelin v Londýně. Tak pozor, Pege šel s barvou ven. Malíček na levé ruce si zlomil při zahradničení, když si za domem dělat cestičku z kamenů. Jeden mu upadl na prst a bylo to. Prý se ale hojí dobře. Na otázky ohledně skladeb, které v prosinci v Londýně zahrají, odpověděl: "Je mnoho písní, které by lidi rádi slyšeli. Asi zahrajeme především ty největší hity." A co další koncerty? Jimmy neřekl ne. Tak se nechme překvapit.

---

BEASTFEST 2007

7. 11. 2007
Obrázek: BEASTFEST 2007

úterý 6. listopadu 2007 ve velkém sále Lucerny od 18:00

Začali finalisté naděje Beatu

a držitelé Kalumetu strýčka Indiána The CARVE

pak nastoupili řízní SYNDROM

jinou podobu bigbítu prezentovali ABRAXAS

o punkovou jízdu se postarali VISACÍ ZÁMEK

SESTRY byly klasicky ve větším než tříčlenném složení,

ale hrály neklasicky akusticky

pak se v zákulisí začaly objevovat podivné postavy,

které se pak přesunuly i na pódium

společně s kapelou VÍTKOVO KVARTETO

a to pak byla divočina

Honza (za podpory Kachny) si splnil sen:

"vystoupil s kytarou před vyprodanou Lucernou"

o tečku se postaral KABÁT

Teď nám dejte zase rok a ....

díky za fotky Tedovi Kosnarovi

a kdo nemá dost - podívá se do galerie naší dvorní fotografky Evky

a na YouTube už je i video

---

V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH by chtěl žít každý!

7. 11. 2007
Obrázek: V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH by chtěl žít každý!

pondělního poledne ta slavná věta platí beze zbytku - v Českých Budějovicích by chtěl žít každý, protože i tam naladíte Radio Beat a to na frekvenci 101,2FM.

Hezký poslech, vaši Beaťáci!

---

LED ZEPPELIN posunují koncert v Londýně

2. 11. 2007
Obrázek: LED ZEPPELIN posunují koncert v Londýně

Důvodem je zlomený prst kytaristy Jimmy Page. Včera to oznámili pořadatelé akce s tím, že se koncert posunuje ze 26. listopadu na 10. prosince. Vstupenky zakoupené na původní termín zůstávají v platnosti. Page se zranil minulý týden a nebude moci hrát na kytaru tři asi týdny. "Mrzí mě, že jsme museli koncert odložit o dva týdny," řekl Page. "Cítíme ale, že odklad umožní důkladné vyhojení mého prstu a umožní nám pak podat na koncertu takový výkon, na jaký jsme my i naši fanoušci zvyklí".

Led Zeppelin se synem Johna Bonhama Jasonem za bicíma vystoupením v O2 Aréně uctí památku Ahmeta Erteguna, zakladatele společnosti Atlantic Records, který zemřel minulý rok. Jako hosté zahrají taky Pete Townshend z The Who či bývalý baskytarista kapely Rolling Stones Bill Wyman.

---

THE B-52'S se vracejí

1. 11. 2007
Obrázek: THE B-52'S se vracejí

Průkopníci dance-rocku hodlají na počátku příštího roku vydat novou desku. Už je stanoveno konkrétní datum 26. února 2008. Nové album po 16. letech se bude jmenovat Funplex a těšit se máme na 11 novinek. Kate Pierson, Fred Schneider, Keith Strickland a Cindy Wilson novinku nahrávali ve městě, kde svůj band v roce 1976 založili - v Athens v americkém státě Georgia. Kytarista Keith prozradil, že jde o "hlasitý sexy rock and roll pro potěšení a zahřání nejen srdce".

---
Stránky: 1 193 386 574 575 576 577 578 579 580 770